Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Mafia II: Joeova dobrodružství

 • PC 50
No konečně! Po shitu jakým byl Mafia II: Jimmyho Vendeta přišlo konečně něco s příběhem a originálními misemi, možná i na úrovni původní hry. Škoda že tenhle názor mě po první misi ospustil...

Joeho dobrodružství má jednu podstatnou chybu, a to že obsahuje pouze 4 mise. To ostatní je tu jen pro natažení herní doby a tak musíte plnit stupidní úkoly typu přijeď někam, všechny tam zabij, projeď všemi body v časovém limitu atd., samozřejmě s otravným časovým limitem. První mise je skvělá, nápaditá a zábavná. Kombinace několika stylů (stealth, sledování, střílení a nechybí ani závěrečná honička na zamrzlé řece) se mi líbila a další mise na tom nejsou taky tak špatně. Krok dopředu, na kvalitní DLC tomu ale stále dost chybí.

Pro: 4 originální a zábevné mise, nějáký příběh

Proti: debilní mise (jak vytažené z Jimmyho Vendety) které vyplňují prostor mezi těmi hlavními

+26

Mafia II: Jimmyho Vendeta

 • PC 50
No to si snad dělají srandu, ne? Něco takovýho mě napadlo když jsem si zahrál první tři mise očekávaného DLC pro Mafii 2. Jak brzy zjistíte (po 10 minutách) tak Jimmy's Vendetta je DLC na úrovni modifikace k původní mafii (vážně mám pocit že mně některé bavily víc, nápaditost na tom byla obdobná a někdy se dokonce i autoři snažili přidat nové lokace). Příběh je tu přítomen pomocí dvou cut scén (začátek a konec) a celá hra (30? misí) se odehrává tak, že jezdíte po městě a vybíráte si mise které spočívají v "jeď na místo A a tam všechny zabíj", "sleduj někoho na bod A a pak je zabíj" nebo třeba "jeď na bod A do určitého časového limitu".

Jak je vidět tak si tvůrci dali skutečně záležet a po 5 misi vás už nic nového nečeká. Jedinou výjmkou je poslední mise která se jako jediná odehrává v originálním prostředí, pokud ale čekáte něco jiného než úkol "zabij je všechny" tak tahle hra rozhodně není pro vás. Zkrátka sterotyp který vás bude provázet celou hrou, žádné novinky a hloupé úkoly, které navíc musíte splnit rychle kvůli časovému limitu (wtf?).

Pro: pár hodin blbnutí které naštěstí relativně zabaví

Proti: směšné DLC které naprogramovalo pět lidí během odpoledne. zadarmo by to šlo, ale chtít za to 200kč?

+17

Mafia II

 • PC 70
Na Mafii II jsem se dlouho těšil... no kdo ne? Videa a screeny vypadaly relativně dobře a tak jsem doufal že Mafie II bude výbornou hrou. Jaké zklamání mě pak čekalo při odehrání prvních tří misí a neopustilo mě až do konce hry... Záčátek se mi doceala líbil, pěkné cutscény, hned ukázka akce (itálie) a dobře vypadající město. Český dabing za moc nestojí, vrámci her dobrý ale u Mafie 1 se mi líbil mnohem víc... Nehledě na ten strašnej překlad. Příběh docela zajímavý, ve výsledku mám ale ve všech těch postavách bordel a vůbec jsem nevěděl pro koho vlastně dělám. Pak tam byly myslím nějáký rodiny který to město ovládají, tak o těch už nevím vůbec nic.

Od třetí, čtvrté mise to šlo docela z kopce. Žádná pořádná akce, jednotvárné úkoly... Za chvíli přišlo skvělé zpestření ve formě vězení, což je suveréně nejhorší mise celé hry a ten kdo ji vymyslel by si měl okamžitě plesknout. Dál mě čekalo pár dalších misí s množstvím akce, které ale nebyly vůbec žádnou výzvou (ani na nejtěžší obtížnost) a možná i kvůli tomu mě moc nebavili. Originálních misí které jsem si posléze zahrál moc nebylo (vývojáři vymysleli geniální věc, ve hře neexistuje možnost nahrát si hru takže si na to musíte stáhnout neoficiální mod), jmenujme třeba krádeže lístků na benzín, mrakodrap, klenotnicví.... Závěr byl trochu tužší (ještě že tak) ale bohužel nabídl jen střílení a pochybný konec.

Věc co se povedla je grafika, a to jak interiéry tak třeba i postavy, město nebo auta. Fyzika nic moc, spostu chyb. Hudba mě moc nevzala, stejně ale hraje jenom v autě. Nutnost instalovat Steam určitě nejednoho poctivého zákazníka nasere, ale je to in, cool a bez toho by se složitěj prodávali DLC.

Ve výsledku je sice Mafie II dobrá hra, ale je to jednohubka kterou si už pravděpodobně nikdy nezahraju. Proč taky, nějak extrémě z řady nevybočuje.

Pro: existence dabingu, grafika, příběh (možná), přestřelky a krycí systém (ale nedodělaný)

Proti: chyby ve fyzice, krátkost, stereotyp, některé mise, vzhledem k očekávání celkově sakra slabé

+18

F.E.A.R.

 • PC 40
Na FEAR jsem se vůbec netěšíl. Zkusil jsem demo a po pěti minutách ho vypnul s tím, že se už ke hře nikndy nevrátím. Zahrál jsem si ji až po pěti letech, a to jenom abych se ujistil že jsme se nesplet. No, nejlepší nápad to asi nebyl.

Začátek ušel, opravdu hororová atmosféra a využití bullet timu, první tři mise jsem si užíval. Příběh jsem ignoroval, stejně ještě pokračuje v datadiscích. A co se za ty tři mise změnilo že mě hra přestala bavit? Nic. Stereotyp, ať už se to týká prostředí tak i herní náplně. Občas sice příjde pořádná porce strachu ale jinak je to pořád stejný. Skončil jsem v půlce a nazdar.

Pro: zpomalení času je skvělý a dodnes se objevuje jen výjmečně, grafika (možná), fyzika (asi ne), hororové prvky

Proti: celá hra je furt o tom stejným, v půlce mě to už brutálně nudilo, hororové prvky

Call of Juarez

 • PC 90
Poměrně originální FPS s pár stealth misemi, nádhernou grafikou a skvělým příběhem. Začátek možná trochu nudný, poprvé mě to nezaujalo, jakmile se ale dostanete přes dvě úvodní mise hra vás chytne a nepustí až do závěrečných titulků. Skvělý příběh, nádherná grafika, zbraně, neokoukané prostředí, různorodý gameplay...

V CoJ hrajete střídavě za dva charaktery, každý má své specifické vlastnosti. Když jsme hrál poprvé (2007) tak mě víc bavili mise za Raye, teď jsem si víc užil ty za Billyho. Ač se na první pohled může zdát že je hra dlouhá tak tomu tak rozhodně není, na normální obtížnost mi zabrala něco pod 10 hodin. Multiplayer neobsahuje nic zajímavýho, CTF, TDM, DM, přesto jsem ho asi čtyři hodiny hrál a celkem jsem se u něj bavil. TOP 1 mezi FPS (nepočítám Deus Ex, to není čistá FPS)

Pro: originální prostředí i zpracování, příběh, grafika, dabing, různorodost mmj i díky dvěma charakterům, optimalizace

+15

The Secret of Monkey Island

 • PC 90
Na Monkey Island jsem se chystal snad už rok a díky konečně dokončenému dabingu od studia Perla group jsem si tuhle legendární adventuru konečně zahrál. Nikdy bych neřekl že mě dvacet let stará hra bude tak bavit.

To co mě u Monkey Isladnu drželo byl příběh který je zajímavý a pěkně šílený. Dialoby stály za to, nechybí jim vtip a obvykle máte na výběr několik možností jak odpovědět, i když každá volba nakonec vede ke stejnému konci. Hudba je skvělá, pro zájemce soundtrack zde. Grafika je sice hodně zastaralá ale má svůj styl. Největší problémy bude dnes dělat archaické ovládání kdy musíte vybírat akci a pak kliknout na věc se kterou chcete danou akci udělat.

Nakonce musím pochválit Perla group za dabing který se mi hodně líbil, jsem zvědav jak dopadla dvojka kterou si určitě taky zahraju.

The Secret of Monkey Island byla a stále je výborná adventura která dokáže zaujmout i dnes, a za to jí pátří zasloužených 90%. Zahrajte si to

Pro: Příběh, hlášky postav, všudypřítomný humor, soundtrack, dabing, souboje

Proti: zastaralé ovládání, hratelnost?

+17

Call of Duty: Modern Warfare 2

 • PC 70
Šestý díl Call of Duty startoval s tak obrovskou reklamní kampaní že jsme si ho zahrál prakticky hned v době vydání a to s nemalým očekáváním. Zvlášť po totálně zkaženém pátém díle jsem doufal že přinese něco co MW1 (nemyslím samozřejmě prostředí ale hratelnost). Stalo se a MW2 nabízí opět výtečnou porci zábavy na šest hodin.

Největším překvapením pro mě bylo prostředí. Boje v USA měli prostě svoje kouzlo, stejně tak jako třeba letiště který jsem opravdu nečekal. Dál si vzpomínám na Rusko, jedna nebo dvě mise v Riu no a pak někde na Blízkém východě. Zbraní je ve hře hodně, to se ale určitě hodí hlavně do multiplayeru a v singlu jsem je ani všechny nevyzkoušel (vlastně v muzeu ano). Příběh nemá cenu řešit, proto Call of duty nehrajeme a vzhledem k jeho kvalitě asi ani nikdy nebudeme. Grafika je pěkná, ozvučení parádní, u level designu si na žádné blbosti nevzpomínám. Hratelnost je vcelku slušná ale ke konci mě to už nudilo (na to že má šest hodin je to celkem velké mínus). Zajímavým bonusem je muzeum které se otevře po dohrání hry a obsahuje zbraně, vojáky a objekty s různých misí. Pokud to někdy budete hrát tak hlavně nemačkejte to červené tlačítko na stole.

Call of Duty 6 nepřevapil ale ani nezklamal a přinesl přesně to co jsem očekávál. Škoda že se kampaň nedá hrát kooperativně, musíte se registrovat na steamu a hlavně pokud neplánujete multiplayer tak za součastných cenových podmínek CoD 6 není dobrá volba.

Pro: Hratelnost, počet zbraní, prostředí které se často mění, snad fyzika, zvuky, grafika

Proti: krátké přesto už lehce stereotypní, podobnost s MW1, absence dedikovaných servrů

+17

The World of Magic

 • PC 20
První co mě napadlo v souviislosti s touto hrou je jedna z nejhorších her všech dob - World of Magics and Heroes. Pokračování? Ani náhodou, na hře dělalo jiné studio a úplně jiní lidé, přesto mě ale zaujala svoji grafikou a tak jsem si ji stáhnul.

Po instalaci na mě vykouklo celkem slušné menu a... Jo takhle končí výčet kladů. The World of Magic je zkrátka příšerná blbost kde nefunguje nic - grafika, pohyby postav, level design, zvuky!. V jedené diskuzy se dokonce objevilo že je hra vytvořená z jednoho tutorialu v Game makeru. Ale pěkně popořadě. První velké chyby si všimnete hned na začátku - pohyby postav jsou zpracovány mizerně a klidně se stane že se vám postava zastaví zrovna když má jednu nohu ve vzduchu a stojí tak klidně dvacet minut. Bojování nemáte šanci jakkoli ovlivnit, pouze s příchodem kouzel můžete trochu taktizovat (střílet třeba tak aby ohnivá koule zabila dva nepřátel).

Zvuky jsou hrozné, nedalo se to poslouchat tak jsem je jednoduše vypnul. Level design je taky chudý, občas sice narazíte na něco s čím si tvůrci dali práci ale když jsou ve městě dva domy vypadá to trochu... No pojďmě k úkolům - žádné vedlejší tu nejsou, vždy musíte jít tam kam chtějí tvůrci. Hraní je obrovsky různorodé, můžete buď zabíjet potvory a nebo čekat na doplnění životů (stejně jako v WoM and Heroes). Celková hratelnost je tedy někde na úrovni textového bloku a defragmentací disku, s tím rozdílem že tuhle hru nesmíte minimalizovat protože pak se doplňování životú přeruší.

Pro: Je to zdarma, snaha se cení, menu, je to krátké

Proti: Hratelnost, bojování, provedení hry, směšná grafika tvořená pouze ze základních geometrických tělěs, zvuky, musíte čekat na doplnění životů!!!, level design a všechno ostatní

+9

Fallout

 • PC 80
S Falloutem jsem měl za začátku problém. Začal jsem vlastně jen díky vysokému hodnocení zde, vůbec mi ale nesedlo ovládání a aniž bych hru pořádně pochopil tak jsem ji vypnul a dlouho se k ní nevrátil. Nakonec jsem hře dal druhou šanci a po hodině hraní jsem si už naplno užíval atmosféru a hratelnost.

V prvním městě na mě čekalo milé překvapení - první parťák kterého se mi povedlo získat a který se mnou zůstal až do konce hry. Hodně mi hru usnadnil, především ale v začátcích (na konci už je slabší protože ovládá jen klasické zbraně). Díky limitu 150 dní (ne že by se to nedalo stihnout, stašilo mi nějákých 60dní ale takové limity nemám rád) jsem se ihned snažil plnit primární úkol a tady se dostávám k prvnímu mínusu (i když to je spíš moje chyba) - úkoly. Hlavní, vedlejší zkrátka všechny. Z takovýho Oblivionu jsem zvyklej na to že mi tvůrci hodí všechno až pod nos a na metr vím kam jít a co tam udělat, to tady není takže jsem s tím měl dost problém a musel jsem koukat do návodu ale jak říkám, to je hlavně moje chyba.

Dialogy jsou výborné. Nechybí jim vtip a spousta voleb takže se třeba boji můžete úplně vyhnout či postavu nějak obelhat. Bojování se mi líbilo, hlavně provedení (tahy) a hlášky postav. Vývoj postavy je taky něco, obrázky Pip-boye jsou nezapomenutelné. Zvuky průměr, grafika je 2D což znamená obrovské plus a na rozdíl od většiny 3D her té doby se na Fallouta pořád celkem pěkně kouká.

Největší mínusy jsou neustálé padání, navíc se občas hra ani nerozjela a chtělo to restart PC. Další jsou již zmiňované úkoly a občasné záseky, bez návodu bych to prostě nikdy nedohrál. Výborná hra a škoda že jsem se k ní nedostal dřív ale těch 90% si nechávám na druhé dohrání, které ale zřejmě bude velmi brzy.

Pro: systém vylepšování postavy, provedení bojů, dialogy, 2D grafika, příběh, atmosféra

Proti: často padá, místy hodně nejasný postup (zvlášť v závěru), místo ikonky musím koukat na držku nějákého programátora :)

+19

Chameleon

 • PC 80
K Chameleonovi jsem ze začátku přistupoval trochu skepticky. Přestože na hře pracovali lidi z IS tak jsem tomu nějak nevěřil (když hra nevýjde pro západní trhy tak to o něčem svědčí, Chameleon je ale výjmka). Nakonec mě Chuck ukecal a tak jsem hru před měsícem nainstaloval a naplno si užil jednu z nejlepších her za poslední dobu...

Chameleon kobinuje dva herní styly - některé mise budete plnit úplně beze zbraně (max paralyzér nebo později uspávací kuše které ale obsahuje jen tři náboje), jindy zase dostanete hned ze začátku mise zbraně a pořádně si užijete střelbu (přesto je ale někdy třeba i tichý postup a mít na zbrani tlumič). Zbraní je sice hodně ale díky počtu tří zásobníků jsem si pistoli vždy vybíral podle kapacity nábojů, stejně nemá smysl střílet jinam než na hlavu.

Příběh je jak vykradený z libovolného filmu s Van Dammem či S. Seagalem, závěr taky nebyl nejlepší. Grafika a celé prostředí je moc pěkné i když jsme občas narazil ne ne zrovna moc ostré textury. K dabingu mám sice několik výhrad (třeba když tři postavy mluvili v obrovské chodbě a ozvěnu měli jenom dva :) ale možná to bylo lepší než kdyby to mělo nějáký nekvalitní CZ dabing.

Co mě na hře dost vadilo byla AI, vojáci jsou hodně hloupí, občas ignorují mrtvá těla ale když se jim podaří mě objevit reagují přehnaně rychle nebo všichni běží na místo kde mě spatřili a podaří se mi jich třeba osm zabít. Vylepšení které nosíte celou dobu v inventáři často nemají žádný smysl, díky tomu že je všeude světlo jsem noční vidění použil jen jednou, kameru jsem po třetí misi přestal využívat úplně a automatické odemykání pomocí paklíče taky není nejlepší nápad (nějáká minihra by byla lepší).

Chameleon je hra s obrovským potenciálem která by podle mě měla šanci uspět v i v zahraničí kde by si klidně hodnocení nad 60% odnesla a určitě by něco málo vydělala, obrovská škoda že se tak nestalo a vydavatel hru zcela nesmyslně potopil. I přes velký počet chyb mě bavila a pravděpodobně si ji ještě někdy zahraju znova.

Hra mi zabrala přesně 9hodin a 40 minut

Pro: grafika, level design, 17 misí, kombinace stealth a střílecích částí

Proti: mnoho různých (i když měnších) chyb, vojáci opakují hlášky

+20

FlatOut

 • PC 60
Předchůdce mé nejoblíbenější závodní hry je sice dobrá závodní hra, jenže je ostatním závodům moc podobná což je pro mě opravdu velké negativum. Je sice hodně arkádová ale platí zde mnou neoblíbené a hodně obvyklé pravidlo: jedna malá chyba a závod můžete restartovat.

Destrukce je obstojná, grafika ujde a soundtrack taky. Hratelnost je, jak už jsem zmínil, trochu slabší, přesto mě ale většinu času hra bavila (dohrání všech tří pohárů mi trvalo čtyří a půl hodiny a stačilo mi to). Přestože kladné věci převažují, tak se už k prvnímu dílu asi nikdy nevrátím, vrámci závodních her ale doporuřuji.

Pro: destrukce, dostatek okruhů, tuning, soundtrack, slušná hratelnost

Proti: podobost s ostatními závodními hrami které ale osobně moc nemusím

+6 +10 −4

Scooby-Doo: Phantom of the Knight

 • PC 40
Primitivní adventura s herní dobou kolem jedné hodiny a zaměřením na mladší hráče (což se nejvíce projevuje na obtížnosti a trapných hláškách). Hra u nás vyšla s českým dabingem u jednoho časopisu a tak jsem se k ní také dostal, chvíli hrál a byl konec. Grafické zpracování ujde, příběh je ujetý (stejně jako hlášky postav) a díky tomu jsem občas měl chuť hru vypnout. V celé hře najdete asi 15 lokací, záseky nehrozí. Stručně rečeno nevidím důvod proč by ji měl kdokoli nad 12let hrát, nenabízí totiž prakticky nic. Dohráno jednou a už se k ní zcela určitě nevrátím.

Pro: český dabing, grafika, je to krátké

Proti: nevidím důvod proč ji znova hrát nebo ji někomu doporučit

+4 +5 −1

Crayon Physics Deluxe

 • PC 70
Původní Crayon Physics mě celkem zaujala a tak netrvalo dlouho a sehnal jsem si placenou verzi. Oproti freeware předchůdci obsahuje několik vylepšení, větší počet levelů a hlavně také možnost nakrestlit prakticky libovolný útvar. Úkolem každého levelu je dostat kuličku ke hvězdě, namalovat můžete téměr jakýkoliv obrazec a navíc můžete s kuličkou i lehce pohnout . Na začátku jsou levely jednoduché, první dva "ostorovy" projedete hned časem ale obtížnost stoupá, boužel ale také nastupují nudnější levely a posledních 19 levelů jsme už řeěil prakticky jen jednou univerzální metodou.

Grafika je pěkná, hudby moc není ale ke hře se hodí a díky tomu že hra není dlouhá tak ty čtyři melodie stačili. Co se týče fyziky tak ta je krom občasných bugů výborná. 80 levelů bylo tak akorát, škoda jen že v pozdější fázi už to byla nuda.

Herní doba: 4:20

Pro: technická stránka hry, námět, hratelnost

Proti: někdo za to chce peníze (a dokonce i 20 dolarů), ke konci už byly levely moc stejné

+8

The Wizard's Pen

 • PC 40
The Wizard's Pen je zatím nejslabší hra od PopCap Games. Proč? Už samotný koncept hry za moc nestojí a kdybych hru neměl v angličtině tak bych ji určitě nedohrál. Úkolem je vždy uhodnout co se skrývá za předmět na stránce která je ze začátku celá zakrytá a postupnými tahy se odkrývá (v každém kole navíc můžete použít tři speciální lektvary které vám různými způsoby pomohou). Zpracování celé hry je podobné všem ostatním hrám studia.

Aby hra nebyla pořád stejná tak mezi zhruba dvaceti knihami po šestnácti stránkách narazíte i na jednu minihru a tou je doplňování chybějících objektů do obrázku.

Pro: Naučíte se/procvičíte si některá anglická slovíčka, lekvary, minihra v podobě doplňování předmětů

Proti: hratelnost, součastná cena na steamu (250kč) není zrovna ok

+1

Wanted: Weapons of Fate

 • PC 70
Takhle má vypadat hra podle filmu! Na wanted jsem se docela dlouho těšil a splnila přesně to co jsem od ní očekával - dobrá hratelnost, pěkné cutscény a zajímavé prvky v podobě zastavení času nebo zatáčení kulek. Vše navíc doplňuje pěkná grafika, hudba a nějáký ten příběh.

Začnu první a největším kladem hry - hratelnost která je skvělá. Tvůrci použili krycí systém ve stylu kill.switch (no dobře tak Gears of War) se kterým si poradily mnohe mlépe než v takovém 007: Quantum of Solace. Klasické zpomalení času se zde nekoná, můžete však čas na nějáké 3 sekundy zastavit a v některých scénách budete dokonce sestřelovat střely přímo za letu. Druhé spestření je křivení dráhy kulek takže můžete klidně zasáhnout protivníka který se skrývá v místě kam by jste jinak neměli šanci dostřelit.

Příběh hry sice není nic extra, možná až uvidím film dojde mi že je skvělý (ale možná taky ne). Cut scény jsou pěkné, stejně tak grafika celé hry a dabing. Největší mínusy jsou některé mise, jeden příklad za všechny – finálová mise kdy jste se musely dostat nahoru do věže a prošli jste vždy dvěmi identickými patry – takhle natahovat herní dobu není zrovna nejlepší. Nesmím taky zapomenout na to že je hra strašně krátká a během nějakých pěti hodin mě už čekal závěrečný bos .

Pro: Dobrá hratelnost, systém krytí, příběh, grafika, ozvučení, křivení dráhy střel

Proti: Krátké, souboje s bossy

+12

Half-Life 2: Lost Coast

 • PC 60
Bonusový level k Half Life 2 s trochu vylepšenou grafikou ale stejně dobrou hratelností a atmosférou. Hra je opravdu krátká, na první pokus mi zabrala maximálně 20 minut, podruhé jsem ji hrál tak 10 minut a po třetí? Ne díky, zas tak dobré to není.

Hratelnost, fyzika, AI, vše je stejné jako v původním Half-Life 2, navíc je to zdarma takže pokud se vám HL2 líbil a tohle jste ještě nehráli tak hru určitě doporučuji - je zdarma a dosahuje stejných kvalit.

Pro: Grafika, fyzika, AI, pro majitele Ati/Nvidie zdarma

Proti: pouze jeden level

+13 +14 −1

Half-Life 2

 • PC 80
Na Half-Life 2 jsme se těšil opravdu dlouho, zejména díky vysokému hodnocení a doporučením několika lidí. Zhruba před rokem jsem ji konečně sehnal, ihned nainstaloval a po třech misích zase odinstaloval protože mě nebavila. Naštěstí jsem ji ale teď dal druhou šanci a rozhodně toho nelituju.

První co mě ze začátku zaujalo byla výborna atmosféra, v první misi jste sice zbraň nedostali vůbec do ruky ale zpracovaní se mi dost líbilo. Podání příběhu nebylo nic moc, předchozí díly jsem nehrál takže občas nevěděl o čem postavy, nikoli ta moje, mluví. Další věci co mě zaujaly byly grafika a fyzika, naopak třeba hudba mi přišla nic moc. Misí je ve hře opravdu hodně a celá hra mi trvala 13 hodin, což je z dnešního pohledu výborné. Některé mise byly slabší, některé zase skvělé, celkově jsem se ale u hraní dobře bavil.

Half-Life 2 je skvělá FPS která rozhodně stojí za zahrání. Obsahuje sice dost nudných míst, vše si ale vynahrazuje a hodně mě překvapilo jaký originální prvek si pro nás tvůrci přichystali v posledních dvou misích. Obsahuje sice některé zásadní chyby a pro neznalce HL1 je příběh trochu zmatený, ale já se u ní výborně bavil.

Pro: dobrá atmosféra, některé nadprůměrné levely, gravity gun, použitý engine - grafika a fyzika

Proti: některá slabší místa, různé další chyby, podání příběhu, nutnost instalovat steam

+23 +25 −2

Secret Service

 • PC 30
Právě dohráno. Čekal jsem sice průměrnou akci ale v zajímavém prostředí což hra ale nesplňuje - sice první mise u Lincolnova památníku ujde, dále se ale dostanete do uzavřených nic neříkajících budov a poté do podzemí které se může odehrávat kdekoliv na světě. Naštěstí to však zachrání finálové mise v Bílém domě a na palubě Air force one. Level design nic moc, snad jen krom těch lepších lokací.

Hratelnost sice není úplně nejhorší ale hru docela sráží blbá AI. Grafika ujde (na budgetovku), fyzika je minimální. Dost mě zarazilo že mrtví nepřátelé mizí zhruba po pěti sekundách, a to i ti které jenom omráříte. Když hru srovnám s ostatními výtvory slovenských Cauldron dopadá hra asi jako ta ze všech nejhorší. Holt když dělá hru člověk který viděl Bilý dům maximálně na obrázku tak to pak tak dopadne.

Pro: Některé lepší lokace, SK překlad, zhruba 5 misí (dohrál jsem za 3 hodiny), grafika

Proti: Absolutně nevyužitý potencionál, debilní příběh, umělá inteligence

+5

Finding Nemo

 • PC 60
Hledá se Nemo je adventura podle známého filmu která mě někdy v roce 2003/4 celkem bavila a minimálně 3x jsem ji dohrál. Je sice krátká a lehká (už tehdy byla, dnes bych ji dohrál snad za 20min :D), ale mě to tehdy stačilo a tak jsem se u ní několikrát bavil. Jeden z největších plusů je český dabing o který se postarali stejní dabéři jako o film. Příběh se odehrává na dvou místech a můžete mezi ním libovolně přepínat, ničemu se ale nezle vyhnout a tak budete muset nakonec splnit všechno. Občas narazíte na nějákou tu minihru či zajímavější úkol, jinak hra ale není ničím výjmečná a přesně zapadá do kategorie her podle filmu.

Pro: Výborná adventura zejména pro děti, spusta miniher, povedený dabing, mám na ni pěkné vzpomínky

Proti: dohrání trvá přibližně hodinu, což je vzhledem k ceně dost málo, dneska by mě to už asi nebavilo

+3 +4 −1

Peggle Extreme

 • PC 70
Peggle Extreme je moje první hra ze série Peggle a určitě nebude poslední. Je sice krátká a obsahuje pár levelů, dnes je ale zdarma (je to vlastně takové demo) a nabízí výbornou zábavu, i když na hodně krátkou dobu. Určitě doporučuji, je to zdarma a pokud se vám zalíbí tak si s ní (případně s jinými verzemi Peggle) užijete hodně zábavy.

Pro: Dnes je již zdarma, zpracování, zvuky (nikoliv hudba), dobrá hratelnost

Proti: Pouze 10 levelů - hra mi trvala něco přes hodinu

+5

Terrorist Takedown: Covert Operations

 • PC 50
Má vůbec cenu psát k tomuto komentář? Podpruměrná hra s mizernou AI, nezajímavým prostředím, příšerným level designu a délkou na dvě odpoledne. Ani pořádně nevím proč mě to bavilo, dneska už by to bylo určitě mnohem méně než 50%.

Pro: Krátké takže se to dalo v pohodě dohrát, kdyby vyšla hra o 4 roky zpět dala by se za plus považovat grafika

Proti: umělá inteligence je hrozná, je to slepenec ostatních CI her

+4

Hunting Unlimited 2008

 • PC 70
Hunting Unlimited 2008 mě na první pohled zaujal pěknou grafikou a zajímavým konceptem hry (originální sice není, avšak já se s tímto stylem hry setkal poprvé). Boužel hra ale trpí zásadními nedostatky a občas vůbec nevíte kam jít a jaké to zvíře zrovna zabít. Prostředí je rozlehlé, o to víc mě překvapilo že se hra vešla na 1CD. Zbraní není rozhodně málo, spousta druhů, navíc se dají i různě vylepšit. Jsou zde u různá další vylepšení která vždy dostanete podle toho jaký je zrovna váš úkol.

V HU 2008 je zhruba 6 misí po 10 úkolech které musíte plnit postupně k otevření dalších částí hry. Navíc je zde i "free hunt" kde se můžete krajinou pohybovat zcela neomezeně. Celkově jsem se u Hunting Unlimited 2008 bavil a jakmile výjde plnohodnotné pokračování (nikoliv pouze změna menu + jedna nová zbraň jak je tomu u 2009ky) tak si ho určitě zahraji.

Pro: Pro mě orginiální koncept hry, grafika, zvuky, jednoduché na naučení

Proti: místy nudné, tvůrci se neobtěžovali s češtinou, přesto že je hra česká

+2 +3 −1

SimVillage II

 • PC 10
Příšerná textovka SimVillage se dočkala pokračovaní které je dokonce ještě o stupeň horší. Jak je to možné? Jednoduše, ve hře totiž ubíhá čas neuvěřitelně rychle takže nic nestihnete a musíte všechno dělat rychle a moc nad tím nepřemýšlet. Mise jsou zde tři na rozdíl od prvního dílu kde byla jen jedna.

SimVillage 2 je zkrátka další nepovedená hra od Mystery Studia kterou nemá cenu snad ani zkoušet.

Pro: je to zadarmo

Proti: všechno ostatní

+9

Mobile Forces

 • PC 70
Mobile Forces jsem hrál někdy v době vydání a jenom u dema jsem ztrávil poměrně dlouhou dobu. Pak jsem jednou dostal plnou verzi a hra mě zklamala - v demu byla nejlepší mapa a nejzábavnější styl hry, a ty ostatní styly jsou sice originální ale moc mě nebavili (jsou ale i výjmky). Map je zhruba 10, zbraní nedostatek a hlavně nejsou vůbec vyvážené (nemá cenu brát nic jiného než samopal). Přesto mě hra dost bavila a to nejspíš proto že jsem v té době nic podobného neměl a o hrách jako je Counter strike tak maximálně slyšel. Z dnešního pohledu tak 50%

Pro: Vozidla, počet stylů hry, zajímavě řešená kampaň, některé mapy, grafika

Proti: Dnes už určitě nikoho neosloví, některé mapy a styly hry, po internetu si ji už nezahrajete

+6

Pro Soccer Cup 2002

 • PC 60
Můj první fotbal na PC u kterého jsem zaži spousut vtiných a zábavných mometů díky kterému na něj jen tak nezapomenu. Nebudu to moc natahovat a řeknu to na rovinu - PSC je jeden z nejhorších fotbalových simulátorů za poslední roky u kterého jsem se ale výborně bavil díky velké spoustě úsměvných chyb, hloupé fyzice a názvům hráčů (zajímavé jak se to autorům podažilo zkomolit). Chcete kvalitní fotbal? Hurá na FIFU 2002

Pro: Typický příklad špatné hry kde nefunguje téměř nic a hra působí spíš jako vtip než jako plnohodnotný konkurent fify

Proti: fyzika, grafika, modely postav, neustálé chyby, místa odku dáte vždy gól, umělá inteligence a tak dále

+5

Be a King

 • PC 70
S Be a King jsem se setkal v jednom čísle score a rozhodně toho nelituju. Ačkoli hra byla prezentovaná až jako ten nejmenší bodus a spíš jen tak do počtu, tak mě zaujala již na první pohled a netrvalo dlouho (přesnji 5 hodin herního času) a hru jsem dohrál. Be a King je přesně ten typ hry kterou si zahrajete když nechcete hrát něco "velkého", na PC něco děláte, kopírujete atd. a chcete se chvíli pobavit. Herní mechanismy jsou jednoduché, během tří misí se všechno naučíte a můžete už naprosto bez problémů hrát. Grafika je jednoduchá ale pěkná, hudba ujde. Úkoly jsou sterotypní a hrát víc jak 2 kola jsem nikdy nedokázal.

Zkrátka Be a King je hříčka na pár minut (silně pochybuji že by ji někdo dokázal hrát v kuse několik hodin) a pokud nejste hard core hráč strategií tak vás provděpodobně na těch pár hodin zabaví.

Pro: Jednoduchá a dobře hratelná hra, čeština

Proti: jednoduchost je zároveň obrovským mínusem, občasné chyby v překladu

+9

007: Quantum of Solace

 • PC 60
Konečně hra s Jamesem Bodnem v halvní roli! A navíc na enignu Call of duty 4. Očekával jsem hodně ale po přečtení několika recenzí mě hra odradila a zahrál jsem si ji až teď. O moc jsem nepřišel, nicméně je to poměrně zábavná FPS na které mě nejvíce potěšili lokace které můžete znát z posledních dvou filmů s agentem 007.

Zajímavým, nikoli však originálním prvkem je systém krytí známí z Gears of War. Kdykoliv dojtete k nějákému objektu či ke zdi, můžete (či dokonce musíte, protože i na druhou obtížnost stačí pár střel a jdete k zemi) se za ni schovat a hra se přepne do třetí osoby. Jakmile úkryt opustíte hrajete opět z první osoby.

Misí je málo, na druhou stranu jsem ale hru dohrál za dva dny a stereotyp se díky tomu nedostavil. Jak už zmínil Pooky, určitě by hře sedla nějáká mise v autě by mi určitě nevadila. Stealth akce si zde moc neužijete, a budete všechny likvidovat co nejrychlejší a klidně i nejhlučnější cestou. Nakonec ještě zmíním soubojový systém který je celkem zajímavý, škoda jen ale že ve hře není víc soubojů na blízko, protože koukat na to stálo za to. Něco mezi 60-70%

Pro: Grafika, počet zbraní, boje na blízko (hlavně teda ty na které naraíte během kampaně), systém krytí

Proti: umělá inteligence, 0,01% stealth momentů, občas až moc přehnané počty protivníků

+15

Defense Grid: The Awakening

 • PC 70
O Defense Grid(u) jsem toho moc neslyšel a celou dobu jsem myslel že se jedná o klasickou vesmírnou strategii, pak jsem si ale přečetl že se jedná o hru typu Tower defense který jsem si oblíbil u PvZ. Hru jsem si sehnal a po prvním kole mi bylo jasné že ji i dohraju...

Koncept hry je jednoduchý, stavět obrané věže které by mohli chránit vaše "jádro". Ze začátku začínaté s jedním typem věží, nakonec jich ale budete mít kolem 12ti plus je tu možnost každou věž 2x upgradovat a vylepšit její dosah či sílu střel. Levelů je poměrně dost, celá hra mi zabrala 5 hodin. Grafika je pěkná, stejně tak zpracování mimozemšťanů, kterých je opravdu hodně a někteří i létají, takže je potřeba stavět věže i proti nim. Hru bych určitě doporučil - není složitá a pokud se vám koncept Tower defense zamlouvá budete se výborně bavit.

Pro: Jednoduchá hra s výbornou hratelností, pěknou grafikou a velkým počtem nepřátel

+9