Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Koukám, že dostupnost nových Radeonů je v ČR hodně špatná. Skladem jsou jen RX 460 a pár RX 550, jinak nic. To je smutný.
@Garret (28.05.2017 10:30): Hele to je spíše na reklamaci, páč já nic podobného na svém displeji nevidím. Podívej se na pár recenzí global verze na youtube, jestli to podle tebe dělají i další telefony.
@Jab (28.05.2017 10:23): telefon jsem nakonec nevrátil a nechal si ho, ale docela toho lituju. nejhorší je ten display, to je fakt katastrofa. při scrollování to působí efektem blurru při pohybu ve hrách. otázkou je, jestli global verze trojky není stejně blbá, protože jsem měl non-global.
@Garret (28.05.2017 10:20): Oukej. To je fér. Níže už si tuším nějaké srovnání psal, tak si to dohledám. Za mě až na prostředí, které jsem si musel předělat podle svého, je Note 4 naprosto v pohodě. A za 4,5 tisíce je to skoro krádež. :)
@Jab (28.05.2017 09:29): vzhledem k tomu, že jsem trojku měl půl roku a hned jsem přešel na čtverku, dokážu docela dobře zhodnotit, který z těch telefonů je lepší. a věř mi - o výkon mi vůbec nejde...
Zdarec, mám problém. Když jsem přešel na w10, po každém zapnutí pc vyskakovala chyba power driver state failure. Přes save mod jsem našel a odinstaloval kolizní ovladače, ale když jsem zase zapnul pc, tak tam ze šesti byly zase dvoje aktivní - pro ps2 myš. Takj jsem je zakázal a chyba už se neobjevila. Po cca třech týdnech byl update windows, po kterém totálně přestala fungovat myš. Přes kb jsem se dostal do nastavení a koukám, ty ovladače jsou zase aktivní. Zakázal jsem je opět, ale ne už v save modu, a ty svině se po restartu ukázaly opět jako aktivní. Když připojím jinou myš, tak se taky nechytne. Co s tim mám dělat?
@Garret (28.05.2017 09:26): Já ji mám a zatím spokojenost. Jestli mě něco dere, tak jsou to notifikace, které MIUI šíleně omezovalo. Ale návod jsem někde házel. S tím už vše normálně chodí.

Čili prostředí bylo hrozné, ale s vícero úpravami jsem úplně spokojen.

Note 3 v globální verzi je teď dražší. Chápu tu preferenci silnějšího procesoru, ale imho v současné době jsou ty vážky jasně na straně Notu 4.
@Gordon (21.05.2017 00:10): No, pokud máš to SSD v PC, tak logicky má celé PC vyšší cenu. ;-) Ale jinak souhlasím, reklamovat věci koupené na Aukru může být problém. Pro zajímavost jsem se kouknul na Alzu a třeba Samsung 850 EVO (250 GB) má 5 let záruku a prý 99 % spolehlivost (a to je levný model), takže to s tou poruchovostí tak hrozné nebude.
@7c (20.05.2017 16:23): No, nevím o tom, že by SSD byly nějak extra poruchové a kromě toho je asi tak milion různých způsobů, jak přijít o data (malware, nepozornost, krádež, přírodní katastrofy...), takže je stejně nutné zálohovat a pak tě nějaká nízká poruchovost stejně moc netrápí.
@TombSpirit (20.05.2017 14:02): Já na SSD nemám žádná trvalejší data - jen programy. A zmiňoval jsem to specificky k SSD - u HDD je alespoň šance, že je možné něco zachránit, případně taky šance na varovné signály, u SSD je to ztráta všech dat bez šance na záchranu mrknutím oka.
Hmm, takže do 4000 bych to viděl asi na 1050 Ti, a pak další skok je za 5000 buď 1060 3GB nebo 470. Těžký výběr, tenhle low-end :( Škoda, že už není 8 GB 1060 za cenu 1050 Ti, volba by byla jednoduchá :)
@TombSpirit (19.05.2017 21:58): Jen tím chci říct, že to asi není určeno pro takové to "domácí" užívání :)

Dotaz - v případě upgrade z 660 GTX, které karty jsou nejlepší volba v cenové hranici do 4000, 5000, 6000 Kč?
@AlieN (18.05.2017 14:33): Rozdíl je jen v tebou uváděném. S RAM problém nemám ani u 3GB verze. Ale ta vyšší už stojí pod šest litrů, což stojí za úvahu a možná bych do ní šel spíše. Pokud už máš paměťovou kartu, tak naopak vol nižší model. Počítej ale s tím, že tím pádem nebudeš moci telefon užívat jako dual sim, neb slot má hybridní.
Je nějak zásadní rozdíl mezi Redmi Note 4 4GB/64GB a Redmi Note 4 3GB/32GB?

Interní paměť doplním kartou a stačit mi bude určitě, ale co ta RAM, případně jiné rozdíly, stojí za třetinu ceny navíc?
IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover, Lock On, Falcon 4.33 BMS nebo cokoliv z dnešního DCS World využívá max. 2 jader. Nejspíš to platí i o IL-2 Sturmovik Battle of Stalingrad.
@Kwoky (15.05.2017 23:41): 4-5 hier?
To bude asi problém tipujem.
No teda to sa ešte v roku 2017 nejaké takto stupídne naprogramované hry vyrábajú?
Strašný anachronizmus, ale že je zrovna tak hrané WoT taká zastaralá mrdka by mi fakt nenapadlo.
Můžete mi prosím poradit 4-5 novějších (a náročnějších) her, které jsou postavené tak, že využívají dominantně jedno jádro CPU a ostatní jádra jsou skoro nevyužitá? Znám jen World of tanks a rád bych si rozšířil obzory.

@Cobot (15.05.2017 12:58): Omlouvám se, že do toho vstupuju, ale když nikdo neodepsal...
Máte někdo doma steamlink? Jak jste s tím spokojeni. Co všechno se s ním dá dělat?

Měl bych k němu dokoupit bezdrátovou klávesnici? Někde jsme čet, že se to hodí. Ale nechce se mi. Už jen, že musim koupit dlouhej vrták a kutat díru do obejváku mě nenaplňuje štěstím.

Jsem ve čtvrtek klikal na steamu a koupil to spolu s controllerem za 67,46€ (z toho 10,75€ poštovný). No snad nebudu litovat.
@Kwoky (11.05.2017 16:37): podle odkaz tvé CPU podporuje paměti max. do 1600 Mhz. Např. moje Sandy Bridge oficiálně podporuje jen 1333 Mhz ale běžně mám XPM profil z 1600 MHz ale je pravda, že občas mě to házelo po rebootu, startu PC chyby, že BIOS rozpoznal overclocking memory a proto resetoval memory na 1333 Mhz. Trochu jsme si pohrál s BIOS a teď opravdu nevím přesně co to způsobilo ale poslední 4 měsíce ten problém nemám. Je fakt, že memory jsem dal z Turbo na Normal a malinko si pohrál s napájením CPU (= zakázal jsem automatické zvýšení napětí dle potřeby).

To, že máš XPM profil není záruka, že to bude nutně spolupracovat s CPU...projdi si ten datasheet intelu. Sice dnes už RAMKY jsou dávno asynchronní ale čert ví. Oficiálně to tvé Ivy Bridge nepodporuje....