Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Kwoky (07.08.2019 23:23): No, myslím, že mít logo připravené předem je lepší, klidně i pro jednoho.

Průpovídky, beru takové t „tohle je v podsadě nuda“, „tohle je zbytečné“ a „o tom nevím co to přesně je“, „tohle je nic, jen vysvětlivka“. Možná by bylo lepší říct něco, jako že teď si projdeme ty pro mě nejzajímavější, a k nim pomalu proscrolovat. Kdo chce si ty ostatní přečte. Ideálně bych si to představoval jako vytipovat několik informací z více serverů A mít to třeba vyscreenované v prezentaci třeba. Vybraním se pak věnovat daleko víc - a ideální možnost si vybrat něco, co bude oslí můstek k "hlavnímu tématu" dílu.
Já chápu, že stream je improvizace - jenže správná improvizace je používání nacvičených věcí v nových situacích. Takže až se do toho dostaneš tak to budeš zvládat automaticky.
@Garion (07.08.2019 22:55): Tomu stále nerozumím. Na grafu hlasitosti mi to lítá málem do červena a ve videu je to tiché... Zkusím na to mrknout.

@Kunick (07.08.2019 23:08): Díky za řadu podnětů.
Grafiku a logo připravím časem, na to je teď se třemi diváky trochu brzo :)
Link do tabulky je dobrý nápad. A ty novinky mám všechny načtené - co myslíš těmi "průpovídkami"?
Nechci být profesionální youtuber. Není mým cílem ty informace zhustit a sestříhat do atraktivní desetiminutovky. Tedy přípravu dělám (několik dní jsem nad tím přemýšlel), ale tu úroveň, kterou bys asi chtěl, tak té dosahovat nebudu. Koneckonců je to stream, kde se mě může kdokoliv na cokoliv zeptat a pak by šla příprava do háje :)
@Kwoky (07.08.2019 22:15): Jako not bad ALE! Ten začátek, začátky Ti nikdy nejdou, zkus začít tak 10 minut předem nanečisto ;), Taky by bylo super mít třeba nějakou lepší grafiku, logo, aby ses trochu prodával. No a pak příprava. Sice je super mít graf s nejlevnějšími disky, ale proč do vedlejší buňky nedáš link - a nemusíš to příště dohledávat. Stejně tak Novinky - projít je dopředu a vědět co to je by ti pomohlo přeskočit takové ty průpovídky na vycpáni času. No a celkově bych na tvém místě zkusil udělat nějakou přípravu. hned to bude působit profesionálněji.
@Kwoky (07.08.2019 22:15): nestíhám jen jsem to prolítl. Za mě dobrý.
R5 2600 65W TDP má spotřebu skutečně na single thread okolo 76W a multi-thread 146W Více zde.
BTW R7 3700X je také 65W TDP ale díky 7nm je single thread jen 76W a multi threads jen 146W, více zde a přitom výkon je úplně někde jinde (ale také cena!). :)
První díl pravidelného pořadu HW talks, který jsem dnes začal dělat. Každou středu od 20:30 cca hodina o novinkách a zajímavostech z oboru.
@Toaleťák (07.08.2019 09:53): díky. Dnes přijde kamarád co chce prodat PI2 i s příslušenstvím za tisícovku. Mělo by tam být už vše nastaveno. Chce si koupit PI4 tak se PI2 zbavuje.

No jdu si teď nainstalovat Kodi do pc ať se v tom trochu zorientuji.
Na Discord jsem dal i zbývající dva návrhy PC sestav - za cca 20 000 Kč a za cca 30 000 Kč.

A zjistil jsem, že kdybych stavěl za 20, bylo by to rozumný poměr cena/výkon. Jakmile bych měl rozpočet 30, měl bych tendenci utratit mnohem víc, klidně 40 :) Prostě si to pořádně vytunit "když už, tak už".
@RomcaT (07.08.2019 08:46): Asi správně chápu, že máte sice Philips TV, ale asi ne s Androidem že? To by řešilo asi vše. Nicméně jaký systém je na tom PI2? Nainstaloval bych na něj systém OpenELEC (nebo OSMC) a poté Kodi, pak Kodi CZSK repository a následně z něj Stream Cinema addon a hotovo :-). Blíže zde.
Máte doma někdo televizi připojenou k PI2 a koukáte na seriály a filmy přes webshare? Máme Smart TV od Philips kde bohužel nerozchodim Kodi.

Spíš nevím jestli nestačí jen mít VIP předplatné webshare a místo PI2 si přes Mirocast propojit notebook s televizí a hodit si vždy to video jakoby do druhého prostoru tedy do TV.

Máte s tím někdo zkušenosti??
@Kwoky (06.08.2019 17:06): Výsledky dopadly dle očekávání. Maximální nastavení (x264, 1080p, 60 fps, profil high, slow, kvalita CBR 2500 kbps) CPU totálně nestíhá a výsledné video je sérií screenshotů s morbidním tearingem.
Zkusil jsem i horší nastavení a jediné skutečně plynulé pak bylo 720p, 30 fps, veryfast, což jelo zcela plynule. 1080p, 30 fps, veryfast bylo občas plynulé, občas trhané.

Pro zájemce - nahraná videa jsem nahrál na svůj Dropbox a nechám je tam do konce týdne: odkaz

@valcik (06.08.2019 17:45): Ok. GT 1030 to nepodporuje, tak zkusím GTX 1050.

@Zx Atari 500 (06.08.2019 17:35): Kladiva zatím nechme spát. Možná na ně časem taky dojde :)

Nemáte někdo na prodej nebo na půjčení Ryzen 1200? Rád bych ho vyzkoušel stejným způsobem.

Twitch "HW talk" začne ve 20:30.
@Kwoky (04.08.2019 10:27):
Ahoj,
koukal jsem, že v té levné PC sestavě je asi externí grafická karta (Sapphire Radeon PULSE RX 570 8GD5, 8GB GDDR5). To se stále připojuje do toho "expreskatra" slotu na karty z foťáků a mobilů?
Není v tom připojení bottleneck?
Vím o tom úplný prd.

Díky.
Jak uz jsem tu zminoval, pricinou techto nahlych zvyseni otacek je Cool n Quiet featura AMD. Tedy ta, ktera podtaktovana a snizuje napeti procesoru v idle a pri nahlem zvyseni roztaci chladic aby to vyrovnala. Kdyz ji vypnete, tak se to nedeje, protoze procesor jede na vyssi frekvenci. Chapu, ze nekdo chce usetrit a nejaky ten watt sporit v idle (rozdil je asi 15W s a bez cool n quiet coz neni malo), me je to docela jedno.
Dnes večer provedu (možná pro někoho) zajímavý pokus. Zkusím na Celeronu G4900 (2c/2t) spustit enkódování videa v reálném čase. Můj cíl je 1080p@60fps, high, slow, CBR 2500. A jsem moc zvědavý, jak se s tím popere. Očekávám totální tragédii, něco jako 10 fps, ale třeba budu překvapen.

A zítra zahájím nové pravidelné středeční streamy "HW talks" na mém Twitchi, ve kterých se budu věnovat hardwaru a hrám. Půjde o cca hodinový blok. Na profilu mám všechny případné odkazy.
@valcik (06.08.2019 16:07): To ne, grafika je v tichosti oproti GTX 760 naprosto někde jinde. A hučení Arcticu znám, jelikož ho mám i u druhého PC. Navíc jsem měl několikrát z jiných důvodů rozdělanou bednu, takže opravdu vím, co se točí. ;-) Ale mně jde hlavně o to, že se to vůbec spouští, ne že by ten větrák chladiče byl hlučný. Naopak, s tichostí Arcticu jsem velmi spokojený, což je hlavním důvodem, proč jsem ho koupil i do toho druhého, méně herního PC.
[neexistující příspěvek]: to mě připomíná že mám doma jednu GTX 760 od Zotacu s referenčním chladičem (vypadá to jak tunel s mini větrákem na konci), měl bych to někdy zapojit abych zjistil jak je to hlučné. :)
No asi to střelím v sestavě s Phenom II X4. Prý to není špatná GPU, údajně to rozjede i moderní hry na medium.
@Paul (05.08.2019 10:19): A tohle je vyloženě doména jen Ryzenů? Mě tohle taky docela vytáčí, i když jsem to teda už v BIOSu upravoval, a občasnému spouštění větráku jsem se stejně při spouštění různých pro CPU relativně nenáročných aplikací neubránil.
Tak po drobných problémech s vypnutím Gear Down Mode budu raději mít CL16 s 3000Mhz. :)
@Rapier (05.08.2019 19:53): Ano, neocekavam, ze bude pci-e 4 potreba nejaky ten rok. Dle meho nebude potreba klidne vic jak pet let, mozna po nejakem case bude vyhodou, ale potreba zcela jiste ne. 2080ti si vystaci s pci-e 3.0 aby dosahla maxima sveho vykonu. Navi podporuji pci-e 4.0 ale zadny benefit v tom neni. Graficke karty jsou stale limitovane svym vykonem ne datovou propustnosti.

Jinak Remedy snizili hw naroky Control. Ted uz je 1060 v doporucene sestave, ne v minimalni. :)
@Kwoky (05.08.2019 19:57): Nah, bude sa plýtvať zdrojmi ako stále, keď dáš niekomu 10 prúdovú diaľnicu tak ju už len z princípu zadrbe neoptimalizovaným kódom, lebo máme výkon tak načo inteligentne programovať... dyť je to tu už desiatky rokov.

Amigisti, ktorí realtime programovali v Assembleri sú už buď mŕtvi alebo sŕkajú slamkou tekutinu na vozíčku.
Zbytečná debata. Nemáme věštící kouli, takže nemůžeme vědět, co bude nebo nebude potřeba. Já jsem třeba z nakupování "do budoucna" už vyléčený.
@Rapier (05.08.2019 18:41): Ano, především vrtulka sající horko z grafiky přímo na chipset :D

Beru, že je to PCI-E 4 future proof, ale těžce to prodražuje celou platformu. AMD vydá super CPU za rozumný ceny a dodá k nim předražený chipset. Peníze holt nesmrdí nikomu, kdyby byli víc prozákazničtí, tak B550 vychází 2 měsíce po X570..
@Rapier (05.08.2019 18:41): Preboha MSI nie, veď tí dementi platia tak hlúpych inžinierov, že dodnes dávaju PCIE slot hneď pod grafiku, kokotizmus prvej triedy, pozri si dosky Asus, Gigabite a pod, po grafickým PCIE majú medzeru, lebo nie sú jeblí ako MSI inžiniery....
@Bursoft (05.08.2019 18:34): Majú v Přahe taký produkt, mali ho aj v BA ale už na to jebú a zrušili to, v BA už BIOS neupgradujú, hoci 1-2 mesiace dozadu to robili....

Ale tak moc ma to nakoniec neserie, aspoň mám PCIE 4 a tak... future proof doska...
@mazar1234 (05.08.2019 18:24): Nemáte všichni nakupovat u největšího zloděje.. btw. vždyť mají dokonce službu, že ti za 100 Kč flashnou BIOS, tudíž bych je poslal do prdele.

X570 je předražený chipset, i ve srovnání s Z390.
Osobně si myslím, že i přes vyšší cenu je lepší koupit čipset X570 k novým Ryzen 3000.
@marwel (05.08.2019 18:18): 450 mainboard k 3xxx Ryzen NIE!!!

Budes sa musiet jebat s flashovanim BIOSu a aj tak bude otazne ci ti to nakoniec pofici.... nie nie nie nikdy.

Urcite ako zaklad ku 3 generacii Ryzenu je urcite 570chipset a ziadny 450, nie nie nie.

Riesil som to par dni dozadu takze viem o com hovorim.

Mal som vyssiu triedu 450 a nefungovala s R5 3600, ked som isiel do Alzy aby mi to spavili tak ma poslali do pice, ze si mam kupit nejaky stary CPU a flashnut si to sam, akoze WTF, radsej som si kupil 570 chipset dosku a tu 450 dom im vratil a pekne mi ju vyplatili kokoti alzacky, akoze to je hlaska mesiaca ""kupte si nejaky stary procesor a flashnite si to" - im už tam načisto jebe.