Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

@Dan9K (20.10.2023 08:14): Ale takhle to právě funguje. Musíš mít dobré výsledky aby jsi děti motivoval k danému sportu. Já zažil Nagano na základce a místo učení, jsme seděli před televizí a při každém nájezdu jsme vyvolávali Haška. Nebýt už moc starý a naše rodina měla víc finančních prostředků, tak jdu hrát hokej.
Já začal sport vnímat v roce 1996, to se docela zadařilo, výhra v MS v hokeji a stříbro na Euru 96. Další úspěchy samozřejmě následovaly. Vlastně ty největší v naší historii, ať v hokeji, fotbale, atletice nebo třeba kanoistice. Bylo to zlaté období a je velmi pravděpodobné, že kdybych se narodil o deset let pozdějc, mám k pasivnímu sledování sportu mnohem vlažnější vztah. (fanoušek úspěchu)
@Strady (18.10.2023 16:10)

@samorost (18.10.2023 16:18): jo, tak moje první dětské vzpomínky na sport jsou na olympiádu 1980, pak mi utkvěl šampionát 1985 v hokeji s králíkem v bráně a bruselský masakr. vše ostatní z té doby už jen matně, hodně jsem koukal na atletický šampionáty, ale furt tam byl někdo nadopovanej. :D
@Strady (18.10.2023 16:10): Jo to máš pravdu. Ale teď mě napadlo, že by pro nás bylo ideální dát MS v hokeji třeba do Kazachstánu, protože tam by z Ameriky přijeli jen studenti oboum a Švédi s Finama by si to taky rozmejšleli, takže by to s trochou reprezentační disciplíny dopadnout mohlo :)

Ale teda nejradši bych měl MS v Maďarsku, nebo Polsku, to by byly krásný výjezdy. Ale bohužel to jsou týmy přinejlepším na hraně, takže asi neni moc chuť na kandidaturu a její schválení, přitom by stačilo “uměle” postoupit, kdyby to bylo potřeba :)
Já docela lituju dnešní mladé fotbalové fanoušky... když vidim už patnáct let marastu, je mi jich líto... ještě že jsem zažil 90,96 a 04 a mám na co vzpomínat. :p
Tvl to je fakt trapas. Docela bych i věřil, že snad v jakékoliv jiné skupině už by náš tým byl mimo postup :)

Jsou tady jen dvě možnosti:
1) Jsou to fakt blbci
2) Nenašli narychlo náhradu a jsou to blbci
Takže asi tak.
Tak mě už repre nebavi roky. Ale zrovna v aktuálním období je to škoda. Máme hráče co by pod schopným vedením realizaku a trenéra mohli (měli) něco i uhrát a hrát i slušnej fotbal. Bohužel už léta mám pocit že repre nebavi ani hráče.
Řikám, já jeduuu…dál :) To je fakt komedie, jako aktuálně to na ten turnaj nějak došolíchaj, ale pak to tam zas povede on a tam už žádný Poláky ve skupině mít nebudem :( No, nejsem moc spokojenej, takhle se agónie může prodloužit až o rok.
@Cobot (17.10.2023 13:42): Za mě tam nemáme co dělat, je to ostuda. Přát někomu neúspěch je úplně stejný jako někomu přát úspěch.
Stejný jako, když si nepřeješ aby uspěl třeba Babiš. Tady nejde jen o 6milionu, kolik myslíš že dalo Hyundai jako hlavní partner a teď stáhnou hlavní reklamu kvůli tomu, že Šilhavý není už trenér. Plus ta reklama taky něco stála a jak píše S4TW v našem fotbale je pekelná díra.

Kdyby byli hráči co k čemu, tak si sami řeknou jak to budou hrát a na nějaké Šilhavého se vyserou. Takhle to bylo ve Spartě za doby Poborského, když je trénovat Hřebík. Nebo ke konci trenéra Brücknera, tam to vedl Rosický.
Alespoň se takhle děla když víš, že trenér je nemehlo a jste s tím zajedno všichni.
Mě obecně přijde absurdní fráze, že když se nepostoupí, tak to třeba něčemu pomůže... no s největší pravděpodobností to bude mít spíš opačný efekt... když pravidelně nepostupujeme na MS, tak to rozhodně ničemu nepomáhá... jasný, změní se trenér, ale demotivujou se mladí, kteří vždycky mají největší chuť po nějakém úspěchu, v jakémkoliv sportu, svaz přijde o značnou část peněz (kterých je v našem fotbale nejspíš již tak málo), současní hráči přijdou o cenné zkušenosti.... a jestli si někdo myslí, že najednou se nějak rapidně změní myšlení lidí kolem fotbalu, no tak určitě ne, o tom to přeci není... nicméně výměna trenéra je naprosto nutná
@Strady (17.10.2023 12:42): jako že si Česká repre nemůže dovolit vyhodit šest milionů z okna? Máš tušení jaké peníze se ve fotbale točí a co je šest milionů ve srovnání s penězi za postup na euro resp. na MS? Prostě neřešit a pryč s ním.

Hlavní otázka j, kdo místo něj aby se to někam pohlo.

A moc nechápu, že by sis přál aby nepostoupili. Každá být účast ve skupině může fotbalové prostředí u nás posunout. Když se ti kluci podívají do světa přinese to zkušenosti jako v každém oboru lidské činnosti. Chápu když tu to bude jedno ale přát si něčí neúspěch..
Stejně si myslím, že odvolání Šilhavého je jen finanční vražda. Vsadím se, že Hyundai i tlačí na Fouska aby Šilhavého nesundal, kvůli reklamě a kontraktu, který uzavřeli. Pak Fousek nemá prachy aby Šilhavého vyplatil.
Já bych si tak přál aby nepostoupili...škoda, že Poláci mají vetší bídu než my.
Neprodělal šilhavý mrtvičku? V tom rozhovoru odpovídal jak kdyby byl po mrtvici, strašný.
@Strady (15.10.2023 23:21): Se máte, jak mohl akorát tak plakat do polštáře! Pak ti mamlasové pustili poslední minutu bez zvuku s komentářem toho blba, co komentoval beach volej a prej, že tohle je mnohem důležitější. Jsem myslel že tu televizi prokopnu :)
@Jumas (15.10.2023 23:00): Já jsem naopak v tomhle anglán jak poleno :-) Miluji staré dobré britské věci, kapely, humor, atd. Ostatně i ragby jsou anglickým vynálezem.

@Strady (15.10.2023 23:21): Prvně jsem to četl blbě a mysle jsem, že vyčítáš ten odkop do autu po vypršení času :-) Ale přesně jak píšeš, taky jsem si říkal, to je vůl, on to kopne soupeři, aby mohl hrát, místo aby to zdržoval nahrávkami dozadu.
Víc těsný už to být nemohlo. Jen nevím proč, De Klark minutu před koncem odkopne míč. Vždyť mohli minutu dělat raky a pak odkopnout míč do aut a byl by konec zápasu, divný.
Finále Nový Zéland vs JAR a Vítěz JAR

@Richmond (15.10.2023 23:18): Co čekáš od ČT? Když už koupí práva na MS v Ragby, tak dostane přednost kde jaká chujovina.
Dneska vzteky asi neusnu! Čekám, že až bude semifinále nebo finále, tak to utnou, protože bude nějakej náš hráč v osmifinále ME v kuželkách.
@Richmond (15.10.2023 22:41): Měl jsem teda štěstí, že jsem se díval od počátku přes net na noťasu, protože když na TV po hymnách pustili reklamy, tak jsem TV naštvaně vypnul, pustil ČT4sport přes web a tam pěkně bez reklam, a bez přepínání na vesměs nikoho nezajímající beach volejbal.
Včera jsem si chtěl pustit něco k večeři a přepnul jsem na to Irsko se Zélandem. Vůbec nechápu pravidla, ale celkem mě to zaujalo a dokoukal jsem to do konce. V žádnym sportu nepřeju VB týmům, až na zápasy třeba s Ruskem nebo Kanadou, takže jsem za vítězství NZ rád. Kdybych koukal na další zápas, musím si pročíst pravidla, protože jsem fakt hodně věcí nepobíral.

Fotbal byl ve čtvrtek bída a dneska jsem byl na stadionu a nebylo to o moc lepší. První poločas ještě šel. Dvě tyče a jedna velká šance, ale ten druhej by bez vymohlený penalty tři body nepřines. Jak psal Zoltan, Šilhavka mi moc nevadil, ale po tomhle dvojzápasu to chce na Polsko změnu, aby z toho byl aspoň bod a druhý místo ve skupině. Baráž by byla hodně ošidná.
@Ringo (15.10.2023 21:50): Francouzi mají neskutečnou sílu, hlavně rucku, ale dělají více hrubek než JAR, tak uvidíme, zase to bude nejspíš drama až do konce…

jinak porazit Faery 1:0 gólem z penalty, to je kumšt :))
Ačkoliv teda nehraje ani jeden z mých oblíbených týmů (straním tady teda více JAR), tak bych řekl, že už po polovině zápasu je jasné, že tohle byla nejvíce strhující podívaná ze všech 4F zápasů. Ragby přelévající se ze strany na stranu.
Já tedy jsem měl po včerejšku neblahou předtuchu, že v SF nebude žádnej evropskej tým. A moc tedy nescházelo :) A taky doufám, že i do čtveřice bude i ten poslední zápas drama do poslední vteřiny! A fandím JAR...ehm :)
Až teď jsem se díky Richmondovi dozvěděl, že to tu celkem taky žije ragby :-) Anglie vs Fiji, drama až do konce podobně jako včera NZ vs Irsko. Fandil jsem dnes Anglii, protože to je pro mě v ragby fanouškovsky tým č.. 1 s tím, že se samozřejmě jinak klaním legendárním All Blacks, ale je těžko primárně fandit někomu, kdo vyhrává tak skoro trochu automaticky bez překvapení, byť v posledních letech trochu spadli. Nejschizofrennější jsou pro mě zápasy Wales vs Anglie, protože oba tyto týmy mám rád tak nějak stejně a mohou za to hlavně dvě velké osobnosti, Dan Biggar a Owen Farrell. Jinak kdo si chce po super zápasech ragby dále užívat, doporučuji sehnat Rugby 08 od EA, poslední jejich ragby na PC. No a komu se ragby zalíbilo teprve letošním MS, tak pak z kraje roku nezapomeňte naladit (na různých TV) tradiční turnaj Six nations, taky zážitek.

Jinak co se týče tohoto sportu, tak musím hlavně v poslední dekádě uznat, že se na něj koukám i raději, než na původně pro mě sport č. 1, hokej. A fotbal, ten mě popravdě nebavil nikdy (a to nemyslím teď ten americký).
Nejhorší výkon rozhodčího na celém MS. Fiji nesmí dělat tolik chyby, každou chybu Angličané potrestali. Opět se ukázalo, proč se nedá fandit ostrovanům.
@Can (15.10.2023 12:43): Je to tak, celkem chápu co se lidem na ragby líbí. Včera NZ-IRE to bylo první celé utkání, co jsem viděl. Viděl jsem předtím jen část NZ-URU