Pro Soccer Cup 2002

Pro Soccer Cup 2002 - Mistrovství světa ve fotbale

21.01.2002

Společně s mistrovstvím světa ve fotbale se na pulty obchodů dostává spousta fotbalových simulátorů a do této skupiny patří i Pro Soccer Cup 2002. Hra neobsahuje licenci, takže o skutečných hráčích si můžete nechat jen zdát, navíc hráči nejsou vytvořeni ani podle svého reálného vzhledu. Ovládání je podobné jako u série FIFA, celkově však PSC zaostává kvůli své jednoduchosti.

Fyzika hry si na realitu moc nehraje, stejně jako animace či zvuky. Hra obsahuje i multiplayer pro dva hráče nevalné kvality (zejména proto, že hra obsahuje místa, odkud lze dát vždy gól - score 15:14 není výjimkou). V celé hře najdete 4 stadióny a lze si navolit i počasí.

Můj první fotbal na PC u kterého jsem zaži spousut vtiných a zábavných mometů díky kterému na něj jen tak nezapomenu. Nebudu to moc natahovat a řeknu to na rovinu - PSC je jeden z nejhorších fotbalových simulátorů za poslední roky u kterého jsem se ale výborně bavil díky velké spoustě úsměvných chyb, hloupé fyzice a názvům hráčů (zajímavé jak se to autorům podažilo zkomolit). Chcete kvalitní fotbal? Hurá na FIFU 2002

Pro: Typický příklad špatné hry kde nefunguje téměř nic a hra působí spíš jako vtip než jako plnohodnotný konkurent fify

Proti: fyzika, grafika, modely postav, neustálé chyby, místa odku dáte vždy gól, umělá inteligence a tak dále

Koupě fotbálku v trafice by mohla být výhodná koupě. Ovšem za 199 korun, které patří žáku navštěvujícímu základní školu, je to opravdu velká částka. Navíc, tehdy člověk za tu cenu očekával alespoň něco hrateleného. Pro Soccer Cup ale nejde hrát. Kdo má alespoň trochu smysl pro logické hraní tomuhle se vyhne. Nejenže jsou místa (značně vzdálená od vápna) od kterých jde vždy vstřelit branku. Ale také dementní fyzika, kdy míč skáče jak balonek na ping pongovém stole. Grafika zas není zlá ale katastrofální kamera a umělá inteligence jsou prvky, které tuhle hru odsoudí do věčného herního bahna. Hru mám na poličce, originál, směje se na mně a já vím, že už ji nikdy do mechaniky nevložím. Pro mě nejhorší fotbalový počin na PC v posledním desetiletí vůbec. I mnohé freeware hry jsou mnohem zábavnější.

Pro: české menu?

Proti: logika, fyzika, ping pong, grafika, ozvučení?, goly z půlky hřiště...

Již po celá desetiletí lidstvo vzhlíží k nebesům a pokládá si onu poetickou otázku: "Jsme ve vesmíru sami?" Existuje mimozemský život?" Čas od času se pár vyvoleným se naskytne příležitost objevení jasného důkazu o mimozemské civilizaci. Objevení artefaktu, jenž není zemského původu se dostane do našich rukou a my se staneme svědky něčeho mnohem většího než je náše bytí.

Pro Soccer Cup 2002 je ten artefakt. Hra má na krabici název oné populární staré hry, má mičudu, trávník a panáčky, kteří se honí za kulatým objektem jako harry potter za zlatonkou. Tím ale výčet podobností s fotbalem nekompromisně končí. Fyzika, AI, hratelnost, pravidla. Vše se nepodřizuje základním fyzikálním zákonům naší dimenze. Proto hrát tuto hru jako hru fotbalovou by nebylo zcela adekvátní.

Jako mladý a neklidný jsem tento sport nazýval hyper fotbal a přizpůsobil jsem se jeho pravidlům, což mělo za následek mnoho odehraných zápasů a překvapivou porci zábavy nad prapodivnostmi, jenž se na herní ploše odehrávali. Díky mé dětské představivosti jsem z této obskurdity udělal něco daleko zábavnějšího než ve skutečnosti je. Zcela jinou hru, odlišný žánr. Ach, kde že ty dětské časy jsou?

Pro: Nejsme sami....they are here

Proti: Krabička se hrou ztracena v historii, hra musela být navrácena do své rodné paralelní dimenze :(