Bejeweled Deluxe

Diamond Mine

PopCap Games •  CTXM (Xbox) •  Astraware Limited (WMobile) •  EA Mobile Montreal (J2ME)
2000
08.08.2003
04.11.2004
09.08.2007

Bejeweled má velice jednoduchý princip - na obrazovce máte mřížku 8x8 s diamanty a musíte tvořit stejně barevné trojice až pětice. Vaším úkolem je udělat určité skóre a když už se nedá udělat žádný tah, následuje Game Over.

Bejeweled tímto založilo nový herní žánr - spoj tři a tento jednoduchý princip se stal populárním po celém světě, hry se prodalo více než 25 miliónů kopií a vytvořilo se nepočítaně klonů, z těch známějších jmenujme Puzzle Quest: Challenge of the Warlords nebo sérii Jewel Quest.

Téhle hry jsme se se spolužákem nahráli až hrůza... respektive té verze, která je součástí Live Messnegeru od MS. V kombinaci s hlasovou komunikací a top scóre jde o prýma věc na pár hodin (ale za 15$ to za to nestojí).

Kto na tomto nefičal, ten nevie, čo je to závislosť :)
Diamantíky, kam sa len pozrieš.
Je to blbé, je to jednoduché...ehm...vlastne blbosť, je to dobré a rozhodne to jednoduché nie je. Rýchla myseľ a používanie bonusov na správnom mieste je vítaná. Určite sa nedajte zmiasť úvodnými levelmi, kedy sa človeku darí jeden level za druhým. Neskôr prídu kolá, kedy nič nepomôže. Hra je občas neoblomná a ani za nič neprihrá tú farbu, ktorú potrebujete.
Na krátenie chvíl ako stvorené. Len pozor, aby sa z tých krátkych chvíl nestali prebdené noci.
Ideálna vec do mobilu.