Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Paul (20.04.2019 21:46): jenže Intel má ten problém, že tohle (platí pro všechny i5) je CPU jen na hry. Pro AMD navíc hovoří možnost CPU přetaktovat a tím ztrátu částečně dohnat (pravda člověk musí mít štěstí na křemík).

@Bursoft (20.04.2019 22:24): dávají tam lepší desky, protože jen Z390 zaručuje použití rychlejších RAM, to u B360 neplatí. Testují to tak aby měli stejný základ/podmínky ale reálně si user s i5-9400F nekoupí drahou desku s Z390. Výkon pochopitelně půjde dolů s pomalejšími RAM.
@Paul (20.04.2019 21:46): Mně se docela taky líbí. Ale nechápu, jak to lidi dělají s RAM. Buď vezmu stejně tak budget B360 chipset, kterej je ale zamčenej pro taktování čehokoliv (ani XMP profil nefrčí) nebo musím vzít Z390, kterej je cenově úplně mimo pro takový CPU. Podle mě ty testy dělají na high end chipsetu, porovnávají i stejné paměti. S Z390 už to takovej budget není a s horším chipsetem těžko říct, jestli by ten rozdíl byl až tak velkej. V tomto má pro změnu AMD navrch, za ani ne 3k máš super desku, na které můžeš taktovat..
@Bursoft (20.04.2019 20:58): A většina Intel CPU má TDP 95 W a rozhodně se pod tím nepohybujou. Navíc Intel a AMD si pod pojmem TDP každý představuje něco jiného. Tak či onak té spotřebě kolem 45 W se mi věřit fakt nechce, stejně tak těm teplotám.
@Thellwin (20.04.2019 20:49): Jo, to video jsem viděl, ale v tom mým odkazu to tam má týpek realtime. Pokud si nedal pekelnou práci to nějak vyfakeovat, tak to tak nejspíš bude.

Když se nad tím zamyslím, tak ta 9400F má zamčenej násobič a 65W TDP, teoreticky by to nemělo překročit tyto hodnoty (ačkoliv těch 45W, co tam běžně má i mně přijde divný). Ryzen točí ve vyšších frekvencích a obecně AMD se spotřebou a teplotama moc pracovat neumí.
@Samariel (19.04.2019 18:11): To umi dnes uz snad opravdu kazda. Ale PDF obecne je pro ctecky pomerne nestastny format - alespon co ja jsem videl (pravda, Kindle jsem v ruce nemel), casto neslo prepocitat stranku podle zvetseni pisma, takze clovek cetl bud mrnouse nebo musel scrollovat doprava.
Mám v zájmu koupit si čtečku e-booků, a mojí podmínkou je, aby uměla "číst" formát PDF. Nějaké tipy?
@Kwoky (19.04.2019 12:08): Cache jsem tam zatím nedal, přidám ji, když bude poptávka :) Jinak zbytek věcí už tam je - nahoru jsem umístil přepínací tlačítka.

@Kunick (19.04.2019 12:26): To by chtělo zaškrtávací políčka a s těmi zatím neumím (myšleno načítání Ajaxem bez nutnosti načíst znova celou stránku). Ale znamenám si.

@Bursoft (19.04.2019 12:45): Intel bych rád přidal taky. Jen to asi bude chtít trochu víc úprav, než to tam prostě jen "nasypat".
Zebra je dobrý nápad. Kouknu do CSS, jestli s tím můžu něco udělat.
EDIT: Střídání barev doplněno. Zmenšil jsem taky šířku tabulky.
@Kwoky (19.04.2019 11:40): Pěkná práce. Mně osobně by se líbilo tam mít i Intel CPUs, aby si člověk mohl srovnat ceny, počet jader a přibližný výkon i s konkurencí.. A možná bych to udělal jako zebru, nějaký hodně slabý odstín šedé pro lepší přehlednost mezi jednotlivými řádky..
@Kwoky (19.04.2019 12:08): představoval jsem si to jako možnost nechat si zobrazit jen některé vybrané položky podle jednotlivých kategorii. Např : chci jen Ryzen 5, jen 2 generaci nebo cokoliv dalšího a s danou omezenou tabulkou pak řadit dál.
@Kunick (19.04.2019 11:45): Můžeš to filtrování prosím trochu rozvést? Jak by sis to představoval?
Historie cen bude, až přijdu na to, jak se dělají grafy :)

@Jab (19.04.2019 11:45):, @Zx Atari 500 (19.04.2019 11:49) a @Kunick (19.04.2019 11:57): : Tuhle základní tabulku bych asi nechal takhle, ale mohl bych přidat přepínač, který by zobrazoval další sloupce. Výkon v Cinebenchi R15, TDP ani socket nejsou problém.
Uvažuju i o L3 cache - třeba mezi 2400G a 1500X je papírově vítězem 2400G (vyšší takty, nižší cena), jenže má jen 4 MB, zatímco 1500X má 16 MB.

@Jab (19.04.2019 11:45): Cena/výkon se z jednoho syntetického testu počítá dost blbě. Tohle zatím odložím.
@Kwoky (19.04.2019 11:40): řazení je hezké, ale proč tam nemáš i filtrování? Myslím, že to by danou tabulku ještě zpřehlednilo.

A pokud se to aktualizuje každodenně, nebylo by špatné tu cenu archovovat, a vytvářet vývoj ceny ;)
@Strady (18.04.2019 14:37): Jo. Mě přijde, že průhledná bočnice pak buď case zbytečně prodražuje, nebo na to použijou šunt materiál a ta case pak není dostatečně pevná. A stejně to většina lidí nevyužije. Teda pokud nejsi úchyl, co si to dá vedle sebe na stůl, na úroveň očí.
@Strady (18.04.2019 11:56): pěkná sestava, zdroj je trochu overkill, a deska je bez lepší zvukovky ALC1220 ale proč ne.

Kamarád se kterým létám online simulátory si nedávno pořídil stejného Ryzena (dosud netaktoval ale má vodníka), dříve měl CPU i5 K Haswell/Haswell Refresh a říká že výkon na jádro je stejný jako u Intelu co měl (přetaktovaný), nicméně i tak říkal že za ty peníze je moc příjemně překvapen výkonem AMD, původní Haswell/Refresh jeho GTX 1070 brzdil. Má teď vyšší min FPS a za ty peníze je moc spokojený (deska+CPU+16 GB RAM za 10,5k).
Původně o koupi AMD CPU ani neuvažoval ale náhled od ceníku CPU Intel s 8-12 vlákny ho vrátil zpět na zem. :)

BTW: je stejně jako já náročný na kvalitu zvuku, má ASUS ROG STRIX B450-E GAMING s ALC1220 a moc si pochvaloval kvalitu zvuku proti tomu co měl dříve. Ve spojení se sluchátky od Audio Technika m40-X je moc spokojený.
@Kwoky (18.04.2019 13:26): Hele Kwoky, pro člověka který stále jede na klasickém HDD asi bude dostatečný přechod na SSD, ne? Už teď jsem o 1k víc než jsem chtěl.
Obzvlášť, když to není poznat ;)
@ugraugra (18.04.2019 13:28): jj ještě uvažuji o o stejném casu bez průhledné bočnici. 1) nepotřebuji vidět dovnitř a 2) tímhle bokem je vedle stolu.