Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Paul (01.12.2019 08:29): Chuck se příliš orientuje podle značky a zřejmě mu nevoní Gigabyte (což nechápu, mají méně RMA než Gainward/Palit), navíc měl pocit, že 2060Super je "více do budoucna" (což není). taky jsem měl za Chucka radost a docela mě překvapil, spíše jsem čekal, že jí vrátí ve 14 dnech kvůli hluku. oh well...
@Bursoft (30.11.2019 23:13): souhlas, nechápu Chuckovo zrušení objednávky :) Mi udělal radost že si konečně udělal radost a on to zruší, potenciálně zdaleka nejvýhodnější koupi na trhu. A kdyby ne, tak vrácení není problém.
Na stránkách výrobce nelze brát vážně vůbec nic, kromě suchých technických dat a specifikací. Ještě jsem neviděl, výrobce, který by nevychvaloval svojí kartu do nebes i kdyby to byl totální shit.

Tuhle Asusku bych klidně zkusil, za ty peníze vypadá ok, podle jediný recenze co jsem našel má provozní vlastnoti ok.
@Chuck (30.11.2019 22:20): Ta základní Asuska by nemusela být špatná. Má hodně masivní chladič a na rozdíl od konkurence za podobnou cenu by měla umět stop fan.

Ale je to prostě jak napsal Paul. Musíš to vyzkoušet. Vracet GK ve 14 denní době je jednodušší než např. boty. Můžeš to šoupnout do PC, pustit benchmark, nechat vytočit větráky do zátěže a hned uvidíš, jestli tě to sere nebo ne. Proto mi přijde škoda ta Gigabyte za 10,6k, toto byla dobrá nabídka.
Ne, právě jsem se snažil říci, že i když výrobce straší se 750W zdrojem a v syntetický 4K zátěži to běží pod 350W, tak bych se taky s 500W zdrojem nebál. Podle mě to v reálný herní zátěži ani tolik nebere.

Sám v PC nemám žádný DVD a podobně, takže do budoucna pořád zvažuju zkusit ty 2x RX570 na svým 500W bronze...v zátěži jim RX590, která je mnohem žravější žere do 350W v celé sestavě (postnul jsem níž).
Vím, že to už třeba bude na hraně, ale stejně si myslím, že by mohl stačit....ale tak mám furt ještě čas.
@Rapier (30.11.2019 21:00): Já myslím, že dobou výběru GPU jsem Tě ještě pořád nepřekonal. :-) Jo, přemítám to poněkud lakomě a momentálně se dívám na tuhle, která mi jakožto 2070S přijde t. č. nejlevnější. Já vím, připlať si litr a máš třeba Gainward atd. atd. :-) Jo, není to jednoduché, resp. si to sám dělám složitější.
@Chuck (30.11.2019 13:52): není to škoda? Dlouho, předlouho jsi tu vybíral GPU, už jsem nevěřil že se někdy rozhoupeš. RTX 2070 (bez tankování Super), jak už tu ostatně párkrát Bursoft zmínil, je o chlup výkonnější než RTX 2060 Super ale zase OC model jako Gainwaird RTX 2060 Super, který lze ještě přetaktovat to fakticky dotahuje a možná i mírně přetahuje ale ta cena byla velmi, velmi slušná, jedna z nejnižších co jsem za poslední dobu viděl.

MSI GeForce RTX 2060 SUPER VENTUS GP OC, 8GB GDDR6 za 9990Kč co tu Valčík postoval není sice nejtišší ale ta cena je výborná a dost možná vyváží i ten nedostatek v nic moc chlazení. Pokud máš uzavřenou skříň stejně to asi ani neuslyšíš, obzvláště pokud hraješ na sluchátkách.

Docela rozumím tomu proč nechceš dát 14,5-16,5 tis. za RTX 2070 Super, nabídka kde máš RTX 2070/2060 Super za 10-11 tis je opravdu velmi slušná. Měl jsem podobné dilema, vzal RTX 2070 Super ale nevyšlo to. Po koupi už mě bylo jedno kolik mě stála, i když ve světle Black Friday kdy 3 ventilátorová RTX 2070 Super (ne Auros verze) byla od Gigabyte za pouhých 13 tis by mě to asi sralo víc. Takhle mám RX 5700 XT za 13,2 tis ale zase na Black Friday byly od Gigabyte opět 3 větráky (opět ne Auros) za 11,5-11,7 tis. Tož každá kačka se hodí. :) Teď je skoro řekl bych nejlepší doba na koupi GPU.

S tím zdrojem se hrozně straší. Viz co tu postoval Kwoky. 550W Seasonic musí v pohodě utáhnout RTX 2070 Super. Já mám 650W Seasonic a v pohodě jsem utáhl jak RTX 2070 Super, tak tahám RX 5700 XT. A to ještě s velkou rezervou. Lidi hrozně ty zdroje přeceňují a berou waty jako kdyby skládali v SLI RTX 2080 Ti.

Relativně nedávno jsem prodal PC s AMD Phenom II X4 955 (125W TDP, taktováno bez zvýšení napětí na 4 Ghz) + Nvidia GTX 760 (170W TDP) + DVD, čtečka pamětových karet, HDD 7200 ot/m a můj cca 5 let starý Seasonic 500W Bronze (ne Gold) to úplně v pohodě utáhne. A to ta Nvidia Kepper je pěkně žravá 2x 6 PIN. Výrobce té Zotac GTX 760 doporučuje 600W zdroj!
@kuler91 (30.11.2019 20:02): Vidíš to moc černě podle mě. Myslím, že právě teď je relativně dobrá doba na koupi GK.. nestraší tu kryptománie, Radeony trošku udělali konkurenci konečně, takže jsou výhodnější než třeba před rokem. A žádná kulervoucí next gen hra není v dohlednu, která by měla vysát aktuální generaci (plus je nesmysl spekulovat nad další, když se o nich nic neví).

A taky se GPU dobře prodávají na bazoši, protože snad jako jediný komponenty se málokdy zlevňují.
@Thellwin (30.11.2019 18:10): Jo, beru, že těch pár tisícovek přespříliš řeším (holt jsem takový) a v tom je právě můj víceméně jediný problém, proč jsem 2070S doteď nezvolil. Je pravda, že kolem 14-15k mi za GPU přijde moc, přestože rozdíl oproti 12k je relativně nízký, ale budiž mi může být útěchou, že bych měl na dlouho vystaráno, zvlášť kdybych tu grafiku měl v PC, které nemám doma, ale v bývalém bydlišti (asi už víš, o co jde). Zkrátka se snažím po vícero stránkách vymyslet určitý kompromis a ten mi říká, že 2060S je na moje hraní akorát. Což ale samozřejmě neznamená, že 2070S úplně ignoruji, ale to je zase jiný úhel pohledu. :-)

@Bursoft (30.11.2019 19:30): Mně šlo o to, že Asus Rog Strix má asi přece jen trochu vylepšenou(?) technologii, ale ty ceny právě šplhají na úroveň 2070S, takže to mi nic neřeší. Každopádně vím jedno - chci zůstat u čipu NVIDIA.
Já bych teď kartu nekupoval, teda za předpokladu, že to máš sloužit třeba 3-4 roky, radeji bych počkal na další řadu a momentálně to dává daleko větší smysl čekat, než předešlé roky. Řekl bych, že aktuální 2060/2070 budou koncem 2020/2021 výkonově dost odepsané. Příští rok budou vycházet pořád "old gen" hry, která už nějak dotahá i ta starší 1060.
@Chuck (30.11.2019 17:40): Za 13k je mnohem výhodnější Radeon RX 5700XT s vyšším výkonem. Všehovšudy bych se podepsal pod Thellwina. Tu 2070 neSuper Gigabyte jsem doporučil jen skrz tu cenu, která je luxusní bez ohledu na chlazení. 13k za Asusku je dle mě blbost. +- stejný výkon má levnější 2060S nebo přihoď 2k a máš výkonnější 2070S, která je zároveň výkonnější i jak ta Radeona.
@Chuck (30.11.2019 17:40): Co s tím má společného moje GK? Tady se teď bavíme o tvé investici. Evidentně jde i o peníze takže mi nedává moc logiku připlácet si za nižší výkon. A pokud jsi ochotný dát 12.5k za grafiku, kterou pravděpodobně budeš mít dalších X let, tak bych si prostě připlatil ještě 2k na 2070 Super. Ty 2k když si "rozpustíš" i jen do 4 let (pochybujum že budeš upgradovat dřív) tak je to cca 500,- ročně, nebo aby to znělo lépe 42,- měsíčně.

A pokud uvažuješ nad tou 2070 za 13k tak to dává ještě větší smysl, připlatit si na tu 2070 Super.
Jako za mě by to bylo buď tu 2070 nonSUper za 10600,- a nebo rovnou 2070 Super za cca 14900,- (MSI Trio třeba) ... mě prostě nedává logiku si připlatit 1000,- resp. 1500,- za kartu s horším výkonem a možná o trochu lepším chlazením než je ta Gigabytka. A zdroj to dá.
@Chuck (30.11.2019 14:08): Na ty MSI karty má PC tuning pěkné testy. Mimochodem je tam vidět i spotřeba CELÉ sestavy (jak 2060S tak 2070S, kde je jasně vidět, že 550W zdroj bohatě stačí a taky, že mezi nimi není až takový rozdíl ve spotřebě). Jinak si myslím, že je to o preferencích. Jestli chceš fan stop mód, jak moc hlučná může být (což u tebe bude vždycky diskutabilní, protože nevětráš skříň žádným jiným větrákem, takže grafika bude vždycky víc topit a muset se chladit sama - nezapomínej, že jsou obě mnohem žravější než současná 1060), jestli řešíš design. Ta Gainwardka je z výroby přetaktovaná a napájí se 1x8+6 pin, zatímco MSI je na referenčních taktech a 1x8 pin (takže teoreticky bude i tišší), ale zase Gainward bude výkonnější o nějaký procento.
https://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... per-gaming-x?start=3

Myslím si, že to je škoda s tou Gigabytkou. Jasně, je to základní model, nemá fan stop atd., ale konstrukčně nebude horší, než ta tvoje Gainwardka, co máš teď (taky máš základní model). Plus 2070 je o chlup výkonnější než 2060 Super (ale tam to případně dotáhneš nějakým lehkým OC, to bych nebral jako nějaký určující parametr).
To jsem zrovna včera četl na jednom simulátorovým fóru.
Asi je karta ještě o něco výš, než cílíš....ale mě by zajímalo, jestli někdo objednává ze zahraničí..?

RTX2080 is not a good deal any more. The 2070 Super is cheaper and 90% the performance. Something like this: https://www.overclockers.co.uk/gigab...gx-1b3-gi.html
...get the 2070 Super in this price range. In the UK, 2070Super can be had for £450 with the 2080 still costing £600. The 2070 is a little cheaper again, but so not so much so that there's any point in getting it over the Super.

For AMD cards, the 5700XT is a brilliant bang for buck, but I'm running GSync so I'm team green.

The 2080Ti is king, and if you want to game at 4K 60FPS in other games, it's pretty muchyour only option. Having said that, the 30xx cards are coming out in first half of 2020 so spending $1000 on a flagship card so late after its launch would not be a good idea in my opinion. If you want to spend that much cash, wait for the 3080Ti and do with a cheaper make do card for now....
@Gordon (30.11.2019 13:58): Můj výběr se ztenčil ze tří na dva modely, jelikož jsem ten Gigabyte víceméně vyloučil. Pak už zbývá jen Gainward a MSI. Myslím, že 2070 Super kvůli ceně (to hlavně!) i kvůli teoretické možnosti problému s mým zdrojem (odkaz) bych nevolil, takže ten výběr by mohl být celkem snadný.
@Chuck (30.11.2019 13:52): Kdybych viděl tvůj výběr, tak bych/bychom ti mohli s výběrem poradit, pokud se do toho nevloží nějakej fanatik, co ti bude říkat jak je super jeho preference. :)
Tak jsem tu objednávku stornoval. Začal jsem to (holt až po objednání) trochu víc studovat a zdá se, že Gigabyte nebude nejlepší volbou. Navíc budoucnost má přece jen verze Super než "none Super". Teď je otázka, co dál. Jestli přece jen ještě chvíli vydržet a jít do té 2060 Super později, nebo, když už jsem to tak nějak duševně rozjel, objednávku zadat novou a jít do lepšího výběru a připlatit si dvojku navíc. S tím už se nějak musím poprat.
@kuler91 (30.11.2019 09:40): Freesync moc nehrotím, takže je to pro mě spíš takovej bonus, kterej stejně nevyužiju. Spíš mi jde o kvalitu obrazu, Takže hlavní pro mě bylo, aby to bylo IPS a né blbé TN, OLED jsou ještě pořád nesmyslně drahé, patnáct FPS navíc už je zase příjemnější bonus, zvlášť u IPS, vypozoroval jsem, že víc jak 60 FPS mají jen levné TN a VA monitory, pokud bych to chtěl na OLED nebo IPS, už bych musel jít hluboko do kapsy.
@Kwoky (29.11.2019 23:08): VGA je dobrá nouzovka, mám schovanou GT 730, kdyby to AMDčko na jeden větráček už totálně zatavilo, tak ho vysekám krumpem a pak bych neměl čím zapojit tu 730. :-D

Jinak jak jsem hledal druhé HDMIčko, tak jsem si připomněl, jaká PC Master race obsese je schovávat všechny typy kabelů, určitě se na něco těch 30 metrů síťovky někdy hodí. :-D
@Kwoky (29.11.2019 23:01): má HDMI 1.4, To přece stačí ne? Grafika má beztak jak HDMI, tak DVIčko. Zrovna jsem dočasně na nouzovku přitáhl Bábushkovu telku z obýváku co má osm let a zapojil to matce na stole, má to 32 palců. :-D Sice mám stejnou televizy, ale hraju na tom z gauče, na tom stole se židličkou to působí trochu komicky. :-)
Matce kiksnul monitor Benq, co jsem tehdy, před šesti lety, koupil za lidových 300 kč.
Takže, nabízím monitor benq na kanibalizaci součástek nějakému elektro kutilovy.

Also jsem vybral nový: odkaz
Plus tedy hodil pod stromeček i sluchátka: odkaz
Sluchátka nehrotím, má to jen na komunikaci (mikrák má) a občasné hraní, zároveň jsem ale nechtěl, aby to byla nějaká úplná plastová sračka. Tak jsem vzal Kossy...

Názor na monitor nebo tip na lepší v podobné ceně? Můžu dištak do 14ti dnů vrátit.
Jestli se chcete zasmát, tak si rozklikněte diskuzi pod tímhle zdrojem :) odkaz

Je to marný, je to marný... je to marný.
@Kwoky (29.11.2019 16:48): Jo, toho jsem si moc dobře vědom, ale to víš, čas do půlnoci je nekompromisní. :-) Na druhou stranu, pokud bude fungovat (na to je záruka) a nebude moc topit (holt bych přidal nějaký větrák navíc), tak bych se nemusel ničeho vážného obávat.
@Bursoft (29.11.2019 16:40): Jo, je to tak, přemýšlím o 2060 Super a i když se to nezdá, už to nějaký ten měsíc v hlavě přemítám, takže zas tak ukvapená koupě, jak se zmínil Kwoky, to rozhodně není a na kontě mám t. č. šestimístnou cifru. Takže asi takhle - JE V KOŠÍKU! ;-)
@Kwoky (29.11.2019 16:36): V čem vidíš ten risk? Já se spíš víc obávám pocitu, že jsem si to nechal za takovouto pěknou cenu, která přijde bůhví kdy, utéct pod rukama. A co si budeme povídat, stejně po těch grafikách koukám, ačkoliv jsem nedávno psal, že zas tak důležitá pro mě není. Asi holt je.

@marwel (29.11.2019 16:30): Já jsem Gigabyte s Windforce zažil u GTX 760, takže moc dobře vím, jak o sobě dokáže vědě, ale koneckonců u hry prostě GPU hlasitá je, akorát že ten Gainward, který teď mám, je tichý až opravdu extrémně.
@Chuck (29.11.2019 16:25): Objektivně - ne. Impulzivní nákupy jsou nejvíc náchylné k tomu, aby si je člověk později vyčítal.

Na druhou stranu pokud už jsi byl rozhodnutý něco koupit a deset tisíc odpovídá tvé představě o ceně, tak se může vyplatit trochu zariskovat.

Já za sebe bych do toho nešel. Rád si upgrady pár dní promýšlím.
Ta cena je hodne lakava. Asi bych to zkusil a v pripade nesnesitelne hlucnosti ji vratil. :)