Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Hydr0gen (07.09.2017 11:39): jo to určitě, my máme tchánovu aparaturu, on je audiofil, takže to taky za něco stojí, ale teda máme jen stereo.

Nicméně u PC jsem si taky užil hodně prostorovej zvuk a je to nebe a dudy. A to mám přesně ten logitech. A ta Tvoje sestava to musí být VŽUM.
Z jiného soudku. Konečně jsem si pořídil domů audio sestavu 5.1 - žádný logitech, samsung, creative atd., ale entry level audiofilní s AV Receiverem. Subwoofer váží asi 13kg:).

Když jsem rozváděl kabely pro zadní repro okolo zdí, aby nebyly vidět a rval kvůli tomu podlahový lišty, říkal jsem si, že jsem měl radši koupit soundbar.

Nicméně stálo za to to překonat.

Otestoval jsem čím jiným než Zaklínačem 3 a v tomhle podání je to úplně jinej zážitek.

Vítr fučí okolo v lese, procházíte vesnicí a slyšíte, že jak se pokec vesničanů přesunul za Vás, když jste je minuli...no a když člověk hodí Aard, tak to zabasuje, že máte pocit, že jste ho hodili v reálu.

Game of Thrones a Mad Max v 5.1 - nuff said.

Funkce Spotify Connect a Airplay na AV Receiveru je ještě příjemný bonus (funguje to stejně jako u bezdrátových reproduktorů - zmačknutí tlačítka označující zařízení receiver zapne a za chvilku začne hrát vybraná skladba).
@Kwoky (05.09.2017 10:07): vždyť jsem psal že cena je "jen" 7000 Kč za tu 3GB verzi MSI GTX 1060 co mám s tím lepším chladičem. Pokud někde sežene levněji, ať si ji samozřejmě koupí. Záleží jaké má nároky na ticho. :)
@MCZ (05.09.2017 00:31): 1050 má oproti 1060 o tretinu menšiu priepustnosť pamäťovej zbernice. V najnovších hrách s textúrami vo vysokom rozlíšení a šestnásťnásobným vzorkovaním pri vyhladzovaní hrán to bude pomalé až hanba, gigabajt ramky to nijako nezachráni.. Vzal som trojgigovú 1060 od Gigabyte za 200€ a som spokojný, na mojom 19" monitore mi všetko behá v najvyšších detailoch úplne plynulo.
@MCZ (05.09.2017 00:31): Moderní hry jsou poměrně rozežrané, co se týče videoRAM. Takže čím víc, tím líp. V praxi se to projeví tak, že 1050 Ti 4GB bude mít nižší framerate než 1060 3GB, ale bude mít menší propady. Zatím se to moc her netýká, ale v budoucnu bude. A jestli tu kartu koupíš s výhledem na 3-5 let a hraní nových her, tak bych šel do pomalejší s větší pamětí.

@Rapier (05.09.2017 09:20): a @Bodkin (05.09.2017 01:58): Trochu drahé, nemyslíte?
@MCZ (05.09.2017 00:31): Nový zdroj si raději kup, u starého bez ohledu na papírové W klesá účinnost s věkem. Sám jsem kdysi řešil, že mi padal GPU ve hrách v zátěži - restarty celého PC, kvůli více než 6 let starému zdroji, byt papírově těch 500W stačilo.

K té GTX 1060 - ideálně kup GTX 160 6GB, sám mám jednu, konkrétně MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 odkaz ale já ji v akci kupoval před tím šílenstvím s kryptoměnami za pouhých 7500 Kč! Přitom má prakticky stejně výkonný chladič i tichý jako úplně nejdražší verze od MSI. Současná cena 8500-9000 Kč je hodně, hodně vysoká. Pokud se dívám dobře tak stejná GPU od MSI ale s 3GB stojí "jen" 7000 tis!
@Kwoky (04.09.2017 19:46): Přecházím z integrovaného grafického čipu (který je pořád silnější než předchozí grafická karta, haha), takže tak jako tak to bude upgrade. :-)

Překvapilo mě ale, že ten rozdíl 1 GB u RAM je v případě grafiky tolik markantní. Čekal bych, že více lidí bude právě pro tu GTX 1060.

Jinak rozlišení je 1680×1050, takže nic tak náročného.

Ten nový zdroj si ale stejně koupím, protože sedm let už je docela dost.

Každopádně všem moc díky za postřehy.
@mazar1234 (04.09.2017 22:46): Záleží vždycky na tom, jaké hry a v jakém rozlišení chceš hrát. Zatím jsme vybírali univerzální kartu za rozumné peníze, což 1050 Ti splňuje. GTX 680 jsem měl tři roky a i dneska se na ní dá hrát velmi dobře. Jen ty 2 GB RAM už jsou dneska málo. Takže není důvod být znejistěný.
1060 6GB měla v době uvedení velmi dobrý poměr cena/výkon, ale to už šlo bohužel do kytek.
inak ja som pred 3/4 rokom vymenil GTX 760 za RX480 8 GB a som maximálne spokojný :P
@MCZ (04.09.2017 19:27): kup GTX 1050 Ti. 4GB RAM začíná být u moderních her minimum. GTX 1060 3GB je o dost výkonnější ale jakmile hra potřebuje hodně RAM FPS u 1060 3GB padají pod 1050 s 4 GB RAM. U GTX 1060 nemá smysl nic jiného než 6 GB verze, s ohledem na blízkou budoucnost/současnost. MSI ma obecně nejlepší, nejtišší a nejvýkonnější chladiče. Sice za to maličko připlatíš ale stojí to za ten komfort.

PS: pokud ale moc nehraješ a vyhneš se hrám náročným na GB RAM tak 3 GB verze GTX 1060 je opravdu o hodně výkonnější! Na druhou stranu známý má 3GB 7xx řadu, tu nejvýkonnější, a neříkal, že by někde pocítil zpomalení kvůli 3GB RAM. A to hrál i posledního Tomb Ridera, který je údajně velmi náročný na RAM GPU.

PPS: GTX 1050 Ti má +/- výkon jako GTX 960 2GB, což jde ale není to žádný zázrak ani ve Full HD.
@MCZ (04.09.2017 19:27): 1050 Ti udělá dobrou službu a navíc má 4 GB RAM, zatímco ta 1060 jen 3 GB (6 GB je za nechutný ranec).

Zdroj by to měl zvládnout, nejde o žravou kartu. Z jaké grafiky přejdeš? Určitě byla žravější než to, co tu teď vybíráme.
@MCZ (04.09.2017 19:27): Ak moc nehráš tak by mohla stačiť nejaká najlepšia 1050, ja som nie dávno riešil presne túto dilemu po smrti mojej AMD 7870 a vlastne som si uvedomil, že aj tak mám 1080p monitor tak načo mať 500 FPS.... ale samozrejme sú hry ako Dishonored 2.....
A to ja som intenzívny pařan, žiadne "Hry až tolik nehraju", naopak hraju intenzívne, ale som už starý takže omladina s 1070/1080 v bedni by ti nútila ako minimum 1070.

Ja som nakoniec po rozmyslení kúpil toto.
Sice se to tady řeší pořád dokola, ale tak...

Budu kupovat novou grafickou kartu a poprosil bych vás o pomoc s výběrem. Nepotřebuju žádný high end, cenové rozpětí je tak 4000 - 6000 Kč, přičemž se rozhoduji mezi nějakou GTX 1050 za 4500,- anebo nějakou nejlevnější GTX 1060 za nějakých 6000,-. To už je pro mě taková psycholgická hranice, ale pokud ten rozdíl je opravdu výrazný, klidně do toho půjdu. Hry až tolik nehraju (i když bych zase mohl, ale musel bych přestat chodit tak často do hospody...).

Taky ještě nemám jasno ve výrobci - asi bych preferoval Gigabyte, když od nich mám i MB, ale asi to nehraje takovou roli, klidně doporučte jiného.

A poddotaz: zdroj mám 450 W, ale je už 7 let starý (Corsair). Měl bych ho vyměnit anebo ho můžu nechat dokud funguje?

Předem dík.
@Cobot (30.08.2017 23:34): Programy ve Windows už dlouhou dobu ukládají (nebo by měly ukládat) konfiguraci do adresáře Users - název uživatele - AppData (v Local různé cache apod., v Roaming konfigurace). Já si zálohuju konfiguraci pár aplikací - Total Commander, Vim, Firefox a pár dalších a u žádné z nich registry neřeším.

Ale jo, bylo by fajn mít tohle nějak standardizované a pak jedním příkazem / programem jednoduše zálohovat / obnovovat konfiguraci nainstalovaných aplikací. Ale asi to uživatelé až tak nepotřebují (málokdo často přeinstalovává systém), aby to někdo řešil. Navíc důležité aplikace to často mají, např. webové prohlížeče mají online synchronizaci minimálně záložek.

A těžko jsem mohl vyvracet tvrzení "Mac je super, protože nemá registry". To je asi jako vyvracet "Motorka je super, protože nemá volant."
@mrazikcomp (03.09.2017 19:44): No, těžko říct kolik fps by to hodilo. Asi jak u které hry. Co jsem viděl videa na yt, tak nic moc. Ale asi to bude jak kde. Co jsem se ale dočetl, tak údajně Adata Z1 jsou pro Ryzen ideální. Člověk si pak říká, proč tomu cpu nedat co nejlepší paměti.
@Korbitch (03.09.2017 17:14): tak ty pameti hod na nakej sbazar nebo bazas a dokud je neprodas tak na nich jed , a projed si sestavu nejakym testem a zapis si fps ve hrach, a pak porovnej s novyma pametma, myslim ze ten rozdil 2 fps nebude stat za to :)
Já bych teoreticky mohl jet na těch co mám, ale spousta lidí mi cpe, že pro Ryzen jsou vhodný ram s co nejvyšší frekvencí. Mám 2400 a všechno jede na jedničku, ale poslední dobou mi to vrtá v hlavě. Jinak kdyby je někdo chtěl, tak je nechám za 2500,-. Kupované v březnu na czc, doživotní záruka. Crucial Ballistix Sport 2x8GB.
@mrazikcomp (01.09.2017 07:04): Když už jsme u těch poruch, tak já vlastně ani nikdy neměl nikdy žádný problém s ničím jiným než s grafikou a základovkou. Tyhle komponenty mi odešly vícekrát, ale nikdy nic jiného :-) Počítám to za dobu 15 let. Jo a vlastně ještě jednou zdroj mi odešel. Zvláštní, že tom počítači byl bez problémů 5 let a na jiných výkonnějších sestavách taky fungoval v pohodě, ale na tom mojem to mělo za následek samovolné vypínání po pár vteřinách.
@TombSpirit (30.08.2017 18:48): někde jsem četl, že je nemá což se mi líbí protože by to usnadňovalo reinstal programů a přenesení profilu. Aspoň v tomhle duchu ten článek byl. We windows si každej instalovanej program hází do registrů na různý mista svoje klíče a dox adresářů svoje soubory. Což je kokotina. Pár programů má jednoduché portable verze, ale je jich spíš menšina.

Místo těch posměšnejch macho keců by bylo lepší to vysvětlit případně se pokusit mojí blbost vyvrátit.
@Walome (30.08.2017 22:32): Počkej, to máš na Mac a Windows dva různé Steam účty? Kvůli verzi na Mac si na Steamu nemusíš kupovat hru podruhé a jestli to máš bez DRM, tak GOG/Humble snad taky poskytují všechny verze.