Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Filom3n (02.12.2019 19:03): Viem. Systém načítava aj výrobné číslo každého disku a zobrazuje ho v správcovi zariadení, preto mi nejde do hlavy, že po reštarte namountuje úplne inú jednotku, nedokáže to rozpoznať a pristupuje k nej s pôvodnou konfiguráciou. Indická fušerina!
@valcik (02.12.2019 16:16): no to je otazka jak to odebral, pokud by pocitac vypnul, vyndal disk, zapnul aby windows zjistil ze f uz neexistuje, vypnul dal novy disky, zapnul a naformatoval disky s namapovanim tak by urcite problem nebyl.

Otazka je co se stane kdyz odpojis sifrovanej disk a pri startu si pocitac mysli ze tam fyzicky je. Asi se stane tohle. Těžko říct.

Víš jak to myslím?
@Toaleťák (02.12.2019 11:35): tak nejak by to asi melo jit asi taky.

Ono to nebude problem bitlockeru ten finguje spravne, presne kvuli tomuhle je to sifrovany, kdyz ti nekdo lohne kompl a budevse chtit k datum dostat tak se k nim práve nedostane :)

Otazka je co musi mit clovek doma za data kdyz je sifruje, pokud nestaci zaheslovat bios
Bitlocker je v pohode pokud pouzivas microsoft ucet a masvto zasifrovanu ve win, da se to odheslovat na webu.microsoftu
@Cobot (02.12.2019 10:50): Zkoušel jsi ten disk co je momentálně namapovaný jako disk F namapovat na jiné písmenko? Případně zapojit do PC všechny tři nové disky a současně i ten skutečně zašifrovaný, tak aby opět byl namapován jako disk F? Kromě toho si myslím, že by ta data šla zobrazit z Linuxu. Máš ho kam nainstalovat nebo používá ho někdo ve tvém okolí?
@Toaleťák (02.12.2019 11:35): dík zkusím, ale když pominu jak je tohle vůbec možný., že by si wimdows zamenili jeden disk za druhý jen podle písmenka...

Ono opravdu to vypadá že ten disk nebo přístup k němu je šifrování..

Jak si ověřím že to je opravdu zasiftovane. Sifrovani bitlockerem 1TB disku trava několik hodin. Tohle se stalo i nstantne. Jde mi o to jestli se dá vůbec ověřit že tam ty data jsou a zda jsou opravdu zasiftovana. Windows na tom 1TB disku hlasů že je nástroj bitlocker vypnutý. Nabízí mi jen možnost jak ho zapnout.

Recovery key k tomu původnímu 400GB disku mám, ale připadá mi neuvěřitelný že by fungoval na ten nový, zameneny 1TB disk.
@Cobot (02.12.2019 10:50): Jo Bitlocker. Přeju hodně štěstí. Doporučuju používat VeraCrypt. Tam aspoň víš co to dělá. Ale k věci. Získal bych Bitlocker recovery key (control panel -> Bitlocker) třeba jako soubor a ten bych si někde uložil. Pak bych si stáhl Win10 PE (suprový je třeba Medicat). Přes Rufus bych udělal bootovací flashku, kde bych ten image Win10 PE nahrál. Pak bych nabootovat tuhle novou flashku s Win10 PE (pozor, vypni Secure Boot v BIOSu). Po nabootování bych pustil normálně z control panelu nastavení Bitlockeru, tam ho třeba zrušil na tom disku (bude to po tobě chtít ten klíč) a pak už záleží na tobě co uděláš s datama.
Stala se mni dost neuvěřitelná věc, kterou kdyby mi někdo říkal tak řeknu že kecá.

Měl jsem v kompu zasiftovanrj disk F bitlockerem (400GB) . Celej vikend jsem různé prehazovak disky. Myslím fyzicky. Ten původní 400GB disk jsem z PC fyzicky odstranil. Následně jsem do PC fyzicky připojíl tři nové fyzické disky, které jsem předtím vyndal z USB My Booků protože jsem je chtěl mít normálně v PC na SATA konekzorech. Na všech třech discích byly data.

V BIOSu se všechny disky zobrazilo správně. Po pripojeni a prvním spuštění mě čekal ve windows trochu šok. Jeden z nových disku 1TB WD Green, který se namapoval na původní písmeno F se najednou ve Windows v Tento počítač zobrazoval jako původní 400GB disk. Ukazoval původní velikost obsazeno asi 70GB zeb372 nebo kolika. No koukal jsem na to jak puk.

Tak jsem si řekl, že to Windows nějak nepobral a že ty tři nové disky připojím fyzicky po jednom. Neptejte se proč prostě jsem si řekl že to tak Windows poberou.

Po par restartech už se disky zobrazovali i ve Windows správně. Bjenze teď přišel další o dost větší šok. Data na disku F (novém WD Green 1TB, který v tom PC nikdy fyzicky nebyl) byla najednou nedostupná. Co je zajímavé ještě chvilku jsem byl schopen vidět název adresáře na který se dalo aspoň kliknout, aby se mi zobrazila hláška o odeprenem přístupu. Po dalším restartu už se ten adresář ani nezobrazil.

I když nechápu jak by to bylo možné napadlo mě že Windows řekli, že F je F a disk zasifrovali. Nevím jak by to bylo možné. Windows ale hlásí že na disku F je nástroj bitlocker vypnutý.

Co je ale horší k datum jsem se nedostal ani fyzickým předáním do jiného kompu s Windows 10. Ukazují že je tam 970GB dát ale nejdou zobrazit a dostat se k nim nedá.

Snažil jsem se u disku převzít vlastnictví. To moc neumí a určitě jsem to dělal blbě, ale nevím co dělat a jak se k datum dostat. Vím že data byla ještě ráno ve druhém kompu čitelná. Použil jsem totoz druhý komp do kterého jsem ty data nakopíroval, následně disk pomalu formátoval (několik hodin) a pak na něj data vrátil.

Nevím co dál dělat. Moje schopnosti na to nestacej. Na to jsem prililis velký amatér. Naštěstí to nejsou 'asi' krucialni data. Ale i tak je chci.

Ne vážně nejsem zhulenej a nebyl jsem ani včera.
Má někdo zkušenosti s upgradem s Windows(10)home na pro? Láká mě hyper-v a chtěl bych si to porovnat s VMware a virtual boxem (především kvůli win 98, protože ne všechny hry jedou na xp). Původně jsem chtěl koupit přímo pro, ale radši to vrazim do notasu...
Jak teď vlastně zjistím u toho nového designu Steam knihovničky, že mám nainstalované DLCčka?
Nevíte někdo jak u PS4 zrušit stahování hry při nedostatku místa na disku? Začal jsem stahovat nějaký demo. Hodí to hlášku že na disku není místo. Ok nevadí. Jenže teď se mi při každým zapnutí vyhodí hláška že nelze stáhnout kvůli nedostatku místa. Jediný řešení co nechci dělat je něco smazat. Pak se stahování rozjede a pak to jde zrušit. To už vím jen to přeci musí jít i jinak.
@SilentWolf (22.11.2019 10:57): "You and your family members will lose access to your additional storage. Each person will keep their default 15 GB of free storage. If you're using more than 15 GB of storage, all your files will stay safe, but you won't be able to store anything new.

For example:
Google Drive: You won't be able to sync or upload new files. Syncing between your computer's Google Drive folder and My Drive will stop. You can still create Google documents because they don't take up any storage space.
Google Photos: If you store photos in Original quality and run out of storage space, you can buy more storage, back up in High quality (lower resolution), or turn off back up.
Gmail: You won't be able to send or receive messages."

za sebe bych jen dodal něco o UTFG a tak... :D
@SilentWolf (21.11.2019 09:35): Zaujímavý problém, keby som bol gúgl tak jej nadrbem termín do ktorého musí zaplatiť a keď nie nekompromisné delete.

Jediné ako tak logicky funkčné scenário.
Ale možno už jej to zmazali, čo si nemyslím.
Známá se ptá a já nevím. Když na google disku zaplatila vyšší kapacitu a teď ji skončila a má zabraných 18GB/15GB jak se to řeší? Přijde o to nebo jak?
Nezaznamenal někdo problém s ukládáním obrázků ze Steamu? Dříve se nabídlo po ukončení hry menu, v němž jsem si mohl vybrat obrázky na sdílení a teď nic.
Nemůže to souviset s novým rozhraním? V nastavení nic nemůžu najít.
@RomcaT (14.11.2019 15:16): Na Retro Pie rozjedeš pochopitelně jen Steam Link. A není to žádný med. Streamovat by se ti to stejně muselo z PC nebo notebooku. S tím bych moc nekolaboroval. Raději bych šel tou nejjednodušší cestou, jak říkal valcik, natáhnout HDMI kabel :-).
@valcik (14.11.2019 14:29): hm bojím se aby bezdrátový HDMI neměl zpoždění stejně jako když si propojim tv a PC jako druhý prostor.

@Toaleťák (14.11.2019 14:43): jo už jsem to nainstalovala a zase odinstalovala, protože to je přesně jak píšeš. Ještě jsem viděla navod, že si na pi3 nainstaluji ReproPie a tam by to mohlo jít. Pořád nechápu jak to pořádně funguje, prezentují to děsně jednoduše, že v podstatě přes to pustím jakoukoli hru, ale moc tomu nevěřím.
@Toaleťák (14.11.2019 14:42): Dobre že to spomínaš! Sám s nimi skúsenosť nemám a čítal som o nich dosť dávno, aj keď vtedy sa to tvárilo solídne. Tu je napríklad kit, ktorý pracuje so šírkou pásma 3 Gbps a s latenciou do 1 ms bez kompresie dát, ale podporuje len rozlíšenie do 1080p@60Hz. Vôbec netuším, ako sú na tom dnes pri 8K, treba si to pred nákupom dobre osondovať!
https://hothardware.com/reviews/whdi-kit ... t-briteview-hdelight
@RomcaT (14.11.2019 13:54): Spusti Oriho na notebooku tak ako predtým a obrazový výstup z notebooku pripoj k TV cez HDMI kábel, alebo cez komfortnejší a drahší bezdrôtový vysielač/receiver s dlhším dosahom, ak to plánuješ aj do budúcna.
hoj, nevím jestli doma někdo máte Kodi na TV. Každopádně dneska jsem se rozhodla, že na ní nějak rozchodim steam. Chci si zahrát Oriho znovu, mám krásnou velkou televizi, bezdrátový ovladač takže bych ho ráda pařila v co největším komfortu. Nicméně máte někdo zkušenost? Konkrétně jak na Kodi rozchodit steam? Zkusím Steam Launcher, ale nevím celkově jak to nastavit... díky