Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

RPG

@Fritol (09.11.2021 18:41): Hej, tiež som na to pozeral, že to vyzerá veľmi pekne na prvý pohľad. Otázne, aké to naozaj bude. Zároveň mi napadlo, že ako sú rôzne klasické rozprávky vlastne nevyčerpaná videoherná téma, či už v klasickom alebo viac hororovom, či snovom podaní alebo v modernejšom štýle, atď.
@Bragi (06.11.2021 15:30): Vidis The Outer Worlds je jedine rpg od Obsidianu, ktore som nehral. A tak nejako preslo okolo mna :( Ale vzhladom na to co som uz napisal, aj tak neviem ci by som mal cas to dohrat. Rozohrat, to urcite, takych hier mam v poslednej dobe milion a jeden :D
@MickTheMage (06.11.2021 12:57): musel byť niekto iný, tá hra je u mňa prekliata. Prvý raz som mal gamebreaking bug pri recenzovaní review verzie, pri druhom rozohraní mi odišiel disk a pri treťom sa mi corruptli všetky savy a totálne lame obsidian support s tým nevedel nič urobiť. Alexhcem tomu dať časom ďalšiu šancu.
@Tulareanus (05.11.2021 23:21): Moment, moment, ty si nedohral NWN2? Hmm, by som prisahal, ze som sa s tebou kedysi bavil o tom jednom zvrate, ktory mi tam vadil... Ale bolo to uz tak davno, ze to bol mozno niekto uplne iny :) Nj.

Ja by som si rad nasiel cas na dohravanie tych modernych RPG, ktore mam aj kupene, ale nedohrane ako je Solasta, Wasteland 3 a tak.
@Jumas (05.11.2021 19:50): Ja mám tie "nutno dohrát" dohrané dávno všetky. z doporučených mám dohrané všetko okrem Neverwinter Nights 2 a z jeho top 12 RPG mám dohrané všetko okrem spomínaného NWN 2 a Fallout New Vegas. :)
@Tulareanus (05.11.2021 16:34): TOP RPG má Jab až pod tím, co se musí dohrát, takže by otázka spíš měla znít - Horní nebo spodní půlka :) Ale předpokládám, že ty hry, co S4TW nehrál, nebudou popořadě :)
@Jab (06.09.2021 11:51): Teď zrovna koukám na ten tvůj seznam TOP RPG a musím říct, že máš hodně podobný vkus jako já, čili se nejspíš budu na jistotu držet toho seznamu... chybí mi z něj přesně půlka :)
@Jab (06.09.2021 11:51): tak ale pravidla jsem si stanovil jasně :D, jednou na to snad taky dojde... je toho prostě moc no, kdybych hrál aspoň jen čistě RPG, ale já míchám většinu žánrů a do toho mi většinu času zabere MP, to je potom těžký no :(
@Paul (06.09.2021 00:26): já jsem z těch, co RPG berou v širší míře, teda, když někdo označí Division za RPG, to už je i na mě moc :)), ale jo, ten Elex se jeví jako super volba, kor, když mám nové železo, tak aspoň nebudu hrát úplne dinosaury…
@Jab (05.09.2021 22:42): tak z toho mám jen tu třetí hru, ačkoliv ty dvě další zmíněné si chci hrozně moc zahrát :)... až budou zase slevy, tak je koupím, ale nechám si je už asi na příští rok :)
@strejdafido (05.09.2021 22:36): Jj, už jsem ho chtěl instalovat, ale pak jsem přemýšlel nad dalšími věcmi (Tales of Berseria, Arcanum... prostě toho mám moc a nejsem schopnej pak už nic vybrat)... jo, určitě mě to bude bavit, chtěl jsem letos ještě 1-2 RPGéčka zahrát, pak si dám asi nějakou izometrii či jRPG...

@Jab (05.09.2021 22:37): no, já to tady nemám zdaleka aktualizované, spíš jsem zkoušel, aby někdo na blind něco zkusil a strejda zrovna trefil Elex :)... to LoL 2 mám rozehrané, ale hrozně mě to nebaví, takže už dva roky tam visím někde na 5 hodinách :D
@S4TW (05.09.2021 22:32): Nemáš vůbec zač :-) Jo a to jsi přemýšlel přímo o Gothic 1? Ten už si ani pořádně nepamatuji, chtělo by to si někdy do toho světa zabrousit. Jak se jmenovala ta posvátná věc(zbraň???) orků, Ulu-Mulu? Nebo tak nějak :-)
Elex dobrej, čekám netrpělivě na dvojku!
@strejdafido (05.09.2021 22:29): aj, tak ses zrovna trefil do něčeho, co mám... upřímně jsem přemýšlel nad Gothicem, ale jelikož si to takhle pěkně z první trefil, tak jdu do toho no... od úterka jsem mimo, ale příští víkend se teda dám do Elexu, děkuji za rozhoupání :D
Jsem šíleně nerozhodnej se pustit do nějakého dalšího RPG, tak mě napadlo, když tu někdo první navrhne něco, co mám v knihovně (je toho poměrně dost, tak nebude tak těžké se trefit) a zároveň jsem to ještě nehrál, tak to prostě pustím... je úplně jedno, jaká odnož RPG to bude... tak schválně, na co mi to vyjde :D
@Charllize (03.09.2021 20:23): Ono je to přesně takhle, Sony Entertaiment je vydavatel vývojářských studií, které pro Sony udelaly hry. Wild Arms byl pilotní hrou pro PS1 a vyšel už v roce 1996, tedy v roce, kdy měly dojezd ještě poslední produkty na Super Nintendu. Mnohé série z Nintenda pak pokračovaly právě na PS1, ale ten Wild Arms, ten byl prostě takovou první Playstationovkou co se týče RPG. Legend of Dragoon je taky jen vydavatelská záležitost, produkovalo to jiné studio

Skutečnčnost je taková, vývojáři her pod Sony Entertaiment Interactive:
Wild Arms: Media Vision
Legend of Legaia: Contrail
Legend of Dragoon: Japan Studio
Wild Arms 2: Media Vision + Contrail
@Paul (03.09.2021 19:44): Phil ftw totiž, tahle generace je jeho. :)

Sony stačí, když si zaplatí jednou za pár let exkluzivitu na Final Fantasy aby vypadali, že na japonce ještě nezapomněli a hotové.

A Embracer jich má, respektive bude mít, víc, pokud se dostaví úspěch těch Prime Matter her. Vývojáři Biomutanta určitě budou dělat další RPG též.
Jinak koukám ze MS má pod sebou čtyři WRPG zaměřený studia - Obsidian, Bethesda, Inxile, Playground (ikdyž dělají rpg prvotinu).

Sony nemá ani jedno.

Embracer má dvě - Warhorse a Piraně.
@Charllize (03.09.2021 19:33): A jo, na to jsem zapomněl. Jednička mě těžce nebavila, ale jasně, většině se to asi bude líbit. :) A taky je dost možné, že brzy oznámí KCD2 a vyjde to během příštího roku.
@Fritol (03.09.2021 19:31): Od Biomutanta a Werewolfa jsem nic nečekal, takže mě jejich (ne)kvalita moc nepálí, ale jinak je to teda fakt marný. Koneckonců jsem kvůli tomu suchu tenhle rok dohrál i tři Spideroviny (Mars, Technomancer, Greedfall) a svoje první jrpg FF15 :)
Dying Light 2 snad bude super, ale jak vyrazili Avellonea tak kdoví, co tam z RPG zbylo. Ale jednička taky byla čistě akční hra a super, takže to si pravděpodobně užiju tak jako tak.

Ještě tu mám ten pravděpodobně skvelej Enderal, ale nechce se mi ho rozehrávat když není na DH a šéfstvu se ho furt nechce přidat :)

A pak holt pár izometrickejch, ikdyž s těmi možná počkám na Steam Deck - Wasteland 3 a Disco Elysium.

Jinak do budoucna jsem zvědav na to Fable, Starfield, Awoved, neoznámený KC2, datadisky k Cyberpunku a samozřejmě Elex 2 :)