Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Chuck (03.04.2018 09:58): Já to právě chápu, potřebuji nový počítač jako prase drbání. Jediný štěstí, že na to nemám :) Začínám přemýšlet o manželce, která by potřebovala taky PC :)
Tak se mně a bývalé manželce zželelo našeho Pajase a objednali mu tenhle kus. Odkládat to kvůli cenám na později stejně nemá smysl, jelikož líp asi ještě dlouho nebude.
@Jab (01.04.2018 12:08): Dobrá cena - slušný výkon, čistý Android (snad dostane aktualizaci na P). Jinak Samsung S8 je teď za 14 000 (a větší za 17 000) (cashback), což taky není úplně špatná cena i vzhledem k tomu, že S9 toho moc nového nepřináší (zvlášť když porovnám ty základní - menší modely).

EDIT: Hmm, tak asi apríl nebo si to na poslední chvíli rozmysleli, protože už tam ten cashback nevidím.
@ugraugra (31.03.2018 23:31): pokud by šlo jen o Whitchera 3, tak na hrani v FHD podle testu v časopise Computer Duben 2018 (test APU Ryzen 5 2200G + 2400G) nebo tohoto testu odkaz by ti stačilo jen APU bez externí dedikované GPU (na low - medium).
Dost mě fascinuje, že podle Cinebench R15 1CPU mají obě APU schodný (různé testy ukazují rozdíly ale přinejmenším v případě 2400G je to hodně ale hodně vyrovnané) výkon na jádro jako i5-8400 Coffe Lake! Vypadá to, že tato donedávna doména Intelu, a také důvod proč kupovat Intel CPU, definitivně padla.
V testovaných hrách s výkonnou externí GPU jsou min. rozdíly fps. To je pro AMD hodně dobrá vizitka a konečně důvod přestat definitivně uvažovat o Intelu, min. v mém případě. Bonus v podobě integrované Vega GPU je více než příjemný.

SSD: stálé mám v notebooku i stolním PC jen SSHD. Stále to jde. :) SSD disk až s novým PC.
@ugraugra (01.04.2018 00:32): Ten rozdíl imho citelně zvětšuje terabajtové SSD. U polovičních (které spíše lidé koupí) by byl menší. Imho harddisk za sedmnáct litrů nekoupí de facto nikdo. Ten druhý SSD v testu stojí méně než polovinu prvního.
@ugraugra (01.04.2018 00:32): Hm, pri ostatných hrách ma čas potrebný na spustenie celkom prekvapil. Nahrávajú sa približne trištvrte minúty, najrýchlejšie SSD ušetrí oproti HDD asi pätnásť sekúnd a rozdiel v cene diskov je pätnásť tisíc. Do hernej mašinky bych to nestrčil, vyhodené grešle!
Pěkný test, který ukazuje, že rychlá SSDčka jsou využitelná i ve hrách (to, že při používání lépe optimalizovaného softwaru je ten rozdíl ještě větší, je jasné). To aby místní břídilové pořád nemudrovali, že stačí "jakékoliv SSDčko".

Ne, nestačí! Rozdíl v Kingdom Come je 12 vs 26 vteřin !!!
@mrazikcomp (31.03.2018 21:23): nemysli si, že když si vybírám jen bednu pod stolem za 20-30 tis, že si ji jen tak koupím. Když jsem manželce oznámil kolik, že to bude stát, tak je povytáhla obočí a polkla. Myslím, že dříve si v akci koupím bílou PS4 Slim se 2 ovladači a dopřeji si všechny ty adventurní pecky z PS4. :)

PS: taky na to nové PC šetřím už více než rok z přesčasů a odměn. Mám rodinu a děti, moc dobře vím jaké to je, neboj. :)
@Rapier (31.03.2018 13:41): ja mam bohuzel omezeny finance tak se musim ridit hlavne cenou a z toho pohledu mi vychazi prio me ta 8400 pekne, ale stejne to dopadne tak ze budu schanet desku s 1151 , podporou 6600 a 4 slotama na ddr3 pameti
@mrazikcomp (31.03.2018 08:21): paradoxně co jsem četl testy tak ta i5-8400 6 cores není ve výkonu na jádro o moc rychlejší, než ten AMD Ryzen 2400G a co se týče výkonu v multi cores tak tam je o něco lepší, protože má nativních 6 cores narozdíl od 2400G s 4 cores + HT (8 vláken) ale ta není výkonnostně zdaleka tak daleko jak bych možná čekal.

Největší překvapení jsou ale herní testy v FHD, a teď nemyslím testy na integrované GPU, kde si s Vegou zahraješ ve FHD plynule Zaklínače 3 nebo Rise of Tomb Raider (30 fps+), apod, o čemž se Intelu může u jeho integrované GPU jen zdát. Teď mluvím o tom, že když dáš do sestavy výkonnou GPU jako RX 580 8GB tak paradoxně ten Ryzen 2400G se drží na stejném levelu jako ta i5-8400 v drtivé většině her, rozdíl jen řádově 1-2fps!
Kdyby udělali 6 cores + HT verzi tohoto APU nazvanou 2600G tak si to koupím.

@mrazikcomp (31.03.2018 08:25): no jo z Tvého pohledu, protože u Intelu na pamětech nezáleží. u Ryzenu rychlejší paměť = navýšení výkonu a nikoliv jen pro APU ale i plnohodnotné Ryzeny. Ryzen umí velmi dobře škálovat paměti ale bohužel min. první generace Ryzenu (1xxxx) má stále docela dost problému s RAM a je hodně citlivá na paměti, ne každá jde na MB přetaktovat na 3200 Mhz, apod. V tomto má Intel momentálně výhodu, má vše relativně dobře odladěné. A tu už výrobci MB pro ADM zareagovali značným zlepšením podpory v BIOSu.

Na MB a case se nevyplatí šetřit. Současný case TermalTake mě kdysi stál okolo 1200 Kč a už v něm je namontována 3 deska. Je sice už značně otlučený ale stále slouží. Pokud nechceš aby Ti vibroval disk s celou case tak potřebuješ odhlučnění a hlavně váhu. A to ten case má - 9,1kg. :)

@kuler91 (31.03.2018 12:03): ano např. i3-8100 4 cores ale Ryzen 2400G je 4 cores + HT.

@Kwoky (31.03.2018 11:16): vidím to podobně. Taky chci univerzální výkon. Tzn. pokud procesor tak min. s HT nebo jeho obdobou u AMD. Více cores, pochopitelně lépe. :)
@mrazikcomp (31.03.2018 08:21): CPU můžou jít jedině dolů, hlavně je teď zase "zdravá" konkurence, třeba ryzen který jsem koupil na vánoce teď už je o pár stovek levnější. Zde má ale i vliv už nová generace, žejo. :)
@Rapier (31.03.2018 07:14): pamti zdrazili protoze to jednak pred par lety vyplavilo jednu z tovaren co je delala a jednak vyrobci maj vetsi zisk z pameti do mobilu tak vyrobu presunuji hlavne na mobilni sektor , grafarny - minning , procaky myslim ze si drzi normlani cenovou uroven, pripadne jsou levnejsi , ja mam ted i5-6600 a co sem koukal i5-8400 /6jadro/ stoji 4200 u mironetu a je vykonejsi a levnejsi nez i5-6600 , akorat bych k tomu musel vymenit i desku a hlavne ty pameti :(
@Rapier (30.03.2018 22:49): Zbytečně drahá deska a vysoká cena za nadstandard paměti u RAM, co ti na tom přijde drahé? před dvaceti lety to stálo stejně né-li víc a to nepočítám inflaci, ukážeš mi notebook se stejným výkonem? :D

@Rapier (30.03.2018 23:10): U SSD nemá cenu porovnávat jak jsou rychlé. BTW je skvělý kompromis koupit za dvojku SSD s 240 GB a k tomu 1 TB Hodně rychlé HDD.

@Kwoky (31.03.2018 00:51): Proč? Čtyřjádra mají pořád formu.
@ugraugra (30.03.2018 23:02): to se Ti snadno řekne s tím MB. Máš nějaké konkrétní doporučení kde je AC1220, odladěný BIOS a velké možnosti v taktování? Já už nad MB přemýšlím posledních pár dnů.
Ceny RAM jsou naprosto šílené ale v současné sestavě mám 12 GB.
Disk stojí skoro polovinu ceny Samsung EVO 960 500 GB s tím rozdílem, že všechny Crucialy MX500 mají ochranu proti výpadku proudu a podávají velmi vyrovnané výkony. Chtěl bych na tom disku mít všechny ty hry. Popřemýšlím nad tím ale 256 GB mě přijde málo.
CPU není pravda Ryzen 2600X ale zase integrovaná VEGA sama o sobě má pořádný výkon, navíc je v ceně solidní chladič.
Hm tak jsem si tak namátkou udělal AMD sestavu. Kurňa ty komponenty jsou dnes nějaké drahé...když si vezmu že to je jen bedna pod stolem, bez LCD, bez periferií. Za tu cenu se dá koupit celý notebook viz Acer Swift 3

PS: CPU není finální.
Vybrat si kvalitní MB pro AMD se zvukovým kodekem AC1220 za rozumnou cenu taky není easy. Do toho ty tahanice s pamětmi.
@Gordon (30.03.2018 00:46): presne nevim co myslis. Ale jestli to ze kdyz je packa na stredu a dochazi k tomu ze se ,,objekt.. ve hre hybe aniz bys na tu packu tlacil do strany, tak to normalni neni. Jestli myslis jen ukazatel v nastaveni kalibrace a ve hre to je ok tak to je asi uplne jedno. Uprimne jsme se na to nikdy nekoukal, ovladac u PC mam zapojeny nekolik let a funguje normalne tak to nebylo treba:)
@Charllize (30.03.2018 00:40): Mimochodem je nějakým standardem u Xbox one controlleru že když nastavím třeba v truck simulatoru nejnižší (resp asi žádnej) mrtvý bod páčky že tam je malinký signál do strany?
@Strady (29.03.2018 23:42): Tohle je IMO jen o zvyku (osobně jsem hrál hodně her s Xbox ikonami i PS ikonami, a krom počáteční nezvyklosti se to rychle zažilo). Většina těch (pro mě) podstatnějších her umožňuje snadné modování, takže není problém si nastavit vzhled tlačítek podle požadavků (PS1 - PS4) (RE, DS).

@Charllize (29.03.2018 22:29): Gumový trigger? Nemyslíš spíš thumbstick?
@Charllize (29.03.2018 21:55): Dík za info, taky jsme si to ještě dnes hledal. Podpora her je hodně malá zůstanu u Xboxového ale furt mám zajetý rozložení křížek, čtvereček, trojúhelník a kolečko. S Xboxovým rozložení mám stále ještě problém i po těch letech.
@kuler91 (29.03.2018 22:21): X one i x360 ovladace maji prave ze spodni triggery mnohem lepsi nez ovladace od Sony. Jsou totiz mechanicke, nikoliv na gumicku s dotykem. Tudiz dele vydrzi a maji vetsi rozsah a citlivost treba pri pridavani plynu a podobne. Mozna proto od nich muzou nekoho bolet prsty.U verze 1 DS4 od Sony byli spodni triggery nejcastejsi duvod reklamce, lidi je bud ulomily nebo tu gumicku uplne rozdrtily. verze 2 to ma uz bytelnejsi a nestava se to ale porad to je lacine gumove reseni.
Já měl 2x roky zpátky Xbox one ovladač a s těma trigerama jsem měl dost problém ... hrozná ztuhlost i po x desítkách hodin, ale držel se skvěle. Možná to byl jen problematicky kousek ...
@Gordon (29.03.2018 22:10): to jo, ono to krivy rozvrzeni pacek je nejak popularnejsi nebo co. Ale delaj se i jiny ktery to maj jako ovladace od sony.
https://www.czc.cz/razer-raiju-pc-ps4/21 ... onalised-substitutes
Jinak ty ovladace z mojich odkazu jsou hodne kvalitni, ale bohuzel jim chybi nektere funkce originalnich sony ovladacu. Neumeji ,,mluvit,, nemaji gyroskopicke ovladani , jsou jen kabelove a mam dojem ze ani ta dotykova plocha uprostred nema dotykove ovladani treba pro tazeni prstem a tak podobne. Ale na PC z toho stejne nic byuzit moc nejde, takze to je jedno. U PS4 by mi to vadilo ze to tam neni.
@Strady (29.03.2018 15:01): tak dost casto jde o modifikaci kdyz to ukazuje PS ikony. Ale posledni dobou je ten ovladac docela popularni i na PC takze je mozne ze nekteri vyvojari to tam davaji. Jinak si myslim ze kupovat PS4 ovladac k PC je blbost, kdyz mnohem lepe poslouzi XONE/X360 ovladac. A nejake masivni podpore PS4 ovladace na PC nemuze byt asi rec, vetsinou je na to treba nejakej podpurnej program aby to bezelo, obvzlast u starsich her.
Jinak verze 2 Dualshocku 4 by mohla byt v tomhle lepsi, pac podporuje pripojeni pres kabel, coz verze 1 nemela. Verze 2 se ted bezne prodava, a nemelo by se stat ze ti nekdo proda verzi 1. Ale pro jistotu to poznas tak ze krabicka je bilo modra (verze 1 mela celou modrou) a ovladaci sviti to svetylko i na vrchu te dotykove plosky uprostred ovladace
prodavaji se take ovladace posvecene primo od Sony ktere funguji i pro PC. Treba tenhle.
https://www.czc.cz/nacon-revolution-pro- ... 9EAQYASABEgL4qPD_BwE
ten zas pro zmenu funguje pouze pres kabel, jak na PS4 tak na PC. A Existuje i verze 1 ktera vypada stejne ale je jen pro PS4 a je levnejsi, tak nepoplest :) viz odkaz
https://www.czc.cz/nacon-revolution-pro- ... onalised-substitutes
Mohl by mi někdo říct jak je to teď s Dualshokem 4 na PC? Viděl jsem na youtubu, že některé hry už zobrazují správné ikony playstationu ve hře (křížek, kolečko, trojúhelník, čtvereček). Máte někdo zkušenosti?
@Rapier (29.03.2018 11:48): nechci teda mektat, ale proste velke DPI je velke DPI na stare i nove hre :D ... nechapu jak to souvisi s verzi sturma ... pokud budu hrat s poprskanou 15kou monitorem na full reality servech, tak si snadno spletu bordel na display s nepratelskou letkou :D