Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Guldy (26.12.2017 21:04): No v čase W7 prakticky podobné požiadavky neexistovali, takže ich nikto nikdy neriešil.

odpoveď sa ti nebude páčiť ale je to konštatovanie reality - upgradni na W10, ten má multimonitor interface natívne poriešený.
Mam dva monitory a pouzivam W7, ktery bohuzel neumi (kez by me mohl nekdo opravit) dualni taskbar. Nejspis proto mam na sekundarnim monitoru posunuty obraz trochu niz a nahore je cerna lista, ktera uz neni soucasti obrazovky, kde bych mohl cokoliv delat (a navic tam obcas problikne nejakej glitch). Zkousel jsem se divat po ruznych nastavenich, obraz samozrejme vertikalne posunul az na max nahoru, ale i tak zbyva proste cm mezera. Nevi nekdo co s tim?

@Cobot (25.12.2017 13:26): Moje SSDčko má záruku na 75 TB zápisu. A to je jen záruka, reálně to zvládne odhaduju tak 2x víc. 150 000 GB nikdy nestáhnu, takže to neřeším :)

@7c (25.12.2017 12:43): Ten starý HDD, na kterém jsem jel předtím, na to prostě trpěl. Když jsem stahoval třeba 50 GB hru a jelo mi to 3 MB/s, tak to neustále zapisovalo a načítání ostatních věcí (her) se tak logicky zpomalovalo.
@ugraugra (25.12.2017 10:51): je fakt, že jsem nikdy moc nezjišťoval jak to je, ale já bych si právě myslel, že torentama výrazně zvyšuješ počet zápisů. A myslel jsme, že tím SSD spíš trpí. Ale nevim. Každopádně já mám na těch pár torrentů co stáhnu nasměrovaných na deset let stary disk, kterej kupodivu stále jede než si "ničit" ssd nebo jiný plotnový disk s kterým pracuju. A rychlost podle mě závisí spíš na rychlosti zdroje a internetu ne?
@Cobot (25.12.2017 11:11): Bohužel vzhledem k gsyncu nelze šetřit baterii na integrované grafice. Jede to tedy stále na geforce 1070.

Chlazení je imho dobré. S tím problém není. Witcher 3 maraton to otestoval dosti. Asus do téhle ROG řady dával i starší 970 a tuším i 980 a také to šlo. Čili 1070 už byla de facto bezpečná volba.
@Jab (25.12.2017 11:02): člověk by chtěl věřit, že v takhle drahým ntb budou ty komponenty a řešení chlazení kvalitnější než v něčem za 15k, ale jistota nikde. Tohle mi na dnešní době dost vadí. Připlatíš si a máš jistotu, že je to lepší a nebo jsi blb co jen zaplatil za to samé víc. Zbejvá asi jen doufat.

Mě takhle odešla dedikovaná grafika v ntb, který je samozřejmě připájená na desce. Nová deska v Lenovo servisu by vyšla asi na 9k což už nemělo smysl. Ale naštěstí integrovaná v procesoru utáhne všechny mé oblébené 2D hry a něco málo z devadesátek ve 3D.

btw: jak je řešené přepínání grafik u intel + nvidia? Umí ten notebook jet jen na intel? A když funguje to bez problémů? Já měl intel + AMD a byl dost opruz. Pomohly až neofiko drivery.

EDIT: aha nejde. přečetl jsme si ty minusy na heurece.
@Jab (25.12.2017 09:12): Notebook he to paradni o tom žádná. Me sice přijde skoda hrát novy hry na malým zobrazovadle, ale chvilku když to můj notebook ještě dával jsem to dělal taky. I když většinou jsem to dlouho nevydržel. Většinou jsem u toho totiž ležel v posteli nebo na gauči, protoze to je narozdil d ohybani krku u stolu pohodlne. Ale kazdyho věc na čem hraje.

Napadá me jen jakou životnost mají komponenty v ntb a jak dlouho ty v desktopu. A co v okamziku az se něco podela a ntb už nebude v zaruce. Ale s tim do toho člověk asi musí jít. Je to jen o penězích.
@Gordon (25.12.2017 03:12): Další výhoda SSDčka je ta, že když stahuješ torrent, tak se ti na disk ukládá třeba 3 MB/s nebo víc a to HDD nese velice těžce. Takže když si přes to pustíš hru, tak tě to strašně zpomaluje, zatímco SSDčko je úplně v klidu a zatížení ve správci úloh je 0 %. A to nemluvím o tom hluku - já ještě neměl HDD, který by byl úplně tichý, vždy jsem ho slyšel. U SSDčka to logicky odpadá.

Takže prostě SSDčko je nutnost.

@Jab (25.12.2017 09:12): Nevím jestli to jde, nebo ne. Každopádně s tím nebudu ztrácet čas :D
@BINGMAN (24.12.2017 10:01): Mohla to být podobně pěkná debata jako u Ultimy VII. Bohužel ani ta základní logika, že notebook je často levnější než obdobný kompletní desktop, nepadla na úrodnou půdu. Jen AlieN se pokusil něco složit. Ale pokus to byl hrozný. Navíc bez monitoru a windows. Klávesnice mi je jedno, ta dělá rozdíl par stovek. A myš bych vždy připojoval i k notebooku.

Čili ještě jednou. Chci, aby někdo složil ekvivalentní desktop se 4 jádrem (8 vláken), kartou 1070, 16 GB RAM (minimálně 2133), 512 GB SSD, přidal nejlevnější IPS Gsync monitor (dokonce i FHD uznám - byť je to i na 24 palcích za mě ošklivé - imho se ale ani nedělají a nejlevnější bude ten mnou uvedený QHD AOC AG271QG). Pokud to nedáte pod cca 45 - 50 tisíc (na CZC jsem to sestavil btw cca za pade - nicméně jsem vybíral skutečně dle ceny a nevím, zda by skříň či zdroj stačily), tak je fér říci, že herní notebooky jsou dnes dobrá volba pro hráče, kteří preferují mobilitu. Sám ještě zdůrazňuji, že do pascal grafik by mě tohle ani nenapadlo. Možná proto ugra tak prskal, páč notebookové radeony jsou dost shitové. Ve většině případů. :)
@Rapier (22.12.2017 21:41): Je to bomba, jsem poprvé ráno zapl nový kompl s ssd, sotva se podrbu na zadku už je vše načtený. to u hdd jsem se mezitím šel vychcat, vyčistit zuby, udělat si snídani a pak jsem stejně u kompu ještě pokusoval snídani protože jsem čekal až se to "uklidní" a "donačte".

@mazar1234 (23.12.2017 20:15): Jsou to sedláci... :D

Jinak otázka: můžu dobít baterky v Xbox gamepadu tak že ho strčím přes usb do proudu?
Začalo to SSD, pak se nám to malinko posunulo k notebookům a skončili to u monitoru. Veselé vánoce všem! :)

PS: krásný štědrý den Všem HW fanynkám a fanouškům.
PPS: taky přispěji do diskuze ale později.
Bóže, když to někoho baví, ať si hraje třeba na mikrovlnce. Vy se opravdu dokažete hádat u každé kraviny :)
@Jab (23.12.2017 21:40): "Ta debata je postižená neschopností přijmout, že každý má jiné preference"

No to je přesné, vždyť vzešla z toho že jsi napsal že desktop je nesmysl a nemá právo na existenci :)
@ugraugra (23.12.2017 22:00): Přesně! S malým kašpárkem se sice divadlo zahrát dá, bude to ale stejně maximálně komedie. :c))

@kuler91 (23.12.2017 22:17): Každý dle svého vkusu a potřeb, o tom žádná. ;c) Já si třeba hned v roce 1995 koupil 17" CRT monitor a pokaždé, když jsem byl nucen pracovat, nebo si hrát na něčem menším, trpěl jsem jako zvíře. A bral bych i tenkrát ještě větší, nic takového ovšem v té době neexistovalo. Dnes ty možnosti ale jsou, tak proč toho nevyužít? Některé herní žánry, jako třeba závodní, či letecké simulátory jsou na velkých panelech úplně o něčem jiném a mnohem více pak člověka pohltí. A v podstatě většina dnešních her, které sází na skvostný vizuální zážitek, na malých monitorech nemůže vyniknout, je to prostě promrhaný potenciál. Menší monitor (řekněme 17 - 19") je fajn na stařičké kousky, ty by díky nízkému rozlišení vypadaly na velké ploše opravdu blbě. Ale to je asi tak vše. Už teď se těším, až budu v brzké době hrát na TV o úhlopříčce 65"+, každá věc prostě vyžaduje k maximálnímu zážitku to své. ;c)
Nevím s čím bych měl jít do háje a nechápu proč jsem někdo motá pojmy jako Pc master race a podobně s prominutím píčuské pojmy, které jsou úplně mimo realitu. Naopak mi dneska přijde investice do PC čím dál tím větší škoda peněz ... Hry jsou často pouze konzolové porty s pár pozlátky navíc, za které si člověk nehorázně připlácí a dost často i špatně optimalizované, navíc tu nejsou žádné exkluzivní AAA hry.
Nikomu tady já ani Jab nic nevnucujeme, jen říkáme, že herní laptop je fajn a dá se koupit i za dostupnou cenu a že hraní na 15,6 je pohoda. Stejně tak to, že g-sync je super featura bez které si hraní na PC už moc neumím představit.
Není mi 15 let, abych si sám před sebou musel obhajovat nákup notebooku za 35 tisíc, myslím si, že už mám dost rozumu na to, abych věděl za co chci dát peníze, podobné hlody si nech pro někoho jiného.
Tahle diskuze nemá vůbec žádný smysl, protože se jednoduše můžete posrat z toho, že si někdo koupí herní notebooku a je s ním spokojený.
@Cobot (23.12.2017 21:46): To zvládneš. ;) U RPG jsme se taky dohadovali v Ultima VII diskuzi a bylo to fajn. Naopak stejné názory vylučují diskuzi.

@mazar1234 (23.12.2017 21:47): Imho alternativ je dnes dost. Těch mobilů s šestipalcovým displejem v těle 5,5 palcového není už málo. A záhy to přijde i do levnějších telefonů.
@Jab (23.12.2017 21:40): Evolúcia, Jj to sú ľudia, ktorí potrebujú tablet.

Ja práve kvôli veľkosti stále používam maličký debilfón, páč malé smartfóny sa kokotsky ovládajú a veľké smartfóny sú veľké takže sa nikam nezmestia.

@Jab (23.12.2017 21:40): Tak ja mobilitu chápem viac než dobre, žil som 3 roky v Dubline a kupoval som si onehdá za 2000€ notebook kvôli logickej mobilite, ale v statickom bývaní dnes by ma ani vo sne nenapadlo kupovať notebook.
Ale chatu nemám, takže bod pre teba :-D
@Cobot (23.12.2017 21:38): Ta debata je postižená neschopností přijmout, že každý má jiné preference. A tys ke zlepšení zrovna nepřispěl.

@mazar1234 (23.12.2017 21:40): Tak poměr cena/výkon. Na něj jsem zatížený. :) Můj základní požadavek byl ten, že chci hrát Witchera 3 na max a chci hrát i mimo domov. Vypadl mi z toho notebook. Pokud někdo hraje jen doma a notebook nikam nebere nebo jej nemá, tak tomu také rozumím. Substitut v podobě desktopu jsem zkoušel. Ale nepovedlo se mi jej (i s monitorem a dalším příslušenstvím) koupit tak, aby vyrovnal notebook. Kór když bych musel obětovat tu mobilitu, kterou jsem chtěl.
@Jab (23.12.2017 21:34): Ono v podstate je to len otázka peňazí, každý by si kúpil mega-high-tech stanicu s triple sli tesla + 4 xeon CPU + 2TB RAM + 10TB SSD keby na to mal.
Všetko ostatné je len kompromis sociek :-D
@kuler91 (23.12.2017 21:17): "na běžném 24 1080p Ipsku už bych dneska hrát ani omylem nechtěl " tvl ty se běž vydejchat na průvan.. Připadá mi ,že si tady akorád snažíte honit triko, kdo je víc (a teď nevim) PC master race a nebo indie lumber pc master race... :D
Někdo jiný zase preferuje více Hz monitoru a na 4K by zatím ani nesáhl. Ty preference jsou různé. Za svůj život jsem měl tři desktopy. A později jsem zjistil, že mi vyhovují více notebooky.

@ugraugra (23.12.2017 21:26): Nevím, co ty jezdíš dělat na chatu. Já tam jezdím opravovat plot, sekat stovky metrů čtverečních zahrady a opravovat milion věcí. To pak večer Witcher 3 přijde vhod. Pokud jsem tam s kamarády, tak naopak víceméně nepracuji. Ale ten notebook se tam hodí na večerní youtube videa (přitom se hrají deskovky) nebo dáme pár kol wormsů (to ale spíše pokud je okolo nějaká větší televize s hdmi). Nebo přes hdmi připojim notebook a pustíme z něj film. Že máš jiné preference pochopím, ale nechápu, proč bys měl urážet mě. V tom vidím PC master race bullshit. ;-)

@mazar1234 (23.12.2017 21:29): U těch mobilů už se taky najdou tací, kteří by pod šest palců nešli. :) Mně je to naopak jedno a zvládnu aj 4 palce.

@Garret (23.12.2017 21:24): Jde to úplně v pohodě btw. Na 5,5 palcovém displeji je to v klidu. Ovládání je tomu přizpůsobené a funguje idobře zoom. ;)
Měl jsem možnost vyzkoušet si hraní na velkém displeji (no, spíš už to byla televize) ve 4K rozlišení a můžu říct, že už se těším, až budu mít něco podobného v budoucnu doma. Je to fakt úplně jiný zážitek a ten můj 27" monitor mi už ted přijde malý.
@kuler91 (23.12.2017 21:17): "na běžném 24 1080p Ipsku už bych dneska hrát ani omylem nechtěl " - a to je bod v ktorom sa zásadne názorovo rozchádzame.
Za mňa určite lepšie "běžné 24 IPS" ako akýkoľvek futuristický 15" display, byť by priamo striekal LSD do žily.
15ky monitory jsou kravina a prosazovat je může jen někdo, kdo si koupil předražený notebook na hraní a ted se snaží si to nějak obhájit. A už vůbec nechápu tu myšlenku, jakože si ten notebook můžu vzít na chatu. Ty vole, tak na chatu jezdím spíš proto, abych tam nic nehrál a odpočinul si, ne?
@mazar1234 (23.12.2017 21:10): Každý to evidentně máme jinak. Já na roky opustil velký monitor a hrál na netbooku. A... Prostě přeháníš. Když můžeš na notebooku psát a koukat na net a youtube, tak na něm můžeš i hrát. Fakt je strašné přehánění, jako že to nejde... 15,6 palce není tak málo, aby to nešlo. Za mě ani jedenáct palců není tak málo. A FHD na těhle menších monitorech vypadá prostě v hrách lépe.
@Jab (23.12.2017 21:00): Presne taký som chcel - 27" QHD IPS, na 24" je QHD píča.
Gsync je fajn, ale je strašne iracionálne predražený - cena je úplne mimo realitu.

Ovšem voliť medzi 15" (LOL) s Gsync a 24-27 tak nemám o čom uvažovať.
Z kalkulačkových displeyov som už vyrástol. Sorry jako.

v predošlej práci som mal Apple monitor pre strihanie videa 30" a tam fičalo nejakých 2540x1600 takže viem posúdiť nejaké kostičky. Ale to je vlastne na kulera nie na teba Jebe Bushi.
No nevím ... pro mě dneska nemá smysl už hrát naopak na 24/27. Hraju 50 / 50 na PS4/PC a pokud nehraju FPSKo, tak si to stejně přepouju na OLEDku, kde mám ten obraz nejlepší. Sorry, ale hrát na 24 při 1080p je hnus ... kostičky já dneska už rád opravdu nemám ...