Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

Adieu: Výborné tipy na hudbu. Balkánce s poselstvím pouštím už podesáté :)
Podobné prodlevy ve vysílání má i Flashpoint, loni v červenci začala třetí řada a po dvou měsících ji utnuli a pokračovali opět až v lednu. Ale těším se, jak seriál opět rozjedou v létě ve čtvrté řadě a jak dlouho jim to vydrží. Eureku jsem si dal komplet se všemi tehdy dostupnými díly loni v srpnu a byl to parádní nářez. Taková obdoba Hvězdné brány a Krajních mezí.
Zabijáci jsou pauzy uprostřed série. SGU, SGA i Caprica na to určitě částečně doplatili. I mě, fanouškovi těchto seriálů, dělá problém navázat na jejich sledování po až 10 měsících pauzy (fakt 10 měsíců).
Jo, Tess mi taky přišla fajn. Obdobně Beverly. No a nejvíc mi samozřejmě vadí ty debilní roční přestávky mezi sériemi. :)
Trošku mi tam vadí to, postava na sériu - kde celú sériu rozpracovávajú motív a potom proste skončí kontrakt a celé to úplne nelogicky zhrnú zo stola, napr. ako s tou Tess.
Jo Stark byl velmi vtipný arogant a určitě chybí. Rovněž sleduji Eureku zejména kvůli postavám. Je to prostě takovej milej seriál ke kafi. :)
Jsem zvědav, co teď vymyslí s Felicií Day.
Adieu: ...nicméně stále poslouchatelné, narozdíl od... ehm... toho co tu občas někteří postují.
Jj, díky za tipy. O Innocence jsem nevěděl (myslel jsem, že pokračování pouze je 2.0). Na Anténu kouknu asi až po napravení shlédnutí Metropolis. Btw, nemá Equilibrium něco společného s Max Paynem? :)

Jo, a povedená hudba s nádechem cyberpunku.
Fajn, Rayen není nudný film o hovně, máte všichni samozřejmě pravdu. Jdu si pokecat na csfd.
Ač se považuji za příznivce cyberpunku, nebyl jsem schopen dokoukat druhou půlku GitS. Tak jsem tedy opruboval seriál, ustál celý první díl a odepsal celou značku.

A souhlasím s Jabem, Eureka byla pohodově odpočinková a to jsem fyzikálně vzdělá(vá)n.
NL: J, byl to on. A Jack Carter je pro mě osobně skvělá postava. Od druhého dílu má nadto skvělý protiklad v podobě Nathana Starka.
Imho je to takový "seriál pro celou rodinu". Taková pohoda prostě a ne každému to nutně sedne. ;)
Mě osobně po shlédnutí prvního dílu (v originále) přišlo, že i Red Dwarf se bere víc vážně a dál jsem neměl odvahu pokračovat.

PS: A taky mi byl šeredně nesympatický hlavní hrdina. Ale potěšil ten týpek z T2, pokud to byl fakt on.
pipboy: Tohle už jsem někde slyšel. Naštěstí jsem humanitně vzdělán. :)

Btw. ten díl GitS, kde vzpomínají, jak se tým potkal... To byl trhák. Batou ještě jako horkokrevný Ranger a ten sniper, co to vyprávěl... Určitě můj nejoblíbenější díl. :)
Nevim jak zni original, me tam vadilo hlavne.. no.. rekneme ze od sci-fi vyzaduju, ze kdyz uz si hraje s fyzikou, tak ze se v ramci toho drzi aspon nejakych vlastnich pravidel. Tady mi prislo ze si autori vymyslej naprosto jakoukoliv picovinu, ktera se jim zrovna hodi, no.
BTW u GitS2: Innocence doporučuji buď mít sakra dobrou znalost angličtiny, nebo sehnat opravdu kvalitní titulky (imho docela problém), jinak se v tom pravděpodobně při prvním shlédnutí hodně zamotáš. Plus stejně je tu mnohem důležitější oproti prvnímu dílu sledovat souvislosti a drobnosti...

Pokud to všechno splníš, je Innocence parádní dílo, v opačném případě se ale pravděpodobně dostaví zklamání.

A k SAC:
Jde vskutku o mnohem přístupnější věc (a o dost víc se tam kecá). Nicméně velká stopáž umožňuje mnohem lepší prokleslení světa, který je uvěřitelnější a propracovanější (a taky ne tak temný), a postavy mají také hodně prostoru.

Rozhodně jde o špičku v anime, jen je hodně jiná od GitS, jsou tam rozporuplné Tachikomy (imho nevadí a příběhově nejsou jen jako komediální vsuvka).
pipboy: Je to super oddechovka. Na prima Cool jsem to nikdy neviděl, takže neposoudím, co s tím udělal český dabing a překlad.
(Jezisku na krizku, Eureka, estli se bavime o tom co jelo na coolu, byla nehorazna snuska hovadin.)
Drolin: Tak minimálně GitS má i druhý díl (Innocence se jmenuje tuším), který se mi osobně líbil víc. Jednička pak má remake (jen obohacený o nějaké to cgi). Ze sci-fi filmů to máš těžké... Mně třebas velmi příjemně překvapil Moon (2009). U seriálů jsem pak fandou Eureky (též známé jako Městečko Eureka). To je prostě pohoda. Také zkus třebas Equilibrium. Pro mě vynikající "béčko".
Ještě mě napadlo, a vyzní to asi zvláštně, Wall-e. Dále pak Firefly samozřejmě (seriál), Gattaca atp. To jen tak lehčí výběr z těch o něco méně profláklých. :)
Ok, díky.

Jinak scény kde se nemluví a zní jen hudba byly výborné. Celkem jsem se divil, že si našly místo ve filmu s tak krátkou stopáží.

A kdyžtak můžete přihodit i tipy na podobné filmy jako Ghost, Akira nebo Brazil :)
Jestli se ti nelíbilo vyprávění filmu (které imo nemůže být cyberpunkovější), tak seriál ti může sedět více, jelikož přístup k tomu je tam tradičnější. Seriál je tudíž přístupnější a rozhodně kvalitní, ačkoliv bych byl spokojenější, pokud by tam nebyly retardované krátké sekvence s tachikomy. :)
Drolin: Už je to dávno, co jsem film i první Stand Alone Complex viděl, ale seriál mi přišel přístupnější a díky rozsahu mnohem lépe rozvíjí charaktery i dějovou linii. Navíc tam jsou vtipné krátké sekvence s Tachikomy :-)
Tak jsem včera konečně shlédl Ghost in the Shell. Audiovizuální špička, která potěší každého fanouška cyberpunku, ale podání příběhu mi nepřišlo z těch nejlepších. Takže, liší se v tomto směru nějak seriál?
Walome: Tohle ti neberu. Nicméně Ryan není o bandě amerických hrdinů, která prolítne okupovaným územím jako nůž máslem. Z původní jednotky přežije jediný a už vylodění na Omaze je krvák. Přirozeně následné rozhodnutí bránit onen most dokud nepřijedou posili je "hrdinné", nicméně jde o rozhodnutí důstojníka (kapitána) armády, který spojí zbytek své jednotky s příslušníky 101. výsadkové divize, jež to původně dostala za úkol. Kus hrdinství v tom tedy je, ale imho zase nic ve válce zcela netradičního.
MCZ: Sežeň si OST, v případě že ještě nemáš. Nemá chybu=)
Jab: ééé... bla bla bla... ééé

A to je přesně ten přístup na csfd - nesouhlasíš s něčím = je to špatně... Ryan mě nebavil, a TO SI PAMATUJU a na tom jediném mi záleží.
Když už se tu probírá válka, musím zmínit Underground (film, kde jsou války hned tři...), který jsem včera viděl a i když jsem si při první části nebyl zcela jistý, co si o něm myslet, po skončení jsem div nezíral s otevřenou pusou; bez debat jeden z nejsilnějších zážitků za hódně dlouhou dobu (pravděpodobně by se vešel i do mé top 20). Teď ještě sehnat ten 320 minutový director's cut.
Tak si říkám, zda nemám oživit ty léta těžkého cvajkrígovského fanbojovství, bohatou knihovnu a memoáry z obou stran, abych vám řekl, jak moc jste vedle :-)

Jinak Linii jsem viděl relativně nedávno a musím říct, že byla místy zajímavá, hlavně ale utahaná, přesně, jak se dá od "filosofického" filmu čekat.
Očividně mele hovadiny, páč si ten film houbeles pamatuje. Pročež bych si jej nevšímal. ;)
Slovo provar je podle Tebe synonynum slova výtka? Ale prosimtě... jinak omluva přijata.
Kontaktoval jsem Spolek amerických válečných veteránů a předložil jim Walomeho výtku ohledně Thunder/Flash. Mám mu od nich vyřídit omluvu a slib, že už to nikdy dělat nebudou.

Say: Neboj, bylo jich tolik, že jim nestačili písmena.
Mě se teda líbil víc Ryan, než Tenká červená linie, u které jsem usnul :)
Jo, copak Baker company, to je děsnej provar... a pak ještě "thunder!" "flash!"
Say: Pokud vím, tak v BoB byli paragání E-company. Jinak samozřejmě znaménkují od začátku, v BoB se o nich dokonce mluví myslím.
Hamster: Spíš jde o to, že mám pocit, jako by neznali jiná písmena abecedy. Taková B company snad ani nexistuje.
Walome: Jo takhle, ty tu hodnotíš tu vojenskou operaci. O_o

Tak na to se asi kvalifikovaný necítím. Já jsem docela spokojený s tím, že aspoň byla úspěšná.

Say: Aha. Já se chytám jen u té Tenké červené, ale to nejsou paragání ani zdálky, takže jsem to nepobral, ale to je asi fuk.
Hamster - na každou hru a film z operace v Normandii :) Jinak znovu říkám, že jsem ty paragány zmínil jen jako důkaz nepovedenosti celé operace (alespoň jejího začátku), s Ryanem to nemá co dělat.

Jab - No tak "nízké" číslo mají Amíci určitě i proto, že tři roky poslouchali o ww2 jen z rádia. Tak jako tak, když čteš knížku z válečného prostředí, není tam o hrdinství, šlechetnisti a patriotismu ani stopy. Podle mě ta situace, že můžeš zemřít každou vteřinu, je tak děsivá, že na to ani neni čas. Ale v tom Rayenovi je typická jednotka amerických hrdinů, a to mě na tom sralo. A ještě ke všemu má Hanks spoustu času sledovat západ/východ slunce, celý film čumí jak vejr a opravdu jsem se u něj nudil.

Teď jsem nedávno viděl nejhorší film na světě - Světová invaze (Battle LA) a tam je zase prozměnu skupina hrdinských mariňáků co na vlastní pěst zachraňují civilisty... to je taky velkej bullshit; co jsem slyšel, tak každá patrola v poli má svůj úkol a na civilisty se prostě sere... hlavně oni mají tendenci plnit rozkazy a pak hurá domů, nějaká dobrovolná iniciativa prý nehrozí... ale jako to zase předávám něco co jsem slyšel z druhé ruky, to asi nikdo z nás netuší, jak to v boji vypadá... a už vůbec ne, jak to vypadá v boji proti ufonům.
Hamster: Minimálně tři americké, dole zmiňované, válečné filmy + několik her.