Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@MarkJude (10.05.2017 14:16): @Gordon (10.05.2017 14:20): Já bych preferoval Národní obrození, ale to by asi kvůli tomu, že o tom ví svět prd neprošlo. Ale představa, že si pokecám s Dobrovskym, Klicperou, nebo později i s Boženou Němcovou a Karlem Havlíčkem Borovskym mě naplňuje rozkoší :D Snad se na to vrhne Vávra až dodělá tu svojí trilogii a někdy v důchodu si to zahraju ;) (I Dobrovskýho jako černocha, nebo transgender bytost bych skousnul, kdyby to vyšlo) :D
@MarkJude (10.05.2017 14:16): Praha za Rudolfa II by byla vynikající, už jen kvůli těm možným postavám... :) Něco takového jsem si už taky představoval a jako nápad to vůbec nepůsobí špatně. snad i mnohem líp jak nějaká Amerika z trojky. :D
@Gordon (10.05.2017 14:10): tak o tom Egyptě už se hodně dlouho spekulovalo a nikdo snad nečekal nic jiného ;) poslední díly sice byly nic moc, ale nadruhou stranu teď měli víc času na odladění... každopádně jestli se nedočkáme větších novinek, tak to asi zase nedopadne moc dobře :/

já jen čekám na tu Prahu za Rudolfa II. :)
Další assassín bude ve starověkém egyptě...
odkaz

Vypadá to pěkně, i zasazení, jen pochybuji že hratelnost a příběh bude dobrý.
Díky.

Já teď zjistil, že Advance Wars serie je na WII U přes VC, takže... se nejspíše mrknu po něčem jetém.
@Bodkin (09.05.2017 20:23): Sa budem musiet pozriet doma, ale myslim, ze vo vacsine pripadov pouzivam DeSmuME, ked chces mat all-in-one (of course s nejakymi obmedzeniami) je tu samozrejme vyborny Retroarch (ktory, ale tiez tusim vyuziva prave DeSmuME jadro :)).

Now, co sa tyka romiek... DS sa stale da povazovat za warez, ale ked do googlu zadas spravne slova, najde ti to vsetky stranky, kde sa da stahovat. Tam by problem byt nemal.
@Bodkin (09.05.2017 20:23): Nejpřesnější emulátor na GBA je mGBA, který je pořád ještě ve vývoji, VBA-M je zas léty prověřený a rozjedeš na něm úplně všechno. S DS emulátory je to horší - na PC je asi nejlepší možnost DeSmuME, který ale není zvlášť rychlý (v dnešní době se to ale už dá bruteforcnout) a jeho vývojáři z nějakého důvodu nenávidí Pokémon sérii a odmítají opravovat bugy, které by prospěly celkovému výkonu, kdyby to pomohlo i Pokémonům (třeba jako dodnes nefunkční Wireless funkce). Někdo na PC používá i Drastic (emulátor pro Android, o poznání lepší, než DeSmuME) přes Bluestacks nebo jiný androidí emu, což sice zní jako kravina, ale prý to v něčem funguje líp než DeSmuME.

S hrami ti samozřejmě nemůžu poradit, to by byl warez. ;)
Já už si nepamatuju, jestli jsem se tu náhodou někdy neptal, ale...

Má tu někdo zkušenosti s Nintendo GBA a DS emulátory a ziskem ROMů? Jako emulátor bych bral Retropie, ale kde na to shánět hry je... komplikovanější
@RNDr. Gunár Pavel (08.05.2017 18:52): ďábel je v detailech - jako fakt, takové věci jako pitomá ozvěna, když někde v kaňonu zakopnu a Aloy něco zakřičí. Nebo že jde vyšplhat po zničeném robotovi a hned nezmizí - takových detailů je tam tolik, že ony samotné tvoří ten zážitek..

Když vezmu v potaz třeba to Metro... jak extrémně kazilo zážitek, když mnou mutanti proskakovali, protože neměli rozumný kolizní model. Přitom hra perfektní. Ale jsou to tyhle malé věci...
A jinak první zmíněnou skupinu her jsem nehrál (jejich nejnovější přírůstky - starší díly samozřejmě ano), druhou jo a patří mezi špičky.

Tak právě o tom mluvím - sypou se na nás hry z té první skupiny, u kterých navíc přibývá MP prvků, ale hry z druhé skupiny umřely. Proto jsem rád aspoň za ten Horizon.. :D Je tam docela dost hrstiček péče.
@Bodkin (08.05.2017 18:02): Ale jo, momentálně je situace dobrá. :D Do Niohu mi vlezl Prey, tak do podzimu je to pokryté.. :D

Ale co se open worldů týká, tak je ten Horizon asi fakt špička. Na to že jsem to uložil k ledu kvůli takové sr... jako Andromeda, tak mě to teď příjemně překvapuje. Jsem jen rád že jsem počkal a nehrál to jen jako výplň, než vyjde něco jiného. Stále nechápu JAK - TO - SAKRA - MOHLI - UDĚLAT - TI - SAMÍ - LIDI- CO - KILLZONE!!?
@RNDr. Gunár Pavel (08.05.2017 12:30): herní průmysl je v háji a nezachrání ho nic. SP hry jsou stále vzácnější a myslím že můj vkus s tím naprosto nic neudělá. :D :D

Každopádně znovu k Horizon - už jsem navštívil 3 Cauldrony a docela se mi líbí, jak tvůrci té sra*ky Killzone udělali tajuplné mimozemské stavby lépe, než Bioware v novém Mass Effectu, který je na tajuplných mimozemských technologiích postavený..
Na to že to měla být guilty pleasure záležitost, tak mě to vážně překvapuje. Kde se to v těch tvůrcích vzalo.. :D
Znovu jsem se vrátil k Horizon, který jsem odložil kvůli Andromedě. Respektive jsem odmítal hrát hru, kterou jsem si koupil, abych vydržel čekání na Andromedu, právě proto, že se mi zalíbila a nechtěl jsem ji tak zneuctít. A čekat se vyplatilo. Ta je parádně udělaná a za jedno odpoledne jsem tam zažil tolik dech-beroucích momentů, kolik snad ještě u žádné jiné hry..

Je super zjistit, že se svejma 630 kusama a 595 DLC (to teda fakt nevim, kde jsem ty DLC vzal) jsem vlastně totální žabař a v podstatě socka. Hurá :D
@Zx Atari 500 (03.05.2017 15:56): Bacha na Leebigha, je 19. a pár dalších DH duší tam vidim. Já budu muset se svejma 670+ hrama přidat (mám blbou vlastnost, že kupuju jen to, u čeho je aspoň nějaká možnost, že bych si to zahrál) :D