Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@hanak_v_exilu (14.07.2020 10:19): Jestli mas ten externi disk "rozebiratelny", tedy muzes tam na chvili soupnout misto aktualniho disku to SSD, mas docela vyhrano. Nainstalujes klonovaci software na stary interni HDD (proste do Windows, ktere tam ted mas), naklonujes na SSD pripojeny pres USB, vymenis interni HDD za SSD, zapnes pocitac a hotovo (mozna bude potreba nova aktivace Windows, ale to by melo probehnout bez problemu, ten stitek predpokladam mas).
@Garion (14.07.2020 10:02): To by asi šlo. Mám ještě externí disk na zálohování, tak bych Windows nainstaloval z něho. Asi do toho pudu. Stejně mám na disku běžně cca 600 giga místa. Krokovací dungeony a Prince of Persia moc nezabírají :-D
@hanak_v_exilu (14.07.2020 09:47): Nemyslim si, ta bude na tom disku taky. Ale mel bys tam nekde mit nalepeny stitek se seriovym cislem pro ten specificky pocitac. Instalacni soubory si muzes bezne stahnout ze stranek Microsoftu a dat si je treba na flashku. Pripadne by melo jit (zejmena pri vymene 1TB za 1TB) ten stary HDD na nove SSD naklonovat bez nutnosti preinstalace. Ale k tomu uz budes potrebovat druhe PC, co ma dve volne SATA pozice (pravdepodobne kazde druhe bezne desktop PC).
@Garion (14.07.2020 08:30): Díky za pomoc. Mám to 005MCK. Právě toho jsem se bál, že budu muset disky vyměnit. Kupovat 1 TB SSD mi připadá pro tak starý počítač jako zbytečnost. Menší kapacita bude ovšem downgrade, aji přes vyšší rychlost. Předpokládám, že instalačka Windows je někde mimo disk v extra úložišti?
@hanak_v_exilu (14.07.2020 08:13): Ono je tech F0BY vice, takze tezko neco poznat bez rozebrani (namatkou jsem nase F0BY005LCK a F0BY005MCK). To rozebrani bude na par sroubku a pokud uz neni v zaruce, neda se tim nic pokazit. Obecne bych si myslel, ze tam bude nejaky 3,5" nebo 2,5" SATA HDD a pujde vymenit za SATA SSD (to SSD ve skutecnosti neni potreba nijak pridelavat, staci, kdyz se ho podari napojit na kabelaz a vejde se v tvem pripade "do diry").

EDIT: A podle tohohle https://www.lenovo.com/cz/cs/desktops/id ... -Intel/p/FFICF300236 bych si myslel, ze SATA slot tam bude jen jeden. Ale jak rikam, nejlepe rozebrat.
Mám počítač Lenovo IdeaCentre 300-23ISU F0BY. Chtěl jsem ho hlavně na filmy a když už něco hraju, tak je to z devadesátých let a nebo wotko. Stejně jsem si ale říkal, že bych počítač trochu vylepšil. Zjistil jsem, že můžu přikoupit RAMku abych měl 2x4 a nebo 2x8, na to tam sloty jsou. Ale nevíte jestli můžu koupit SSD disk a přidat ho k tomu co tam je? Zaboha nemůžu najít, jestli je tam na něho místo.
@PRIVATE MARTIN (11.07.2020 12:27): https://set-top-boxy.heureka.cz/f:23118:1/ Jen si prekontroluj ze ma ta tv scart a tak.. Navic u vas se zatim vysila jak v dvbt 1 i 2 a 2 je placena jak se zda.. trochu si to pozjisti, jak to u vas je :)

Ale mozna by bylo lepsi koupit kolem tech 3,5K nejakou tv s dvbt tunerem... zalezi na co a kde ta tv ma bejt. Domu jen tak na poslouchani asi novou 32", nekam na chatu asi nechat dojet tu crt se setopboxem..
@Zx Atari 500 (09.07.2020 14:34): Aha tak. A asi sa pýtam blbo, ale stačí klasický settopbox ako ku satelitu, či treba niečo špeciálne?

Dík všetkým za rady, nečakal som takú odozvu. :D
Asi sa nakoniec oplatí viac kúpiť nejaký lacný nový TV, keď tak na to pozerám.
@Bursoft (10.07.2020 22:02): Těch pár stovek pro zdroj mě nevytrhne, navíc do toho můžu v budoucnu píchnout nějakou tu 2080. :-D A zase kupovat nějakej za 1500 se mi upřímně nechce, vždy když jsem měl větší problém se starším PC, Bylo to zdrojem, dokonce to je i důvod proč to skladám, ten starej vedlejší už očividně dosluhuje, musel jsem mu vyměnit grafiku za slabší a mám problém ho zapnout.

Pěkná bedna!
@PRIVATE MARTIN (09.07.2020 06:06): To mělo asi jen pár CRT televizí a od mainstream výrobců určitě ne. V době kdy se digitalizovalo pozemní vysílání už CRT skoro umřelo, letěla plazma ve střední třídě, LCD začalo být koukatelný a většina zazobanejch už vyhazovala svoje postarší zpětně projekční HD televize z konce 90. let a přecházela na plazmu/LCD. Pro CRT zbyl jen trh toho největšího lowendu a tam se spíš vyprodávaly staré modely, které by za pár měsíců byly neprodejné s tím, že si lidi pak koupí set top box. Nějaký DVB-T CRT byly maximálně teda nějaký čína GoGen, Sencor, apod... kde to skládali jak Baťa cvičky pro co nejmenší cenu a žádný svoje technologie ty firmy nevyvíjeli.

IMHO jestli je to CRT Samsung, LG, tak těžko. Jestli je to nějaká lowend čína z toho období přechodu, tak možná, ale určitě by to bylo někde hrdě napsaný velkým písmem, jako tenkrát hrdě psali na konci života CRT na předku: „Flat panel, HD Ready, Component Input, ...“
@Dunemaster (27.06.2020 23:26): Já tohle kdysi zkoumal po internetech a rozdíl mezi single ranked a dual ranked je v podstatě nulový s tím rozdílem, že pro ryzen je vhodnejší single ranked, PREJ. Jedná se o technologii, jak jsou vyrobené pamětové buňky, nebo tak něco. :-D

Z praktického hlediska tě to nemusí zajímat, jak psal Garion Dual channel je to, co tě zajímá.