Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Musime si to hlidat, ale vzhledem k tomu, ze mam ted jednu navstevu za druhou, tak ma pozornost tak byla na chvili jinde a vysledek je ten, ze jsem o rok starsi a sedivejsi a body v prdeli! :) :(
Ty vole, to nasere - asi 5 dni k Zatracene loajalite, ten den stejne pusteny pocitac, ale z nejakeho duvodu se clovek zapomene prihlasit na DH! :(
Za chyby se plati...
@LIUWIL (27.07.2015 06:33): Rozklikavani techto veci nic neresi, vsiml jsem si, ze tobe to funguje. Ja to zkousel a mne to nejde. Jediny zpusob, ktery jsme zde kolektive odhalili, je tedy pretocit mobil a nasledne kliknout na zpravy..
@Garret (26.07.2015 21:15): Zapomněl jsem uvést prohlížeč - Chrome.

Již kdysi jsem si říkal, že bych to měl nahlásit adminům jako bug, ale nakonec jsem si řekl, že by problém mohl být třeba u mě.


Ehm, a zkusili jste otočit zařízením o 90 stupňů ? :-)
Mně to tak funguje již dlouho. Na výšku jenom deformovaný proužek okna, pokud otočím telefon na šířku a zprávu spustím, tak na šířku jdou zprávy pohodlně přečíst.
Samsung Galaxy NOTE II, Android 4.4.2
@valcik (23.07.2015 18:36): Ještě mě napadlo, že [neexistující příspěvky] vznikají i při přesunech diskuzí. Volba "Reagovat" totiž vede pouze do konkrétní diskuze, na na trvalý odkaz příspěvku.
@Say (23.07.2015 19:53): Odpovedal som ti viackrát. Že máš problém prijať odpoveď, nie je moja chyba. Odo mňa chceš, aby som si priznal, že som spravil krok vedľa, pritom som ti ustúpil už dávno. Chcel som to vyriešiť v prvom momente a riešime to doteraz, pretože z tvojej strany nebola ochota. Naviac spôsob, akým si sa "domáhal práv", nebol úplne najvhodnejší a doteraz ti to nedošlo. Ja si chybu uznať viem a poučiť sa, skús to niekedy aj ty.

@Bursoft (23.07.2015 20:15): Na to sa hodí výraz "drama queen" :)
@Crash (23.07.2015 18:18): Vždy je možné kliknout na "reagovat", napsat svůj příspěvek, ale NEodesílat ho, pouze zkopírovat do jiné diskuze (např. Všeobecně o hrách, O všem a zároveň o ničem, Kultura, ale třeba i diskuze vývojáře) a odeslat tam. Poté o tom do původní diskuze napsat zprávu a doufat, že se připojí i ostatní.

@valcik (23.07.2015 18:36): Osobně se "neexistující přípěvky" snažím řešit tak, že pokud se ztratil kontext, tak mažu i nezávadné příspěvky. Ale, ne nezbytně celé vlákno.
@Crash (23.07.2015 18:18): Toto je prave ten problem, zacne to ako relevantny prispevok ale je v nom povedane nieco okrajove co priamo nesuvisi s hrou, ale je to zaroven dobra tema k diskusii. Ako to riesit.
Moyno bz sa mohlo roylisovat od vyslovene "prvotneho offtop[ic" a od "sekundarneho offtopic".

Niekedy taky offtopic nemusi byt priamo suvisiaci s hrou ako takou, ale moze suvisiet s niecim cim sa hra nejakym sposobom zaobera, napr. Realizmus, historicka presnost atd podobne veci.

Asi by sa mala zist dozorna rada (akconari DH) a odhlasovat nejaku rezoluciu ohladom riesenia offtopic problematiky.

Necital som vsetko pac idem hrat a nemam cas cele vlakno citat teraz ale dostal som sa po Crasha a toto ma napadlo.
Mě osobně spíš přijde promazávání off-topicu hodně nekonzistentní. Jednou tady řešíme alkoholismus ve "Všeobecně o DH" a normálně to projde, jindy se zase začneme bavit o trochu více světském tématu ve "Všeobecně o hrách" a zničeho nic tama projedou tanky a zboří posledních dvacet postů.
Vzhledem k tomu, že tady ta diskuze není zas až tak žívá, si myslím, že ten off-topic ani ničemu nevadí, pokud není opravdu extrémní.

Abych ale pravdu řekl, nijak extra mě to nesere. Vyrůstal jsem na 4chanu.
@Crash (23.07.2015 18:18): Já tedy nevím, na práci adminů si stěžovat nemůžu. Příspěvky vulgární a opravdu mimo, třeba i vůči mně, byly smazány. Občas mi důvod smazání některých příspěvků zůstává nejasný, ale myslím že k narušování diskusí zde nedochází.
Souhlasím s Bursoftem, napsal to dobře a nechápu zbytečné animozity a rozčilování se kvůli nějakému smazanému postu.
Tím spíš, když smysl Sayova postu mi taky nějak uniká, navíc jestli byl psaný nějak stále dokola, jestli jsem to dobře pochopil, to se pak "dožere" i mírumilovný admin
Já furt nechápu (a teď to myslím obecně tady na DH, protože tady to panikaření tu bylo už xkrát), proč si někteří uživatelé pořád myslí, že se s nima někdo musí za každou cenu s*át. Jednou jsem moderátor diskuze, něco udělám a rozhodně se nepotřebuju veřejně ani jinak obhajovat (jelikož mě někdo pověřil tady tu práci dělat). Na jiných webech by za podobný kňučení a rýpání byl např. jednodenní ban na vychladnutí hlavy. Je vtipný, jak se tu hromadu uživatelů do krve bude "soudit" o nějakej blábol v diskuzi a vydobývat si tu "odpovědi" na něco, co odpověď nepotřebuje... Just chill down..
@M.a.t.t. (23.07.2015 19:11): Osobní problémy si klidně v poště řeš, tohle je problém týkající se každého návštěvníka DH. Pořád jsi mi neodpověděl (ani Eru), jaký je mezi níž zmiňovanými posty rozdíl (ale asi to ani vědět nechci). Jasně, všechno je subjektivní, ale čeho je moc, toho je příliš. A v tomhle případě jsi udělal krok vedle, uznej sám. Do příště se poučíš a bude nám všem hej. Deal?
@Say (23.07.2015 18:48): Ty máš fakt zlý deň... Napísal som, že sú iné možnosti a ako prvú možnosť som uviedol konkrétne verejné vlákna, ako druhú poštu. To na čo mám či nemám právo je irevelantné, každý pristupuje ku všetkému subjektívne. Ty to nebodaj robíš inak? Ber si každopádne si príklad z prístupu Bursofta.

Mimochodom, krivdíš mi. Tento problém sa týka VIP všeobecne a je to tým, že každý všetko posudzuje podľa vlastných merítok. Akurát ja nemám problém sa k tomu priznať. Preto som aj dal Crashovi za pravdu, že by to možno chcelo zmenu, ale muselo by sa to jasne stanoviť pre všetkých VIP.

Inak keď si spomeniem na cenzúru, ktorá vládla na jedných stránkach....To by tu asi uživatelia neprežili. Aj najmenší offtopic sa okamžite mazal a akonáhle sa k tomu začal niekto vyjadrovať, či k práci modov, reálne mu hrozil diskusný ban.:)
Já myslím, že semtam výstražný promazání kydů ničemu nevadí, já jsem naopak rád, že to tu VIP sledují a mají zájem držet diskuze na úrovni. Pokud někdy někdo mně něco smaže, tak buď zalezu do kouta a vyplaču se anebo to vezmu jako dospělej, dám si na den pokoj od DH a nebudu to řešit :D A pokud se VIP splete? Tak mu to taky jako dospělí odpustíme (popř. ho vyfuckujeme do pošty..)..
@valcik (23.07.2015 18:36): Tak doufám, že bod 2 je jen rejpavý vtip, byl bych dost nerad aby se Matt stal terčem mé výtky, za prvé to bylo myšleno obecně, a za druhý bych měl úplně jiného favorita, ale to si nechám pro sebe. ;-)

Spíš bych navrhoval, aby si to VIP probrali mezi sebou a s adminama, jestli jim to takhle vyhovuje nebo by se dalo trochu povolit uzdu. Na druhou stranu jsem asi ten poslední, kdo by tu toužil po diskuzním fóru na úrovni těch co jsou na Novinkách nebo Idnes, ale s těmi reakcemi na offtopic mi to tu přijde přehnané.
@M.a.t.t. (23.07.2015 18:37): Mažeš mi (podle mě) bezdůvodně posty z veřejné diskuze, očekávej tedy veřejné dotazy. Přístup "ktorá už smerovala k potenciálnemu flamu" je čistě subjektivní a neopravňuje tě to mazat. Takhle za potencionální flame můžeš považovat každý druhý post. Dokonce ani OT to není. Přijde mi to jako přehnaná reakce a z tvé strany a není to poprvé (teď nemyslím mazání jen mých postů), čekej tedy výhrady.

@Say (23.07.2015 18:22): Napíšem to poslednýkrát. Ten príspevok mi prišiel nad rámec témy, ktorú som sa snažil ukončiť cez Isairov post a ktorá už smerovala k potenciálnemu flamu. Že to tak z tvojho pohľadu nebolo myslené? V poriadku. A ak sa ti nezdá práca VIP, skús to ďalej nerozpitvávať v diskusii, ktorá sa toho netýka, ale rieš to priamo s vedením. Inak vytváraš offtopic, ktorý má podľa mňa momentálne VIP právo mazať. Chápem, že to môžeš vnímať zo svojej strany ako krivdu, ale máš na to konkrétne diskusné vlákna, či poštu. Ok? Pokiaľ je VIP rozumný, tak si to s ním určite vyjasníš.

@valcik (23.07.2015 18:36): Jeden za všetkých, všetci za jedného! Inak tie odpovede na neexistujúce príspevky bijú do oči aj mne.
@Crash (23.07.2015 18:18): Nie si sám, vidím to podobne. Mazanie mojich príspevkov mi nevadí a dokonca sa autocenzúrujem sám, ale častokrát narážam na diskusiu plnú odkazov na [neexistující příspěvek] a to je otravné, ak človek nesleduje DH denne. Napadajú mi dve riešenia, aby sme boli konštruktívni:

1.) Možno by pomohlo uzamknuté „odpadové” vlákno, do ktorého by sa premiestňovali off-topic príspevky namiesto mazania, s tým že by v pôvodnom vlákne namiesto [neexistujícího příspěvku] zostal odkaz na jeho nové umiestnenie. Tak by si záujemcovia mohli pozrieť zakázanú diskusiu a príspevky v odpadovom vlákne vy sa mohli cez nejaký skript prípadne odmazávať, povedzme s týždňovým oneskorením, aby nežiadúca diskusia nezväčšovala objem databázy.

2.) Defenestrácja! Prehodiť Matta cez Windows 95! :D

(Trvalé zmazanie príspevkov s nelegálnym obsahom, ktorý porušuje platnú legislatívu ČR, je naprosto v poriadku.)
@M.a.t.t. (23.07.2015 18:18): Já se tě ptám na důvod smazání, teď se na to ptám i Eruho. Pořád se tu oháníš nějakým osobním problémem, který mě vůbec nezajímá. Chci vědět, jaký důvod tě opravňuje mazat zrovna tenhle post, a ne třeba post o dva vedle. Protože já tam rozdíl fakt nevidím a ani si nejsem vědom porušování nějakých pravidel. Jak to teda mám brát, když ne zaujatě z tvého pohledu?

Opravdu, vysvětli mi rozdíl mezi postem: "I Jade Empire... Jak přes kopírák" s postem "A čarodějka je vždycky v nesnázích. :-D"
@Say (23.07.2015 17:49): V pošte som to s tebou riešil a nakoniec ti napísal, že to môžeš uviesť v pôvodnom znení. Nakoľko si však zjavne myslíš, že niektorí VIP sú voči tebe zaujatí a nedokážeš akceptovať fakt, že nikto nie je neomylný, tak sa ani nedokážeš zachovať rozumne. Miesto toho si to neustále postoval s tou dodatočnou poznámkou, ktorá je vlastne offtopic a naďalej to rozmazávaš s poznámkami o zneužívaní právomocí. Nemáš náhodou aj ty zlý deň? Písomného ospravedlnenia sa bohužiaľ nedočkáš, tak to normálne uzavrime. Ja som sa o to snažil, to len ty nechceš.

@Crash (23.07.2015 18:18): Súhlasím, možno by to chcelo riešiť trochu inak a premazávať len tie extrémne prípady. Musel by sa však stanoviť jednotný meter, offtopicy a podobné debaty pokiaľ viem, maže každý VIP.
@M.a.t.t. (23.07.2015 15:57): Pojďme se o tom bavit jinak. Jsem sám, kdo má pocit, že se to tu přehání s reakcí na offtopic příspěvky, které ale většinou vyplynou z debaty k tématu? Jako upřímně se mi sem chce psát míň a míň, protože když se delší debata rozvine a většinou se rozvine někam jinam, než bylo původní téma, tak se dřív nebo později objeví někdo z VIPů, kdo nás okřikne jak malý haranty. A mazání příspěvků považuji vůbec za něco, s čím by se mělo přicházet až v extrémním případě (vulgarismy, nadávky, spam apod.) Vidí to někdo podobně? Fakt mě zajímá názor ostatních.
Eru nezklamal a smazal stejný post z odůvodněním: "A to z toho důvodu, ať se bavíte o čemkoliv, poslední řádek tvého příspěvku na veřejnost nepatří."

Vážně? Nebo máte nějaký špatný den?=(
@Say (23.07.2015 15:36): S tebou je to niekedy ťažké. Ak sa chceš odvolávať na údajné zneužívanie pravidiel, znova ti zopakujem to čo v pošte. VIP má právo premazávať prípadné offtopicy, či flamy. Neviem o tom, že by to bolo inak - Ak to priamo zakáže sám Memphis, nemám s tým problém. Každopádne ani VIP nie sú neomylní, niekomu sa stane, že schváli popis plný chýb, niekto odhadne situáciu v diskusii inak. Ale tým, že budeš dookola postovať jeden a ten istý príspevok s poznámkou o mazaní si nepomáhaš obzvlášť ak som to s tebou snažil normálne vyriešiť cez poštu.
Tady je totiž relativně rozumná banda. Rozhodně myslím, že by se neopakovalo to, co na webu konzolista.cz, když se člověk snaží diskutovat o hře. Škoda no.
@SilentWolf (23.07.2015 10:47): To je už evergreen a divím sa sa, že ti to ušlo, riešilo sa to mnohokrát. :) Údajne je to náročné na implementáciu, aspoň tak sa vyjadril Memphis a kto by ho spochybňoval. Musíš veriť, že raz tu budú.
Nikdy jsem se nad tím moc nepozastavoval, ale je nějaký důvod k tomu proč tu nejsou konzolové hry?
Už i na databázi se mažou komentáře? Smím být tak smělý a zeptat se, co můj a Conanův příspěvek porušoval? Shledala ho zdejší administrativa politicky nekorektní? Nebo jen nepochopila prostou narážku?