Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@kristmeister (11.03.2014 19:50): Jo když hejtoval to WOWko, toho jsem si všiml na hlavní stránce. A hlavně mě praštilo do očí, že jak to tam WOWku solil ty nuly jednu za druhou tak jí lupnul i Peggle: World of Warcraft, by mě fakt zajímalo, jestli vůbec tuší co to je za hru. Ale to se samozřejmě nedovíme. Prostě hodil do vyhledávače "World of Warcraft" a co mu vyjelo dostalo nulu. :D
Můžeme ještě začít proč je procentuální systém hodnocení na starou housku.
@Mount (11.03.2014 19:38): tohle je spis hejtovani znacky a ne nazor. normalni clovek by nehral 10 dilu neceho co se mu absolutne nelibi....to same, ze dal nulu WOWku a jeho datadiskum. Tak kdyz se mu nelibi, tak proc do nej cpe datadisky? Mam dojem, ze tenhle clovek nehral ani jeden dil HP a ani to wowko.
@kristmeister (11.03.2014 19:04): To je takovej ten typ nedomrlce, kterej ve mě reflektuje obavu, že narodit se o 10 let dřív a mít o 50 IQ míň, mohl bych být jako on. Brrrr, chudák malej, potkat ho na ulici hned bych mu dal lízátko (no pedo pls).
K nedořešenému tématu: Jistěže mazat staré hry. Navíc je třeba do teho pořádně hrábnout: DB by měla být jen seznamem her, které mají vyjít. A jakmile hra vjde, je stará a z DB se smaže.
Kazdopadne pokud si chci koupit hru. Jdu na par stranek, kde jsou recenze.A pokud je to fakt dobra hra,Tak si prectu komentare od lidi, co ji hrali a ne sracky, kde hra dostane 10/10 , a nebo 3/10 a je to prave naopak.
Nebo jeste lepe ze se z recenze dozvim bud nic a nebo, ze hra je pekna a drsna a tim to konci.

Marty treba jen chtel trochu zabavy :D
V mém případě právě naopak ocením komentář ke staré hře, kterou někdo nedávno hrál a případně dohrál. Kolikrát mi řekne víc než dobové recenze, které většinou stejně znám :)
No, chlapci, co si budem lhát do kapsy, na kvalitu recenzí na eurogamer.cz nemá nikdo z nás.
@jazz1 (10.03.2014 14:47): + navíc recenze často bývají dobové a je fajn se o dané hře něco dozvědět i ze současného pohledu, kdy je úroveň pro hodnotitele nastavena někde úplně jinde

U nových recenzí si opět radši přečtu komentáře na DH, než "profi" recenzi, protože recenzenti mají (kdo ví proč) tendenci děsně nadhodnocovat třeba i jenom lehce nadprůměrné AAA tituly a podhodnocovat budgety.
@Marty34 (10.03.2014 13:49): Ona i recenze na "odborném" webu je pouze subjektivním komentářem daného recenzenta. A nejen dle mých zkušeností jsou mnohé komentáře na DH, i když neodborně napsané nebo s pravopisnými chybami, mnohdy přínosnějšími pro rozhodnutí o koupi dané hry, než skutečná recenze.
@ViRus (10.03.2014 14:37): Já bych se kritikou jeho postoje vůbec nezabýval, má na svůj názor právo a i kdyby hrál třeba třicet let, stále může patřit mezi inovátory(tj. staré hry jsou už překonané sračky) těch znám taky spousta.
Me spis zarazi, ze nekdo, kdo sam o sobe tvrdi, ze je 15 let vasnivym hracem, ma takove otazky...
@Chuck (10.03.2014 14:34): souhlasím s tebou, ale mám jen malou poznámku. Zapomněl jsi Marty34 vysvětlit, že slovo hráč ve zdejší komunitě znamená "poutník hledající pravdu na cestě boží" a že stále věříme tomu, že skrze hry objevíme a poznáme boha, včetně věčné nirvány až se rozplyneme v moři a harmonii binárního kódu, z kterého je celý vesmír upředen.
11000001010011010100010101001110001000000100001001010010010000010101010011011000010001010010000000100001001000010010000100100001
@Marty34 (10.03.2014 13:49): Zdejší komentáře opravdu recenzemi nejsou a hlavně jimi ani být nemají. Jsou to prostě hráčovy ryze subjektivní dojmy a pocity z právě hrané či dohrané hry. To, jestli před koupí hry dáš na recenze na jiných webech nebo vsadíš na místní komentáře, je samozřejmě Tvoje věc, ale troufl bych si říct, že dost DH uživatelů, včetně mě, si před takovým rozhodnutím přečte právě místní komentáře.
@Marty34 (10.03.2014 13:49): Je to presne tak, ako ti to tu prezentovali viacerí. DH skutočne nie je internetový časopis o herných novinkách, ale databáza, ktorá sa snaží pokryť celú hernú sféru. Presne preto sa tu pridávajú aj staré, možno zabudnuté, kúsky, o ktoré ale i v dnešnej dobe môže byť záujem, len o nich ľudia nevedia. Preto fungujú (úspešne) aj v dnešnej dobe služby ako GOG. S (ne)kvalitou komentárov máš pravdu, ale od toho sú tu plusy a mínusy, ak sa ti niektorý zdá absolutne neprínosný, tak ho tak hodnoť. Vďaka tomu sa vyfiltruje "kvalita" a hore budú komentáre, ktoré sa oplatí brať ako smerodajné. A podotýkam, stále su to komentáre, nie recenzie, čo ani nikto netvrdil. Každý má právo napísať svoje vyjadrenie, ak sa mu zdá, že má čo povedať. Naopak, ja oceňujem viac, ako niekto napíše komentár k staršej hre, ktorá napríklad komentár nemá a vďaka tomu na ňu možno niekoho naláka. Nie je všetko len o novinkách, kvalita je aj v minulosti.
@Marty34 (10.03.2014 13:49): Ona ti možná totiž tak trochu uniká podstata databáze, tou není být herní časopis, či informační portálem o novinkách ve světě her a vývojářských studií, ale má dávat dohromady co by jako kulturní odkaz lidstva! Veškeré hry, které kdy byli požehnáni binárním kódem! A to my, kněží Binárního kódy také děláme, jako slůvko po slůvku skládáme hry do databáze a píšeme tak novou svatou knihu, která je požehnána samotným křemíkovým nebem. 0001 01101 00101 01110 !
@Marty34 (10.03.2014 13:49): Pořád vycházíš z mylného předpokladu, že všichni kupujeme jen novinky. Přitom takový GOG.com vystavěl svůj byznys právě na tom, že je stále zájem i o starší hry. Skutečně jen málokdo odehrál všechny zajímavé hry v minulosti vydané a čeká jen a pouze na novinky. Většina naopak spoustu starých dobrých her nehrála a proto i dnes je může zajímat názor na starou hru právě i z dnešního pohledu. Jak se to hraje dneska, jak to rozběhat na moderním HW a nebo prostě jaký je názor hráčů na tuhle hru. Odborné weby často podléhají hype, takže pak je tu i u novinek sorta lidí, kteří radši počkají na názor obyčejných hráčů, než aby věřili webům, jejíchž recenze kolikrát neodpovídá následnému hernímu prožitku, protože je ušita narychlo honem honem aby byla co nejdřív (nebo dokonce zaplacená). Takže i u novinek to má smysl. A pak je tu taky sorta lidí, která si chce jen zavzpomínat u komentáře na hru, kterou hráli strašně dávno, a třeba si připomenout nějaký detail, na který už dávno zapomněli...
To jsem necekal, ze muj post vzbudi takove povyrazeni :)
@valcik (10.03.2014 09:32): Na konzolich jedu prevazne exkluzivity, dle me sestavy jsem nyni prevazne PC hrac, takze reci o konzolistovi si nech, i kdyz proti nim nic nemam.
@M.a.t.t. (10.03.2014 12:30): Zadny trolling, mysleno zcela vazne.
@Všivák (10.03.2014 12:28): NE to rozhodne ne, ale snazim se prijit na to, jaky komentare maji presne ucel. Asi mi da kazdy za pravdu ze recenzemi je nazyvat nemuzeme. Pokud tedy ocekavam nejakou novinku, kterou vaham ze si koupim, tak prece pujdu na weby, ktere recenzi zprostredkuji velmi brzy a podle ni se taky rozhodnu o koupi. Vetsina komentare zde je napsana kolikrat tak pubertalne a neodborne, ze pak pokladam otazku, zda to nekdo cte a to pak vic, kdyz je to komentar na x let starou hru, ktery taky trva nekolik desitek minut napsat a precte si jej snad jen par lidi, za to obdiv temto lidem.