Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Rapier (18.12.2019 19:54): Hmm, jeden z mých favoritů za krásnou cenu, akorát že jsem víceméně rozhodnutý pro RTX 2070 Super. Navíc jsem o té touze mluvil s bráchou a nedá se vyloučit, že bych grafiku dostal pod stromeček. Jisté to ale není, ovšem do Štědrého dne pro jistotu musím radši počkat.
@valcik (13.12.2019 18:52): Některé zprávy spíš jen skenuju a nečtu je až tak podrobně. Tak je možné, že mi něco uniklo. Jinak je to teda asi nejdelší otázka, jakou mi kdy kdo položil :)

@speedevil (13.12.2019 18:34): Doporučovaný výkon zdroje tě zajímá v případě, že máš nějaký nekvalitní šmejd. Pokud máš solidní zdroj (což máš), tak jsi za vodou. 1660 Super má TDP 125 W, takže solidní 400 W zdroj je na to až až. Vyber tedy 1650S, 1660 nebo 1660S podle rozpočtu. Nic jiného tě neomezuje.
@Kwoky (13.12.2019 16:07): Nebolo to zrejmé, už keď som protestoval proti zisťovaniu percentuálneho rozdielu vo výkone grafických kariet na základe celkovej spotreby zostavy, keď je základ pre výpočet navýšený o spotrebu ostatných komponentov a percentuálne porovnanie výsledných hodnôt nevyjadrí rozdiel medzi grafickými kartami?

@Garion (13.12.2019 17:03): Máš pravdu, mal som uviesť že rozdiel odvodzujem v oboch prípadoch z výkonu GF a výsledok som namiesto zrozumiteľnejšieho zaokrúhlenia na zlomok s celým číslom v menovateli mohol zaokrúhliť na najbližšie celé číslo tak ako ty. Nabudúce to spravím, vy banda jedna puntičkárska! :D
Jaká by byla vaše rada, když bych nechtěl AMD a vybíral jen např.mezi 1650 SUPER a 1660 (bez S)?
Za tak nějak stejný prachy má 1660 větší RAM a vyšší údaj u "šířka sběrnice" - eSková 1650 má GDDR6 a vyšší frekv.paměti - dá se jednoduše říct, co je lepší volba? Viděl jsem nějaký video, kde se tyhle GK testovaly na několika hrách a FPS vycházelo u 1660 v průměru o 10% (5-15%) vyšší, ale jako požadavek na napájecí zdroj se u ní uvádí 450W oproti 350W u 1650S (jaká je spotřeba samotné GK nevim). Takže kdybych se bál s mym 400W zdrojem požadavku 450W u 1660, nebyla by (jako náhrada za 950ku a zachování zbytku HW) grafika za něco přes 5tis. pro mě tak akorát, když rozdíl ve snímkový frekvenci neni tak velkej?
Fajn, aj tak sa to bude pri kartách od rôznych výrobcov líšiť v závislosti na takte a veľkosti VRAM.
@valcik (13.12.2019 12:31): jasně spotřeba je u GTX 1650 S lepší, to může být důvod proč. Nicméně naměřených 226 W u GTX 1650S vs 254 W u RX 5500XT za celé PC, to mi nepřijde jako jedna třetina.

@Kwoky (13.12.2019 12:33): já bych známému řekl ať si vybere co chce podle toho komu fandí nebo zdali má monitor s Free Sync 75Hz apod, Tu kartu bych si do druhého PC klidně koupil, pokud se nepletu Nvidia u GTX 1650 přidala jen rychejší paměti ale čip se stále na dřeň ořezaný GTX 1660 tak jako u původní GTX 1650. Nebo se pletu?

@Bursoft (13.12.2019 13:10): jak kde. Jsou hry kde testy ukazují slušný rozdíl mezi 4GB a 8GB.
@Luďa (13.12.2019 13:53): Xbox 720 je nereálný když to implikuje rozlišení 720p atd

Maj holt nevýhodu že začali později a jsou o generaci pozadu, tak musej vymýšlet všelijaký nesmysly místo normálního Xbox 2/3/4.

Ale jinak mi ty jejich codenames (scorpio/scarlett atd) přijdou mnohem lepší než s čím ve finále vždycky vytasej
@montana (13.12.2019 13:20): Spíš si myslím, že přijde časem něco jako Xbox Series X S, Xbox Series X S All Digital a nakonec výkonnější verze Xbox Series X Elite. Za 7 let se Microsoft bude zase držet svého, pojmenovat cokoliv jakkoliv, hlavně se nedržet nějakého logického vzorce, který by šel iterovat. Takže nepřijde Xbox Series Y, ale nějaká totál random blbost, třeba The Xbox. :D

IMHO Microsoft si zadělal na problém, když nepojmenoval Xbox One jako Xbox 720. Mohl pak vydat Xbox 720 S, Xbox 720 X a dneska by oznámil Xbox 1080. Neměl by problém s identitou značky, kterou má teď a ušetřil by na marketingu, protože by většina potenciálních zákazníků hnedka chápala, že to je novinka bez nějakého vysvětlování v reklamách.
@Hydr0gen (13.12.2019 11:04): Ten název se imho ještě může změnit. Series X může znamenat jen označení pro výkonnější X variantu a ještě oznámí tu slabší "Series S". Ve finále to bude třeba jen Xbox X nebo podobná blbost :) Každopádně je to značení matoucí AF.
@Bursoft (13.12.2019 11:49): škoda, že to AMD nestihlo vydat před GTX 1650 Super.
Ta karta není vůbec zlá, jen lidé čekali upgrade RX580, a ona ta GPU je ve skutečnosti jen náhrada, bohužel za ne zrovna malou cenu.
Jak říkáš kdo preferuje Nvidia koupí GTX 1650 Super/GTX 1660 (bez Super) a kdo chce AMD tak má plně konkurence schopnou GPU, škoda že na AMD za tak vysokou cenu. Třeba se ty ceny sníží po novém roce.

Na druhou stranu co by člověka mělo přesvědčit koupit si GTX 1650 Super místo RX 5500 XT? S tím nepřínáší nic: co podpora Free Sync na HMDI nebo volitelných ale drazších 8 GB VRAM?
https://www.youtube.com/watch?v=KH8jBffBOuE
Vypadá, že RX 5500 XT je docela meh karta, respektive nepřináší nic, co by přesvědčilo lidi koupit ji místo 1650 Super. Výkonově i cenově jsou na tom stejně, včetně stejné spotřeby, takže tady to u zákazníků bude jen výběr rudá vs zelená.
Zdar, objednávám synáčkovy Joystick, který se vyrábí ve variantě pro "PC a Xbox One" nebo "PC a PS3".
Konzole nemáme a mít nebudeme, je to jen pro PC.

verze pro PC a Xbox One má 14 tlačítek
https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t-flight-hotas-one-d5129554.htm

verze pro PC a PS3 One má 12 tlačítek
https://www.alza.cz/gaming/thrustmaster-t-flight-hotas-x-d488301.htm

tam asi je jedno co vyberu, lepší víc tlačítek, jen e trochu dražší...viď Rapiere?

OK, už jsem vzal ten vícetlač a jinde 2x za cenu ménětlač na Alze...:)
@Luďa (13.12.2019 09:55): Názov veru je na tom asi to najhoršie. Nečíslujú Xboxy kvôli tomu, že by boli o jedno číslo pozadu, čiže nový Xbox by bol 4 a PS5. To by tiež ľudia nevedeli, že je to tá istá generácia ako PSko.
Mne osobne je ale názov ukradnutý. Nech si dajú aký chcú. Netrápia ma ich predaje a či mamičky budú mať problém. Ja viem, že to je nový a že si ho chcem kúpiť a to mi stačí. :D

EDIT: Napríklad Xbox 360 bol podľa mňa super názov a je to aj konzola, na ktorej som sa asi nahral najviac. :)
K té alza.cz, dle mých zkušeností.
reklamace řeší bez problémů
prostředí kde je zákazník mají vychytané

Vadí mě jen poplatek za každé osobně vyzvednuté zboží a fakt, že to do Alza.cz v Ostravě nemám úplně blízko.
@nemopbx (13.12.2019 09:28): Přijde mi debilní název. Myslím si, že se moc Microsoft nepoučil z historie, když Nintendo vydal po Nintendu Wii Nintendo Wii U a skoro nikdo nevěděl, že to je nová konzole, spíš si všichni mysleli, že to je jenom Wii Slim s novým ovladačem, někdo si to myslí dodnes a někdo třeba vůbec neví, že mezi Wii a Switch nějaká jiná konzole, kromě 3DS, byla. :D

Příští rok přijdou tedy maminky do obchodu před Vánoci koupit dětem novou konzoli a v jednom regále uvidí Xbox One S, Xbox One S All Digital, Xbox One X, Xbox Series X, ve druhým uvidí Playstation 4, Playstation 4 Pro, Playstation 5. Co jim asi bude připadat jako největší technologická novinka, když o tom ví prd? :D

Nejsem markeťák, ale přijde mi teda blbost dělat zbytečně komplikovaný názvy z random písmenek. buď máš číslovat, nebo udělat úplně jasnej název (Třeba Xbox Scarlett). Xbox Two podle mě neudělali kvůli tomu, že to je menší číslo než 5, který už má Playstation. Z toho podle mě plyne lepší svůj produkt číslovat už rovnou od začátku a nevymejšlet s názvem bejkoviny, pak se ti to vymstí, až těch novejch modelů budeš mít tři pr**e. :D
@Cobot (13.12.2019 09:26): Tak ono obecně, když obchody vlastně nemůžou moc kunkurovat cenou, tak konkurují službami. U Alzy je fajn, že má nejvíc zboží na skladě a rychle odesílá. Ale vadí mi poplatek za osobní vyzvednutí.

Nejradši mám ale CZC, který má přehledný eshop, můžu si tam vytvářet různý seznamy, rychlost dodání je taky super. Jinak je pravda, že kvůli ušetření 2 3 stovek se moc nevyplatí nakupovat v menších obchodech, protože pak člověk zjistí, že stejně musí vysolit 50-100 Kč za uloženky, zásilkovny apod. nebo jak debil jet přes půl města půl dne do krámku na periferii..
Nový Xbox bol predstavený. Čo naň hovoríte?
Mne sa ten dizajn páči. Ja som za jednoduchosť. Jediné ma štve, že tam pôjde prach dnu.
Spätná kompatibilita je pecka. Dúfam, že to vcucne DVDčká z Xbox 360 a Xbox Classic, ktoré mám doma a ešte pokiaľ to pôjde v pohode streamovať, tak to už bude mega. :)
Už dávnejšie som si začal šetriť do pokladničky a do konca budúceho roka by som to mal došetriť, takže predobjednávka je istá. Mám všetky 3 generácie a 4tá nemôže chýbať. :P
Tak já nevim. Všichni jsou vysazený na Alzu. Já jí pamatuju jako malej krámek v Holešovicích. To co se jim povedlo je neuvěřitelný. Že maj agresivní reklamu a nějaký pochybný praktiky? Proboha mežijeme ve šmoulí vesnici...

Před dvouma tejdnama jsem poprvé nakupoval v Modřanech v Suntechu. Důvod proč jsme tam šel byla cena. Na třech větrácích jsem ušetřil kilo. Lidi ochotný, nemůžu říct půl slova. Nicméně prostředí, kdy si jdete vyzvednout objednávku ke kancelářskýmu stolu bylo dost divný. V tomhle už mam rád jak Alza nastavila standard.

Obecně kupuju většinou v CZC na Hájích kam to mám nejblíž. Ale ono je to stejnak jedno. Většinou jsou všude jenom podavači co nic neví. A ani od nich nečekám, že budou něco vědět. jde mi jen o cenu, rychlost dodání a případnou bezproblémovou reklamci.
Teď si říkám, jak asi vypadá sympaticky vypadající obchod, ale mně přijdou tyhle všechny stejné, Alza nevyjímaje. Důležité je stejně jen jednání, které se u výdeje zboží moc nedá měnit a nejvíc se pozná stejně až při reklamaci. Do té doby mě jako zákazníka zajímá jen to, jestli je zboží při mém převzetí v pořádku a pak už jen sbohem buď.
Alza není sympatickej obchod, ale chodím tam nakupovat protože to mám na výdejní místo asi 2 minuty a vzhledem k těm jejich objemům nedělaj úplně nějaký velký hariky s reklamacema. Ve výsledku to maj možná o něco dražší než jinde, ale když si spočtu, že bych platil poštovný ke mě domu případně to pak při reklamaci musel někam posílat, tak Alza většinou zvítězí, pokud ten cenovej rozdíl není fakt drastickej. Naposledy jsem kupoval jinde v případě Xiaomi Mi Band 4, kterej měla Alza za 1200,- a xm.cz za 800,- to už je fakt dost.
@mrazikcomp (12.12.2019 21:20): Alza s Heurekou nespolupracuje, takze tam jejich nabidky vubec nejsou. Levnejsi neni, zaroven ale neni ani o mnoho drazis. Ja mam rad Alzu proto, protoze mam Alza box pet minut od baraku a centralni sklad asi pet zastavek autobusem. :)
@Cobot (12.12.2019 19:13): Vetsina freesync monitoru s gsync bude fungovat, ten jejich seznam je pomerne zbytecny. Ale je to podobne jako s freesync na AMD kartach - neni freesync jako freesync. Nektere monitory proste funguji lepe, jine, vetsinou ty levnejsi, hure.
@Kwoky (12.12.2019 19:41): fór je v tom, že ty 3x 4GB DDR3 podle CPU-Z/HW Info64 v OS ukazovaly že běží v Dual Channel! 12GB je takové rozumné min. na DCS World. Jasně mohlo to být prachem to jsme mu řekli. Zkoušel to ručně vyfouknout ale nic. Stlačený vzduch, kartáček a vysavač tam neměl. :)

Obecně: někdo se tu sháněl po nové GPU, už jsou dostupné RX 5500 XT v obchodech.
Cena 5300 za Sapphire Pulse 4GB nebo 6300 za 8GB vcelku jde. Výkon by měl být zhruba pod úrovní GTX 1660 (bez Super) které se prodává s 6GB za 6000-6700 Kč dle chlazení.