Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@montana (13.12.2016 20:59): Nic jsem nečekal :D jen jsem to zkusil na doporučení ;) a z praxe :D.
No nechal jsem u nich za předešlá léta taky nějaké prachy. Lepší to zkusit než pak zjistit, že to šlo..
¨
Hele kvůli pár stovkám ne :D. Jen, když hodně nakupuji a u czc,cz jsem to právě ještě nezkusil. Hlavně tam mám spolužáka, co tam dělá :/ tak to neprošlo¨jen pěšák.

@FildasCZ (13.12.2016 18:35): Hele, upřímně, co jsi čekal? Že si z toho sednou na prdel a dají ti slevu za tvoje pěkný oči? To co ti odpověděli je naprosto normální a správnej postup.

Ty aspoň píšeš, že sis objednal za 30k, ale lidi s dotazama "a dostanu slevu?" píšou už od dvou položek za pár stovek. Takových dotazů musí stopro řešit desítky denně.
@Zx Atari 500 (13.12.2016 16:59): Hele bylo toho víc hlavně známý mi dali za úkol at to nakoupím, co nejlaciněji telku do 10k notas do 15k a zbytek rodina.. Nákup se pohyboval kolem 30 000,-..Televize, mp4, sluchátka, powerbanka, notas, flashky :).. Jsem jim napsal, že jejich smůla hold už jsem nakoupil jednotlviě jinde ;).. A vyšlo mi to cca o 2000,- lacinějš + ani koruna za poštovné. Ted jen čekám..



@leebigh (13.12.2016 17:10): Stojí 124 korun :D jedno balení.
czc.cz ok nevadí mall mironet a kak.cz si peníze vezmou rádi :D.

Pokud někdo chce slevu na czc,cz tady je odpověd.

sleva je možná pouze u nákupu,
který obsahuje 20 položek stejného zboží,
případně 20 položek rozdílného zboží nebo pokud objednávka přesáhne 50.000,- bez DPH.
Dárky jsou přiřazeny k určitým produktům, které nelze zaměnit.
Děkujeme za pochopení a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
No to je teda gól :D včera mi přišel adaptér pro připojení HDD z NTB přes USB do mýho stolňáku. Všechno bylo v poho, disk si data zachoval. Ale pak jsem chtěl otevřít složku Users a vybafla na mě hláška, že nemám oprávnění, jestli je chci udělit. tak jsem dal, že ano. Po 15 minutách se nic nedělo a nakonec se to kouslo. Shodilo mi to celej win, tak říkám OK, zkusím přepsat vlastnictví. To prvních pár minut, šlapalo, ale pak se to najednou zpomalilo tak, že jeden soubor to přepisovalo asi 10 minut. Tak jsem celej zoufalej nakonec stáhl Total Commander, do disku vlezl jako správce a vida, můžu si tam dělat co chci :D To je vážně ten průzkumník Windows tak za opicemi? :D
@Kwoky (11.12.2016 20:08): no to je otázka, asi ano.
Počítač jsem rozjel do restartu CMOS do Windows 7 a, tam pro jistotu flashnul BIOS (i když jsem už měl poslední dostupný) a, ano hned poté běžel koupit baterku, kterou jsem samozřejmě vyměnil.
Pak jsem velmi pečlivě nastavil každou položku v BIOSu dle manuálu. Zatím to drží, takže ano vypadá to, že to vyřešila baterka a šťastná shoda okolností, zdali tomu pomohlo, že jsem každou věc prakticky vymontoval a vložil zpět to nevím (kontakty jsou někdy svině, pamatuji jak jsem věřil, že mam fuč 10 GB ATA disk, jel ho reklamovat a nakonec přišel na to, že byl špatný ATA 33 kablík).

Zdroj jsem dnes do Alza/TS Bohemia s omluvou vrátil jak nový (dal jsem si pozor ať není poškrábaný) a ihned dostal peníze na ruku zpět. Kdybych měl kamarády co mají zdroj navíc tak by to vyřešil jinak ale obvykle málokdo má doma záložní zdroj.

Všechny testy ukazují zelené hodnoty, v zátěži v BF4 (synovi se strašně líbí jak taťka létá v heli :) ) po hodině hraní vše OK.

Za mě spokojenost, skoro bych nevěřil co vše je možné zažít, to byla bláznivá sobota....
@Jab (11.12.2016 10:05): To imho záleží na tom jak moc je člověk zmlsaný. Někomu stačí židle za dva litry a je hepy (většinou já) a někdo si bude stěžovat na všechno možné i u Spinalis nebo Therapia židlí za 20k.

Nic ti neporadí líp, než se vydat do nějaké prodejny a tam si jich co nejvíc vyzkoušet. Vždyť takové jsou v každém druhém větším městě.
@Jab (11.12.2016 10:41): ale to je prave ten vtip. Tak by te bolela prdel, ze bys zapomnel na bolest zad. Treba by se to dalo napojit na force feedback system ve hrach, ze by to vibrovalo jak gamepad...
@Cobot (10.12.2016 23:08): může být ale mě jako koncového zákazníka zajímá koncová cena. A ta je značně vyšší než bývala.
Dokud to pojede bude se snažit neměnit CPU+MB+RAM, protože za více investovaných peněz získám sotva současný výkon! To se nedivím, že nikdo kdo má slušné CPU a dostatek RAM nejde do upgradu a max. tak vymění GPU! Já si počkám až dolar zase bude dole, teď je jasné, že ani to AMD nebude tak levné jak jsem doufal.
@Karasman (10.12.2016 21:11): to je, ale tyhle DXy stojí všechny tak moc. prioritní pro mě je látkový potah a 90% těchdle křesel je koženkových. taky potřebuju specifikace na 200cm výšky s prodlouženým pístem. jednu takovou židli za 9k jsem si už nechával dělat u jedný český firmy, ale byl to strašný šmejd, taxem ji vrátil. uvidím, až si půjdu vyzkoušet tuhle postovanou, jestli bude vyhovovat. ale musí, už nemám jinou možnost. moje současné křeslo je v polorozpadu :-)
@Garion (10.12.2016 21:44): Kéž by, kéž by. Začínám pomalu odkládat na upgrade. Nejhorší na tom je, že nedokáži přesně říct co tomu bylo. A to mě děsí. Kéž by se AMD vytáhlo se ZENem a cenově bylo příznivější. Věřím, že to inženýři z AMD dokážou.

Osobně bych se nyní spokojil i s Intel Core i3-6100, nejsem úplně přesvědčen o tom, že dnešní hry nebo hry, které často hraji stojí a padají na 4 core i5. Ta cena za i5-6600K je šílená ale já rád taktuji a skylate bohužel bez K taktovat už nelze.
Kdysi se dalo i5-2500K pořídit za 4500Kč (sám jsem za i5-2400 dal 3900Kč!!!), dnes 6700 Kč a to bez box chladiče. Ta i3-6100 stojí dnes jako mě tenkrát i5-2400 s taktovacím potencionálem i bez K!

Evidentně monopol Intelu neprospívá. Ať už je AMD zpět ve hře.
@Garret (10.12.2016 20:45): Tak devět papírů za křeslo, to je solidní raketa. Taky teď vybírám křeslo, viděl jsem podobný styl a stálo 3499, ale nechci to objednávat, dokud si na něj někde nesednu.
@Garion (10.12.2016 17:37): tak dopadlo to tak, že jsem si pěkně užil pájení kablíků na původní spínač....to se dělá skvěle když je tam malá plocha a člověk to celé drží v prstech ale dal jsem to do kupy a lehce si přitom zahřál prsty.

Nakonec jsem postupně vše zapojil, dostal se do W7 stáhl si k Gygabite P67-D3-B3 BIOS Utilitu a hned to preventivně flashnul na poslední verzi (tu jsme tam měl).

Pak to vypnul, koupil baterii a vyměnil ji. Pak si nastavil BIOS, přetaktoval jako obvykle CPU a RAM a jsem jako ostříž.
No je jasné, že příští rok mě asi upgrade nemine ale letos bych to finančně nepokryl, jsem tedy rád, že to dopadlo jak to dopadlo a díky všem za rady a podporu.

Dnes jsem si to fakt užil, manželka je na mě naštvaná...teď ještě vrátit ten zdroj s omluvou, že to zdrojem nebylo, a je to.

Mám rád PC a technologie obecně ale tohle mě dokáže vždy vytočit. Kolikrát už jsem si říkal, příště si ty blbče necháš něco složit ale nikdy mě to nedá.....a stále to skládám pro sebe, rodinu i známé a protože to není nijak často tak troubleshooting bývá jako u Windows občas hodně složitý a záludný, zvlášť když běžný člověk doma nemá rezervní MB, zdroj, GPU, apod....

PS: doufám, že to teď vydrží alespoň další 3 roky.
Udělal jsem si po letech velké vánoce a koupil ten Asus notebook za pade. Naštěstí k tomu byla halda bonusů (ROG doplňky jako myš Sica, ROG Batoh, Cerberus Headset, Office 2016 a pak nějaké lego, které asi uzme malý bratranec). Koupím asi teď ve slevě Witchera 3 na gogu (i když možná na vánoce bude mít i vyšší slevu), abych trochu více otestoval možnosti, neb u Deus Ex Human Revolution se to nezapotí. Každopádně ten SSD, je znát. Ne tolik u spouštění notebooku, ale u loadingu u her určitě. Btw ty sluchátka k tomu jsou docela švihle přebasovaný. U některých her to pak zní dobře (klasicky hrozivé dunění v SWTOR), ale lidský hlas ve hrách jaksi zaniká a u hudby je to skoro masochismus. Obdobně ta "herní myš" je velmi solidně citlivá a rychlá, ale tedy vzhledem ke třem tlačítkům pochybuji, že ji lze mít opravdu za herní. Tak či tak do toho celkem pěkného a decentního batohu se to vše vejde, tak se těším, až s tím vším někdy pojedu na chalupu a rozbalím to tam. :)
@Garion (10.12.2016 17:17): Main Bios checksum error!
Retreiving recovery source from HPA.....HPA BIOS not available!

Retreiving recovery source from Backup BIOS....done!
Writing BIOS image....2730K OK

uz asi po treti...
@Garion (10.12.2016 16:29): jo to bych mohl udělat snad to o víkendu koupím v datartu, apod. No každopádně asi tomu ten overclocking nesvědčí a příští rok to vidím na upgrade pokud to do té doby vydrží.
Tak světe div se ale reset CSOM to vyřešil, po zapojení jednoho disku, GPU a zatím jednoho slotu RAM jsem ve W7. :) BIOS zařval že byl overlocked - což CPU byl. Akorát jsem si přidal práci a vypínač teď bez pájky dokupy nedám. :)
Mě snad klepne teď když tam nemám nic tak ze zoufalosti jsem vyresetoval CMOS a světe div se teď to jede normálně, no zkusim zapojit komponenty a uvidíme, ať nejásám předčasně. Zasraná elektronika, vracím se ke čtení knih.