Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Kdybych si chtěl třeba koupit tuhle TV, na hraní her (monitory mají astronomické ceny), co vlastně znamená 50 Hz? Znamená to, že TV prostě víc neumí a je to v tom debilním evropském standartu, nebo že to umí i těch 60 FPS? Nynější televize třeba 60 FPS umí, a zas tak stará není.
@ZephyrCZ (05.11.2020 13:49): Když tě tak čtu, tak si říkám, že asi vlastně nejde říct, že jeden panel je jednoznačně lepší než ten druhý, prostě je to o preferencích. Jako potenciální upgrade jsem chtěl rozhodně jít do něčeho, co bude mít nějaké super HDR (když jsem poprvé viděl video na svým telefonu v HDR, tak mi spadla čelist). Na HDR je samozřejmě dobrý, když televize umí hodně svítit, ale zároveň taky, aby měla obří kontrast, který bude vždycky lepší na OLEDu.. tak teď babo raď :D

Plus já třebas rád koukám na filmy za tmy, takže ten OLED by byl lepší volba, na druhou stranu, kdybych měl HDR TV, tak bych na ní začal hrát hry, co podporují HDR, to už jste napsali, že na hry bude lepší QLED :D
@Toaleťák (05.11.2020 13:30): Jop, spotřeba, ale také generované teplo, by ruku v ruce šli do hodnot, kde je nikdo nechce... :) Pokud budeš nadšený fanda do ledního hokeje, budeš mít na OLED citelně větší spotřebu, než fanoušek sledování temné nory medvědů na Šumavě. :) Dost to kolísá, což samozřejmě v době, kdy grafické karty žerou 300W+, nelze brát doslova jako negaci. Je to prostě vlastnost. Na druhou stranu, je fér přiznat, že QLED a ostatní LCD panely, mají spotřebu také kolísavou, v závislosti na tom na kolik sektorů je rozdělené podsvícení (nemusí být rozdělené vůbec, nebo můžeš mít podsvícení rozdělené na desítky, až stovku segmentů. Což samozřejmě spotřebu ovlivňuje také, ale méně.

Samozřejmě moderní OLED panely již nabízejí hromadu HDR standardů, takže svítivost není tak tragická jako u starších modelů, ale pokud LG horko těžko vypotí TV s panelem se svítivostí 1 000 nitů a Samsung proti tomu vytáhne QLED model se svítivostí 2 500 nitů, je to prostě jiná liga.

OLED panely v tomto směru, tím jak pracují s jednotlivými pixely, nejvíce připomínají plazmovou technologii. Samozřejmě z technického a konstrukčního hlediska je to zcela jinde, ale tam se také každý pixel ovládal a fungoval zcela samostatně a to včetně podsvícení. A plazmy jsem se držel osobně zuby nehty dokud to šlo, bez ohledu na to, že ta TV polykala elektriku ve stovkách W... :)
@ZephyrCZ (05.11.2020 12:54): Tak, bude to Netflix/YTB a případně přes HDMI film z BluRay. S tou svítivostí to je fascinující, na to jsem nikde takhle do detailu moc nenarazil. Děkuju ještě jednou za rady, promýšlím. Stále jsem spíš pro, zvlášť, když mají 30 dnů na vyzkoušení s vrácením peněz. Tak uvidíme :-)
@NikoCZ (05.11.2020 12:24): Není za co. Ono je to stejné, jako s herními monitory. Spousta lidí Ti bude přísahat, že 144 Hz je základ a menší hodnotu již nikdy více. A přitom Ty doma můžeš hrát, například, na 60Hz monitoru a jsi v pohodě. To samé máš s tím inputlagem. Tedy, 30ms odezva není žádný zázrak, ale na běžné hraní, pokud v tom nesoutěžíš, to je samozřejmě použitelné bez větších problémů.

Zmiňuješ přehrávání filmů. Pokud tím myslíš právě YouTube, respektive Netlix, tak jsi s touto TV v pohodě. Pokud chceš přehrávat z externího úložiště, tak můžeš narazit, dříve nebo později, na nekompatibilitu. A vzhledem k SaphiOS nekompatibilitu neřešitelnou.

Jinak, u té OLED technologie, podívej se u různých výrobců na maximální a hlavně, na průběžný maximální jas, tedy svítivost v nitech. OLED s tímhle mají problém. Čím více mají TV svítit, tím více snižují svůj jas. Tebou vybraná TV má maximální svítivost kolem 600 nitů, což je řekněme takový lepší průměr, ale čím více plochy zabírá jasná část (sníh, led, cokoli jasného a světlého atd.) na obrazovce, tím více maximální svítivost klesá. Tohle je jeden z největších neduhů OLED TV. Se stoupajícím zobrazením jasných částí klesá maximální svítivost. U Tvého modelu se v nejhorším možném případě dostaneš až na cca 100 nitů, což je velké špatné. Není to chyba výrobce, je to vlastnost OLED panelů. Tohle se Ti u QLED nestane. Svítivost je konstantní, ať TV zobrazuje cokoliv. Proto se většinou na OLED v obchodech zobrazují nádherné barevné věci na černém pozadí. :) Vypadá to božsky (protože černá je černá), ale nikdy Ti v ukázce neskočí obraz na jasný záběr zasněžených hor... :) V extrémních případech je pokles jasu viditelný a nepříjemný, byť samozřejmě není to věc, kterou by jsi řešil denně každou hodinu.
@ZephyrCZ (05.11.2020 10:44): Ty jo, děkuji za vyčerpávající odpověď :-) Oříšek to je, to teda. Mě právě láká ten OLED panel za danou cenu, preferuji krásný obraz. OS vlastně neřeším vůbec, budu potřebovat jenom Netflix/YTB a přehrávání filmů, nic víc. Rád bych si na ní i zahrál, ale pouze s ovladačem vhodné hry ve 4k. Na střílečky a něco svižného mám rychlý FullHD monitor u PC. Moje současná televize (osm let stará) má input lag nezměřitelný, nikde se nedá dohledat. Ale nepředpokládám, že by šlo o nějaký zázrak. Co jsem tak četl, kolem 30ms by na normální hraní mělo být v pohodě, opravdu nepotřebuju nic kompetitivního. Nebo jsem úplně mimo...? Už mi z těch údajů jde hlava kolem :D
@Toaleťák (05.11.2020 10:54): Input lag se u této TV pohybuje kolem 30ms. Není to vůbec špatná TV, obrazově je na vysoké úrovni, ale TV určená na hraní/multimédia to není. Multimédia nahradíš AndroidTV boxem, to je OK, HW omezení ale neobejdeš. LG u OLED TV s herními režimy běžně dosahují hodnoty 10 ms, Samsung u modelů s herními režimy dosahuje input lagu 9 ms.
@ZephyrCZ (05.11.2020 10:44): A co říkáš na 55OLED754 od Phillipsu? Dá se sehnat za 22k. Pokud bych ji chtěl čistě na hraní. Na filmy apod bych měl android box. Tzn ten Philipsí OS bych nepoužíval vůbec. Hraní mi stačí bohatě ve 4k@60Hz. Ideální by bylo, kdyby uměla i 1080p@120Hz. Ale obávám se, že takový panel asi nemá. HDMI 2.0 asi má, takže to 4k uncompressed by mělo jít. Otázka je ještě input lag. To se taky člověk nikde moc nedočte.

edit: i když teď se dívám že by měla mít 100(120) Hz panel. Takže u 1080p by těch 120Hz možná šlo.
@NikoCZ (04.11.2020 20:10): Tahle Philips je dobrá TV, pokud od ní chceš hlavně tu TV. Má sice OLED panel a má Ambilight, ale má také SaphiOS, což je peklo, a má zastaralou konektorovou výbavu, minimálně v rámci své ceny. Pokud tedy chceš od TV především sledování filmů z BD disků, nebo sledování filmů v rámci svého poskytovatele (Netflix, klasické TV....), je to velmi dobrá volba. Hezký obraz, slušný zvuk a SaphiOS po prvotním nastavení vlastně moc řešit nebudeš.

Pokud chceš TV jako multimediální centrum bez větších kompromisů, zvol určitě TV s operačním systémem AndroidTV. Oproti WebOS (LG) a TizenOS (Samsung) má neporovnatelně bohatší nabídku aplikací a tím i možností, tak jako schopnosti propojení s mobilem (Google účet). Nabídka modelů s AndroidTV je také nejvíce bohatá, protože tento systém není uzavřený některým z výrobců (viz oba příklady nahoře), kde jak LG, tak Samsung, mají konečnou kontrolu nad celým ekosystémem, který je tak uzavřený a do budoucna závislý přímo na těchto výrobcích, což je oproti otevřenému AndroidTV nezpochybnitelná nevýhoda. Díky tomu AndroidTV používají různí výrobci a máš tak široký výběr.

Pokud by jsi chtěl zůstat u Philipsu a mít TV jako multimediální centrum + zařízení na sledování filmů, je velmi dobrou volbou model Philips 58PUS8505. Ambilight je unikátní pro Philips, AndroidTV Ti dodá možnost cokoli do TV doinstalovat, TV má MVA panel (kvalitnější jak běžné VA panely, ale samo QLED či OLED to není), nicméně má starší revize konektorů (HDMI 2.0), což se do budoucna může projevit negativně a její zaměření na hráče je hodně nedostatečné.

Jako herní TV se obecně doporučuje buď LG s podporou G-Sync (pouze některé modely), nebo Samsung s podporou FreeSync (některé modely). Obě značky umí variabilní snímkovou frekvenci, mají snížené input lagy apod. LG je vhodnější pro PC hráče s GeForce kartami (G-Sync), Samsung je vhodnější pro PC hráče s kartami Radeon, či pro konzolové hráče (grafické čipy Radeon jsou v každé konzoli, notabene ty současné mají RDNA2 architekturu, tedy stejnou jako nové Radeony - do budoucna jasná výhoda). LG Ti dá kontrastnější obraz s černočernou černou barvou :), Samsung Ti dá lepší svítivost a lepší barevnou přesnost. Obě firmy se ohánějí různými marketingovými nesmysly (Samsung má 100procentní objem barev - přičemž barvy nemají objem, ale rozsah a v tomto případě výrobce myslí že splňuje normu DCI-P3, kterou obsahuje opravdu v plném spektru jako jediný výrobce). LG kontruje tím že používá čisté barvy a konkurence špinavé (tohle doslova píšou, chtěl bych vidět jejich mkt oddělení a copywritery, na čem ujíždí, když tohle vymýšlí). Kromě MKT nesmyslů ohledně barev u obou společností, každý jde potom trošku jiným směrem. Samsung je obecně bohatší na výbavu, LG se zase nebojí experimentovat s novými standardy. U obou, pokud ale budeš chtít nekompromisní herní TV, budeš muset přidat cca 5 000 Kč oproti původně ukázané TV za 20K.

Dobrou volbou je také třeba Sony https://www.czc.cz/sony-kd-55xg8596-139cm/256228/produkt. Má už HDMI 2.1, má 100Hz obrazovku a velmi dobré HDR. Není to vyloženě herní TV, ale už na hráče myslí a obrazově je taktéž parádní. Operační systém je AndroidTV.

Vybrat konkrétní TV je poměrně oříšek, protože každý z nás má různé potřeby, ale snad Ti tohle jako nástřel pomůže... :)
Hmm.. taky zrovna zvažuji novou TV ke konzoli. Ono nově ze dvou metrů na 40 palcovou.. nic moc. A přemýšlím zda mi vůbec k něčemu bude OLED a QLED. Teď by mi možná vyrazilo dech jen obyčejné 4K a 55 palcová TV. Měl jsem rozepsaný příspěvek, ale asi si to tady spíš jen pročtu zatím, možná bych se opakoval. :D


Navíc by to asi bylo mrhání nové konzole, mít ji zapojenou na takové aušus TV co mám. :D
@Charllize (04.11.2020 20:21): Mám právě osm let starou FullHD Philips televizi a jsem s ní spokojen. Pokukuju proto po stejné značce a zaujala mě ta sleva v souvislosti s OLED panelem. Rád bych na tom sledoval Netflix/YouTube, pouštěl si BluRay filmy a taky hrál (z PC s ovladačem). Neplánuju víc než 60 fps ve 4k, tak HDMI 2.0 bude snad ok. Podle testů co jsem viděl by televize měla mít kolem 30ms odezvu, což na nějaké běžné zahrání myslím stačí. Na rychlé hry mám rychlý monitor u PC :-) Speciální funkce a OS moc neřeším, ta současná TV umí maximálně nastavit jas a přehrát USBčko :-) A 55 úhlopříčka je pro mě až až, větší už se mi nevejde do pokoje :D
Ubisoftu unikl zdrojový kod Watch Dogs Legions kde je srovnání RT na RTX 3080 a Xbox Series X odkaz Užijte si to.

Tady definitivně vidíte že RT na RX 6000 / Navi 2 funguje. Překvapivě! :) Za mě impresivní výkon nové MS konzole vzhledem k ceně za kterou je celá sestava vs PC. Za ty prachy se můžu na nějaký RT na PC Vy víte co, tedy pokud pominu Cyberpunk 2077 kde je otázka jak dobře jej RTX 3000 řada vůbec reálně zvládne v QHD/4K bez ohledu na DLSS 2.0.

Samozřejmě jsem moc rád za RT u AMD (a děkuji tím Nvidii že prorazila cestu otevřenému RT standardu) a ještě raději budu až budou vývojáři implementovat open RT v MS DX12 než v proprietární RT řešení Nvidia ....moc bych se nedivil kdyby v budoucnu tohle řešení dopadlo jako dříve PhysX kde si pamatuji jedinou hru: Mafia 2 kde to asi stálo za to.

Letecké ani automobilové simulátory to nepodporují ale je fakt že 16GB VRAM je těžká váha když přijde na řeč DCS World a jeho moduly/mapy.
@Toaleťák (04.11.2020 19:29): Díky. Jinak máš pravdu, člověk tyhle informace běžně jen tak na první dobrou neodhledá. O mobilech ví každej všechno, ale pokud chceš koupit cokoli jiného, máš většinou smůlu a do popředí se tak dostává, který výrobce umí marketingově více křičet.
@Bursoft (04.11.2020 19:21): Chápu, já mám doma ten oukej gůgl už všude, kromě koupelny :), takže pro mě jiná TV než AndroidTV nemá smysl, ale pro spoustu lidí je to třeba o multimédiích především. Ale i tam je AndroidTV dále než konkurence. Třeba takový VLC Player, který přehraje všechno, na TizenOS nenajdeš, prostě smolík. Na AndoidTV si můžeš vybírat z desítek přehrávačů. Prostě ty možnosti, ta nabídka všeho, jsou zcela jinde. Ale jinak jo, pokud tyhle věci člověk neřeší, je to asi jedno, pozitiva i negativa najdeš všude.
@ZephyrCZ (04.11.2020 19:05): Já si myslím, že má smysl to řešit, pokud bez těch asistentů nemůžeš žít. Já mám už docela starou Samsung TV a nic mi tam nechybí. Ještě jsem se nezačal dohadovat oukej gůglem nikde. YT, Netflix, Spotify na takových TV vždycky bude, tady ty highend modely budou mít i delší podporu.. Tím nechci říct, že je Tizen dobrej OS, třeba třídění programů v kombinaci s ultra pomalým CPU je na rozkopání, ale pokud vyloženě člověk nepotřebuje všechny ty OS fičury, tak to není dealbreaker..
@PRIVATE MARTIN (04.11.2020 18:51): V pohodě, ta ztráta se dá přežít, těch 100e vyhozených zbytečně z okna, už je horší. Nicméně, i když jsou QLED TV výborné z hlediska kvality, stejně bych se ohlížel raději po TV s AndroidTV systémem. Nebo, vzal tu QLED a k ní dokoupil AndroidTV box, případně nový Chromecast, což jste nechtěli, ale je to řešení, které není vůbec špatné.
@PRIVATE MARTIN (04.11.2020 16:01): Tak ještě jednou, tentokrát bodově, neuložený text, který se mi nepublikoval, nedám psát celý znovu... :)

QE55Q65TA z Nay nekupuj, udělal by jsi velmi špatný obchod.

QE55Q65TA v Nay stojí 759e

QE55Q67TA v Datartu stojí 649e

Q67T je výchozí model. Q65T a Q64T jsou odvozeniny. Jedná se o zcela identické TV, rozdílné názvy jsou kvůli retail partnerům Samsungu. Přitom v Datartu máš cenu o 110e nižší :)

Datart navác prodává za stejné peníze, za kolik má Nay Q65T vyšší model a to Q77T (Nay má Q75T = opět identická TV, ale u Nay za litr :) ).

Vyšší model v Datartu Tě tedy vyjde na stejné peníze, jako nižší model v Nay. A určitě ho vřele doporučuji, protože rozdíly jsou následující:

AVA - automatická korekce hlasu. Pokud máš doma rámus, TV může sama zesílit hlasy, je to dobré třeba když posloucháš diskuzi a žena začne mixovat těsto... :) Q6xT toto neumí.
HDMI - Modely Q7xT mají 4× HDMI ve verzi 2.1. Nižší modelová řada Q6xT má pouze 3× HDMI a to ve verzi 2.0
AMD FREESYNC - Q7xT mají plnohodnotnou podporu synchronizace obrazu ve hrách s kartami AMD Radeon a s konzolemi (také jedou na hardwaru AMD). Nižší model tuto funkci nemá.
PROCESOR - Modelová řada Q7xT používá Quantum Processor 4K, řada Q6xT má méně výkonný Quantum Processor Lite. Rozdíl je, kromě výkonu, také v schopnostech upscalingu. Vyšší model disponuje funkcí 4K AI Upscaling, který je opravdu kvalitnější jak běžný SW dopočet u modelu Q6xT.
ADAPTIVNÍ OBRAZ - Vyšší model umí přizpůsobit obraz na základě okolního osvětlení. Tma = nižší jas, světlo = vyšší jas. Vše si můžeš poměrně detailně nastavit, Q6xT nic podobného nemá.
AMBIENT MODE. Q7xT disponje Ambient Mode+. Vyfotíš zeď u TV, odešleš do TV a ona si to na sebe hodí jako tapetu. Vtip je v tom, že pokud máš na zdi nějaké vzory, tak je TV dopočítá a tváří se, že na té zdi není. Kromě toho umí na obrazovku v tomto režimu vysílat různé informace jako je počasí, hodiny apod. Model Q6xT má nižší verzi Ambient Mode (bez toho +) a to znamená, že umí na obrazovce zobrazovat Tvé fotografie, ale už si ne ty serepetičky okolo.

Howgh :)
@Gordon (04.11.2020 00:26): Technicky vzato se Ti může vypálit obraz i na běžné TV. Kdysi jsme do Datart prodejen instalovali velké TV pro zobrazení reklamy (montovali se na výšku na sloupy po prodejnách). Tehdy ani OLED, ani QLED neexistovali. TV se po ani ne dvou letech provozu sundavali a ani s brutální slevou je nikdo nechtěl, to vypálení bylo šílené. Ale jasně, v domácích podmínkách se tohle jen tak nestane. :)

@Bursoft (04.11.2020 02:35): QLED TV jsou, vzato kolem a kolem, obyčejné LCD panely, nejčastěji s technologií VA. Stejné je to u herních QLED monitorů, jsou to VA panely. ALE, což je zásadní, QLED obrazovky obsahují kvantové tečky, které pohlcují světlo vytvořené jednotlivými zónami s podsvícením za nimi a následně ho emitují směrem k divákovy.
Tohle je zásadní rozdíl. Oproti běžným LCD panelům, které obsahují filtr, jenž následně vytváří barvy, QLED má diody s kvantovými body, kdy každá barva disponuje díky tomu vlastním vyzářeným paprskem. Proto, pokud se podíváš na QLED TV vedle libovolné běžné TV, bude Ti připadat QLED barevně výraznější. QLED také disponuje, opět díky odděleným paprskům pro jednotlivé barvy, špičkovým jasem, který se pohybuje až na trojnásobku toho, co umí OLED, jelikož OLED technologie je limitována svítivostí jednotlivých bodů. Tedy, to co je pro OLED zásadní výhoda, tedy podání černočerné černé :), se stává nevýhodou v momentě, kdy tu TV chceš mít puštěnou v místnosti, kde je hromada světla, svítivost je jednoduše proti QLED mizerná.

QLED také, oproti OLED, disponuje lepší barevnou přesností obrazu. Dle normy DCI-P3 dosahuje QLED od Samsungu plnohodnotného pokrytí celého barevného spektra, OLED od LG má horší zelenou a červenou barvu, modrá je na stejné úrovni.
@Bursoft (04.11.2020 02:35): OLED určitě má "kvalitnější" obraz, jenže... leskne se jako zrcadlo, takže ve světlejší místnosti se tam neustále vidíš v odraze (QLED je matná), pokud máš všeobecně více oken v místnosti a sleduješ TV ve dne, je ten kontrast u QLED mnohem příjemnější pro oči. a viděl si třeba porovnání záběru noční oblohy? u OLED nebyly skoro vůbec vidět hvězdy. kdybych si TV kupoval ke konzoli, asi bych taky volil OLED, ale pro klasické sledování Netflixu a Youtube mi mnohem více vyhovuje QLED.

@Gordon (04.11.2020 00:26): moderní OLED mají tu funkci, že se po vypnutí resetují všechny pixely (tj. ty TV vypneš, ale ona ještě stále řádkuje a resetuje). zároveň se dokáží samy částečně zregenerovat, když je necháš v klidu. je ale dost pravděpodobné, že pokud bys sledoval neustále jeden kanál s HUDem, po roce a více by se mohly objevit problémy. dost záleží na nastavené světlosti a na tom, jak dlouho TV běží.
@Bursoft (04.11.2020 02:35): Právě že ne každý pixel u QLED. Díky tomu má ovšem onu lepší svítivost, čili v konci lepší HDR. Nicméně nic není stoprocentní. Díky zónovému podsvícení mohou v HDR u QLED vznikat drobné artefakty (pře/pod-svity). Takže čím více zón tím lépe. Pořád však i v high end televizích je těch zón řekněme stovky a pixelů milióny. Osobně bych šel asi do OLED. Prostě když jsem viděl tu perfektní černou, tak mě to okouzlilo, ale uznávám že do světlé místnosti, pokud bych nedal na své emoce, by bylo asi lepší vzít QLED.
@ZephyrCZ (04.11.2020 01:53): Jak vlastně funguje podsvětlení u QLEDu? Má to stejně jako OLED, že se každý pixel podsvětluje zvlášť? Já jsem ten OLED vybral proto, že ho mám spojený se skvělým HDR, což by pro mě byl největší tahák, ještě s kontrastem.

Ono jít se na to podívat do přesvětleného obchodu většinou moc nevyřeší, pokud ty TV nejsou doslova vedle sebe a nejede tam stejné video.

Protože kdykoliv, když si googlím OLED vs QLED, tak drtivá většina lidí preferuje OLED, jednoduše pro kvalitnější obraz.
QLED i OLED mají své vlastní výhody, a nevýhody.

@PRIVATE MARTIN (03.11.2020 21:29): On i běžný panel, ne QLED a ne OLED, u dobrých TV odvede velmi dobrou práci, ale pokud bych si měl vybrat, volil bych také QLED, jako @Garret. OLED má obecně lepší kontrast a lepší podání černé, o tom žádná, ale QLED zase vyniká lepší barevnou přesností a především svítivostí, která je u špičkových modelů zcela mimo chápání jakékoli OLED TV. Na sledování v tmavé místnosti je asi OLED lepší, ale pokud je světlo, QLED těží právě z vyšší svítivosti. Na druhou stranu, ať koupíš TV s jakýmkoli panelem, tak u kvalitnějších TV budeš v domácích podmínkách spokojený se všemi, tohle porovnání je sice hezké, ale v reálu pro běžného zákazníka k ničemu, protože aby ty rozdíly viděl, musel by mít doma více TV a porovnávat.

U TV se v první řadě soustřeď na to, jestli chceš aby to byl především panel, nebo multimediální záležitost. Pokud chceš aby byla TV schopná, soustřeď se na operační systém. Tady na celé čáře prohrává WebOS od LG, tedy firmy, která ve velkém tlačí OLED. Tizen od Samsungu (zástupce QLED panelů) také není žádná hitparáda, nejvíce univerzální je AndroidTV od Googlu, které v TV používá Philips, Sony, či TLC. Důvod proč WebOS a Tizen jsou za AndroidTV je množství aplikací, které na TV můžeš instalovat, tím pádem se bavíme o možnostech, které s TV můžeš mít. AndroidTV také navíc můžeš spárovat se svým mobilem (jeden účet, tedy pokud nemáš jablko, ale i na jablku většina lidí má Google účet :) ), a využívat v TV nativně výhody s tím spojené - YouTube, Google Disk, Google Assistant, YouTube Music apod.

Jednotlivé firmy Ti potom k TV nabízí různé featurky, které mohou/nemusí zaujmout. Samsung třeba umí rozeznat hlučnou místnost a automaticky zesílit složku s lidskými hlasy, Philips má Ambilight nepřímé osvětlení zdi za TV, které je prostě dokonalé a nikdo jiný to nemá, TLC má většinou skvělý poměr ceny k výkonu, LG má u některých TV třeba podporu G-Sync, takže jsou skvělé při spojení s PC s GeForce kartami, na druhou stranu, Samsung zase má Freesync, takže jsou skvělé ve spojení s PC s Radeon kartami, ale také s konzolemi, které jedou na AMD hardwaru, TCL má u některých TV překvapivě dobré vestavěné soundbary, Samsung má možnost tzv. Invisible kabelu, kdy Ti do TV vede fakticky tenký kablík, kde máš data i napájení, a celá jednotka s konektory je mimo (někde pod TV ve skříňce třeba) a tím pádem můžeš TV dát na zeď fakticky jako obraz, s nulovým odstupem, Sony má fajn podsvícený ovladače, nebo autokalibrační SW pro nastavení barev apod. apod. apod. Je toho tuna, dle čeho můžeš vybírat, nejenom typ panelu, či procesor. :)

Důležité také je, že pokud na libovlné TV pustíš Novu s jejich odpadní kvalitou (myšleno nejenom pořady, ale nyní především rozlišení a datový tok), tak je zcela jedno jakou TV vybereš a jdi do té retro, kterou Ti posílal @[neexistující uživatel] :)