Sim Village by se dala zařadit k tomu lepšímu co se Mystery studiu podařilo vytvořit. V Sim Village se stanete starostou jednoho městečka a máte z něj udělat prosperující velkoměsto. Ve hře se snad nedá prohrát, alespoň se mi to nikdy nepovedlo. Na výbě máte z několika budov které můžete postavit, je ale jedno co postavíte, stačí stavět postupně na co jsou zrovna peníze. Po 150dnech (10min hraní) se vám napíše že jste vyhrál a musíte odejít... wtf? to jsem opravdu nepochopil, ne že bych chtěl hrát dál ale tak špatný konec tu už dlouho nebyl.

Pro: dá se to hrát a není to zase taková nuda

Proti: krátké a snadné

Česká adaptace SimCity se úplně nepovedla. Autorovi nelze upřít snahu napasovat do této hříčky nějaké prvky z budovatelských strategií, jako je stavba různých typů budov a hospodaření s obecním rozpočtem.

No a to je v podstatě vše, co hra nabízí. Peníze naskakují, budovy se staví, ale bohužel na předem určených místech a za pár minut je hotovo. SimVillage není úplná tragédie, ale jde o strašně krátkou hru. Aby však mohla být delší, potřebovala by více možností správy obce.

Pro: prvky budovatelské strategie

Proti: krátké, málo možností správy obce, budovy se staví na předem určených místech

Keď som si dnes SimVillage zapol, s prekvapením som zistil, že som túto „pecku“ od Mystery Studio už kedysi dávno pradávno hral. Takže nostalgia, hehe... Ale aj bez nej musím povedať, že zatiaľ ide asi o najlepší kúsok od tohto štúdia, ktorý sa mi dostal do rúk.

Nápad vlastne nie je úplne blbý, akurát to spracovanie je už klasicky veľmi tristné. Tentokrát sa však nekonajú žiadne dialógy či príbehové časti (našťastie) a vlastne sa to dá dohrať bez väčšieho bolehlavu.

Celkovo je to, pravdaže, dosť o ničom a prehrať de facto vôbec nemôžete. Stačí si počkať, kým vám nabehnú prachy a postaviť budovu. A potom zase čakať na peniaze a postaviť ďalšiu. A zas a znova. Napriek tomu som SimVillage dokázal dohrať bez toho, aby som za tvorcov prežíval pocit prenesenej hanby. Čo je tiež plus.

Pro: nápad

Proti: klasicky mizerné spracovanie

Simulátor starosty na 150 dní, ve měste, kde nelze skoro nic zkazit a pokud člověk postupně postaví vše co lze a na co mu zbydou peníze, výhra ho nemine. Zajímalo by mě, odkud odebíraly stavební firmy materiál, protože aby mi nová kanalizace zastarala za pár dní, to je na pokutu pro dodavatele. Až takové možnosti hra bohužel nenabízí :(

Pro: Výhra je takřka jistá a má to jen 150 dní :)

Proti: Vše ostatní