Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Proč tu vy dva ty počítače otevíráte? Zkuste je jen zapnout.

Vim no, nemohl jsem si pomoci... :)

Jinak k tomu načítání windows. Celý je to debilní Já mám v kompu na windows Samsung 980Pro a většinou jsem na ploše do pár sekund ale občas i klidně za dvacet. Oba časové údaje jsem neměřil. Připadá mi, že si to dělá co chce. Nechápu čím to je. Instalce jedenáctek je relativně nová. Napadá mě, že mám v kompu ještě čtyři plotnový disky a ty ten start brzdí jak si je start ošahá. To je jediný vysvětlení co mě napadá.

Stejně tak na hry mám na 2TB disk. Sice "jen" PCiE3.0 a v reálu mi načítání her přijde pocitově stejný jak na plotně. Samozřejmě není, ale pocitově stejně vidim jak ta loadovací lišta jede z leva do prava. Než jsem si to pořídil, tak jsem si naivně myslel, že při těch šílenejch teoretickejch rychlostech, který to má dosahovat a dosahuje v testech, se budou hry načítat do pár sekund. To ale platí jen pro některé.

Ale asi bych se rychle probral, kdybych byl nucenej na těch plotnách fungovat.

Co je ale dobrý, že na PC jde stejně jako na konzoli komp uspat s naloadovanou hrou a pak se k ní vrátit a hned hrát. To poslední dobou používám celkem často. Překvapivě to nepadá a je to stabilní.
@Paul (16.11.2022 16:39): Tak jsem si kvůli tobě vzal stopky na mobilu a výsledek je následující. Od zapnutí k zadávání hesla to bylo 2 minuty patnáct vteřin. Od zadání hesla k ploše minuta a 25 vteřin :D Ale bejvalo to horší, asi půl roku zpátky jsem ho čistil od všech možných sraček, co tam měla a výkon se zvedl o 50%. Nicméně například call of duty 2 jí tam jede na 30 fps na střední detaily, ale třeba Cuphead si držel 60. Což mi hlava nebere.

Tady jsou parametry:

Procesor: Intel Pentium 3558U o frekvenci 1,70 GHz
Displej o velikosti 15,6" a rozlišením 1366×768 px
Grafická karta: AMD Radeon R5 M230 s vlastní pamětí 2 GB
Operační paměť: 8 GB DDR3
Pevný disk: 1000 GB HDD
Ja mám ve svém již retro počítači ( 1050ti, 8gb ram) taky plotnove disky a ačkoliv se to s ssd samozřejmě srovnat nedá tak třeba konkrétně tento počítač otevru tak pět vteřin potom co se objeví plocha, takže mi nepřijde ze nějak trpím.
Ani pomalejší načítání her nepovažuju za úplně kritické, záleží na titulu. Když to je hra kde se nacte open world a Ja tam pak hodinu hraju bez loadingu je mi to úplně jedno. U her co něco loaduji pořad to je už větší opruz.

Pro mne je přínos ssd hlavně v tom ze dokáže rychle načíst věci přímo ve hře, jako různé doskakovani textur, objektu a podobne.

Ale je jasný ze novy hry s ssd čím dal tím víc počítají a kdybych byl majoritne pc hráč ssd samozřejmě mám. Nevím s tím systémem, chápu ze si na to člověk rychle zvykne a zřejmě i nové win s tím ssd taky budou počítat. Nevím ale jaký má vliv svizny systém na hraní her. Samo na práci to je asi jiná.
@Paul (16.11.2022 16:09): Neboj se já to znám. Přítelkyně má noťas asi 5 let a nemá špatný parametry, ale přesto než se načte plocha, tak si většinou stihnu dojít na záchod a na cigáro :D Já to právě myslel tak, že budu potřebovat ještě jedno na hry, protože můžu mít sice 3070 ti od STRIXe, ale ten CP2077 se i tak načítá dlouho a to mě deptá :D
@kristmeister (16.11.2022 15:57): ufff, ty mi dáváš. Na windows a software je ssd kritický takže aspoň že tam ho máš, na hry se samozřejmě taky hodí (proto jsem rok zpátky kupoval 2TB crucial) ale načítat windows z plotny je teprv utrpení. Zrovna nedávno jsem řešil něco na starším laptopu kde je jen plotňák...chci otevřít tento počítač a čekám...a čekám...
@Paul (16.11.2022 12:38): Ještě jsem to nezkoušel, protože jsem se tady teď 3 hodiny sral se zvukem. On totiž Realtek a optika si moc nerozumí, takže jsem si musel stáhnout patch na driver, aby mi fungoval DTS. Když totiž PC připojím k TV přes kino pomocí HDMI, tak mám jen 1080p obraz, ale zase, když si chci pouštět hry nebo filmy v Dolby Atmos či TrueHD, tak to tak budu muset připojovat, jelikož ho optika nepodporuje. A vypadá to že grafka HDMI ARC neumí anebo jsem retardovanej.
@kristmeister (16.11.2022 00:39): Testni crowd density high, RT ultra preset (rozlišení je fuk) a projeď se po obchodním centru NC. Jestli 6600K udrží 60 tak ho dej do nějakýho vědeckýho ústavu, protože k nám přicestoval z budoucnosti :)
@Paul (16.11.2022 00:34): Je pravda, že jsem zapl RT a z tý nabídky, co vyjede jsem zapl jen to první, odrazy nebo odlesky se to myslím jmenovalo. Zítra se v tom nastavení pohrabu víc abych vyzkoušel limity a zkusím 4k rozlišení.
Tak hoši, zdroj vyměněný, grafika zapojená, vše funguje, jsem neskutečně šťastnej. Hned jsem testoval Cyberpunk, nastavil jsem vysoké detaily, zapnul RT a stabilních 60 fps, je to bomba. Díky všem, co se mnou měli trpělivost držet tuto diskuzi.

@cuba144_CZ (15.11.2022 23:35): Jo taky si říkám :)
@kristmeister (15.11.2022 20:29): Ta karta má 310 W stock PL a 380 W max. když se to manuálně zvedne, což je ale u téhle karty úplně k ničemu. Nevím co jsi měl doteď za zdroj, ale normální PCIe 8pin má na konci většinou dvě koncovky, takže se to v klidu dalo zapojit na dva kabely s tím, že ten třetí konektor vezmeš z toho jednoho kabelu.
@Paul (15.11.2022 14:43): Původně byla pro někoho jiného, ale vzhledem k čekačce měsíc jí dotyčný sehnal dřív jinde a tak jsem nabídnul přenechání objednávky než jí zruším na PCTf a skončila u DOCa.
@Paul (13.11.2022 23:45): V podstatě všechno co se jinde nedá sehnat nějak víc levněji, už to není jen o HW nebo elektronice - hřeším na to, že mám pobočku 300 m od bytu a ten bezpoplatkový dovoz na pobočku tomu taky hodně pomohl, klidně si udělám během dne 2 různé objednávky. Pak se celkem často stává, že i když je někde něco levnější, tak s poštovným se to vyrovná a navíc musím řešit buď cestu na poštu a nebo přítomnost doma. Tady si to můžu zajít vyzvednout od pondělí do neděle až do 19 hodin večer a ještě jde v případě potřeby posunout vyzvednutí (když z nějakého důvodu potřebuji) snad až o týden (dřív to šlo víc).

Alza určitě není bezchybná, ale mě momentálně přijde co se týče nabídky produktů a služeb kolem toho asi nejlepší. Který jiný obchod by mi dokázal vyřešit následující problém? -> koupil jsem tam střešní nosič na kolo Thule (v akci, takže asi 2 měsíce před plánovaným použitím) v domnění, že příčníky které mám jsou kompatibilní. O pár týdnů později na neděli ráno naplánován odjezd na dovolenou a v sobotu den předem, kolem 16 odpoledne jsem zjistil, že ty "Té" šrouby jsou na moje příčníky moc široké a nosič tam nedám a že potřebuji adaptér na příčníky bez "T" drážky. Objednal jsem kolem 17 hodiny na Alze a v neděli v půl 9 ráno jsem měl sms z Alzy, že si to mohu přijít vyzvednout. Za mě prostě TOP.