Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@marwel (05.07.2019 10:23): Ray tracing může fungovat i na AMD, jsou na to nějaké ukázky. Kromě toho na kartu nižší kategorie je to podle mě zbytečnost, protože ti to sundá tolik výkonu, že se ti to stejně za ten vizuál nevyplatí.
Tak jsem nekde narazil na nejaky neofiko (polsky nebo jaky) test novych Navi karet a kdyby se to potvrdilo, tak z rx5700 by mohl byt zajimavy kousek hw. Vykon mirne nad 2060 Super, spotreba mirne nizsi. Sice zadny raytracing a jen o 20 dolaru nizsi cena, ale tak pro ty, kteri nechteji byt soucasti pomaleho zisku monopolu nVidie... :) No jsem na oficialni testy zvedavy.
@Paul (04.07.2019 16:29): Tak inak... nech to pokojne posúvajú, ak na to majú kapacity :) Ja to, samozrejme, nekritizujem z princípu, ale hru som mal možnosť hrať bezprostredne po vydaní, kde ma ta extrémna nevyladenosť a zabugovanosť (určite prameniaca aj u tohto) chvíľami štvala. A nakoľko som o tom vedel, nie raz som si povedal, že sa miesto toho radšej mohli zamerať na niečo zmysluplnejšie. To je celé ;)
To vrstveny oblečení měla Bethesda už v Daggerfallu, i když to byl jen obrázek v inventari, hehe.



@M.a.t.t. (04.07.2019 15:21): ja nemyslím že to je zbytečné. Díky tomu pak ten svět působí víc živější a realne, než když se všechno spustí až když tam člověk dorazí.
@Paul (04.07.2019 13:51): Ale o to práve ide - toľko práce kvôli niečomu, čo bežný hráč neocení a iba čo si zbytočne komplikujú život. Keby sa miesto toho sústredili na iné a dôležitejšie aspekty, hra by mohla byť podstatne vyladenejšia už pri vydaní a mohla mať i priaznivejšie prijatie. Teda niežeby bolo negatívne, ale chápeme sa :)
@Paul (04.07.2019 13:39): no jo, na to sem zapoměl že když se sedlák drbe na zadku deset kiláků od tebe tak to fakt dělá;)
Ale to je zas extrém co nikdo nedělá, takže bych se tim nezabýval;)



Jinak podobný věcí, ale ne tak extrémně má ve hrách i Bethesda. Ze hra dělá věcí mimo působnost hrace. Npc chodí po mape za nějakým cílem, souboje o settlementy aniz by tam hráč byl a podobně. Ne že by to bylo kdovíjak promakane ale je to tam. Plus to vrstveny oblečení. Ale to má i dragons dogma to vrstveny oblečení:)
@M.a.t.t. (04.07.2019 13:44): z pohledu výkonu a menší zabugovanosti samozřejmě. A Vávra několikrát říkal že kdyby se na simulaci vykašlali a taky to takhle vošulili, ušetřili by si spoustu práce a trápení. Ale tak někdo ty hranice posouvat musí :)
Osobně jsem rád, že do toho šli. Nabrali hodně zkušeností a v další hře to jistě bude fungovat lépe a rychleji.
Plus ty ryzeny, yay.
@Paul (04.07.2019 13:39): "V Zaklínači/AC taky všechny questový NPC stojej na místě a nequestový se generujou když je hráč u nich. "

Čo je nakoniec z pohľadu výkonu a potenciálne menšej zabugovanosti ďaleko logickejšie, ako to, čo je z môjho pohľadu trochu zbytočne implementované v Kingdom Come.
@Charllize (04.07.2019 12:42): srovnávat AC s KCD je blbost, come on. Nejde srovnávat úplně jiný enginy, navíc KCD má tracking AI a persistenci úplně jinde.

@Bursoft (04.07.2019 13:31): je to tak. Většina her nemá ani zdaleka tak detailní NPC routines jako KCD. Plus ten proklatej layering system, kdy každý NPC má několik vrstev hadrů. Většina her se s těmahle věcma prostě nepatlá. V Zaklínači/AC taky všechny questový NPC stojej na místě a nequestový se generujou když je hráč u nich.

Detailní simulace vyžaduje CPU výkon. A sorry, ale jaguar, což je tabletový CPU z 2010, ten výkon neposkytuje. Přechod na Ryzen bude něco úžasnýho.
@Charllize (04.07.2019 12:54): V KCD se ale tuším všechny NPC zpracovávají konstantně, aniž bys je viděl. Takže CPU počítá, jak nějakej sedlák zrovna odešel na hajzlík na druhé straně mapy, aniž bys o tom věděl. To je pak jasný, že to CPU nedává. V AC, GTAčkách a dalších open world hrách se daný NPC zpracovávají ve chvíli, kdy je můžeš vidět (a taky se random generují přímo před tebou)..

(Aspoň tak to vývojáři vždycky prezentovali, nevím, co je na tom pravdy).
@Rapier (04.07.2019 12:50): nevim, proste sceny s hodne lidma v ruznych hrach na PS4 jsou. Ja KCD nedelal, tak tezko soudit co za tim vezi. Mozna vetsi komplexnost postav, starej Cry engine, tezko rict.

Ale obecne si porad myslim ze zalezi na tom jak ktera spolecnost co dela hry umi ty konzole vyuzivat. Na PS4 PRO jsou hry ktere jsou konverze z PS VITA a padaji jim fps z 60 na 25. Proste na to serou a nechteji plytvat clovekohodinama, nebo jen proste nevedi jak to udelat.



@Paul (04.07.2019 09:44): tak ono to je mozna lepsi v tom zaklinaci, ty houfy lidi co tam chodi ode zdi ke zdi a generuji se v zombie grupe ktera se postupne rozprchne nejsou nic moc :) a klidek, delam si prdel
Skyrim bezi na obyc PS4 uplne v pohode, na PRO uz ne, ale ne kvuli slabymu procesoru ale kvuli nativnimu 4K rozliseni ktery nedava graficka cast PRO. Hlavne kdyz jsou na scene efekty jako snih nebo mlha.

Fallout 4 bezi v pohode ale najdou se propady pod 30, neni jich uz moc ale jsou tam. Na PRO to je samo lepsi. Bohuzel Bethesda na PRO znemoznila hrat hru v 1080p a zapnutym boost modem PRO patchem ktery nedava na vyber v jakem rozliseni to hrat. Pred patchem + boost mode to bylo stabilnich 30 vsude. Jinak F4 na PRO je to same co na PC high nastaveni, bez debris efektu.

U Kingdom Come mam spis obavu ze to kluci neumej moc optimalizovat, nebo jakkoliv ojebat. Pac treba AC Odyssey ci Origins kde jsou taky mesta plna lidi pripadne bitvy se stovkou panaku s timhle zas moc problemu nema.

A jo taky mam dojem ze PRO ma jeste na nejakou dobu vykonu dost aby uspokojila normalni hrace. Ovsem zakladni PS4, tam to je uz vyrazne horsi.

Samo ten procesor slabej je, a ustupky se delaji, ale nemyslim ze to je uplne tristni a na pomezi nehratelnosti.
Kdyby měl někdo zájem mám k prodeji Athlon II X4 635 2,9 Ghz Stepping C3 (Propus) do socketu AM3 + originál chladič (překvapivě tichý), prakticky je to Phenom II X4 ale bez L3 cache. Dále mám k prodeji Sapphire ATI HD 5750 1GB GDDR5. Celé bych to prodal za 1000 Kč.
@Kwoky (04.07.2019 07:43): současný konzole maj strašně pomalý CPU a hry jsou kvůli tomu dost brutálně ořezávaný. Např. Kingdom Come je dobrej příklad, ty masovější bitky se stovkama účastníků na těch tabletovejch jaguarech nejsou možný. Nebo Novigrad ve Witcherovi je na konzolích ghost town zatímco na PC je plný lidí.
Není trošku podivné, že se nám doba mezi vydáním nové konzolové generace krátí?
@Jab (03.07.2019 19:25): jo ty mě taky, myslím, nabízel, dobře hrají i vypadají. Já sháněl něco do 2,5 tisíc, takže volba nakonec padla na ATH M40x. Původně jsem si tam šel pro Marshall Monitory, ale zvuk mě u nich zklamal, na ATH neměly.
Koukam, ze v souvislosti s vydanim super verzi RTX karet padly ceny nekterych 2070 na Alze. Treba Armor se uz da sehnat za necelych 13 tisic, coz uz je, vzhledem k soucasnemu stavu trhu, slusna nabidka. Neocekavam, ze by se 2060 Super prodavala s tak slusnym chlazenim za mene jak 12 a 2070 bude preci jen stale o nejake to procento rychlejsi. 2070 Super zase bude zacinat nekde na 14-14,5 tisice za nejlevnejsi modely, byt je fakt, ze k tem u 2070 Armor patri (a kvalitou prevysuje i drazsi modely klidne stejne znacky :P), takze pokud vyjde Armor i u 2070 Super...

Kazdopadne ja stale setrit bokem a kartu koupim az se objevi skutecne narocna hra, kterou moje 1060 uz neda. To ale neocekavam drive jak za rok, spise az s prichodem nove generace konzoli, ale kdovi.

@Bursoft (03.07.2019 12:08): Z vlastni zkusenosti ti nemuzu zadne doporucit, jedny ti mohu ale nedoporucit a to Niceboy Hive E2. Spatny zvuk (byt bassy, jsou slusne, pokud si je strcis do usi nadoraz :P), slaba vydr na baterii bez moznosti dobiti v nejake krabicce nebo tak, jako trua wireless, jsou velka a spatne sedi v usich. Nekde jsem ale koukal na recenzi true wireless sluchatek a tam docela vychvaloval LAMAX Dots1, vzhledem k jejich cene.
Lidi, máte někdo tip na "slušná" špuntová bezdrátová sluchátka do 2 tisíc? Beru tipy jak na komplet wireless, tak i wireless propojené drátem. Je mi jasný, že zdejší audiofilové už přepadávají ze židle, ale chtěl bych to stejně zkusit a nejsem extra náročnej. Budou hlavně na poslech rockové/metalové hudby, takže aby to mělo trošku lepší basy.
Mam GeForce GTX 760. Je mozne aby mi na graficke karte odesla hardwarova akcelerace videa? Pri prehravani filmu mi naskakuji cez obraz mrizky a je to vsechno do cervena. Pri vypnuti akcelerace obraz jde normalne. Hry mi taky slapou normalne.
@marwel (01.07.2019 16:29): hm, 1060 Gaming X od MSI před rokem za 8 500 Kč. Já kupoval MSI 1060 6GB Armour OCV1 (skoro totéž co Gaming edice) před dvěma roky za 7700 Kč a překvapuje mě, že její výkon stále +/- stačí i v 1440p.
Ta RTX 2060 Super 8GB je můj favorit na koupi. Škoda že s RTX efekty to asi v posledním Metru moc hratelné nebude. :( Ani ten Quake 2 to není schopné dát v 1440p. Už se ani nedivím proč to AMD neimplementuje do Navi.

Ta doba kdy se daly koupit za 7,5 tis nižší high end byla už dávno někdy v dobách ATI Radeon 9800. :) Taky platy byly jiné, výrazně jiné než dnes. :)

@Kwoky (01.07.2019 16:39): obávám se, že ceny Nvidia GPU už nižší nikdy nebudou. :( Když si vezmu, že MSI 1060 6GB Armour OCV1 se stále (po slevě) prodává za 5900 Kč a to už je na trhu zhruba 3+ let.
Ona vůbec Nvidia má zvláštní cenovou politiku, za GTX 1050 Ti 4GB (ideál na chatu k 400W Seasonic Bronze) si stále účtuje okolo 4 tis a přitom ji AMD bije RX 570 (s výrazně vyšším výkonem ale nutno dodat i vyšší spotřebou) za nižší cenu, tak to člověk nechápe.
Čekal bych že GTX 1050 Ti spadnou někde okolo 2,8-3 tis ale ne, vesele se to prodává za původní ceny. Asi opravdu tu Nvidii lidé kupují, jiné vysvětlení nemám. Jako tržní chování mě to moc nepřipadá.
@marwel (01.07.2019 16:29): Je to vlastně dost chytrý tah. Místo toho, aby slevnili právě prodávanou řadu, tak jakože vydali "novou" řadu, která má ceny nastavené líp. Kult "nVidia nemusí slevňovat" pokračuje neporušen dál :)
@Rapier (01.07.2019 08:47): V podstate vykon 2070 za cenu o tri litry nizsi. Ano, ta cena je stale docela vysoka, ale ne zas tak moc. Pred rokem jsem kupoval 1060 Gaming X za 8500, ted bych dostal 50% vykonu navic za necel tri litry navic, rekneme tri a pul az ctyri pri koupi Gaming X/Z verze karty. V podstate stejny pomer cena vykon jako u 1060 6G. Ja jsem tedy tu dobu, kdys mohl koupit nizsi high-end za 7,5 jaksi minul, ale jeste si vzpominam, ze kdysi ani 8800 GTX jakozto high-end te doby mel problemy rozjet na maximalni detaily Rainbow Six Vegas a to prosim v 1280x1024 tehdy. Dnes high-end i nizsi high-end plati za hardware pro 4K hrani. Drive naprosto nemyslitelne.
Hm, nová Nvidia RTX 2060 Super bude mít konečně 8GB VRAM a výkon jako GTX 1080 ale cena není zrovna malá, cca 10 800 Kč, dle chlazení i víc. Navi bude stát prakticky stejně. Kde jsou ty doby kdy mainstream, respektive nižší high end stál do 7,5 tis za GPU. Pravda sice člověk si musel stejně extra koupit Zalman chladič, neboť to co dávali tenkrát na GPU bylo hlučné a méně účinné ale i tak.

EDIT: Zen 2 single tread první místo v PassMark.

EDIT 2:
Redaktor: "Cinebench svědčí novým Ryzenům:"
Intel: "Vypusťte z CPU testů Cinebench. Víc jak 8 jader není třeba. Koho taky zajímá multithread, že? Zaměřme se na výkon v singlethreadu."
Redaktor: "Ryzen 3600 je v Passmarku rychlejší než naše nejvýkonnější desktopová CPU."
Intel: (Scheisse!) "Zakažte v testech Passmark... A všechny testy, v nichž je Ryzen 3xxx lepší."
Redaktor: "A v čem mám ty CPU teda testovat?"
Intel: "Dej tam nějaký herní testy. Vyber ty, který využívají nVidiácký technologie. Ty jsou Intel-friendly."
Redaktor: "Co mám napsat ohledně spotřeby?"
Intel: "-"
Redaktor: "Případně bezpečnosti intelí architektury?
Intel: "Tak dost otázek. CPU testovat neumíte, ani správné otázky pokládat neumíte! Máte padáka!"
Redaktor: "Já ale nedělám pro Intel."
Intel: "Nevadí. Nabídnem vám smlouvu u nás v marketinkovém oddělení. Úkol bude znít jasně: vychvalovat naše CPU."
Prodám tablet Pipo W2 - 8" IPS 1280×800, 4jádro Intel Atom Z3735G (1,83 GHz), 2 GB RAM, 32 GB disk + volný slot na microSD kartu, Windows 8.1 with Bing.

Plně funkční, vzhledově stav nového kusu. Kompletní balení (včetně nabíječky a dvou kabelů - HDMI a USB). Používal jsem ho na cestách na přehrávání filmů. Koupen v roce 2014 (původní cena 4490 Kč). Přidám také obal s klávesnicí (značka C-tech). Obal sice není rozměrově plně kompatibilní, ale když už ho v tom mám, tak ho dám k tomu.
Tablet je reinstalovaný, takže jako nový i po softwarové stránce. Na disku zbývá asi 17 GB volného místa.

Moje představa o ceně je tak 1500 Kč, ale můžeme se dohodnout.

Zájemci se mi prosím hlaste do DH pošty. Fotky rád pořídím.
Update BIOSu se povedl. Stačilo jen použít jinou flashku (wat?).

Po dalších pěti hodinách ladění jsem konečně našel stabilní nastavení.

1700X @ 3,70 GHz (1,35 V). Zkoušel jsem i 3,80 GHz na 1,45 V, ale to už žralo jak protržený a při testech RAM to různými způsoby kolabovalo. Takže se obávám, že 3,80 GHz bude na mém procesoru nedosažitelná meta.

RAM jsem nakonec dostal na 3400 MHz CL 16 (1,4 V). Hlavní kouzlo bylo nastavit SoC napětí na 1,1 V a teď už to drží dobře. 3466 MHz házelo BSOD v zátěži, 3600 MHz ani nenabootovalo :)

Ještě tam možná bude malá rezerva u CPU (napětí by šlo níž, 1,325 V určitě, 1,3 V možná) a poměrně velká rezerva v časování RAM (16-23-23-57-80-1T). Ale teď potřebuju vědět, jestli to jede dobře tak, jak to je. Dám tomu pár dní a ještě to zkusím.

Je to sranda. Člověk hodinu něco zkouší, pak se něco stane (chyba v testu, zásek PC, BSOD), výsledky můžu hodit do koše a začít znova :)
@Kwoky (28.06.2019 09:22): s novým PC budu kupovat paměti nespíš na 3200 Mhz, což je oficiálně co nový Ryzen 3000 podporuje. Koupil bych i rychlejší ale tam už jsou vysoké ceny, obzvláště když chceš kit 2x16 GB.
@Kwoky (27.06.2019 14:52): Tak samozřejmě, že to nešlo nahrát :)

Další reakce je, abych zkusil jinou flashku. A když to ani pak nepůjde, tak se mám poradit s "local distributor". To mi teda moc neporadili.