Sea of Thieves

20.03.2018
10.11.2020

Sea of Thieves je kooperatívna pirátska akcia, v ktorej sa spoločne s inými hráčmi postavíte v on-line bojoch na mori, ale aj na súši svojej konkurencii. Hlavnou úlohou je utvoriť s ďalšími hráčmi posádku vašej lode, s ktorou budete plniť spoločné úlohy. Následne si budete medzi sebou deliť korisť, či sa vydávať na rôzne výpravy za prastarými artefaktmi a pokladmi. V tom vám však bude chcieť zabrániť konkurenčný hráčsky tím. Keď sa vám podarí dokončiť nejakú výpravu a získať poklad, zvýšite si tým svoju reputáciu v tamojšom hernom svete.

Hra bola vydávaná a postupne vylepšovaná v rámci technického alfa testu. Z tohto dôvodu je aj po svojom oficiálnom vydaní v neustálom vývoji. Vďaka tomuto prístupu sa tak snaží pružne reagovať na nápady a pripomienky tamojšej hráčskej komunity, takže nové spôsoby hrania sú neustále odhaľované s postupom a vývojom herného sveta.

Sea of Thieves ponúka cross-platformový mutiplayer medzi PC, kde je dostupná pre majiteľov operačného systému Windows 10, a konzolou Xbox One. Hranie v rozlíšení 4K s HDR je však možné jedine na Xbox One X.

• XOne 65
Předtím než cokoliv řeknete, tahle hra není zastak špatná. Hodně jednoduše by se to dalo popsat jako simulátor piráta. Kopete poklady, bojujete s kostlivci, ničíte lodě ostatním posádkám a nebo se prostě jenom jdete ožrat do hospody. (mimochodem první informace kterou jsem o téhle hře slyšel je, že se můžete poblít do kyblíku a házet to po nepřátelích)

Příběh zde není. Mně to nějak moc nevadí ale možná alespoň náznak nějakého příběhu by tam mohl být.

Máte rovnou několik způsobů jak hru hrál. Můžete si kupovat výpravy na ostrovy, na kterých pak kopete poklad. Můžete se stát lovcem hlav (zabíjíte kostlivce kteří se nacházejí na ostrovech) a nebo můžete třeba rybařit. Všechny získané věci pak můžete prodat a nahrabat za ně nějaké ty peníze. Čím víc misí splníte, tím těžší pak ty příští budou.

Jenže tady se naráží na takový první problémy. Hra je strašně repetetivní. Navíc peníze které z toho získáte jsou vlastně nanic. Vybavení které si z toho koupíte je sice velmi hezké, ale vlastnosti vám to nezmění. Dalším velkým problémem je multiplayer. Je sice super že pak můžete mít posádku s kámoši, ale pokud hrajete sami je (zaprvé je to nuda) to jako běhat po přechodu na červenou. Ostatní posádky vám zničí loď, vás pětkrat zabijou a přitom vam ukradnou tu truhlu kterou jste tu hodinu získávali.

Pro: Art book, hudba, pokud hrajete s kámošem tak je to sranda, můžete se poblít do kyblíku a házet to po nepřátelích XD

Proti: repetetivní, když hrajete sami tak je to nuda, nevyvážené pokud hrajete sami, není tu příběh, utrácíte za zbitečné vybavení

nádherné moře, překrásné západy slunce, pátrání po pokladech, sbírání historek a legend, napínavé souboje, relaxační rybaření, zábavné večery při hudbě s korbelem grogu v ruce a ještě mnohem víc. sea of thieves vás netahá za ručičku. jste pirát a tohle je pirátská fantazie se vším všudy.

Pro: moře, crossplay

Proti: málo hudby