Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Crash (21.06.2018 16:30): Jo. Je fajn, že takovou možnost nabízejí. Ale stejně to považuju za fail, že si to musí nějak řešit zákazník. Tohle kdybych věděl, tak ti snad doporučím Intel...
Kupoval někdo z vás Ryzen 2200g nebo 2400g? Jak jste řešili update BIOSu na desce?
@Jab (19.06.2018 17:12): To bude fail, to vysouvátko se za chvíli zkurví - dostane se do něj nečistota, cokoliv. Pak to nepůjde zasunout/vysunout a budeš z toho mít nepoužitelnou cihlu za 20 tisíc. Jakýkoliv mechanický pohyb je průser.
@Hydr0gen (21.06.2018 11:42): Nemá paměti ani harddisky, procesor mi přijde trochu slabší vzhledem ke grafice. (ale nic hroznýho) Nemá také Windowsy. Si zkus udělat na "papír" tu samou sestavu z normálních komponent, schválně nakolik by tě to pak vyšlo.

Ten druhej vypadá dobře, tedy až na to že má vyšší cenovku a slabší gk.

ty ceny jsou asi pokuta za nutnost vodníka a velikosti.
Vrátím se ke svému nedávnému dotazu na mini PC a trochu tím teda navážu na diskusi o All in One o pár přízpěvků níže (podobné problémy).

Vrátil jsem se k tomu a zúžil výběr.

Jako řekněte mi, má tahle sestava nějakou slabinu?

Koukal jsem na ten Ryzen 5 1400, co v tom je a vypadá slušně - Hyperthreading, výkonově srovnatelný s i7 7700, akorát mnohem levnější.

Do toho bych koupil 2x SO DIMM 8GB. Vzhledem k tomu, že to má GF 1070, mělo by to zvládat i novinky na vysoké detaily v QHD a 60FPS nebo?

Další varianta je ten MSI Trident 3 . Problém je, že se nedělá s 1070, takže by to holt bylo trochu méně "futureproof".
Donedávna jsem měl Honor 7 Lite s Android 7.0 (dva roky zpět cena 6 tis). Tchýni jsme koupili Xiaomi Redmi Note 4 LTE 32GB Gold (aktuálně jen 3,8 tis) taky v základu s Android 7.0
Zde jsou mé postřehy z konfigurace Xiomi a zkoušení vs porovnání s Huawei alias Honor.
1. Honor má lepší grafický interface, takový jablíčkový. Vše je uhlazenější a tak nějak dospělejší. Xiaomi má na můj vkus moc strohé a velké ikony
2. Foťáky fotí více méně stejně ale Honor má mnohem více manuálních nastavení (Xiaomi jen vyvážení bílé a ISO, Honor naprosto vše co si lze představit :) ) stejně jako fakt, že HDR jde u Honoru zapnou v jakémkoliv režimu, u Xiaomi jen v základním režimu.
3. No Xiaomi má sice teoreticky lepší HW (+1GB RAM) ale nelze to reálně nijak poznat. Větší interní úložiště už poznat jde. :) Lepší GPU a možná i CPU poznat reálně nejde.
4. Honor má lépe vyřešené (logičtěji) rozdělení obrazovky na dvě aplikace.
5. Xiomi má větší kapacitu baterky a to se vždy hodí, co si budeme nalhávat. Jen ta doba nabíjení u obou...holt chybí USBC, už jsem si na to zvykl.

No ale za ty prachy... super kup. Škoda, že to nebylo před dvěma lety, tehdy Honor 7 Lite neměl konkurenci, s výjimkou vlastní stáje...
@Rapier (19.06.2018 08:44): Jak říká Valčík.

ty Creative byla moje alternativa, ovšem je to právě už ta nízká třída, ikdyž je to podle recenzí asi to nejlepší co si v ní vybrat.

S těmi AQ podle mě nešlápneš vedle a je to asi to nejlepší co si ve střední třídě za nejmenší peníz koupit aby to bylo na hry, filmy, i hudbu.

MS20 už se nevyrábí a asi jsem vyfoukl poslední kus v česku... :D Ale pak jsou ještě MS40 které jsou větší a asi hádám se v ničem moc neliší. Jinak tedy je to za tu cenu to nejlepší co jsem mohl koupit, používám na hraní, hudbu i hry, žádný brum slyšet není, jen když dám ucho přímo k satelitu, ale to je asi normální.

Jinak hrají opravdu výborně, slyším ůplné detaily, hlas je z nich jak skutečný a mají vysokou frekvenci, je to vlastně to nejlepší co jsem kdy měl, za tu cenu se vyplatilo a nechápu jak jsem mohl žít v nízké třídě která oproti tomu hraje příšerně. Basy jsou také čisté a hladké, vůbec nějak nejsou přehnané nebo zvuk kazící. (mám referenční btw)

Pokud máš peníze a nevadí ti si připlatit za dobrý zvuk tak jdi do střední třídy, (jak říká valčík) v nízké třídě asi pak jedině ty creative...

edit: ty MS20 jsem koupil hlavně také kvůli velikosti, jiné by se mi nevešli. :)
@Rapier (19.06.2018 08:44): AQ M23 majú zdroj vonku a hrajú výborne, čisté a presné stereo. Pri prehrávaní bezstratového formátu je vernosť zvuku parádna a to aj pri prehrávaní analógového signálu z integrovanej zvukovky.

GigaWorks T40 znejú horšie, stredové tóny sa strácajú v príliš silných basoch a pri prehrávaní akustickej hudby alebo filmov bez komprimovaného zvuku je to skreslenie dosť poznať.

F&D R30BT majú podľa Google plastovú ozvučnicu a M-Audio AV42 kompozitovú z MDF, nepočul som ani jedny a nemám možnosť porovnať, ale plastu by som sa vyhol za každú cenu.
Mám pocit, že tady někdo zmiňoval nové repro. Staré Evolve Blues R222 jsem včera prodal známemu (po 8 letech), bo chci něco jako AQ M23 ideálně, jen ta cena.... 5 tis.
Rád bych se zeptal majitelů AQ 23 jak jsou spokojeni, jak to hraje, zdali zdroj je mimo bedny (měl by být) a zdali by si nekoupili např. Fenda F&D R30BT nebo M-Audio AV42, případně Creative GigaWorks T40 Series II. Všechny zmíněné bedny doporučují v Computeru, obzvláště ty AQ M23.

Vím že Gordon si zakoupil Behringer MS20, jak to zvučí, je tam brum z interního zdroje zabudovaného v bedně?
Varování. V tom svém návrhu na sestavu jsem měl základní desku, která neměla výstupy na monitor. Pokud by se někdo chtěl inspirovat, tak si na to dejte pozor.
@lseling (18.06.2018 12:49): moje doporučení je: vyprdni se na All-In-One, protože za svých 24+ tis. dostaneš GPU, která není o moc rychlejší než Nvidia GeForce 840 M, kterou mám ve 4 roky starém laptopu a kup si sestavu co Ti doporučil Kwoky.

Výkon toho AMD Ryzenu ať už R3 2200G (4 cores) nebo R5 2400G (4 cores/8 threats) včetně integrované Vega GPU je někde jinde, než to co cpou do All-In-One.
Byť ten účkový Intel není vůbec špatný, tak Intel HD 620/630 je tak vhodný na 7 a více let staré hry ve FullHD.

All-In-One je výborný doplňek pro rodiče na stůl (ale nutno dodat, že je stále dražší, než vlastní sestava s monitorem a periferiemi) nebo pro někoho kdo chce hezký design, nemá moc místa ale zároveň nechce notebook (protože menší klávesnice, display, atd.).
Nejrychlejší metoda je zapnout PC, najet do BIOSu a koukat na teplotu bez zátěže. Když leze nahoru a nechce se zastavit, tak je to špatně.

Pokud bude v BIOSu vše ok, můžeš zkusit stáhnout program CoreTemp na sledování teploty a k tomu nějaký zátěžový test (např. SuperPi). Pustíš měření, pustíš zátěž a sleduješ, jak moc to leze nahoru. Podle CPU se dá říct, jaká teplota je normální a jaká už ne.
Ok, tak mi to všechno přišlo... Nějaká rada jak poznat, že jsem zkurvil přidělávání chladiče a procák se mi pomalu smaží?
@lseling (18.06.2018 11:23): šel bych do malého čase s Ryzen 3 2200G nebo Ryzen 5 2400G. Do malé časem i menší externí GPU, na rozdíl od All-in-One.

Podle testu v časopise Computer Březen 2018 a Dubnového čísla se vítězem All-in-One stal Acer Aspire S24-880
CPU Intel Core i5-8250U, 8GB RAM DDR4 2666Mhz, matný FullHD 23,8" IPS, a další parametry jsou super, až na GPU, bohužel jen Intel HD Graphic 620.

Nejvýkonnější GPU v testu měl Acer Aspire Z24-880 (3 místo ) s Nvidia GeForce 940MX, což je fakt slabota. Nic horšího než Nvidia GeForce MX 150 2 GB GDDR5 nebrat (výkon skoro jako stolní GT 1030 2GB GDDR5) . Možná dnes už je tam montují, mrkni se.

@RomcaT (18.06.2018 11:59): jednou takhle přišla moje matka, že potřebuje notebook. říkám jí, že nepotřebuje. ona že jo, že potřebuje. já že ne, nepotřebuješ. jo, v práci říkali, že potřebuju notebook. aha, v práci... ok.

koupil jsem AiO. dávám jí ho a říkám, že má 14 dní na to, aby mi řekla, jestli ho chce nebo ne a že když ji nebude vyhovovat, vyměním jí ho za notebook. udělala xicht, jako že teda jo, ale že chtěla notebook. za týden jí volám - tak co? jo, dobrý, akorát ten monitor je takový malý (23") a ta klávesnice je divná (nízkoprofilová - ona byla zvyklá se učit psát ještě na psacím stroji). tak jí říkám, že to jsou přesně ty věci, kvůli kterým nemůže mít notebook, protože tam je ještě menší display a menší klávesnice... a protože jí to stejně furt leží na psacím stole, je to naprosto přesně člověk, pro kterého je AiO určeno. dal jsem jí tam SSD - říkám, všimla sis něčeho? a ona: no... ani ne. možná to jede "trochu" rychleji.

volá mi fotr - potřebuju notebook. já mu říkám, že nepotřebuje. jo potřebuju, budu na něm dělat účetnictví. strejda ho má taky a říkal, že si ho mám taky koupit. ok, sehnal jsem mu naprosto špičkový notebook od známého, v top stavu s největší úhlopříčkou co se dala sehnat, multimediální. fakt parádní kus za neskutečnou cenu i s koženou kabelou, ovladačem k TV kartě a dalším příslušenstvím. donesl jsem mu ho, nainstaloval mu router a natáhl wifi až na zahradu, aby mohl na houpačce "dělat účetnictví". za týden mu volám, tak co? "já ho nechci...". říkám mu - nech mě hádat, máš pracky jako medvěd a blbě se ti na tom dělá. jo, a taky na to nevidíš a stejně ti to furt leží na stole...
@lseling (18.06.2018 11:23): záleží, v jakém rozlišení chceš hrát a s jakými fps se spokojíš. Mafia II už asi bude hodně na hraně, kvůli grafické kartě. volant připojíš, pokud ho ještě nemáš přes nějaký starý gameport :-)

jinak dobré zkušenosti mám s HP - přítelkyně má už od roku 2009 Touchsmart600 (tehdy v ceně 25tisíc, ale byla to výhra v tombole) a do dneška jede jak hovado bez jediného problému. Lenovo, co jsem kupoval matce, mělo nějaké vrtochy s diskem, to bych moc nedoporučoval. dobrá volba je Asus - tenhle jsem kupoval asi 3 roky zpátky za 13tis i s klávesnicí a myší, bez systému. jede na něm imrvére nějaká barevná japonská online sračka a furt drží.
jsem trapák a slyším právě těch poprvé o AiO poprvé a čumim jak puk ;oDDD
@Garret (18.06.2018 10:39): Právě úspora místa se mi zdála taky jako velká výhoda. Viděl jsem nějakej kolem 17 tis. se čtyřjádrem, monitor byl myslím 21", to by bylo v pohodě. A volant k tomu taky půjde zapnout, ne? Jinak ty hry - nejnáročnější je asi DayZ nebo Mafia 2. A pak nějaký závodní, ale to jsou opravdu hlavně starší kusy.
@Kwoky (18.06.2018 10:22): co je diskutabilního na tom, že nemusíš nikde schovávat case? neřešíš repráky, mikrofon nebo kameru... mně to přijde jako docela elegantní řešení. oproti notebooku máš proper klávesnici s myší a velkým monitorem.
@lseling (18.06.2018 09:39): All in one bych moc nedoporučoval. Raději malý desktop nebo notebook. Malý desktop se dá poskládat dneska velmi jednoduše, když existuje Ryzen 5 2400G, který na hraní starších her bude stačit s prstem v nose.

Jaký máš rozpočet? Jakou nejnáročnější hru na tom chceš rozjet? Co dalšího na tom PC chceš dělat?