Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bejeweled 3

07.12.2010
15.11.2011
12.12.2012
2012
75
51 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Po šesti letech nám PopCap Games opět servírují svou jednoduchou a enormně návykovou hru Bejeweled. Třetí pokračování jde stále v zarytých šlépějích, co předchozí díly. Tzn. spojení tří barev, ovšem pokud se Vám podaří spojit více částí stejné barvy, získají částečky na síle a dokáží po spojení s dalšími odpálit více částí, nejenom ve své blízkosti, ale i třeba na druhé straně hrací zóny.

Hra je opět rozdělena do čtyř větších částí, přičemž každá z nich obsahuje ještě jednu - úkolovou - podúroveň. Rozuměno, že nejde jen o "slepé" spojování stejných barev, ale plnění logických úkolů jako je třeba princip Pokeru. Originalita, návykovost a jednoduchost se u Bejeweled nezapře.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Bejeweled. Jeden z mnoha fenoménů, kterým jsem se drtivou většinu svého hráčského bytí úspěšně vyhýbal. Což je samo o sobě docela zvláštní a asi i docela sprostý, když si vemu, kolik kopií a klonů jsem propařil ve vlacích, v autobusech, v čekárnách, na záchodech...

Myslím, že právě tam byl zakopán pes. Tento styl her u mě vždycky spadal do toaletní kategorie, a tak jsem se nikdy necítil motivován je z oné svatyně tahat ven, na stolní PC. A pak najednou Origin "Its free on the house GET IT BITCH", a já poslechl.

Po prvním spuštění, kdy jsem během jedné delší půlhodinky okoštoval každý z okamžitě dostupných modů, jsem seznal, že se jedná o prudce přeceňované lejno, jehož mnohé klony a kopie jsou prostě lepší. Přesto jsem ale cítil potřebu to aspoň na pár minut zapnout pokaždé, když jsem na něco čekal - ať už se jednalo o instalování něčeho zajímavějšího, stažení dalšího dílu AHS, vychladnutí kafe. A tak jsem to v průběhu posledního měsíce hrál dohromady +- tři hoďky, okusil jsem další mody, a...postupně, aniž bych si čehokoliv všminul, jsem se zamilovával. Najednou to nebylo přeceňované lejno, jehož kopie a klony jsou lepší. Najednou to bylo velice pohledné, vábné lejno, jehož zápach nijak neztratil na intenzivitě, ale prostě jsem si na něj jaksitaksi zvyknul. A pak oblíbil. A mám nenormální chuť jej právě teď zase ucítit. Právě teď, když se nudím v práci a tak píšu tenhle toaletní koment.

Ať už je ale Zen mod sebeefektivnější v uklidnění všech mých nervu a pohlazení všech mých smyslů, ať už je Lightning mod sebelepší v probouzení mých spýdranerských a dalších jinak soutěživých tendencí, ať už je Quest mod sebehezčí ve vtipnosti své existence a zajímavosti svého zpracování...je to pořád ta toaletní hra, k jejímuž každému spuštění potřebuju argument, základem kterého jest vždycky krátká chvíle nudy. Zadarmo dobrý, takový dvě tři éčka bych ještě taky snesl, ale chtít za to 20 babek (což pokud vím byla původní cena), to je hodně krutá absurdita. I těch momentálně žádaných 7 je přespříliš.

Pro: Zabaví, uklidní, úsměv to vyčaruje...

Proti: ...ale kdybych se kvůli tomu rozešel s tříciferným množstvím peněz, tak by mi to akorát tak zkazilo den, nasralo, a minimálně týden bych se neusmál.

+8 +9 −1