Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Rapier (31.01.2021 18:49): Aaron chce hrat na "lepsi nez medium" a k tomu predpokladam (zatim nepotvrzene), ze 1080p a "tak nejak" 60FPS, tvuj prispevek rika "low" a 30FPS.

@Aaron_Hill (31.01.2021 18:46): Tak nejak to bude. Nejstarsi hra, na kterou jsem narazil, ve ktere muj predchozi mainstreamovy (mozna v te dobe spise nizsi highend, musel bych to blize prozkoumat) procesor nestacil, byla vydana cca 7 let po vydani procesoru. Navic se bavis o dvou z nejnarocnejsich titulu dneska, na kterych se aktualne casto ukazuje vykon noveho hardware. Na "drtivou vetsinu" titulu ti ten procesor bude jeste v dnesni dobe stacit.

@Aaron_Hill (31.01.2021 19:02): Takhle jsi ale otazku nepolozil, tak si rozmysli, co vlastne chces :)
@Rapier (31.01.2021 18:49): O to mi právě šlo, zjistit, jaká karta se vyplatí, než mě začne brzdit procesor. Když bych měl jistotu, že to srdce utáhne, klidně pořídím tu nejlepší vhodnou kartu. Jestli ji ale koupím za šest a půl a reálně mi to přidá 10% výkonu ve hře, je to k ničemu...
Když jsem kupoval současnou sestavu, byla mi doporučována lepší grafická karta, ale úmyslně jsem na ní šetřil s tím, že tehdy mi stačila a stejně bych ji časem vyměnil jakožto komponent, který zastarává nejrychleji. Mám tomu rozumět, že procesory zastaraly stejně rychle? Jasně, je to 5 let starý PC, ale nečekal jsem, že bude špunt low-endová grafická karta ruku v ruce s mainstreamovým procesorem :/.
@Garion (31.01.2021 18:07): Aha, nehledal jsem přímo 6 GB. No, tím se situace komplikuje ještě víc. Doufal jsem v podstatně levnější upgrade starýho stroje, od kterýho chci jen lepší zážitek z her, co už vyšly. Jestli investice přesahuje 10 tisíc, raději peníze ušetřím na budoucí koupi novýho PC :/
Díky všem za odezvu. Pokud jde tedy o upgrade, chápu, že u GK níž než po GTX 1060 nesahat. Procesor ideálně vyměnit za I7-4790K. Při současných bazarových cenách jde o částku cca. 3500 za GK + nehorázných 5000 za procesor. To je už celkem blízká částka za silnější kompletní bazarové PC sestavy, než je ta má. Nebo ne nepatrný základ na stavbu novýho PC... :))
@Garion (31.01.2021 15:05): Jo, já mám KCD otestované na GTX 980 (a GTX 1080) a jede to na ultra v 1080p až na některá místa velmi hezky. Nechci tady sázet konkrétní čísla, protože bych si vymýšlel, ale pointa je, že pokud @Aaron_Hill hraje jen ve FHD, tak ten nutný upgrade je minimální. S procesorem to ale bude jiná.
@Aaron_Hill (31.01.2021 14:41): Na KCD by mohlo stacit pretaktovane i7-4790K (na 1080p, slusne detaily a prumerne 60FPS), ale tezko ho (za rozumnou cenu) sezenes. K tomu bys urcite potreboval lepsi grafickou kartu, alespon GTX1070, lepe GTX1080+. MFS si netroufam odhadovat, tam si myslim, ze ty naroky budou mozna jeste vetsi.
Velmi rád bych si zahrál Kingdom Come: Deliverance a Microsoft Flight Simulator v lepší grafice než medium a low. A začínám z toho mít pěknou schízu - od koupi nové sestavy, přes lepší bazarový komponenty, až po "seru na to". Sestavu mám v profilu. Být na trhu dostupné nové grafické karty, šel bych nejspíše do první varianty. Takhle je mi ale líto vyhodit dvacet tisíc za polovičaté řešení. Co se týká upgradu mé letité (2016) sestavy, bojím se, že ani po změně grafiky a procesoru si příliš nepomůžu. Existuje pro mě nějaké ideální řešení? :/
Procesor budiž, dá se nataktovat bez mrknutí oka (z rozumných vzduchovým chlazením) na 3,9-4 Ghz. Samozřejmě ani poté to není žádný zázrak ale na jedné z foto mají napsáno: Perfektní pro práci, do školy nebo na hry - rychlý, svížný PC. :) Kdyby tam GPU byla alespoň GTX 1050 Ti/GTX 1060 3GB/6GB tak nemám příliš výhrad ale s HD 6670 se obávám si ten kdo koupí moc neužije. Omladina nehraje hry z minulého století ale ty co frčí ve škole, mezi kamarády apod. A to nejspíš 10+ let staré hry zrovna nebudou.

Ta cena je vážně mimo ale když vidím co lidi chtějí na aukro, bazoš, marketplace FB za peníze. Píše tam člověk co chce za 1 core AMD Athlon 64 FX60 700 Kč. odkaz :) V roce 2011 špičkový 1 core CPU ale v roce 2021, tak leda pro retro nadšence jako jsem já. Ti lidi se fakt zbláznili.

@Kwoky (29.01.2021 16:49): očividně ví kdo je cílová skupina a na co letí.
Mě víc pobavilo Procesory-RYCHLÝ A SVIŽNÝ... :),

No jo blbý že jsou chudáci co se toho chytnou. Ono jim to na tu školu stačit bude, ale vyplaznout dvanáct litrů za deset let starej komp je prostě zlodějna. No jo no neznalost holt stoji peníze.
Projíždím inzeráty na různé věci a zajal mě tento. odkaz Ti si fakt věří. :)

Náhodu není zde někdo pro by se chtěl zbavit starší ale funkční MB Gigabyte GA-970A-DS3 nebo Gigabyte GA-870A-UD3 ? Kdyžtak PM.
Nemá někdo v plánu se zbavit starší grafické karty lepší než GTX950 2Gb? Nechci kupovat novou, když PC zapínám dvakrát měsíčně, a jít do bazarového neznáma od cizích se mi nechce :). Když tak SZ.
@Cobot (28.01.2021 22:44): Tak ono záleží, za kolik bys ty komponenty sehnal, páč co jsem se kdysi díval, tak i starý Intely se prodávali dost draho, natož dnes. Do prvního PC bych možná zkusil najít něco použitelnějšího (i3, i5), u druhýho mi to přijde zbytečný, pro ten rozsah karet co uvádíš je to v pohodě podle mě ;)
Smysl koupit lepší CPU má vždy.
V prvním případě 2 Cores Pentium výměn za 4 Cores i5, případně i7. V druhém případě je to lehce diskutabilní, ta i3 má HT ale stejně physical cores budou rychlejší.
Já teď marně čekám až na trhu bude něco jako GTX 1650 Super/RX 5500 XT, ke starším CPU ideál. Sice o část výkonu GPU s 10 let starým CPU přijde ale GPU dokáže zázraky. :)

Mají to fajn, právě se prodávají GTX 1050 Ti za ceny jak GTX 1650 Super ale na druhou stranu je jich pár skladem.
Ještě druhej komp k upgradu B150 s i3 6100.

Tam by šel max Intel Core i5-7600 nebo i7-7700? Vim, že intel s kompatibilitou dost uměle čachroval, ale jsou tyhle dva strop?

Opět, má to smysl? V obou případech nejde o herní dělo, ale o domácí komp s občasným hraním v 1080 na úrovni as GTX1050 nebo úplně max GTX1660.
@mrazikcomp (27.01.2021 23:25): uz sem koupil ten Full HD, zvitezila rychlejsi response time a taky to ze byla ve 30 procentni sleve. Vetsi rozliseni si necham tak za par let az uz dnesni high end karty poridim za par supu

nicmene ja porad ze kdyz mam Freesync monitor tak sem omezeny na Radeon ale vubec sem nevedel ze od roku 2019 Nvidia spustila podporu freesync.... sice se mi zvetsi vyber ale zas pribilo dilema, jestli se porad nevyplati k freesync Radeon vzhledem k tomu ze neverim ze to vyuziti freesync Nviidii bude takove jako u Gsync, nebo naopak ze Radeony budou mit nejaky benefit oproti nvidii na freesync, ale to je jen muj pocit, proto se ptam jestli je uplne jedno zda na freesync poridim nvidii nebo radsi jit do Radeonu? nebo ma s tim nekdo zkusenosti, a jak to funguje?
Operace se zdařila a nový komponenty jedou. Ramky drží na 3733, BIOS flashnut na nejnovější úplně snadno. Všechno jak po másle. Až se mi tomu nechce věřit. Tak snad mám alespoň na 5 let pokoj. Jen bych potřeboval sehnat větráky 140x140x15mm. Ty co mám mají 25mm a jsou v horní poloze narvaný na desce. Nejsem si ještě úplně jist, ale mám dojem, že tím přenáší vibrace a když je větší ticho, je to trochu slyšet. Jenže jsem 15mm větráky nikde nenašel. Jen 120x120x15 jsem viděl.
to je smula, o dva dny sem propasl moznost od odstoupeni od smlouvy takze sem jen ten monitor reklamoval- bud mi vrati prachy pokud zjisti ze opravdu mam pravdu s tim ze 1 ms neni realna... a nebo mi daji ten stejny monitor s tim ze ten byl jako vadny kus. No nic tak ho prodam pod cenu, ale zajimalo by me jak to chcou resit, protoze na datartu nepisi jestli 1ms je minimalni response time nebo prumerny, je tam proste jen 1 ms. Ja do reklamace uvedl ze sem pomoci diadnostickeho programu nameril 6.4 a hlavne ze ghosting je extremni bez ohledu na to jak nastavuju monitor, GPU nebo hru.

Neco sem cetl na ruznych webech a 1 ms by neuspela ani kdyby to mela bit minimalni doba odezvy, protoze pokudd 6.4 ms je prumerna (cemuz odpovida ten vysoky ghosting) tak by minimalni odezva byla 2-3 ms a v zadnem pripade 1. Co sem se dival tak pokud ma monitor uvedenou 1ms jako minimalni tak tu prumernou ma od 4 do 5 ti.

No kazdopadne su ted minimalne 14 dni bez monitoru a ted nevim jak se rozhodnout, resp. jedine dilema co mam tak jestli koupit 1080p nebo 1440p. Vim ze RX 570 neutahne 1440p v zadnem pripade ale jde o to ze cilim a smeruji na rx 5700 xt a pokud ta je schopna bez problemu zvladat 1440p tak by me zajimalo jestli je nebo neni problem hrat s monitorem ktery ma nativni rozlisseni 1440p na nizzsim... resp. jaky rozdil je hrat na monitoru ktery ma rozliseni 1080p jako nativni a na monitoru ktery tohle rozliseni nativni nema. Sem si rikal ze abych uz monitor nemusel resit x let dopredu tak vemu 2K zrovna s tim ze jen vymenim RX 570 za Rx 5700XT nebbo casem i za neco lepsiho, takto pokud koupiem jen Full HD tak za par let budu litovat ze sem nevzal 2K.... jen teda nevim jestli je problem hrat na 1080p na monitoru ktery je 2K.... ?

bud tento 2K ...

https://www.czc.cz/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-led-monitor-27/284504/produkt

a nebo tento full hd ... tady je vyhoda ze za tu cenu ma minimalni response time.... do 3 ms coz je na IPS luxus ale zas podle recenze ma kvuli nizzsimu rozliseni low pixel density

https://www.czc.cz/asus-vg279q-led-monitor-27/257060/produkt
Já bych u toho delšího Corsaira musel vymontovat jeden větrák na dně skříně, takže délka problém může být.
@Kwoky (22.01.2021 17:39): Je teda fakt, že délka mého aktuálního zdroje je 140 mm a délka vybraného Corsairu je 160 mm, zatímco na šířku jsou oba stejné. Ale jak říkám, musel bych to poměřit, což zrovna teď nemůžu.