Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Rapier (24.03.2019 19:55): Hodně často vzpomínám na tenhle Tvůj příspěvek, zvlášť právě teď, kdy jsem si se vší spokojeností přehrával pár songů, a pořád mi vrtá hlavou, jak při pouštění audio nahrávek na mém upgradovaném PC poznám z hlediska kvality poslechu obstarožní zvukovou kartu. Myslím si, že "hudebně hluchý" nejsem, ale opravdu bych chtěl vidět někoho, kdo tohle pozná.
Po devíti letech s x360 controllerem už mu výdrž baterky (play and charge kit) dost slábla a analogy už měly taky vůli, tak jsem koupil xbone controller s tím wireless donglem a play and charge kitem. A jako je dobrej, lepší než x360, ale nechápu co vede MS k věcem jako odstranění indikátoru baterky. S x360 prostě při low battery začal blikat s tím že se ještě dalo nějakou tu půlhoďku hrát, ale věděl jsem, že bude potřeba to nabít. Za to Xbone controller se prostě zničehonic vypne, přestože je na controlleru bílá zářící LEDka co by tu funkcionalitu taky mohla vykonávat. MS Logic.
Samozřejmě PC hráči to nenechaj jen tak, takže aspoň existuje utilita co tu funkcionalitu nahrazuje.
Deja Vu..... stale je to kram, pokial dokonale nevyriesia bezdratovost tak je to apriorne bullshit.
A tym myslim dokonale, ergo Holopaluba zo Star Treku minimalne.
@Kwoky (30.04.2019 21:29): "The headset's dual 1440x1600 RGB LCDs provide 50% more subpixels than OLED, resulting in greater sharpness for the same rendering cost. In addition, the fill-factor is three times better than OLED, greatly reducing “screen door” effect"
Tak Steam odhalil svoje VR kompatibilní se všemi vr hrami na steamu. Za mě to vypadá velmi dobře.
@Rapier (29.04.2019 19:14): When system memory is available, Momentum Cache coalesces smaller write transfers into larger transfers to reduce the impact of small random writes on the NAND. Small transfer random writes have the greatest impact on the endurance of NAND in an SSD. Additionally, Momentum Cache reduces wear on an SSD by filtering repetitive data written to the drive.
@Rapier (29.04.2019 19:14): Uvidíme, počkám si na reálný benchmarky.. Hodně mě láká jít do chipsetu, který už bude mít podporu PCI-E 4. Doufám, že aspoň toto bude pravda.. co se týče těch spekulací nad výkonem, to mě zatím nechává chladným. Weby nemají o čem psát, tak pořád recyklují nějaké leaky. Já především doufám, že AMD vychytá tu jejich chipletovou technologii a nebude z toho zase nějakej nekompatibilní průser..
@Kwoky (29.04.2019 16:43): ačkoliv mám Crucial MX500, a mohu do PC dát kdykoliv 16GB RAM, tuto feature nepoužívám ale musel jsem ji zmínit jako možnost.
Je to na každém, osobně dávám přednost jistotě, tedy delší životnosti SSD, respektive ochraně dat při výpadku proudu. Pro mě už je tento konkrétní SSD disk rychlý jako blesk a v testech obstál se ctí s konkurencí v podobě Samsung 970.

Máš pravdu, je to obdoba Ramdisku.

@Garret (29.04.2019 17:48): to je velmi zajímavé. Momentum cache snižuje opotřebení. To zní lépe než jsem čekal. Budu se na to muset detailněji podívat.

@Bursoft (29.04.2019 15:42): taky čekám na Ryzen, viz. poslední článek na svethardware.cz, vypadá to na pecku. 15% vyšší IPC, frekvence do 4,5Ghz, píšou že to je jako u Ryzen 2000 na 5 GHz!
@Kwoky (29.04.2019 17:02): v pohodě. stále tvůj humor nechápu, ale Crucial píše, že použitím momentum cache se opotřebení SSD snižuje... kde je pravda nevím, studovat se mi to nechce ;)
@Kwoky (29.04.2019 16:01): Jo, s tím počítám samozřejmě. Čučet měsíc na MB než bych si koupil CPU je na hlavu :D S těma RAMkama fakt počkám, zatím nic nenasvědčuje, že by měly znovu zdražovat..
@Garret (29.04.2019 16:03): Před nedávnem jsem tu musel tlumit hysterii okolo životnosti SSD a teď je najednou v pořádku "přetaktovat SSD" tím, že se přednačítá tuna dat do RAM. Rád bych připomenul, že u SSD se při čtení data smažou a musí se znovu zapsat. A právě počet zápisů je to, v čem SSD zrovna nevynikají.

Prakticky to, o čem se tu bavíme, je RAMdisk. Zde je myslím na místě připomenout, že existuje swap, tedy prostor, kam si systém odkládá na disk věci z RAM, které zrovna nepotřebuje. Tedy odkládání dat přesně na opačnou stranu. A když je aktivní obojí, tak se ty věci můžou kopírovat tam a sem až do zblbnutí :) A ta představa je pro mě vážně směšná :)
@Bursoft (29.04.2019 15:42): Kombo CPU+MB+RAM doporučuji kupovat najednou. Zvlášť to může mít smysl jen v případě, že už nějaké komponenty máš a budeš je "prohazovat".

Koupit si RAM "dopředu" můžeš, ale ceny klesají, takže by to bylo neekonomické.
Objevil jsem krásu upgradování PC měsíc po měsíci a díl po dílu. Pocitově totiž nepřijde, že za to člověk vyhazuje takový prachy.. V posledních čtyřech měsících jsem koupil v tomto pořadí:

- GPU: Asus GeForce GTX 1060 6G ROG STRIX (bazar)
- Case: Fractal Design Define C TG
- chladič SilentiumPC Spartan 3 LT
- HDD: WD Elements 3 TB
- SSD: Crucial MX500 0,5 TB
- PSU: Seasonic Focus SSR-750FX (80+ Gold, 750 W) - na cestě

Takže už jen čekám na výměnu MoBo, CPU a RAM. Skoro mám chuť si aspoň ty RAMky koupit dopředu, dokud jsou v pěkných slevách, těžko říct, jestli to vydrží (nebo se bude ještě zlevňovat?).

Nicméně nevyfláknu v létě/podzim za PC 40k, ale dejme tomu 15-20, podle toho, jak se ne/povedou Ryzeny.
@Garret (29.04.2019 08:58): nj, windows :D .. vy potrebujete nejakej spesl drajvr aby jste cachovali disk do nevyuzity pameti :) ... btw, to cele se netyka jen ssd disku .. tohle totiz bude fungovat s jakoukoliv block device ..
Nedávno tady Rapier zmiňoval výsledky aktivace momentum cache na SSD, což podle článku mělo zvojnásobit rychlost. Já tu rychlost mám trochu více crazy. Tady jsou moje výsledky na nesystémovém SSD - bez momentum cache, s momentum cache. mírně jsem zapochyboval, ale když mi Wolfenstein II nabootoval asi za 2 sekundy, tj. ještě dříve, než naběhla hláška "vstupte do služby komunity Steam", trochu mi to vyrazilo dech.

jinak mám pocit, že se SSD více zahřívá (nic hrozného, maximum jsem měl nějaký 56° a to je Wolf hodně náročný na tok dat) a samozřejmě potřebujete alespoň 16GB RAM. a použít lze pouze na jednom SSD...