Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Filom3n (09.12.2019 11:10): ryba je oblíbené postní jídlo kresťanů, protože to "není maso". Pár apoštolů byli rybáři, takže z teologickeho hlediska je ryba ok.

Navíc rybnikarstvi ma v Česku taky velkou tradici. Pražský válečný nedostatek nevylučuji, ale počátek tradice bych tam nehledal...
@Tulareanus (09.12.2019 15:28): "O to viac, ak ti niečo na dh nevyhovuje alebo vadí, tak sa dá o tom normálne diskutovať" - relativně normálně jsme diskutovali posledně a skončilo to výsledkem, který by se dal shrnout v bodech 1) DH je soukromý web, admini si můžou dělat, co chtějí 2) mazání příspěvků probíhá bez pravidel, dle subjektivního uvážení daného admina/moderátora 3) uživatelé si nejsou rovni a nemají stejná práva.

Takže k této "normální" diskusi už není třeba se vracet. :) Spíš jsem zkoušel, kde jsou ty hranice, posledně jsem adresoval příspěvek nováčkovi, byl smazán, teď jsem ho na nováčka ani neadresoval, nehrozila mu žádná psychická traumatizace, ale přesto byl smazán...

Tím navazuju na odpověď Memphisovi - ano, bylo to rýpnutí, ale nebylo urážlivé, sprosté, bylo jízlivé, nebylo to nic hrozného, nic co by se běžně nevyskytovalo v mezilidské komunikaci nejen na internetu. A nemusí se jednat o nepřátelskou komunikaci. Je každý negativní příspěvek zakázán? Memphis napsal, že nic jiného než rýpnutí to nebylo, je rýpnutí tedy už za hranou? Mrknul jsem schválně na výklad toho slova, synonymum je např. píchnutí, šťouchnutí, to je taky zakázáno? Třeba FB má přímo funkci šťouchnutí, ale přitom DH tohle bude cenzurovat. :) Budeme se jen chválit, nosit si květiny a líbat si prdele? Když někdo nesouhlasí, musí se třikrát poklonit a s dovolením všech okolo poprosit, zda může vyjádřit svůj nesouhlas? Ještě pokud možno v soukromé poště, aby to nikdo neviděl? Nechci říct, že je správně, abychom na sebe byli nepříjemní a hnusní, ale proboha, ta hranice cenzury by neměla být tak proklatě nízko... Takže ano, pro Memphise jsem mírně nedospělý, ale já když budu chtít, tak budu proti systému, který nepovažuju za správný, dále bojovat (tedy jen když bude nálada a čas), protože pokud vím, Orwell nás svým dílem taky nechtěl naučit, že bychom měli přestat být "mírně nedospělí" a přijmout to, co je nám shůry dáváno. :)

"Veď sám by si nemal rád, ak by sa do teba (či už do nováčika alebo admina) pustil niekto ako do debila." - Ano, neměl bych to rád, ale jsem dospělý člověk, který se s tím umí vypořádat sám, nepotřebuju, aby moderátor diskuse přede mnou zametal stopy a já bych mohl kráčet tou krásnou, prosluněnou cestou a trhat růže bez ostnů. Takový život není. Všechno má své hranice a když ti někdo v obchoďáku šlápne na nohu, taky hned nepoběžíš s brekem na Policii.
@H34D (09.12.2019 15:13): Sorry, ale nic jiného než rýpnutí to nebylo. Jako já chápu že nesouhlasíš s naší pozicí, kterou jsem ti tady minule vysvětloval, ale jestli to plánuješ "s patřičnou nadsázkou" komentovat pokaždé, když něco podobného nastane, abys dal znovu a znovu najevo jak moc s tím nesouhlasíš, tak mi to přijde mírně nedospělé...
@H34D (09.12.2019 15:13): Tak, či si rýpneš priamo alebo to urobíš sarkasticky okľukou to na rýpnutí nič nemení. Ja som tvoj príspevok čítal. A čítal som aj ten, čo si napísal sem, ten ti tiež neprišiel ako rýpnutie?

Osobne tomu nerozumiem, veď do väčšiny diskusii, kde sa zúčastňuješ, vieš písať normálne a k veci, tak prečo v určitých diskusiach a témach robíš negatívne výnimky? Veď sám by si nemal rád, ak by sa do teba (či už do nováčika alebo admina) pustil niekto ako do debila. O to viac, ak ti niečo na dh nevyhovuje alebo vadí, tak sa dá o tom normálne diskutovať a minimálne ak by si napísal adminom správu, tak ti na ňu reagujú a vedia sa v prípade rozumnej diskusie s tebou aj dohodnúť a ustúpiť. Už len to najmenej je, napríklad napísať tu, nie rýpavo, ale ako normálnu otázku, že prečo boli tvoje príspevky zmazané a sám dobre vieš, že by si odpoveď dostal. No reaguješ automaticky útočne.

A negatívny/rýpavý/útočný príspevok nemusí predsa obsahovať vulgaritu na to, aby bol neadekvátny alebo horšie znejúci, ako iný aj s vulgarizmom (čím samozrejme vulgarizmy neobhajujem). Ale to podľa mňa vieš aj sám. Čím sa vraciam k mojej otázke vyššie, prečo v pár veciach nevieš reagovať s kľudom a porozumením, tak ako to robíš pri väčšine?
@H34D (09.12.2019 15:13): Byla to dle mě laciná provokace s cílem urazit adminy. Zcela zbytečný příspěvek. Ostatní si ho mohou přečíst zpětně v logu.

Pokud někdo z týmu nesouhlasí, poučte mě.
Jo, tak se poplácejte po zádech hoši a četl vůbec někdo z vás, kromě Fritola, ten můj příspěvek? Teda jestli jsem vůbec pochopil, že Fritol je člověk, co má práva mazat příspěvky a byl to on, kdo ho smazal.

Já jsem nenapsal ani slovo o tom nováčkovi a o jeho komentářích, tak co tady melete o tom, že já si rýpu, já si léčím komplexy a já mu mám psát PM? Příspěvek jsem směřoval na ostatní "zkušené" uživatele, kteří v diskusi lamentovali a s patřičnou nadsázkou jsem je rozháněl pryč. A stejně mi to nějaký komunista smazal, to je absurdní. Nebyla tam jediná urážka, vulgarita, nic. A když o tom napíšu příspěvek, tak zase smazat, paráda. Se divím, že jste mi tohle nesmazali...
Tak co, který hrdina z administrátorského klubu si léčí mindráky v diskusi Watch Dogs? :)
@Gordon (09.12.2019 12:16): Znám to dobře (čtyři body po snaze přispět na DH opravdu dokáží rozlobit), zlomový moment přichází se stovkou přidaných her a tím, že si je přidáváš sám. To zcela mění dynamiku a přidávání je, minimálně pro mě, již zábava. A hlavně nečekáš třeba i 20 dní, jak tomu bylo dříve (dnes už to je lepší, jak koukám).
@Drolin (09.12.2019 12:10): To by bylo už na nic, třeba já se snažím dát tu padesátku, což je taková příjemná motivace, tak přidam hru, snažím se vymyslet stručný a výstižný popisek, a pak mi za to schvalovač dá čtyři body, takže se to nezapočítá, a když mu napíšu, proč dal čtyři, tak napíše že je to moc krátké, tak mu napíšu že o rozšíření mapy se toho moc napsat nedá, načež napíše že celkově to na něj mělo prostě jen čtyřbodový dojem... :-D

guess i write irelevant texts then.
Možná by nebylo špatné přidat achievement za loajalitu bustnutou po 200 dnech. :-)
(Nedal jsem do no návrhů, protože to je spíš povzdechnutí.)
@Filom3n (09.12.2019 11:10): já kapra můžu, ale jednou za rok stačí... poslední léta mývám čerstvého z Vltavy, tak je třeba ta chuť o něco lepší?... ale u mě stejně vede rybí polévka, což je pro spoustu lidí nepojídatelné jídlo, což chápu, ale stejně to miluji :-)
@Fingon (08.12.2019 00:00): trAdice vanocni - vánoční kapr vznikl za 2 sv. Valky protoze nemci ukradli a sezrali vsechen domaci dobytek, ale cesi.proste chteli maso tak lovili kapry (nic jim Jinyho nezbylo) tolik k.tradici

U nás byli kapri i veprovy i kureci rizky a každéj si dal do chtěl. Záleží jak moc je kapr chutnej po blatu. Chutná mi jak od koho / jal kterej...
@Fingon (08.12.2019 00:00): "místní tradice pořizovat si speciální vánoční ikonky" je tradice na internetových fórech a komunitních webech snad počátku internetu, to není žádná lokální věc DH.
Stejně je fascinující, co všechno se nabalilo na přání katolické církve, aby se lidi zbavili pohanských zvyků, např. slavení zimního slunovratu... Zajímalo by mně, jestli z toho nebo z yule měli naši předkové taky depky...

Btw Tradice :-P

Já třeba nemusím místní tradici pořizovat si speciální vánoční ikonky, kdo s tím vůbec přišel? Pár let to bude...

Komu nejede kapr, ať si dá houbového kubu (kromě hub je tam i sádlo a kroupy), ten je mňam a taky je to tradiční vánoční pokrm.

S kaprem problém nemám, spíš s bramborovým salátem, který nesnáším. Když byl ještě tata naživu, máma musela dělat jeden bramborový salát pro sebe, druhý podle receptu tchýně pro tatu a brambory na másle pro mně a ségru...

Manželčina rodina pro změnu nemůže kapra ani cítit, natož rybí polévku (do které se dělají knedlíčky z jiker, mlíčí a z masa z uvařené kapří hlavy) a místo toho si dávají ke štědrovečerní večeři meatballs.

Koledy mi od dětství lezly krkem, ale mezitím jsem si na ně i zvyknul. Ale nejvíc se mi líbí ty v latině, třeba Gloria in excelsis deo (což znamená sláva na výsostech Božích) nebo Adeste Fideles (něco jako přijďte, věrní). V latině zní všechno víc cool :-P

Venite Adoremus!
pritom kdyby clovek v srpnu dotah domu kapra a tasku s darkama a rozdaval by usmevy a dobrou naladu a pohodu na vsechny strany vsichni by ho meli za magora. Zvlastni ze chlad, cislo v kalendari a jakasi tradice o ktere uz ani vetsina lidi nevi odkud a proc prisla to cele hodi do normalu :)



@samorost (07.12.2019 16:40): Jo musi, nas sef je jak na trni, divoce mu sviti oci a byl by nejradsi aby jsme v obchode trceli 24/7, bohuzel se musi spokojit jen z 12/7 .p
@Bursoft (07.12.2019 14:22): "Jakože je vtipný sledovat, jak se nejateističtější národ na světě na měsíc změní na křesťany a nutí se do svátku, jen protože si myslí, že by se to mělo dělat.."

Nikdo se na křesťany nemění, come on..prostě je to tradice, někomu se líbí, někomu ne.
@Bursoft (07.12.2019 14:22): Já v tomhle obecně nikdy neměl s nikým shodu, ale asi to bude tím, že prostě seru na to, co chtějí ostatní, chápu že dostat dárek a nedát sám žádný je blbý, takže se to očekává, ovšem pořád to má být tvé svobodné rozhodnutí.

Dar není z podstaty dar, pokud ho chceš nebo máš nutkání oplatit.

@Dan9K (07.12.2019 15:29): Vidíš, já na vánoce celý den pařím hry a nikomu to nevadí a není to tím že bych žil sám, protože nežiju.
jo, jak píše Bursoft, rodina, přítelkyně, všechny mě do toho nutí. Kdyby bylo jen na mně, tak na štědrej večer pařím hru a úplně to ignoruju :-) A jasně, že toho kapra nežeru, ale u všech babiček to byl vždycky boj na život a na smrt, i máma když ho odmítnu, tak dělá, že jsem zkazil úplně celé Vánoce a jsem ten nejhorší syn na světě. Prostě konstatní tlak chovat se podle představ ostatních lidí. No nic.
@Gordon (07.12.2019 13:51): Tak to se lehce říká, ale vysvětli to rodině. Já Vánoce taky nesnáším - a ano, místo kaprů se díky mě dělá aspoň treska nebo pstruh, páč to jde jíst, pro ostatní, co nejí ryby, tak řízky. Ale 10 let se pokouším všechny přesvědčit, ať se vyserem na dárky, ale ne, furt se musí něco kupovat, i když už v rodině není žádný dítě. Když se zeptáš, co ostatní potřebují, tak nikdy nic nepotřebují, takže kupuju furt to stejný dokola, už je mi to jedno.

Ale ten zbytek, jak píše Dan, prostě se tomu nejde vyhnout. Chodím třeba z práce pěšky na vlak přes Svoboďák v Brně, protože je to nejkratší cesta a projít tam v tomto období je o nervy. Všude kýčovitý hnusný stromky, otravný koledy, vožralý lidi z předražených svařáků. Vejdeš do obchodu, lidi se chovaj ještě debilněji, než normálně atd atd.. Jakože je vtipný sledovat, jak se nejateističtější národ na světě na měsíc změní na křesťany a nutí se do svátku, jen protože si myslí, že by se to mělo dělat..
@Dan9K (07.12.2019 01:59): Modlitbu můžeš nahradit vzdáním holdu těm co tu již nežijou v podobě minuty ticha, ikdyž i to možná je pro ateistu blbost, pokud není tradicionalista. Místo kapra si můžeš udělat maso, které máš rád. Pokud si vegoš, tak třeba tofu karboše, dit je to jedno, kapr přece není povinnost, vánoce mají být především takové, jaké je chceš mít ty, popřípadě ve více lidech udělat kompromisní konsensus.

No a pokud pro tebe nemají vánoce ani tradiční váhu, nikdo ti nebrání přece je neslavit. :)
@Jumas (07.12.2019 09:06): To má svoju logiku. Vyberieš si meno, aké sa ti páči, vybavíš si úradnú zmenu mena a môžeš sláviť meniny s čistým svedomím, že si sa o ne zaslúžil. :)

Kwoky, ideš to toho?