Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


  1. Karbaník
  2. Debut
  3. Císařův pekař / pekařův císař
  4. Země vycházejícího slunce
  5. Báje a legendy
  6. Sága pokračuje
  7. Silnější přežije!
  8. Pero mocnější meče
  9. Období páry a petroleje
  10. Před naším letopočtem

Profil

Pár slov k mým herním začátkům

První hrou, se kterou jsem se dostal do styku, byla jakási sovětská verze Pac-Mana na TNS Slušovice v tátově práci. Do té doby jsem se setkal tak maximálně s IM digi hrou "chobotnice". Éra osmibitů mě minula, a "můj" první počítač byla dvaosmšestka, na které byly i tři hry, a to konkrétně Prince of Persia, Prehistorik 2 a Soko-Ban. Moje herní začátky byly také bytostně spjaty s pocitem, že všichni mí kamarádi měli sestavu o krok lepší, takže zatímco oni hráli Warcraft II: Tides of Darkness, já se dostal k Dune II: Battle for Arrakis, a zatímco ostatní už pařili Duke Nukem 3D, já dostával kotel v Doom II: Hell on Earth. Nějaká ucelená herní komunita v mém okolí neexistovala, takže jsem hrál cokoliv, co se mi dostalo pod ruku (z těch lepších kousků si pamatuji hlavně třeba Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle  nebo The Legend of Kyrandia). Postupně jsem nicméně propadl hlavně strategiím, konkrétně Warcraft II: Beyond the Dark Portal. I proto jsem jako svoji první originálku dostal Spellcross: Poslední bitva. Omezenost mého "herního rozhledu" dokládá to, že jsem v první misi vůbec nechápal, co se po mě chce. Moje postava ušla pár kroků (pryč od zcela netečných orků), a dál odmítala jít (jednoduše jsem nevěděl, že mám ukončit tah).

S mým rozhledem začalo být lepší až tak od roku 1998, kdy jsem dostal své první Score (číslo 56; to už se sice neklouzalo po struhadle do bazénku s jódem, ale krátkou éru Adrewa a Ice jsem ještě zažil). Díky tom jsem se zároveň o dva měsíce později dostal ke své zřejmě druhé originální hře The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble (CD příloha Score č. 58); mimochodem dohrál jsem ji. Podle návodu. Hra neměla titulky (ani anglické, prostě žádné) a s mojí úrovní angličtiny v té době jsem asi tak po deseti minutách hraní až do konce hry prakticky "nevěděl, která bije".

Zásadní změna herních preferencí přišla postupně díky plným hrám ve Score a Levelu. Díky hrám jako Albion, Might and Magic VI: The Mandate of Heaven, Fallout a sérii Quest for Glory jsem začal preferovat RPG žánr. Gamechanger byla hlavně Baldur's Gate .Měl jsem k dispozici demo, a už (z dnešního pohledu vlastně dost omezená) tvorba postavy mě dostala. K RPGčkám tíhnu vlastně pořád, ale nevyhýbám se žádnému žánru.
 

Herní výzva 2022
1. Novinky z domova
2. Cesta do středu země - HC Legend of Grimrock
3. Ticho jako v hrobě
4. Zvířecí instinkt - HC Blacksad: Under the Skin
5. Na vážkách - HC The Sinking City
6. Svaz spokojeného hraní - HC Sherlock Holmes Chapter One
7.  Hippokratova přísaha - Dishonored 2; HC Project Hospital
8.  Rodina nadevše - HC Uncharted 4: A Thief's End 
9. Vzkaz ze záhrobí - HC Vampyr
10. Vzhůru do oblak

Herní výzva 2020
4. Reálná virtualita - HC Deus Ex: Mankind Divided
5. Moje jméno je... - HC Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
7. Neseď doma - The Silent Age (Android)
8. Zimní radovánky - HC Until Dawn
9. Základní kameny - HC Sinking Island

Herní výzva 2019
1. Lovec trofejí - Life is Strange: Before the Storm
2. Čapkův odkaz - HC Detroit: Become Human
3. Herní kutil - HC Stardew Valley
4. S humorem jde všechno lépe - Judgment
5. Adaptace - HC Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
6. Severní vítr - Brothers: A Tale of Two Sons
7. Hra roku - HC Red Dead Redemption 2
8. Hrátky s časem - HC Life Is Strange
9. Historie se opakuje - HC Assassin's Creed: Odyssey
10. Barevný svět - L.A. Noire