Hunting Unlimited 2008

15.06.2007

V pátém díle série Hunting Unlimited , tentokrát s číslovkou 2008, se opět vydáme na lov divokých prasat, srn, medvědů, tygrů, slonů a další divoké zvěře. Výběr je rozsáhlý i co se týče typů prostředí a rozlehlosti map.

Hráč si osvojí lovecké schopnosti, jako je nepozorovaný pohyb, využívání směru větru, stopování zvěře a střílení na velkou vzdálenost. Před každou misí se v briefingu dozvíte, kolik kusů jaké zvěře musíte pro úspěšné splnění ulovit. K lovu můžete využívat 28 zbraní od nejrůznějších loveckých pušek až po luk a také 28 kusů dalšího vybavení jako je maskované oblečení, dalekohledy, vábičky, mapy, rozkládací posed a spousta další výbavy, se kterou můžete v průběhu daného lovu disponovat. K přepravě vám, kromě vlastních nohou, poslouží i kůň nebo čtyřkolka.

Hunting Unlimited 2008 mě na první pohled zaujal pěknou grafikou a zajímavým konceptem hry (originální sice není, avšak já se s tímto stylem hry setkal poprvé). Boužel hra ale trpí zásadními nedostatky a občas vůbec nevíte kam jít a jaké to zvíře zrovna zabít. Prostředí je rozlehlé, o to víc mě překvapilo že se hra vešla na 1CD. Zbraní není rozhodně málo, spousta druhů, navíc se dají i různě vylepšit. Jsou zde u různá další vylepšení která vždy dostanete podle toho jaký je zrovna váš úkol.

V HU 2008 je zhruba 6 misí po 10 úkolech které musíte plnit postupně k otevření dalších částí hry. Navíc je zde i "free hunt" kde se můžete krajinou pohybovat zcela neomezeně. Celkově jsem se u Hunting Unlimited 2008 bavil a jakmile výjde plnohodnotné pokračování (nikoliv pouze změna menu + jedna nová zbraň jak je tomu u 2009ky) tak si ho určitě zahraji.

Pro: Pro mě orginiální koncept hry, grafika, zvuky, jednoduché na naučení

Proti: místy nudné, tvůrci se neobtěžovali s češtinou, přesto že je hra česká