Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@PRIVATE MARTIN (16.07.2017 16:32): To záleží na konkrétním zařízení (a jeho softwaru). Každopádně přesun aplikací na kartu nikdy moc nefungoval (aspoň ne bez rootu), proto doporučuju kupovat zařízení s dostatečnou vnitřní pamětí (nyní 32 GB, 16 GB jen pro opravdu nenáročné uživatele bez rezervy do budoucna).

@Jab (16.07.2017 13:17): Mám tu Note 3 na hraní, u kterého se na to chystám (LineageOS). Jinak bych se nedočkal ani toho nugátu, zatímco s LOS je docela slušná šance i na Android 8. Samozřejmě i to je o kompromisech (afaik kvalita foťáků je na custom ROM horší).
@Korbitch (16.07.2017 01:57): třeba ti ta židle s vysokým bočním vedením bude vyhovovat, je potřeba si jich pár vyzkoušet. hromady podobných židlí mají třeba ve Scontu a jiných šopech s nábytkem. dá se tam docela dobře vysledovat, co ti na židli vyhovuje, chybí a na co se při výběru přes internet zaměřit.
@Jab (15.07.2017 20:09): Která z těch recenzí je tvoje?
Zkusil jsem nějaké téma, mění to trochu vzhled notifikační lišty a zamykací obrazovky. Pořád ale třeba zůstávají hodiny nalevo a notifikace vpravo, nejde měnit jas klepnutím doprostřed toho pruhu (musí se táhnout ten kruh), nejde jedním prstem rozbalit notifikaci, afaik nejde odstranit notifikaci ze zamykací obrazovky atd. Jsou to detaily, ale je jich docela dost a je to prostě škoda a třeba nadstavba od Samsungu mi celkově vyhovuje o dost víc (samozřejmě i ta má svoje mouchy, ale pro mě nic zásadního). (Jasné, Samsungy jsou cenově jinde, ale o to teď nejde, afaik Xiaomi tu stejnou nadstavbu má i na highendech.)
@Korbitch (16.07.2017 01:22): ono to od určité ceny je asi spíš co se ti líbí. Důležité je totiž si ji správně nastavit. Nevěřil jsem ale žena je fyzioterapeutka, tak mě nejdřív přemeřila, přenastavila polovinu věcí a ten pocit je někde uplně jinde.
Uf, tak jsem Mi2S konečně upgradoval z MIUI5 na MIUI8 .... proti 6,7 je určitě snesitelnější, ale pořád je smutný vidět jak Material totálně dokurvil na několik let design mobilních aplikací... A ty osekaný možnosti nastavení jsou taky tragédie.

No, dělal jsem to jen proto, aby Duolingo běželo svižnějš, tak snad tam bude nějaká změna. (Bo kurňa to přece není aplikace na který má co lagovat/padat telefon, třebaže už i docela starej.)
@Garret (16.07.2017 01:44): Ne že bych na to neměl, ale tyhle peníze do toho dát fakt nechci. To bych si radši koupil 1070 s odprodejem 970 :-) Navíc bych tak půl roku neměl sex, což by mohlo vést k nemístným komentům nejen na DH :-D
@Korbitch (16.07.2017 01:22): tyhle židle mají jako vlastnost snahu tě "chytit" zezadu, tzn. že když si do ní sedneš, máš pocit, jak by tě ta židle objímala. u zad to není až takový problém, ale ty vysoké okraje u sedáku by mi vadily, protože ti budou tlačit stehna xobě. samozřejmě to je individuální a nejlepší je si tu židli někde vyzkoušet. každopádně to je důvod, proč jsem nakonec volil židli bez zvednutých okrajů a s širokým sedákem - né kvůli široké prdeli, ale protože mi vadí ta uzavřenost a pocit stísněnosti.
Zdrc, vzhledem k tomu, že tu jsme samí pc hráči, tak jistě souhlasíte, že kvalitní křeslo je též základ. Tudíž si troufám tohle zařadit do HW, i když to samozřejmě není HW jako takový....
Co si myslíte o tomto křesle? Hlavně chci textilní potah. Žádná kůže, nebo už vůbec ne taková mrdka jako syntetická kůže....
https://www.czc.cz/itek-taurus-s1-cerna/214094/produkt
@TombSpirit (15.07.2017 19:56): Xiaomi má vlastní katalog themes, které mění vzhled tebou uvedeného. Nikoliv však funkce. Launcher mám dokonale barevně sladěn s dalšími menu. Viz ta recenze na heurece.
@Jab (15.07.2017 12:14): To je sice fajn, ale ten ti nezmění notifikační lištu, menu systému, aplikaci pro příjem hovoru, obrazovku pro přepínání aplikací a neopraví chyby v MIUI (nedávno jsem zaznamenal problém s připojením Redmi 4A k PC). Jinak kvůli vlastnímu launcheru nepotřebuješ 3 GB RAM, ten jsem vyměnil už i na starém telefonu s 512 MB RAM. Je ale fakt, že třeba MIUI (Xiaomi) nadstavba potřebuje docela dost RAM.

A ještě další nevýhoda Xiaomi telefonů - aktualizace na nové verze systému dostávají hodně pozdě - např. Xiaomi Note 3 s CZ LTE, který se tu začal prodávat na konci loňského roku, zřejmě nedostane ani Android 7, který vyšel ještě předtím (Note 4 už ano). Ale aspoň nějaké aktualizace asi ještě nějakou dobu dostávat bude.

Tím nechci nijak hanit Xiaomi, HW mají výborný a fandím jim.

A srovnání rozhraní pro představu:
Xiaomi:
http://tinyurl.com/y9f4joyn
Samsung:
http://tinyurl.com/hx986ns
Je to jednoduché - Xiaomi mají v dané cenové kategorii (nej)lepší hardware (zvlášť vnitřní paměť a RAM), ale občas problémy se softwarem (a spoustě lidí ten vzhled a styl ovládání nevyhovuje vůbec), Huawei / Honor to má přesně naopak - slabý hw, ale většinou bezproblémový sw.
@Chuck (14.07.2017 21:07): Pokud ti jde o baterii, tak Nubia N1 velice uspokojí: https://www.svetmobilne.cz/zte-nubia-n1- ... -kovovem-kabatu/4370
Mám jí asi rok a nemohu si stěžovat. Slabinou jsou její 13MPx foťáky. ZTEčka nikdy nefotily nijak oslnivě, nicméně postačí. Druhá kosmetická vada je, že se mi nedaří ji ROOTnout. Bootloader odemčen, bohužel na mý sestavení nemožné nahrát TWRP Recovery. Budu muset posečkat.

Jinak bratránkovi jsem doporučil o 1500kč levnější právě NOTE 4 a ten den jsme jí šli koupit. Veliká spokojenost. Za tu cenu je to úžasný pádlo.
@Jab (14.07.2017 20:53): Oba tipy, které jsem uváděl, by mým požadavkům vyhovovaly. S tou RAM problém zatím nemám a 16 GB ROM mi evidentně stačí, jelikož mi to ukazuje, že mám k dispozici volných 7,7 GB. Ne, že bych nefotil nebo nenatáčel videa, ale skoro všechno si ukládám na Google účet. Proti nim hovoří o něco slabší baterka (3 000 mAh) a také cena.
@Jab (14.07.2017 19:39): Mně to jen zajímalo, nic jsem za tím nesledoval. Také se o to poslední dobou zajímám. Ne, že bych s tou P70 měl problémy, snad jen tlačítko pro zhasnutí displeje reaguje zhruba na druhý pokus a ta velkokapacitní baterka už také není, co bývala, ale začíná mě lákat změna. Koukal jsem, že z hlediska obecného zájmu vede Huawei P9 Lite, který má víceméně stejné parametry jako mnou okukovaný Honor 7 Lite. Faktem je, že ten model Xiaomi, který doporučuješ, má v podstatě všechno, co bych vyžadoval. Ale nic mě netlačí, takže koukám a koukám.... :-)
@Garret (14.07.2017 16:54): Přesně tak. Mám 3GB paměť, používám jen pár základních aplikací a hned 2GB v čudu. Pokud si to vyloženě nehlídám, mám průměrně okolo 700mb volné paměti ještě.

@Chuck (14.07.2017 16:37): Neřekl bych, že úplně záleží na telefonu. To hlavně na aplikacích a ty jsou čím dál tím více žravé. Na podzim jsem přecházel z 1GB Redmi a ten už byl kvůli malé paměti nepoužitelný.
@Chuck (14.07.2017 16:37): přes 2GB se dostaneš hned, ani já, jakožto uživatelský dontgiveashitter, který má na telefonu asi 5 aplikací, bych nevystačil se dvěma Gigy. nebo možná jo, ale člověk furt musí ty aplikace v pozadí korigovat
Měsíc mám Honor 7 Lite (zatím šlape jak mé mimo občasných záseků), a na (lepší) focení stejně nic jiné než zrcadlovku nejde použít.
Vidím, že se tu řešej mobily, tak jen chci říct, že pokukuju po Huawei Nova 2.
@Kwoky (12.07.2017 16:22): Ja som si pred nedávnom kúpil Huawei P10 lite a som nad mieru spokojný. Prešiel som z iPhone 5 a neviem si to vynachváliť. Až na foťák, to je des, ale ak nefotíš, alebo nie si puntičkár, tak si to ani nevšimneš :D .
@Garret (12.07.2017 17:06): +1. Mám Note 3 Pro a jsem naprosto spokojenej, snad až na mizernej foťák. A přitom původní Redmi fotil krásně. :( Jinak ale za tu cenu skvělej telefon s parádně odladěným OS.