Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Charllize (08.03.2021 20:01): Ja jsem ted zrovna zkousel Dolphin pro Gamecube (ale v nem mi nefunguje Xbox ovladac, takze smolik) a PPSSPP, ktery je fajn. Jen ty hry samozrejme maji rozliseni 2 pixely na 2 pixely.

No, co si budeme povidat, na nejake vaznejsi hrani to asi moc neni. Ale zase kde dnes sezenes starsi konzole...
@Naginata (08.03.2021 19:57): No a pak tu je samozřejmě problém s hrama, emulátor se dá nějak obkličkovat ze je legální, ale bez her je jaksi k ničemu, a hry ze switchi běžící na emu legální určitě nejsou. To nemoralizuju jen konstatuju. Proste emu konzoli je vždy na hraně a čím novější tím víc.

Jinak emulatory jsem zkousel skoro vsechny, ale hrat na tom nechci, je to trochu jako jet Dakkar v Zetoru, spis pro lidi co si z nejakeho duvodu nechteji konzoli koupit ale hry z ni by radi hrali. Hlavne PC komunita. A ted bych zacal rantit na ukor pc, yay, to by jste si zas pocetli, ale ovladnu se :)
Tyvole, teď jsem zjistil že vývojáři Switch emulátoru Yuzu dostávají 15 000 dolarů měsíčně :D
https://www.patreon.com/yuzuteam
Cemu a RPCS3 tímy oproti tomu dostávají "jenom" pod 3000.
Zkoušel někdo z vás tyhle emulátory na svém počítači? O Nintendo konzole jsem nikdy neměl veliký zájem ale Switch vypadá zatím podle mne lépe než PS5. 
RPCS3 prý udělal veliký pokrok a některé hry na něm jedou lépe než na PCSX2, který je funkční ale pořád má mnoho menších problémů kvůli komplikované struktuře konzole a je tam třeba pořád měnit nastavení. Já mám od Sony skoro všechny konzole, ale někdy se mi prostě nechce zapínat televizi a připojit k ní svou starou konzoli :D
@TombSpirit (15.02.2021 19:13): Jo to bylo ono! Super, díky moc!

Já už Daemon Tolls nepoužívám, ale nedávno jsme ho potřebovl na nějakej starej ("ne" i.so) image. On za ty léta zas nabobtnal o milion "užitečných funkcí.
No to je pěkný. nemám ponětí co by to mohlo být. Vůbec mě nenapadá co je "Chytit!" Je i divný, že je to česky
Nevím, jestli to tady někoho zajímá, ale relativně nedávno jsem objevil skvělou stránku, která nabízí několik hackovacích her. Pokud vás zajímá, jak hacking vypadá ve skutečnosti a máte chuť do toho proniknout, tak by vás to mohlo zaujmout. Jsou tam hry od nejlehčích (základy práce s terminálem a nějakými příkazy), přes nějaké hry, které vás naučí serverovou bezpečnost, až po různé exploity. Je to hezky stupňované a poměrně uživatelsky přívětivé.
@Zmrzlina zmrzlá (04.02.2021 19:39): Pokud se budeme bavit o dualbootu, možné to je. Problém je v tom, že nový hardware často nepodporuje Win XP a starý zase nemusí šlapat pod desítkami. Zkombinovat to tak, aby fungovalo obojí, nemusí být úplně jednoduché (jsi limitovaný dostupností ovladačů).

VirtualBox je řešení, ale nepodporuje akceleraci videa, takže cokoliv běžícího ve 3D pod DirectX nebo OpenGL může být problém vůbec spustit.

Vsync: Co máš za počítač?
Je možné mít víc jak jeden Windows operační systém v PC ? Např Windows XP a 10 v jednom PC,ale nejlépe bez toho aniž bych musel systém přeinstalovat či nějak narušit poškodit.

Někdo mi říkal o něčem jako virtual box nebo dual boot,ale nevím jestli to bude splňovat moje podmínky, potřebuju to kvůli starým hrám ( vše legálně koupené ) a taky prostě z nostalgie no.

Jinak proč u některých her nefunguje vertikální synchronizace ? Respektive když jí zapnu tak stejně nefunguje vlastně se nic nezmění......čím to je ?
Steam
Komunitní trh je nedostupný z následujících důvodů:
Na svém účtu musíte mít uskutečněný platný nákup, který byl proveden před více než 7 dny. Nesmí však být starší než jeden rok. Dále u Vás nesmíme evidovat žádné platební nesrovnalosti

To jsou zase nějaké novinky na steamu koukám :) ještě nedávno jsem kupoval a prodával na steamu a ted mi steam říká, že musím něco koupit a nesmí to být starší, jak 7 dnů :D :D
@MCZ (01.02.2021 18:10): Super, díky za tip. Já nebudu měnit MBR, takže by to snad mohlo být jednodušší. Vygooglil jsem nějaký tutoriál na Macrium reflect, který by měl umět naklonovat disk. Popř. mě teď napadlo kouknout, jestli western digital nemá svůj SW (oba disky jsou WD Blue SN550) a něco by měl mít. Když jsem kdysi kopíroval v pracovním noťasu Transcend disk pomocí jejich utility, tak to překvapivě zafungovalo, takže možná zkusím tuto variantu prvně.
Má prosím někdo zkušenosti s nějakým jednoduchým freeware SW, který naklonuje jeden disk na druhý?

Nejspíš budu kupovat druhý disk s větší kapacitou a nechci zase komplet vše přeinstalovávat. Moje představa je taková, že pustím soft, všechno se to přenese, následně původní disk odpojím a po restartu vše bude fungovat úplně stejně jenom z nového většího disku.

Obojí jsou SSDčka, původní 500 GB, nový 1 TB.
@AiMLEzZz (29.01.2021 19:27): presne bud v nastaveni grafiky nebo vetsina monitoru by to mela umet taky sama od sebe kdyz to na nich nastavit aspcect ratio na 4:3 nebo na auto - k tomu prave idealni monitory 1920x1200 pro stary hry jejihz maximalni rozliseni bylo 1600x1200
Nevíte někdo, jak se dá staré hry ve Windows 10 donutit běžet ve formátu 4:3, místo aby se na widescreen monitoru roztahovaly na celou plochu?
Celkem tam ty částky létají. Prý je to styl: "Monika, 23 let, hledam starsiho muze a moje predstava je 50 tisic korun mesicne". Jako moc se s tím holky nepářou. Databáze ruských nevěst hadr...
@mazar1234 (26.01.2021 19:39): ja sem singleplayer typ se zamerenim na pruzkum a snahou ses co nejvic vzit do hry, ale dosst zkoumam a to vse,steny, objekty,postavy, atd... a tak sem vlastne narazil na problem jako ghosting.

ale zas u FPS ktere se si vylozene rikaji o rychlost,reakce a presnost typu Borderlands nebo PayDay tak se zas podle toho preorientuju
TAk je to tim ze mam VA panel, ale teda pekne lzou s tou 1 ms odezvou, sem to meril v SW programu a nameril sem 7, uz sem volal na reklamaci a uznali mi to, jenze ted nevim jestli vzit TN nebo IPS. Ja hraju prevazne FPS takze pro me by melo byt TN je tak? Tam je ta odevzva nejmensi jenze zas je fakt ze ten kontrast u tohoto VA co mam je fakt luxus hlavne kdyz hraju ve tme tak to krasne splyva a na atmosfere je to znat, spis asi priplatim za IPS ktery by preci mel mit ten kontrast lepsi nez TN a odezvu mensi nez VA je tak? Protoze toto je fakt extrem ten ghosting za hybajicimi se modely u toho VA panelu.

Pochybuju ze me v DATARTU poradi a budou vedet kolik maji ty jejich monitoru realnou odezvu (bez lzi) ktere si pisou ty monitory). A tezko me asi nechaji kazdy si vyzkouset abych porovnal jestli ma mensi odezvu nez ten muj VA.

VYpada to ze to je tak trochu loterie, ale tak pokud zas budou psat o 1 ms a ja zjistim ze to je vic tak me to zas vymeni za jiny XD

A je pravda u TN ktery je 27 palcovy ze i presto ze se divam na monitor primo tak uz na okrajich lze pozorovat promenlivy a menici se kontrast?

A vy hrajete na ccem ze to tady nikdo neresi? To mate nejake monitory ktere maji vse...kategorie special univerzalni? XD
spis mam ted problem ktery vubec nevim jak resit, mozna doba odezvy monitoru? Ale co s tim? Jde o to ze pri pomalem pohybu mysi zustava smouha pomalu mizici, na mem starem monitoru bylo vse rychle bez tech efektu, spis defektu... nechapu mam 144 hz monitor Freesync zaple jak v nastaveni grafiky tak v monitoru a obraz je uplne pomaly s rozmazanym blurem,ci jak to nazvat.... jakoby motion blur ale vubec nevim co mam delat aby to zmizelo, zkousel sem vsemozna nastavveni monitoru a grafiky ale je to tam porad. Sice to neni TN panel ale i tak je to hodne videt a hlavne ze doba odevzy 1 ms.... JE to nejvic videt na barve cerne, kdyz pohnu mysi tak za ni zustane pomalu mizici cara cerne barvy

trochu pomohla funkce Radeon antilag ale je to porad :( , jenze zas nemam aktivovany FPS limit a karta se prehriva
@Bravewolf (23.01.2021 21:59): kriste pane! Ty jsi opravdu dal přednost RX 570 Polaris před RX 5500 XT Navi?! Chápu že ta druhá byla dražší ale také podává výrazně vyšší výkon ve hrách, o tichu a spotřebě ani nemluvě! To jsi čekal že Polaris nakrmí 144 Hz monitor za všech okolností?

Mám RX 5700 XT a nevšiml jsem si u žádné hry jakýchkoliv problémů s stutteringem v 1440p.
@Cobot (23.01.2021 16:23): ja totiz vul misto te RX 5500 xt tam nakonec dal RX 570 protoze sem chtel usetrit jenze ta karta jedoduse nestiha, je to tezky bottleneck, prehriva se i bez pretaktovani. Ale uz se poohlizim po RX 5700 xt,az trochu spadnou ty ceny, neskutecne jak ted za posledni 2 tydny vyleteli. ta uz tak prezrana by nemela byt, neco na tom polarisu bude no :(

nicmene sem neco o te RX 5700 xt cetl a nekolik lidi psalo ze s tim vyuzitim Vram meli daleko vetsi problemy, napr. neustale na 100 procent u kazde hry zpusobujici stuttering....nebo 2 gB usage jen ve win, apod.... ma nekdo tuto kartu a jake sou zkusenosti?

@Garret (23.01.2021 20:42): ja mam prave 144 hz monitor takze se me niz nez pod 120 FPS jit nechce
@Bravewolf (23.01.2021 15:15): 75-80 je ještě relativně OK teplota. zaplnění Vram nemá vliv na teplotu, na tu mají vliv právě ty FPS, které si omezil na 120, což už samo o sobě je vysoká hodnota. máš na to vůbec monitor? 120fps je zbytečných, pokud máš pouze 60hz.