@
HolyMeatball (02.06.2015 08:26): U CZC se stává málokdy, že by se stavbou PC bylo nějaké zdržení a když už, tak je to kvůli špatným komponentům, jejichž náhrada není skladem.
Toto si myslím je vyloženě ojedinělá událost.
Spíš bývá problémem to, že je stavba zanedbaná - můžou se stát věci jako zapomenutí nanesení pasty na CPU, špatně zapojené HDD a podobně. Zrovna tak můžeš zapomenout na to, že by sestavu nějakým zvláštním způsobem testovali.
Jsou věci, za které by bylo lepší si zaplatit - respektive kdyby to bylo placené, mohlo by to dělat víc lidí a s větší péčí.
Mnohé zkušenosti také praví, že CZC rádi do prodeje vrací použíté věci vrácené během 14 dní. To byla i moje osobní zkušenost - koupil jsem si u nich skříň a přijela mi rozflákaná, ale bez poškozeného vnějšího obalu či polystyrénu (zkrátka to někomu žuchlo, tak to vrátil). Nicméně se zdá, že se v tomto napravili - v obchodě jim jde vidět hodně zlevněného zboží.
@
Gordon (02.06.2015 10:18): Skládání PC je jako skládání LEGO. Co zvyšuje obtížnost jsou šroubky (musíš hold vlastnit šroubovák a šroubky vlastnoručně šroubovat).
Jediné co se dá opravdu posrat je zapojení USB portu do audio portu - to pak ničí USB zařízení :) Vše potřebné se dá nastudovat na Youtube během maximálně pár dní.
Jakmile všechno správně zapojíš, je to již standardní procedura - instalace OS, stahování her, programů, import záložek a podobně.