Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Tommywise (08.08.2020 16:40): Zvedneš FSB, upravíš děličku pamětí (abys nepřetaktoval i RAM nad jejich schopnosti) a jedeš. Pokud tam tyhle volby nemáš ani s posledním BIOSem, tak to nejde. Case closed.

Provozoval jsem C2D E5200 přetaktovaný z 2,5 na 4,0 GHz. Pokud si vzpomínám, nezvedal jsem napětí a i tak to fest hřálo. Musel jsem vyměnit chladič za lepší a ten používám dodnes i na Ryzenu 3700X :) Tomu říkám investice.
Lowendová deska, s lowendovým Intel čipsetem (určena pro kanceláře) který není primárně určen pro nadšence do taktování. Z toho víc nedostaneš. Buď si sežeň v bazaru desku zmiňovanou v článku, respektive desku se stejným čipsetem, a nebo zainvestuj do nového (nemusí to být nutně poslední generace CPUs). Na aukro, marketplace facebooku je celá řada lidí co prodává třeba první generace AMD Ryzen 1000, a nebo druhou generaci AMD 2000. Za relativně malý peníz koupíš kombo MB+RAM+CPU (s chladičem).

Z toho co jsem pochopil tak taktovat CPU můžeš pouze zvyšování FSB (sběrnice v Mhz).
tak se me to podarilo aktualizovat na tu verzi 2.8 ale stejne tam porad chybi plno funkci, pribilo tam jen to m-fash. To je aasi tim ze ta deska nic vic nepodporuje co? Jenze jak pak mam udelat pretaktovani podle navodu cos postoval kdyz mi chybi funkce? Treba vubec tam nemam moznost odemcit voltaz nebo nasobic- ten je porad fixni 10x
@Rapier (08.08.2020 00:00): na zakladni desce mam - ms 7529, ver. 1.1

program HWinfo mne definoval chipset: Intel® G31+ICH7

na strankach msi je 6 desek se stejnym oznacenim a podle verze biosu ktery mam ja tedy 2.2 logicky vychazi ze jen ta jedna z nich je ta co mam ja, protoze ta jedina se shoduje s verzi biosu ktery mam ja.... ty 4 maji verzi 4.x, jedna ma verzi 1.x a ta jedna ma rozpeti verzi od 2.0 po 2.8 ... viz odkaz. sedi presne i datu vydani verze biosu: Release Date: 2008-10-20


https://www.msi.com/Motherboard/support/G31M3L_V2__G31M3LS_V2
@Rapier (07.08.2020 21:26): jenze problem je ze v tom clanku co si postoval je ten BIOS uplne jiny, daleko vice funkci,moznosti,.... Ja to mam jakesi oklestene a to o dost a vsiml sem si ze mam starsi verzi BIOSU. Dal sem na bootovaci flashku aktualizacni soubory biosu a kdyz ji v biosu dam jako 1. bootovaci zarizeni, tak se spusti automaticky instalace windows, ale na co kdyz uz mam windows nainstalovany? A kdyz pouziju normalni flashku jen s temi 2 soubory biosu a dam v biosu tu flasku jako 1. zarizeni k bootu, tak mi to hlasi- bootmgr chybi. A nic se nenacte

No a ty mas u toho Athlonu default 2 a mas 2.4 ... ja mam default 2.66 a max mi to da 2.83 a to uz mi to nekdy ve windowsech obcas spadne a zamrzne cele a zahada teda je proc u penumbry po 2 hodinach hrani to jede stabilne na 3.1 GHZ se zaplym EISTem a bios me s vyplym EISTem nepovoly vic nez 2.8?

JE fakt mozne ze to dela zastaraly bios, proto ho chcu aktualizovat ale vubec nevim jak
@Tommywise (07.08.2020 19:16): ok, tak v čem je problém? Vždyť jsi si sám odpověděl. Prostě vypni EIST ať máš těch 2,8 Ghz stabilně za všech okolností. V tom článku co jsem postoval je vysvětleno co ta funkce dělá. Jako na rovinu 2,8 Ghz nebo 3 Ghz už nebude moc velký rozdíl.

Já mám třeba staré PC s 1 core AMD Athlon 64 3000+ který by default běží na 2 Ghz ale můj kousek na vzduchovém chlazení bez zvýšení napětí zvládne i 2,5Ghz (ovšem s RAM děličkou na 266Mhz), takže mám prostě o 100 Mhz méně, tzn 2,4 ghz (což odpovídá AMD Athlon 64 3400+) ale s RAM děličkou na 333 Mhz, tzn. RAM běží na max. možné frekvenci rovných 400 Mhz DDR.

PS: moderní počítače se chovají jinak. Za sebe: můj Ryzen 3700X je schopen 99,9% času běžet na max. frekvenci. pokud je vyžadován výkon, samozřejmě s patřičným chlazením. U posledních dvou generací Intelu je to krapet jinak tam max. výkon udrží CPU jen na pár desítek vteřin.

PPS: Core 2 Duo je dnes hodně za zenitem. Na druhou stranu je to dvou jádro, na starší hry může stále stačit. Mě třeba u AMD Athlon limituje 1 core, na tom hry co vyžadují 2 cores, jako např. Bad Company 2 už nejdou spustit.
chtel bych aktualizovat, bios , nasel sem novejsi ale vubec nevim jak, napr. ja nemam v biosu vubec ty moznosti jako tady na videu, napr. ta funkce M- flash,atd,... mam to dost osekane, chybi tam plno funkci, jak docilit abych mel bios a ty moznosti jako on na videu? A moje zakladni deska je z roku 2009 a to video jen rok novejsi takze to prece musi jit abych mel Bios jako ten na videu... https://www.youtube.com/watch?v=H7ws0deuHL4
teplota procesoru je stabilni kolem 54 stupnu behem hrani. Navic se to deje okamzite po spusteni pocitace kdy byl v klidovem rezimu a naslednem spusteni hry, jakmile SS 2 nebo morrowind spustim tak zacne frekvence stoupat a klesat od max. hranice po min nimalni porad dokola. Nechapu proste ze kdyz to spravne funguje u Penumbry proc ne u System Shocku 2.... to je spis problem softwaru a to jak procesor reaguje na spusteni daneho programu.-hry. Ale absolutne nechapu co mam nastavit aby SS 2 sel stejne jako Penumbra co se stabililty frekvence procesoru tyce. V processor hackeru mam vsechny 3 hry nastavene stejne - na vysokou prioritu
@Tommywise (06.08.2020 22:35): Nerozumíš tomu a vzhledem k tomu že očividně ostatní moc nevnímáš a chybí ti dar porozumění, tak ti naposled poradím, aby ses na taktování vykašlal, nebo si odpálíš procák. :)
prece neni normalni aby ( i pred pretaktovanim) procesor takhle kolisal pri zatezi. U namodovaneho System Shock 2 to kolisa porad od min. frekvence po maximalni porad dokola kazdou snad sekundu, pak kdyz hru minimalizuju a sem ve windows tak se frekvence drzi porad na maximalni hranici, ale jakmile prejdu do hry opet to kolisa, kdyz hru vypnu uplne frekvence se ustali na minimalni hodnote. Jak muze po te co minimalizuju hru a tim padem klesne zatizeni procesoru se zvednout frekvence na maximum stabilne?

U namodovaneho Morrowindu to dela uplne to stejne

Uplne jine chovani mam zas u Penumbry, kde je to uplne naopak a podle me tak jak to ma byt... tedy pri zapnuti hry se frekvence po celou dobu hrani drzi na max. a po vypnuti spadne na min.
@Tommywise (05.08.2020 23:33): C2D 1,66Ghz jsem měl kdysi dávno v notebooku. Taktování CPU viz. odkaz.

Pravý čas na upgrade.

U taktování nezapomeň: sundat chladič, nová pasta, nasadit chladič. 2.8 GHz stabilně nebo 3Ghz občas, to už asi nebude velký rozdíl ve výkonu.
Zkousel sem pretaktovat procesor 2.66GHZ, ted mam 2.8, resp. BIOS me pusti dal i na 3 GHZ ale jen pokud mam aktivovanou funkci EIST. jenze to zas i behem hry se stane to ze frekvence kolisa od spodni hranice nejakych 1,6GHZ po ten strop a tak to vypada i s FPS, s vyplou funkci EIST mam stabilni hodnotu tu kterou me povoli max. takt a to je tech 2.8, zkousel sem jit na 2.9 GHZ ale to uz me padal cely system a musel sem rozdelavat PC a restartovat cmos.

Da se nejak nastavit frekvence CPU tak aby jen behem hrani byla na max? Ono se to chova u kazde hry jinak, u nektere to funguje spravne tedy ze pred hranim je to na minimum a behem hrani na max. ale u jinych her to je zas naopak- ze behem hrani to neustale kolisa na max. a na min. a kdyz jdu do windows tak se to ustali na maximum : (
@Paul (05.08.2020 20:44): Mi to nejak uniklo, jinak bych si to tam taky hodil hned na zacatku :) Jsem neco cet na cnews o win, a koukam ze je novej update, tak jsem pustil update manualne... sam se neozval, svinak.. :)
@PRIVATE MARTIN (28.07.2020 20:55): Závidím. To bych potřeboval. Poslední dobou, pokud ve vyhledávání v googlu na mobilu kliknu na video, tak se spustí právě v té příšerné youtube aplikaci. I když ji deaktivuji, tak se max za pár hodin zase reaktivuje. :(
@PRIVATE MARTIN (30.07.2020 06:03): na starém tabletu mi taky blbne Deezer aplikace, sice funguje, ale zlobí vyhledávání. Já bych tipl že tam už prostě není dokonalá kompatibilita, i když u aplikace oig Google bych to nečekal. Ale je to domněnka.
@AiMLEzZz (29.07.2020 23:49): Práveže to som skúšal. Prvýkrát mi to nabehlo, ale viac už nie. Iba sa objaví YT logo a po chvíli hláška, že aplikácia prestala pracovať. Myslel som, že to bude Androidom, ale na stránke píšu, že minumum je 4.0. Tak neviem.
@PRIVATE MARTIN (28.07.2020 20:55): Řekl bych, že bez nějakého kontextu ti asi málokdo poradí. Ale pokud jsi tu aplikaci neupdatoval, ani neměli žádná nastavení, tak klasické řešení na Androidu je něco typu přeinstalovat aplikaci nebo vymazat cache (celou nebo konkrétní aplikace).
Netušíte prečo mi na starom tablete (Lenovo Tab 3 7 Essentials s Androidom 5.0.1) nechce ísť YouTube aplikácia? Ani sa nespustí, pri štarte hneď spadne. Donedávna pritom išlo všetko bez problémov.
@AiMLEzZz (26.07.2020 20:00): Souhlasím, pokud se Samariel chce naučit dělat weby. Pokud si chce jen udělat jeden svůj web, pak je podle mě učení se základů přece jen neúčelné. Lepší je použít něco hotového a soustředit se na obsah.

Tištěné knihy jsou fajn, protože se dají vzít k vodě a do postele a u počítače jsou rychle k dispozici. Rychlé zastarávání je ale skutečný problém, který výhody asi převáží.
@watchOut (23.07.2020 22:04): To si teda nemyslim. Ja nedelam vylozene weby, ale zivim se tim, ze pisu prevazne backend pro webove aplikace, a rekl bych, ze vyzkouset si tvorbu webu uplne na zelene louce je dobry zpusob, jak se web development naucit. V praxi se to tak sice nedela, protoze spousta veci se porad dokola opakuje a bylo by paleni casu je psat porad znova, ale je fakt dobre vedet, co je co. Kdyz se clovek nauci jen klikat na ikonky v GUI, zvlast v necem tak pekelnem jako je WordPress, tak se vlastne nic nedozvi.

@Samariel (23.07.2020 17:39): Na knizky se vybodni. Standardy se porad meni a knizka, kterou koupis dneska, muze byt za pul roku zastarala. Doporucil bych nejaky tutorial na webu, treba ten od W3 (to je, myslim, organizace, ktera HTML standardy spravuje, takze budes primo u zdroje) nebo nejaky na Tutorial Pointu. Ale vsude na internetu je jich milion, staci pouzit Google.

EDIT: Jo, pokud se budes chtit naucit delat i nejake dynamicke weby, tak muzu doporucit Flask Mega Tutorial. Ale prvne se nauc zaklady HTML a CSS.
@Samariel (23.07.2020 17:39): Krok zpět: proč tvořit web takhle?
Dnes už to jde i jinak, zejména za použití existujících systémů, jako například WordPress.
Začínat na zelené louce je snad až škoda, pokud tedy nemáš fakt specifické cíle. Ale hodně specifické.
Ahojky bando,

máte někdo zkušenosti s tvorbou webu pomocí knih jako?:

1. Robin Nixon – Learning PHP, MySQL, & JavaScript with JQUERY, CSS, HTML5
2. Jon Duckett - Beginning HTML, XHTML, CSS, and JavaScript

Popřípadě doporučili byste mi nějaká jiná skripta pro tvorbu webu, klidně i v angličtině, ale fakt pro
úplného začátečníka jakým já jsem.

P.S.: Jinak teďka čtu knihu od největšího hackera, Kevina Mitnicka – Ghost In The Wires: My
Adventures As The World´s Most Wanted Hacker - a je to moc zajímavé čtení.
Snaha se vyhnout sběru dat od technologických gigantů, když člověk používá jejich produkty, mi přijde jako boj proti větrným mlýnům.
@TombSpirit (23.07.2020 09:35): No, už tu bylo pár incidentů, kdy si google odesílal nějaký mikrosoubory s citlivými daty přes datový připojení, aniž by o tom uživatel věděl, samozřejmě to nebylo nastavitelné nebo dobrovolné.