SimVillage

Sim Village

strategie > budovatelská strategie *
freeware
2003 PC
V této hře se stanete na 150 dní starostou malého městečka a vaším úkolem je udělat z něj prosperující malé městečko. Je třeba postavit nemocnici, supermarket apod. Ty se na herní plochu umisťují samy, jakmile je koupíte. Jenže na začátku máte omezený rozpočet, na nákladnější stavby je třeba mít zisk. Ten se generuje vhodným pořadím postavených budov.

Hra se ovládá myší, kterou volíte možnosti z nabídek v horní části obrazovky, kde se nachází vše potřebné.

Sim Village by se dala zařadit k tomu lepšímu co se Mystery studiu podařilo vytvořit. V Sim Village se stanete starostou jednoho městečka a máte z něj udělat prosperující velkoměsto. Ve hře se snad nedá prohrát, alespoň se mi to nikdy nepovedlo. Na výbě máte z několika budov které můžete postavit, je ale jedno co postavíte, stačí stavět postupně na co jsou zrovna peníze. Po 150dnech (10min hraní) se vám napíše že jste vyhrál a musíte odejít... wtf? to jsem opravdu nepochopil, ne že bych chtěl hrát dál ale tak špatný konec tu už dlouho nebyl.

Pro: dá se to hrát a není to zase taková nuda

Proti: krátké a snadné

Česká adaptace SimCity se úplně nepovedla. Autorovi nelze upřít snahu napasovat do této hříčky nějaké prvky z budovatelských strategií, jako je stavba různých typů budov a hospodaření s obecním rozpočtem.

No a to je v podstatě vše, co hra nabízí. Peníze naskakují, budovy se staví, ale bohužel na předem určených místech a za pár minut je hotovo. SimVillage není úplná tragédie, ale jde o strašně krátkou hru. Aby však mohla být delší, potřebovala by více možností správy obce.

Pro: prvky budovatelské strategie

Proti: krátké, málo možností správy obce, budovy se staví na předem určených místech

Simulátor starosty na 150 dní, ve měste, kde nelze skoro nic zkazit a pokud člověk postupně postaví vše co lze a na co mu zbydou peníze, výhra ho nemine. Zajímalo by mě, odkud odebíraly stavební firmy materiál, protože aby mi nová kanalizace zastarala za pár dní, to je na pokutu pro dodavatele. Až takové možnosti hra bohužel nenabízí :(

Pro: Výhra je takřka jistá a má to jen 150 dní :)

Proti: Vše ostatní