Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Garion (12.09.2021 13:51): Ten obal otevřu, a celý disk klidně vyndám, ale ten konektor je přidělaný nějak víc napevno. V opravně mi říkal, že to je už hold starý harddisk, a na to se nedá sehnat náhrada. A mě přijde divné, že to nejde vůbec nijak spravit.

Edit: Už jsem to našel, má to micro usb. Týpek pod videem co jsem našel píše, že to to prý není klasický SATA konektor.
@Tolister (12.09.2021 13:43): Nikdy jsem to rozebrane nemel, ale vzdycky jsem mel za to, ze v tech externich HDD jsou proste obycejne (ted uz) SATA disky a staci ten obal jen "otevrit" a vypojit z toho ten uplne obycejny HDD. Pokud je to jinak a je to tam nejak napevno pripajene nebo kdo vi co, budu hodne prekvapeny.
Mám otázku. Nějak si nevim rady se svým starým ext. harddiskem. Má zničený konektor na usb kabel. Dal jsem ho do opravny, a prý na něj nesehnali náhradu. Tam mi doporučili data help v Praze, a ti mi zase poslali zprávu, že nedělají opravy harddisků, ale jen vytahujou data. Máte někdo nápad, jak se dostat k opravě (výměně) toho konektoru? Vytáhnout data se mi nechce, stojí to dost velké peníze. Díky!
@marwel (11.09.2021 19:54): zase bych v tom nehledal hlubší význam. Jen prostě nevidím v záměně žádnou přidanou hodnotu. Jen snahu se odlišit

ale jinak proti jiným systémům zapisu nic nemám. klidně odshora dolů ;)
Jinak kolega z práce si velmi vychvaloval ten "lepší" a dražší ovladač od microsoftu, který má nastavitelné páčky a tlačítka z druhé strany navíc.
@Ringo (10.09.2021 18:08): Zalezi, jestli vybiras jen kvuli baterce nebo i jinym vecem. Za me je nejlepsi ovladac dualsense a to i bez adaptivnich triggeru a haptiky (pouzivam ho na PC). A vydrz ma asi pet hodin na jedno nabiti, takze v pripade baterky trochu pruser. :D
@Kunick (11.09.2021 13:09): Zajimave. Osobne si uz vazne nepamatuji, jak to bylo s tlacitky na starych vetnamskych kopiich nintenda, coz byly jedine konzole, ktere jsem do nakupu PS4 vlastnil. Kazdopadne kam moje pamet saha, tak to byl prechod z 1234 na ABXY. Takze za sebe povazuji retardovane rozlozeni Nintenda. :D
AB a XY...Microsoft se snažil aspoň nějak odlišit s tak poprohazoval tlačítka na pravé strane
@Charllize (11.09.2021 09:37): nechápu. Když se dívám na foto Nintendo Pro controlleru odkaz  a Xbox controlleru odkaz nevidím moc rozdíl. Rozložení je takřka shodné, určitě lepší než u SONY konkurence kde jsou oba joysticky u sebe, což je btw méně ergonomické.
@Kunick (10.09.2021 23:20): S tím souhlas, ten ovladac se Nintendu neskutečné povedl. Taky si za nej ale říkají celkem palku. A mám taky obavu s kompatibilitou mimo steam. Podle mě k PC asi fakt nejlíp vychází nějaký xbox ovladač.
@Gordon (10.09.2021 17:33): očividně jsi nikdy nepracoval v IT, a neviděl třeba takové Microsoftí manuály. :) Tak třeba tohle odkaz

PS: nepíšu manuály, ale dokumentaci k projektu. Fáze kterou nikdo nemá rád. :) Nikdo, věř mi. Každý raději dělá technické věci.
@Jab (10.09.2021 18:45): mě ten akumulátor po dvou měsících umřel, tak jsem koupil balení 4 enneloopů s nabíječkou a zjistil že je to mnohem lepší než akumulátor. Už proto že když dojde šťáva, tak hned vyměním a můžu jet dál, není potřeba čekat až se to dobije :)
@Ringo (10.09.2021 18:08): Jsem roky spokojen s Xbox One Controllerem. Btw samozřejmě funguje i s kabelem i wireless. Akorát jsem tehdy musel zvlášť kupovat akumulátor. Netuším, zda tohle už změnili. Páč kupovat normální baterie se asi nikomu nikdy nechtělo.
Taková klasika, odešel mi další Logitech gamepad na ten samý problém, někde se porušil kablík, takže se mi zapíná a vypíná dle pohybu kablu. Takže budu muset jít konečně do bezdrátu a otravovat se s baterkami, ale co už. Akorát teda nevím který. Mám zůstat u Logitechu nebo je lepší sáhnout po jiném gamepadu?
@Rapier (09.09.2021 14:56): Jen jsi udělal několikátý výcuc z toho, co zde již bylo mnohokrát napsáno. A přitom stačilo napsat, že jsi SteamDeckem uchvácen. :c)) Ať už jej budeš jednou používat jakkoli, přeji, ať jsi maximálně spokojen! :c)
@samorost (07.09.2021 12:31): Nintendo jak říkám nemusíš mě to vysvětlovat, chápu k čemu ta konzole je, a pro koho je. :) Nejsem cílovka, ale nikoliv proto, že konzole má slabý HW, ale proto, že hry na ní nejsou pro mě, snad až na tu Zeldu. Nintendo jsem uvedl jako příklad konzole co jde připojit k TV/monitoru a zároveň je to handheld, de facto totéž co SteamDeck pro PC hry.

100 lidí 100 názorů. Dokážu si reálně představit, že řada lidi co si koupí SteamDeck bude hrát na chatách, apod. s připojeným monitorem a klávesnici s myší, nebo zařízení jen propojí s HD/FHD TV, kterou obvykle najdeš na typické československé chatě. Možná sem tam někdo na noční v práci, nebo ve vlaku si bude krátit dlouhou chvíli. Může být. Každého volba.
Velké konzole jsou fajn, ale mají své limity (už jsem psal), tzn. nezahraješ si na nich oblíbené hry ze Steamu (ačkoliv zrovinka na Xbox drtím Sega Golden Axe :)), a nejen ze Steamu. Co Ti brání nahodit tam Windows + Deamon Tools a zkrátka zahrát si oblíbenou klasiku co na Steamu ani nekoupíš? Nic. :)
Starší PC jsou také fajn (a že jich pár mám), ale mají své limity (vyšší spotřeba, zahřívání), předně zabírají dost místa (musíš na ně mít prostor), a bohužel součástky v nich mají tendence neočekávaně odcházet do věčných lovišť. :(

Notebooky neřeším, jsou drahé, nebo levné a obvykle špatně chlazené (ne všechny, záleží na konkrétním modelu). Než rvát prachy do herního notebooku, tak raději ten SteamDeck.

Vidím tady potenciál jedním zařízením s moderním CPU, a především opravdu moderním GPU nahradit všechny staré PC co mám. Nemluvě o výkonu který ty staré PC deklasuje. Je to malé a skvěle přenositelné, má to solidní výkon, nepotřebuješ k tomu prostor jako k připojení starého PC. No zkrátka taková fajn obdoba Nintendo Switch pro PC hry. Díky moderním součástkám se to bude méně zahřívat a bude to méně žrát. Na rozdíl od tzv. herních notebooku k tomu připojíš monitor jaký ty chceš, tedy ne ty hrůzy co se nyní dávají do notebooku nyní (pokrytí sRGB mizerné, velká barevná odchylka, nádech do různých barev, apod.). Něco mě říká, že Valve našlo solidní díru na trhu.
@Rapier (07.09.2021 08:46): Já spíše právě reagoval na to srovnání s Nintendem, protože to není náhradou ničeho a jiná varianta k tomu, aby sis zahrál plnohodnotně současné Nintendo tituly prakticky neexistuje. SteamDeck je jen jedna z možností, jak hrát PC hry. A pokud SteamDeck nehodláš používat jako handheld, ale pouze jako „přenosnou variantu PC”, kterou stejně píchneš do zásuvky a připojíš k ní myš, klávesnici a monitor, pak vlastně zabíjíš hlavní výhody tohoto zařízení. To už úplně stejně poslouží nějaké staré PC, případně notes, či konzole, vše poskytne nejspíš více možností, lepší chlazení atd.. Myslím, že SteamDeck má smysl spíše opravdu jako relativně výkonná hračka do rukou (vlak, hotel, kemp atd.).
@samorost (07.09.2021 05:50): to mě nemusíš zdůrazňovat. Je mi to naprosto jasné. O HW SteamDecku jsem tu mluvil jen proto, že se tu objevili pochybnosti zdali to bude stačit za dva roky. Bude už jen proto, že se jedná v mnoha ohledech o revoluční HW, a pro uživatele jako je @Paul: + @ZephyrCZ:  a třeba i já se spoustou starých restů na Steamu, tedy lidi co mají řadu starých her na Steamu které z nejrůznějších důvodů nedohráli, to je nejlepší volba. Taky na tom neplánuji hrát TES VI až vyjde. :) Na chatě bych tím v pohodě nahradil všechny staré PC, jen HDMI monitor + klávesnici a myš a jede se. Lehké, malé, přenosné a stále PC. Ideál. :)

Ačkoliv jak to naznačil @TombSpirit: dobře přenositelná je i jakákoliv konzole alá PS4/Xbox One a z těch novějších určitě bezkonkurenčně Xbox Series S. PS5 je obří (dojmy z posledního DH srazu), Xbox Series X je proti tomu malý (ale zatraceně těžký) kvádr. Jenže na konzolích nejsou staré PC pecky, tedy to už není úplně pravda, ale zdaleka ne všechny.

Uznávám Nintendo, ale podobně jako @Victor: mě tak úplně jeho hry neoslovily. Pokud nepočítám multiplatformní a Zeldu.
@Rapier (06.09.2021 20:47): Nintendo Switch není veleúspěšná konzole kvůli svému HW, nýbrž kvůli Nintendo hrám, které si jinak nazahraješ. Se SteamDeckem jej pojí jen to, že se jedná o handheld připojitelný k TV/monitoru, tím veškerá podobnost končí. SteamDeck si koupí buď nadšení fanoušci herních technologií, kteří prostě musí mít každou novinku na trhu, nebo lidé, kteří jsou neustále na cestách a mají Steam knihovnu plnou her. Pro všechny ostatní běžné hráče, pařící převážně doma, toto zařízení nemá valnou cenu, jelikož našláplé stolní PC bude vždy mnohem lepší, všestranější a ergonomičtější variantou a poskytne ve finále mnohem silnější zážitek.
@marwel (05.09.2021 16:29): to nepochybně. SteamDeck není náhrada PC, nebo velké konzole. Nelze mu upřít moderní HW. RT třeba v takovém Control vypadá hezky a umím si představit, že si tahle někdo hraje na FHD monitoru někde na chatě. :) Věřím, že Fidelity FX alias DLSS má pozitivní dopad na FPS už v FHD, ale detailně jsem to nezkoumal. Myslím, že už takový Quake 2 ukázal, že s plným RT nastavením to moc bez DLSS nejde hrát, respektive, že FPS nejsou moc vysoké bez DLSS.

Jak už tady zaznělo. HW je rozhodně moderní a takový Nintendo Switch s Nvidia Tegra se může jít z mého pohledu zahrabat, a přesto je to veleúspěšná konzole. Já jsem prakticky ta správná cílovka SteamDecku. Počkám si, až bude běžně dostupný, pak si to koupím.
@AiMLEzZz (06.09.2021 19:18): jako primární zařízení to na AAA hry mít asi nebudu. Ale teď třeba hraju fantasticky vypadající a skvěle se hrající Ascent a dneska jsem mimo domov zrovna měl čas a příležitost si ho zahrát, kdybych už měl Steam Deck :)