Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


  1. Pacifista
  2. Amerika, jak ji neznáte
  3. Remaster
  4. Minihraní
  5. Pořádný pařan
  6. Jménem zákona
  7. Čas je relativní
  8. Herní nášup
  9. Okna vesmíru dokořán
  10. Dětský svět

Profil

Pár slov k mým herním začátkům

První hrou, se kterou jsem se dostal do styku, byla jakási sovětská verze Pac-Mana na TNS Slušovice v tátově práci. Do té doby jsem se setkal tak maximálně s IM digi hrou "chobotnice". Éra osmibitů mě minula, a "můj" první počítač byla dvaosmšestka, na které byly i tři hry, a to konkrétně Prince of Persia, Prehistorik 2 a Soko-Ban.

Moje herní začátky jsou také bytostně spojeny s pocitem, že všichni mí kamarádi měli sestavu o krok lepší, takže zatímco oni hráli Warcraft II: Tides of Darkness, já se dostal k Dune II: Battle for Arrakis, a zatímco ostatní už pařili Duke Nukem 3D, já dostával kotel v Doom II: Hell on Earth.

Strategie se poměrně záhy staly mým preferovaným žánrem. Třeba právě s Warcraft II: Beyond the Dark Portal jsem si vystačil hodně dlouho, a jeho pozici nahradil až Age of Empires II: The Age of Kings. Samozřejmě se bavíme o dobách, kdy měl člověk k dispozici jen to, co kolovalo v okruhu přátel. Kromě strategií a plošinovek (hlavně v podobě nepřekonatelného Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle) jsem měl v oblibě také adventury (pokud vím, tak první, kterou jsem hrál, byla The Legend of Kyrandia). První originálkou, kterou jsem dostal, byl Spellcross: Poslední bitva. Omezenost mého "herního rozhledu" dokládá to, že jsem v první misi vůbec nechápal, co se po mě chce. Moje postava ušla pár kroků (pryč od zcela netečných orků), a dál odmítala jít. Ano, nevěděl jsem, že mám ukončit tah.

Vlastně to s mým rozhledem začalo být lepší až tak od roku 1998, kdy jsem dostal své první Score č. 56 (to už se sice neklouzalo po struhadle do bazénku s jódem, ale krátkou éru Adrewa a Ice jsem ještě zažil). Díky tom jsem se zároveň o dva měsíce později dostal ke své zřejmě druhé originální hře The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble (CD příloha Score č. 58); mimochodem dohrál jsem ji. Podle návodu. Hra neměla titulky (ani anglické, prostě žádné) a s mojí úrovní angličtiny v té době jsem asi tak po deseti minutách hraní až do konce hry prakticky "nevěděl, která bije". Někdy od roku 1998 také postupně začínám preferovat RPG hry.

Vše se zlomilo s Might and Magic VI: The Mandate of Heaven, ale hlavně s Baldur's Gate. Měl jsem k dispozici demo; v té době jsme hráli dračák (a postupně přecházeli na GURPS). Už jen tvorba postavy mě skutečně dostala. Za sebou jsem měl úžasný Albion, a i sérii Quest for Glory nebo jinak strategickou Jagged Alliance jsem si užil hlavně kvůli RPG prvkům. Pak jsem se dostal k Fallout. Změna preferencí byla dokonána. Zbytek už je historie... Od té doby preferuji zejména RPG žánr, u adventur mám rád vážné příběhy, strategie jsem hrál zejména budovatelské (mrkám na Tebe, Transport Tycoon), případně taktické a historické (se slzou v oku vzpomínám na Tebe, Medieval II: Total War) nebo s výraznými RPG prvky (Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars, díky Tobě jsem se dostal k celé sérii cca dva roky po té, co ve Score vyšla celkem hejtující recenze na Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia). Ale v zásadě se nevyhýbám žádnému žánru, jen na některé už prostě není tolik času.Konfigurace a platformy
PC
i7-8700 CPU 3.2 GHz
16 GB RAM
nVidia GTX 1070Ti

PS3

PS4

Herní výzva 2020
4. Reálná virtualita - [HC] Deus Ex: Mankind Divided
5. Moje jméno je... - HC Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
7. Neseď doma - The Silent Age (Android)
8. Zimní radovánky - HC Until Dawn
9. Základní kameny - HC Sinking Island

Herní výzva 2019
1. Lovec trofejí - Life is Strange: Before the Storm
2. Čapkův odkaz - HC Detroit: Become Human
3. Herní kutil - HC Stardew Valley
4. S humorem jde všechno lépe - Judgment
5. Adaptace - HC Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
6. Severní vítr - Brothers: A Tale of Two Sons
7. Hra roku - HC Red Dead Redemption 2
8. Hrátky s časem - HC Life Is Strange
9. Historie se opakuje - HC Assassin's Creed: Odyssey
10. Barevný svět - L.A. Noire