Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Jsem zvědavej jak si borci z All star admin týmu DH poradí s konzole, upřímně se na toto nejvíc těšim, myslim si že tohle bude dalši důležitej mezník v historii DH! :-)
Uvažovalo se někdy o "výměně" DH bodů mezi uživateli? Takový směnný systém, kterým by se dalo "děkovat, nakupovat"...
Možná bych uvítal větší limit znaků pro vložení poznámky u přidávání nové hry, obzvlášť když do ní pastuji nějakou osvětlující URL (leda tak použít nějaký zkracovač...), případně pokud chci schvalujícímu ušetřit práci a rovnou mu i uvést URL, odkud bylo čerpáno.
Co takhle pridat k seznamu her na profilech jednotlivych vyvojaru i sloupecek s hodnocenim daneho uzivatele? Funguje to pro celkovy seznam her v databazi, ale v profilech je videt pouze nekolik poslednich hodnoceni vsech uzivatelu.
Nenasel jsem to tady,ale mohlo by se pridat vic funkci jako jsou " vlastnim hru mam rozehranou hru sledovat hru" ..

Neco, jako uz nikdy vic, spatna hra , popelnice neco v té podobě.
Ty procenta by stacili, ale cim vic veci tim lepsi aspon, podle me.
Navázal bych na tohle: http://dbher.cz/dp88311

Mohlo by se v profilu hry upravit množství vedlejších vývojářů na neomezený počet? S tím, že u každého by se dalo jednotlivě nastavit jestli je to sekundární vývojář nebo jestli hru jen portoval.
@Ross (10.03.2013 22:12): bylo a nebylo. Tohle téma se sleduje snadno a co mě zaujme, to si založím nebo se o tom rovnou pobavíme s Memphisem.

Možnost zakládat pro návrhy na nové funkce celá témata s vlastní diskuzí bych uživatelům dával jen velice nerad - je to takové šťouchání do vosího hnízda. My stejně nikdy všechny požadavky nevyřídíme, když přibývají mnohokrát rychleji než probíhá vývoj a takový nástroj by jen zvednul další vlnu "nežádoucí" uživatelské aktivity - další žrout času při všem tom pročítání, zamítání atp.

Máme vlastní soukromý systém pro tickety, kde mají zatím přístup jen vývojáři.

@Danny (10.03.2013 22:16): Myslím, že to Ross myslel v trochu jiném kontextu.
Bral bych při kliknutí na nové příspěvky v diskuzi, aby mi to automaticky sescrollovalo na první nepřečtený post. Nevidím nic logického na tom, že mě to nechá nahoře a já musím pro první post scrollovat dolů a pak během čtení zase nahoru.
@derhaa (01.03.2013 10:23): Teda moc díky, že si tomu věnoval čas! Omlouvám se za moje někdy ztřeštěný nápady, ale tohle by se mi fakt celkem zamlouvalo, když jsem o tom víc popřemejšlela. :) Zase by to bylo prostě něco jiného. :)


@Bodkin (01.03.2013 10:27): proč ne? Kdyby byla z herních soundtracků třeba? To by bylo naopak super! Jako ostatní music, ať mají uživatelé pod odkazy, ale herní by naopak podtrhla atmosféru webu.
@MIGtheDRAGON (01.03.2013 09:53), @Joke (01.03.2013 09:56): Dohledal jsem Walome link (soundcloud), o kterem si mluvila Joke. Tyto socialni servery o musice muzou byti resenim - ale neznam licenci, kterou se obsah na webu zavazuje... necham na vas, zda si to chcete prosadit, tak si najdete dalsi info o licencich :-).

Jiste poskytujou api, kt. naloaduje prehravac (a jestli to Youtube, Soundloucd a jine, ktere dokazi poskytnout jejich prehravac tretim stranam - v nasem pripade tento web), pak si tyto prehravace muzete nechat zobrazit v profilu.

Vicemene tohle uz funguje s videama, taky vidite prehravac Youtube. A domnivam se, ze lze programove zapnout, aby to zacalo hrat pri nahrani stranky waseho profilu.
By se mi líbilo, kdyby při návštěvě profilu, mohla hrát hudba, kterou by si dotyčný zvolil, pokud by si jí zvolil. :) Po Walomeho kulturní vložce mám vybráno a bezva by mi to pasovalo do mojí profilové kompozice. :)
Jako obvykle si rýpnu, vždy když se tu objeví toto téma :-) Já byl vždy pro seskupováni vývojářů dle reálných týmů a Memphis s MCZ by se na to měli vrhnout a vývojáře kompletně překopat ;-)

@MartinezZ (20.02.2013 07:43): Pokud se jedná o vývojáře, tak současná pravidla jsou nastavena tak, že s každou změnou názvu se vytváří nový vývojářský profil.
Možnost přidávat alternativní názvy i k vývojářským studiím. Mnohdy si jen pozmění název, ale jedná se o stále stejnou společnost.

Doplnění: Např. v části "Hry" v profilu vývojáře by tak bylo uvedeno i za jakého názvu společnosti byly konkrétní vydány:

1. 73.2 % Aliens versus Predator 2: Primal Hunt (2002)
akce > 1st person akce 47
Third Law Entertainment

2. 50.0 % Elite Forces: WWII Normandy (2001)
akce > 1st person akce 1
Third Law Entertainment

3. 70.9 % KISS: Psycho Circus - The Nightmare Child (2000)
akce > 1st person akce
Third Law Interactive
@MartinezZ (19.02.2013 08:27): U vývojářů vážně není žádné pole povinné. Myslím, že někdo z VIP takové "drobečky" poslal občas zpátky s tím, že jestli chceš mít aspoň ty čtyři body na achievement, tak musíš něco přidat. Ale v případě, že to obratem vrátíš zpět (nejlépe s poznámkou), tak ti to schválí kdokoliv.

@Memphis (19.02.2013 07:11): Co takhle přidat do editačního rozhraní k vývojářům úvodní stránku s vysvětlením k tomuto tématu. Něco jako má průvodce pro přidání hry.
@Memphis (19.02.2013 07:11): Samozřejmě souhlasím, a pokud takovou informaci nebudou schvalovatelé odmítat, tak je to v pohodě. Nicméně pravděpodobně stejně jako MartinezZ jsem se na přidávání takových drobečků většinou vykašlal pod tím samým dojmem, že na profil je to málo a dohledávat další info na vytvoření uceleného profilu se mi nechtělo. Takže možná je spíš problém v informovanosti, že drobečky jsou vítány...
@MartinezZ (19.02.2013 07:04): Ale ten úryvek co bys napsal k Asylum Games by přece stačil. Někdo by ho pak možná doplnil nebo taky ne, každopádně lepší než prázdný profil. U editace vývojářů je to tak navrhnuto, žádné pole (kromě názvu studia) není povinné, takže vylepšování může probíhat takhle přírustkově, klidně na několik editací. Nějaké poznámky by tohle jen zbytečně tříštily.
Drobečky

U každého profilu hry nebo vývojáře mít v jeho editaci speciální sekcičku (třeba) "Drobečky". Do této sekce by šlo napsat v podstatě cokoliv, ale nezobrazovalo by se to v samotném profilu hry a ani by to nemuselo podléhat schvalování.

Cože? Proč? - Protože mám např. nalezenou nějakou informaci k profilu vývojáře, který ještě nemá v profilu žádné informace. Nicméně tahle informace je jen drobečková, např. jen, že společnost byla ukončena v roce XY + odkaz na zdroj infa. Takováhle informace je ale na samotný profil málo, nicméně někomu jinému by mohl pomoci při jeho vytváření profilu tohoto vývojáře. Možná si naivně myslím, že by se takhle postupně časem mohly poshromáždit informace potřebné k úplnému popisu profilu firmy (nebo třeba i hry někdy v budoucnu).

Samozřejmě mě napadla i možnost vytvořit proto fórum, ale v případě diskuze (což je na fóru trochu očekávané) a vícero informací by se jednotlivá infa poztrácela do zapomenutí.

---

Např. hra W.A.R. Soldiers, autoři Asylum Games, ale nemají nic v profilu. Rád bych k nim jen připsal poznámku (drobeček), že šlo o malé nezávislé německé studio, které bylo roku 2005 odkoupeno svým tehdejším vydavatelem IncaGold a začleněno do struktury společnosti IncaGames jako její herní divize. Asylum Games tím tak skončilo. A k tomu přidat link http://worthplaying.com/article/2005/12/20/news/29803/. Pro samotný profil vývojářů je to málo. Navíc je to již pěkných pár let a k tomu ještě se to celé točí hlavně na trhu pro německy mluvící země, takže víc infa asi moc nezískám.

A když už tu informaci mám, není škoda ji někam nezadat, ačkoliv celý profil z toho nevykoukám?

Prostě Drobečkovník, poznámkový bloček.

PS: A kdyby někdo náhodou chtěl info dál dohledávat, tak pozor, narazil jsem na minimálně dvě další Asylum Games, nemající s tehdejším německým studiem nic společného - krom stejného názvu. Jedni jsou např. Španělé.
No já jednoduše tu druhou odrážku označím a přesunu pomocí tahu myši. Tuhle funkci by měly snad podporovat všechny aktualizované prohlížeče.
Návrh: při kliknutí na 'Reagovat' se RE zobrazí vždy dva řádky pod textem, který píši. Například označím začátek této věty a zmáčknu Reagovat na MCZův poslední post

@MCZ (18.02.2013 12:54):

Já bych si to představoval, aby se to zobrazilo přesně tam, kde mám zrovna označenou část v textu, tudíž aby to vypadalo takto:
@MCZ (18.02.2013 12:54): když kliknu před určitý text

Snad jsem to napsal jak nejsrozumitelněji to šlo, je to docela těžké popsat... navíc je to jen detail, ale občas mě fakt vytáčí.
Chci si vzhledat něco ke hrám jako X2, X3 apod. Když dám vyhledat X, najde mi to hromadu her, kteří mají v názvu X. Proč když kliknu nahoře na Hry, není tam vidět celá abeceda a kliknutím na patřičné písmeno by mě to přesunulo na seznam her začínající daným písmenem? Pokud se nepletu, v první verzi DH to tak bylo, ne?