Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Malignus (27.04.2019 16:15): vcelku cokoliv co najdes , pokud to bude mit bude mit freesync a 24", vyfiltruj si heureku a mas , z hlavy me napada ze iiyma dela 75hz modely , taky by to chtelo info jaky hry hrajes - na fps a auta se hodi vyssi frekvence, na strategie a rpg ti zas staci nizssi a muzes vzit vetsi uhlopricku

tak sem do 5000 nasel jedinej co ma vic nez 60Hz a neni to TN - https://lcd-monitory.heureka.cz/acer-vg240y/# , ostatni maj treba i 144 ale sou to TN ka
Co byste doporučili za monitor na hry (jde mi hlavně o kvalitu obrazu) o velikosti 22" - 24" s Freesync a cenou kolem 5 000 Kč?
@Charllize (26.04.2019 23:21): Děkuji moc :) To 4K mě nevadí, na tom si nepotrpím, ale rád bych si koupil pár Blue Ray kolekcí s filmy a jelikož nemám Blue Ray přehrávač, tak bych k tomu mohl využít PS4 :)
Prosím můžete nějak sladit realitu se svými představami? Ty Max-Q notebooky budou možná o fous tižší (i když... často jsou výrazně tenčí a lehčí a topí pak úplně stejně (fyziku prostě nepřečůráte) a kraválu tedy dělají také dost), ale za ty ceny je bude kupovat jen blbec. Ani herní notebooky obyčejně neváží tři kila. Počítal bych do dvou a půl, když odpadne ten naprosto hloupý požadavek na tichost. V plném provozu při náročné hře je to opravdu joke - kup si ty předražené Max-Q, když si neumíš nasadit sluchátka. A i tak..., ty max-q budou dělat úplně stejný bordel. Právě kvůli menším rozměrům notebooku se v posledku zahřívají obdobně a tedy notebook hučí. Nikomu nebudu pomáhat hledat jednorožce.
@Kwoky (26.04.2019 22:21): ma jedina luxusni choutka je zahrat si KC:D 1920x1080 na HIGH :D .. ted to hraju 1600x900, mam Medium/High a ve mestech mam dropy FPS na 30, venku mam prumerne tak 40-45
@ntz (26.04.2019 21:10): tak vzhledem k výkonům CPU a GPU fakt nemůžeš u herního notebooku předpokládat, že bude tichý. Chvíli jsem nad ním uvažoval jako o notebooku do práce ale nejspíš ne, protože představa že bych tahal skoro 3 kg každý den, nedej bože na business tripy, mě zrovna nenaplňuje nadšením.

BTW bez ohledu na to jak je display 144 Hz, pokrývá sotva 52% sRGB prostoru. Nic moc, pro někoho kdo by čekal kvalitní barevné podání.
@Kwoky (26.04.2019 19:35): ja taky nejsem ochoten zaplatit :D .. ale chci si zahrat KC:D na high/ultra a stabilnich 60+FPS a to se na mem soucasnem laptopu neda .. stolni pocitac nechci a v podstate v dnesni dobe je pro me prijatelna alternativa RTX2060 a nebo RTX2070Max-Q (ta mq varianta me docela laka, pac ma prej vyznamne snizenou topivost/hlucnost - samozrejme za cenu vykonu a ta 2070mq == 2060 ne-mq) .. na strankach dell to prezentujou, jako ze si muzes poskladat jakoukoliv kombinaci, v alze a czc to uz tak nevypada .. nicmene pokud prodam soucasnej notas za nejaky prachy (15 litru mi pripada fair za notas v zaruce) tak s vocima zalitejma slzama a knedlikem v krku vypotim jeste neco a ten notas bych mohl mit :P

design predevsim .. nechci a kategoricky odmitam vsechny nabarvane svitici hnusne notasy jako asus rog a ten dellackej notas vypada v ramci moznosti rozhodne nejvic normalne
muzete mi prosim nekdo rict, jestli je nejakej (ocima) hmatatelnej rozdil na displayi s frekvenci 60Hz Vs 144Hz .. chtel bych tohle s RTX2060 (pac ty RTX2070 jsou vzdy MAX-Q) akorat se mi to nedari nikde najit (alza, czc) v s tim 144Hz displayem ..

diky za vase poznamky

ps. moc nechapu, jak to s tim dellem funguje, ja bych si rad v nejakem online konfiguratoru naklikal, co bude v tom notasu z tech nabizenejch moznosti .. na alze i czc maj kombinace, ktery bych si nevybral ..
@valcik (25.04.2019 21:31): ano ale Ryzen měl výrazně nižší TPD než ten TOP model od Intelu. Uvidíme, snad už zanedlouho.

@Charllize (25.04.2019 21:46): no jde o to že RX570 4GB je výkonnější a za nižší cenu + fakt, že za malý příplatek máš (po slevě) už GTX 1060 6GB což je jiná liga. Jinými slovy GTX 1650 je výkonnostně jako GTX 1050 Ti (no dobře, o cca 5% rychlejší), což je špatný vtip vzhledem k ceně. Nechápu.
@Bursoft (25.04.2019 22:07): hele ani ne, celkem casto hraju jrpg a ty dost casto bezi na konzoli 60 :)
Ale jinak nejsem vyrazny 60fps nazi, spokojim se i s temi 30, ony tak nejak na te konzoli pusobi o dost lip nez na pc.

Ale kdyz uz si teda vytahl bojovy prapor, pridam ti aby se ti lip spalo. Vetsina PC hracu jsou jimi z donuceni, protoze si nedokazali v domacnosti prosadit svuj konicek, takze jsou nekde v koute u stolku na tocici zidli aby nerusily a modli se aby jim manzelka nevynadala:) Opravdovej hrac co ma koule si uzurpuje celej pokoj i s televizi a hraje na pristroji co je na hrani urcen, a ne na pristroji co nekdo vymyslel pro kancelare !
@Rapier (25.04.2019 21:09): Snáď AMD nové Ryzeny nejako odladí, teraz sa Intel fakt nemá kam ponáhľať. Na januárovom CES malo 7nm osemjadro Zen 2 vo viacvláknovom teste R15 len o jedno percento vyšší výkon, než 14nm osemjadro Coffee Lake.
Tak rok 2019 bude v HW opravdu zajímavý. Myslel jsem si že si budu CPU možná vybírat z AMD 7nm a Intel 10nm (ehm, ehm...), no nakonec sice u Intelu mohu vybírat jen z 14nm Coffe Lake Refresh ale alespoň ty Intely mají stále zajímavý výkon.
Ovšem to co nyní předvádí Nvidia s GTX 1650 to nemá obdoby. Low endová GPU ideální na FHD do staršího PC prodávaná za cenu mainstream GPU! V Nvidii se museli asi letos zbláznit, nejprve nastřelí brutálně RTX karty, pak vydají relativně slušnou GTX 1660 (ehm) a nakonec to zabijou GTX 1650. :)
Znáte v ČR nějaký shop, který by prodával takové kabely ke zdroji? Prostě pěkné, pletené, v různých barvách (v odkazu je extension, ale radši bych bral přímo zdroj -> komponenta, ne prodlužovací). Zkouším googlit, ale jediný, co krom tohoto najdu, jsou Corsair kabely za 2k set
@Bursoft (25.04.2019 08:27): Intel je dlhodobo popredu, jeho tranzistory vyrábané 14nm litografiou majú oproti samsungovskej 10nm technológii menšie rozmery a na rovnakú plochu ich vtesná o štvrtinu viac. Rovnaký rozdiel je medzi inteláckou 10nm litografiou oproti 7nm od TSMC a v Arizone už dokočnili vývojárske a výrobné centrum Fab 42 pre 7nm technológiu, ktorá strčí Samsung do kapsy.
@Jab (25.04.2019 07:53): Podle mě je to fake. Víc bych věřil, že by si Intel zaplatil cizí čipy (tsmc, samsung..), než aby dojil takovou dobu 14 nm. Pokud teda nevymyslí aspoň novou architekturu.. Když vezmu, že Samsung chce 2021 nasadit 5 nm proces, tak by byl Intel hodně za opicema..
https://www.notebookcheck.net/Alleged-In ... l-2021.419229.0.html

Dobrá šance pro AMD. A zároveň to vypadá, že kdo koupil procesor v posledních letech, tak mu vydrží ještě o pár let déle. :)

Btw u notebooků mě nepřestávají bavit minimální rozdíly ve výkonu nvidií. Od 1080 Max Q, 2070 Max Q, 1070, 2060, 1660 Ti... Ve výkonu všechny obdobné. Jasně, některé žerou méně a tedy i méně topí (a najdete je tak v užších noteboocích). Ale i tak.
Pamätáte si ešte na konzolu Ouya? Mala úspešnú crowdfunfing kampaň a hovorili aká bude revolučná pričom to bola len malá krabica, ktorá emulovala hry na android. Dobrý fail.

Nič ale podľa mňa neprekoná Juicero, mne sa naozaj nechce veriť že na toto niekto dal 120 miliónov dolárov. Tento "odšťavovač" stojí 400 dolárov (pôvodne 700) a všetko čo robí je že vytláča šťavu zo špeciálneho vreca, čo sa dá robiť aj holými rukami. A ten odšťavovač vyžadoval pripojenie na Wi-Fi a aplikáciu, takže mohol stláčať len špeciálne Juicero balíky, ktoré sa dali len objednať. Našťastie ale firma čo robila ten produkt nakoniec skrachovala, ale jej vedúci na tom stále zarobil a cestuje. Ten šarlatán má teraz záujem o obchodovanie so "surovou vodou".