Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@ZephyrCZ (02.09.2020 13:43): yes mám pi3 na ni Kodi a SC3 a spokojenost. Teď tam teda snad denně je nová aktualizace, ale nevadí. Už si nedovedu představit že bych si něco vypalovala nebo stahovala a dávala na flešku. A to jsem svého času každý seriál fakt stáhla a poctivě pálila ;o)))
@Charllize (02.09.2020 13:50): Shodou okolností pro jednu takovou firmu, co vyrábí i TV, pracuji. To co píšeš tedy vidím lehce jinak, byť máš v obecném měřítku pravdu. Důvod proč se Samsung zbavil podpory DivX/Xvid není tlak na digitální služby, ale nechtělo se jim již zaobírat podporou starších formátů, protože jejich používanost v TV rapidně klesá. Což je určitě dáno i těmi digitálními službami jak píšeš, ale také masivním nástupem kodeků H.264/H.265. Protěžování digitálních služeb je pravda, výrobcům se to vyplácí především díky desátkům, které si jednotlivé firmy platí. Za umístění služby do TV je nějaký poplatek, za umístění služby na separe tlačítko na ovladači je větší poplatek apod. Klasika business :)
@ZephyrCZ (02.09.2020 13:43): Ono jeste tak pred 3mi lety TV podporovali vetsinu nejpouzivanejsich kodeku a formatu a bezelo na nich skoro vse. Situace se ale dost meni. Napriklad posledni modely Samsung se zbavily DivX/Xvid coz je takova klasicka piratska znacka :) Jde zrejme o to ze driv dokud nebyl rozsiren tolik Netflix a dalsi tak to pomahalo TV prodat, piratstvi nepiratstvi, ovsem ted je tlak na digitalni sluzby a vetsine vyrobcu televizi se vyplati je protezovat a trosku ztizit takzvane cesty k filmum po domacku:)
@Charllize (02.09.2020 13:32): Nechci tady navádět, ale za mě je nejlepší možná volba ever nějaký šikovný box s AndroidTV systémem, pokud tento systém nemá už samotná TV, a tam řešit dvě cesty. Buď si nainstalovat VLC Player, který přehraje absolutně cokoliv, nebo si nainstalovat KODI, do něho plug-in Stream Cinema 2.0 a mít filmy, které Tě napadnou, po ruce instantně bez stahování. :)
@ZephyrCZ (02.09.2020 13:26): Mno, od te doby co do TV cpou automaticky Netflix a dalsi tak to s podporou formatu pri prehravani z externich disku jde dost z kopce. Obvzlast tech v kterych se po ruznu na internetu povaluji ruzne serialy a filmy:)
@Tommywise (31.08.2020 14:34): netuším jak jsi na tom finančně ale na Tvém místě bych vyměnil C2D za min. AMD Phenom II X4 955 a s patřičným chlazením jako např. SilentiumPC Fera 3 HE1224 lze nataktovat 4 cores na 4Ghz nebo eventuelně koupil i5-2500K/i5-2400 (4 cores) samozřejmě s patřičnou deskou a DDR3 1600 Mhz RAMkami. U Intelu bude asi o něco vyšší cena, kvůli vyššímu single core výkonu.
Cca za 2,5-3 tis Kč s trochou štěstí v bazaru, s deskou která umí taktování: u Intelu je to min. chipset P67, u AMD je to čipset 770 (jen SATA II)/780 (SATA III) oba socket AM3, nejlépe desky od Gigabyte ve verzi 1.0, které mají bohaté možnosti taktování v BIOSu. Zbytek použiješ z původního PC.
@Kwoky (10.08.2020 14:20): ja to vyresil utilitou http://cpu.rightmark.org/download.shtml ve ktere se da vypnout funkce C1E coz v me verzi biosu naastavit nejde a to je to co zpusobovalo to haprovani frakvence porad sem a tam pri hrani, ted to staci v te utilite pred hrani vypnout a hraju stabilne na nejvyyssi frekvenci dokud me nespadne system :) ... ale pusti me to max. na 3.00 Ghz, jakmile dam treba 3,2 ghz system pada uz po par minutach, vetsinou me to ani windows nenacte. Pri 3.00 Ghz hraju tak 2-3 hod v kuse bez problemu
Male varování pro všechny. Ve Windows 10 (jak jsem nedávno nepříjemně zjistil) není standardně zapnuta ochrana systému (body obnovení), uživatel si musí ochranu zapnout ručně, stejně jako udělat bod obnovení (min. to platí pro PRO edici), na rozdíl od Windows 7.

Microsoft rovněž ve všech edicích W10 tiše vypnul automatickou zálohu registru na kterou jsem spoléhal. Zapnutí je velmi jednoduché viz. článek .

Vřele doporučuji obě volby aktivovat, v opačném případě po nepovedeném buildu, patchi máte zaděláno na reinstalaci celého OS a všeho okolo.
@tomi2k9 (10.08.2020 20:26): AMD A6-6400K Black Edition, GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 - AMD A88X. Tchánovi se to stalo před nějakou dobou také. Po update Windows 10 na novou verzi krásná modrá, psalo se o tom tenkrát snad ve všech IT magazínech, souviselo to s AMD.
Ve Windows 10 je vypnutá automatická zálohu registru, a PC nemá žádný bod obnovy. Zbývá jedině re-install do doby než to Microsoft zase podělá.

EDIT: tak komplet přeinstalováno na poslední build Windows 10. Doufám že to indický Microsoft zase při příštím buildu nepodělá. Pro jistotu jsem tam zapnul bod obnovení a udělal zálohu. No možná raději přidám i full backup disku C:.
Bože ten Microsoft by fakt zasloužil na prdel za ty update Windows 10. Máti má starší sestavu na AMD, a stejně jako před nějakou dobou tchánovi, se ji stalo totéž. Po update Windows 10 na poslední verzi modrá smrt a konečná. Nepomáhá nic. :( Ach jo.
Ten support MS co dělá patche na Windows 10 je tragický, za dob Windows 7 si nepamatuji takové trable. Dokonce i Windows 8/8.1 byly úplně v pohodě.
@Tommywise (08.08.2020 16:40): Zvedneš FSB, upravíš děličku pamětí (abys nepřetaktoval i RAM nad jejich schopnosti) a jedeš. Pokud tam tyhle volby nemáš ani s posledním BIOSem, tak to nejde. Case closed.

Provozoval jsem C2D E5200 přetaktovaný z 2,5 na 4,0 GHz. Pokud si vzpomínám, nezvedal jsem napětí a i tak to fest hřálo. Musel jsem vyměnit chladič za lepší a ten používám dodnes i na Ryzenu 3700X :) Tomu říkám investice.
Lowendová deska, s lowendovým Intel čipsetem (určena pro kanceláře) který není primárně určen pro nadšence do taktování. Z toho víc nedostaneš. Buď si sežeň v bazaru desku zmiňovanou v článku, respektive desku se stejným čipsetem, a nebo zainvestuj do nového (nemusí to být nutně poslední generace CPUs). Na aukro, marketplace facebooku je celá řada lidí co prodává třeba první generace AMD Ryzen 1000, a nebo druhou generaci AMD 2000. Za relativně malý peníz koupíš kombo MB+RAM+CPU (s chladičem).

Z toho co jsem pochopil tak taktovat CPU můžeš pouze zvyšování FSB (sběrnice v Mhz).
tak se me to podarilo aktualizovat na tu verzi 2.8 ale stejne tam porad chybi plno funkci, pribilo tam jen to m-fash. To je aasi tim ze ta deska nic vic nepodporuje co? Jenze jak pak mam udelat pretaktovani podle navodu cos postoval kdyz mi chybi funkce? Treba vubec tam nemam moznost odemcit voltaz nebo nasobic- ten je porad fixni 10x
@Rapier (08.08.2020 00:00): na zakladni desce mam - ms 7529, ver. 1.1

program HWinfo mne definoval chipset: Intel® G31+ICH7

na strankach msi je 6 desek se stejnym oznacenim a podle verze biosu ktery mam ja tedy 2.2 logicky vychazi ze jen ta jedna z nich je ta co mam ja, protoze ta jedina se shoduje s verzi biosu ktery mam ja.... ty 4 maji verzi 4.x, jedna ma verzi 1.x a ta jedna ma rozpeti verzi od 2.0 po 2.8 ... viz odkaz. sedi presne i datu vydani verze biosu: Release Date: 2008-10-20


https://www.msi.com/Motherboard/support/G31M3L_V2__G31M3LS_V2
@Rapier (07.08.2020 21:26): jenze problem je ze v tom clanku co si postoval je ten BIOS uplne jiny, daleko vice funkci,moznosti,.... Ja to mam jakesi oklestene a to o dost a vsiml sem si ze mam starsi verzi BIOSU. Dal sem na bootovaci flashku aktualizacni soubory biosu a kdyz ji v biosu dam jako 1. bootovaci zarizeni, tak se spusti automaticky instalace windows, ale na co kdyz uz mam windows nainstalovany? A kdyz pouziju normalni flashku jen s temi 2 soubory biosu a dam v biosu tu flasku jako 1. zarizeni k bootu, tak mi to hlasi- bootmgr chybi. A nic se nenacte

No a ty mas u toho Athlonu default 2 a mas 2.4 ... ja mam default 2.66 a max mi to da 2.83 a to uz mi to nekdy ve windowsech obcas spadne a zamrzne cele a zahada teda je proc u penumbry po 2 hodinach hrani to jede stabilne na 3.1 GHZ se zaplym EISTem a bios me s vyplym EISTem nepovoly vic nez 2.8?

JE fakt mozne ze to dela zastaraly bios, proto ho chcu aktualizovat ale vubec nevim jak
@Tommywise (07.08.2020 19:16): ok, tak v čem je problém? Vždyť jsi si sám odpověděl. Prostě vypni EIST ať máš těch 2,8 Ghz stabilně za všech okolností. V tom článku co jsem postoval je vysvětleno co ta funkce dělá. Jako na rovinu 2,8 Ghz nebo 3 Ghz už nebude moc velký rozdíl.

Já mám třeba staré PC s 1 core AMD Athlon 64 3000+ který by default běží na 2 Ghz ale můj kousek na vzduchovém chlazení bez zvýšení napětí zvládne i 2,5Ghz (ovšem s RAM děličkou na 266Mhz), takže mám prostě o 100 Mhz méně, tzn 2,4 ghz (což odpovídá AMD Athlon 64 3400+) ale s RAM děličkou na 333 Mhz, tzn. RAM běží na max. možné frekvenci rovných 400 Mhz DDR.

PS: moderní počítače se chovají jinak. Za sebe: můj Ryzen 3700X je schopen 99,9% času běžet na max. frekvenci. pokud je vyžadován výkon, samozřejmě s patřičným chlazením. U posledních dvou generací Intelu je to krapet jinak tam max. výkon udrží CPU jen na pár desítek vteřin.

PPS: Core 2 Duo je dnes hodně za zenitem. Na druhou stranu je to dvou jádro, na starší hry může stále stačit. Mě třeba u AMD Athlon limituje 1 core, na tom hry co vyžadují 2 cores, jako např. Bad Company 2 už nejdou spustit.
chtel bych aktualizovat, bios , nasel sem novejsi ale vubec nevim jak, napr. ja nemam v biosu vubec ty moznosti jako tady na videu, napr. ta funkce M- flash,atd,... mam to dost osekane, chybi tam plno funkci, jak docilit abych mel bios a ty moznosti jako on na videu? A moje zakladni deska je z roku 2009 a to video jen rok novejsi takze to prece musi jit abych mel Bios jako ten na videu... https://www.youtube.com/watch?v=H7ws0deuHL4
teplota procesoru je stabilni kolem 54 stupnu behem hrani. Navic se to deje okamzite po spusteni pocitace kdy byl v klidovem rezimu a naslednem spusteni hry, jakmile SS 2 nebo morrowind spustim tak zacne frekvence stoupat a klesat od max. hranice po min nimalni porad dokola. Nechapu proste ze kdyz to spravne funguje u Penumbry proc ne u System Shocku 2.... to je spis problem softwaru a to jak procesor reaguje na spusteni daneho programu.-hry. Ale absolutne nechapu co mam nastavit aby SS 2 sel stejne jako Penumbra co se stabililty frekvence procesoru tyce. V processor hackeru mam vsechny 3 hry nastavene stejne - na vysokou prioritu
@Tommywise (06.08.2020 22:35): Nerozumíš tomu a vzhledem k tomu že očividně ostatní moc nevnímáš a chybí ti dar porozumění, tak ti naposled poradím, aby ses na taktování vykašlal, nebo si odpálíš procák. :)
prece neni normalni aby ( i pred pretaktovanim) procesor takhle kolisal pri zatezi. U namodovaneho System Shock 2 to kolisa porad od min. frekvence po maximalni porad dokola kazdou snad sekundu, pak kdyz hru minimalizuju a sem ve windows tak se frekvence drzi porad na maximalni hranici, ale jakmile prejdu do hry opet to kolisa, kdyz hru vypnu uplne frekvence se ustali na minimalni hodnote. Jak muze po te co minimalizuju hru a tim padem klesne zatizeni procesoru se zvednout frekvence na maximum stabilne?

U namodovaneho Morrowindu to dela uplne to stejne

Uplne jine chovani mam zas u Penumbry, kde je to uplne naopak a podle me tak jak to ma byt... tedy pri zapnuti hry se frekvence po celou dobu hrani drzi na max. a po vypnuti spadne na min.