Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

PopCap Games

Rok vzniku:
2000
Země původu:
USA
Oficiální stránky:
http://www.popcap.com/
Vývojářské studio PopCap Games založili v roce 2000 John Vechey, Brian Fiete a Jason Kapalka, když se rozhodli spojit své zkušenosti z jiných herních společností. Jejich hlavním záměrem bylo dělat jednoduché a zábavné hry. Hned ze začátku se proslavili vydáním hry Bejeweled, které se do současnosti prodalo už přes 50 milionů kopií a každých 4,3 sekundy se prodá další kus. V roce 2010 už vyšlo třetí pokračování této hry.

PopCap Games mohli po této úspěšné hře začít experimentovat a tak postupně vytvořili mnoho zábavných her jako je Bookworm, Zuma a Peggle. Brzy následovaly úpravy pro Xbox, PlayStation3, Nintendo DS, mobilní telefony, iPad a Facebook.

V dnešní době má PopCap Games okolo 400 zaměstnanců v kancelářích po celém světě: Seattle, San Francisco, Vancouver, Dublin, Šanghaji, Tokio... a vydalo více než padesát her, které celkem dostaly přes 100 ocenění. Společnost dostala přibližně 40 nabídek na odkoupení filmových práv na Plants vs. Zombies.

Nejlépe hodnocené hry