Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


  1. Novinky z domova
  2. Cesta do středu země
  3. Ticho jako v hrobě
  4. Zvířecí instinkt
  5. Na vážkách
  6. Svaz spokojeného hraní
  7. Hippokratova přísaha
  8. Rodina nadevše
  9. Vzkaz ze záhrobí
  10. Vzhůru do oblak

Profil

Pár slov k mým herním začátkům

První hrou, se kterou jsem se dostal do styku, byla jakási sovětská verze Pac-Mana na TNS Slušovice v tátově práci. Do té doby jsem se setkal tak maximálně s IM digi hrou "chobotnice". Éra osmibitů mě minula, a "můj" první počítač byla dvaosmšestka, na které byly i tři hry, a to konkrétně Prince of Persia, Prehistorik 2 a Soko-Ban.

Moje herní začátky jsou také bytostně spojeny s pocitem, že všichni mí kamarádi měli sestavu o krok lepší, takže zatímco oni hráli Warcraft II: Tides of Darkness, já se dostal k Dune II: Battle for Arrakis, a zatímco ostatní už pařili Duke Nukem 3D, já dostával kotel v Doom II: Hell on Earth.

Strategie se poměrně záhy staly mým preferovaným žánrem. Třeba právě s Warcraft II: Beyond the Dark Portal jsem si vystačil hodně dlouho, a jeho pozici nahradil až Age of Empires II: The Age of Kings. Samozřejmě se bavíme o dobách, kdy měl člověk k dispozici jen to, co kolovalo v okruhu přátel. Kromě strategií a plošinovek (hlavně v podobě nepřekonatelného Commander Keen Episode 4: Secret of the Oracle) jsem měl v oblibě také adventury (pokud vím, tak první, kterou jsem hrál, byla The Legend of Kyrandia). První originálkou, kterou jsem dostal, byl Spellcross: Poslední bitva. Omezenost mého "herního rozhledu" dokládá to, že jsem v první misi vůbec nechápal, co se po mě chce. Moje postava ušla pár kroků (pryč od zcela netečných orků), a dál odmítala jít. Ano, nevěděl jsem, že mám ukončit tah.

Vlastně to s mým rozhledem začalo být lepší až tak od roku 1998, kdy jsem dostal své první Score č. 56 (to už se sice neklouzalo po struhadle do bazénku s jódem, ale krátkou éru Adrewa a Ice jsem ještě zažil). Díky tom jsem se zároveň o dva měsíce později dostal ke své zřejmě druhé originální hře The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble (CD příloha Score č. 58); mimochodem dohrál jsem ji. Podle návodu. Hra neměla titulky (ani anglické, prostě žádné) a s mojí úrovní angličtiny v té době jsem asi tak po deseti minutách hraní až do konce hry prakticky "nevěděl, která bije". Někdy od roku 1998 také postupně začínám preferovat RPG hry.

Vše se zlomilo s Might and Magic VI: The Mandate of Heaven, ale hlavně s Baldur's Gate. Měl jsem k dispozici demo; v té době jsme hráli dračák (a postupně přecházeli na GURPS). Už jen tvorba postavy mě skutečně dostala. Za sebou jsem měl úžasný Albion, a i sérii Quest for Glory nebo jinak strategickou Jagged Alliance jsem si užil hlavně kvůli RPG prvkům. Pak jsem se dostal k Fallout. Změna preferencí byla dokonána. Zbytek už je historie... Od té doby preferuji zejména RPG žánr, u adventur mám rád vážné příběhy, strategie jsem hrál zejména budovatelské (mrkám na Tebe, Transport Tycoon), případně taktické a historické (se slzou v oku vzpomínám na Tebe, Medieval II: Total War) nebo s výraznými RPG prvky (Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars, díky Tobě jsem se dostal k celé sérii cca dva roky po té, co ve Score vyšla celkem hejtující recenze na Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia). Ale v zásadě se nevyhýbám žádnému žánru, jen na některé už prostě není tolik času.Konfigurace a platformy
PC
i7-8700 CPU 3.2 GHz
16 GB RAM
nVidia GTX 1070Ti

PS3

PS4

Herní výzva 2020
4. Reálná virtualita - [HC] Deus Ex: Mankind Divided
5. Moje jméno je... - HC Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
7. Neseď doma - The Silent Age (Android)
8. Zimní radovánky - HC Until Dawn
9. Základní kameny - HC Sinking Island

Herní výzva 2019
1. Lovec trofejí - Life is Strange: Before the Storm
2. Čapkův odkaz - HC Detroit: Become Human
3. Herní kutil - HC Stardew Valley
4. S humorem jde všechno lépe - Judgment
5. Adaptace - HC Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
6. Severní vítr - Brothers: A Tale of Two Sons
7. Hra roku - HC Red Dead Redemption 2
8. Hrátky s časem - HC Life Is Strange
9. Historie se opakuje - HC Assassin's Creed: Odyssey
10. Barevný svět - L.A. Noire