Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ross

Ross

Rostislav • 28 let • Řidič tramvaje • Ostrava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentáře

Tukoni

 • PC 95
Hru jsem zkusil na základě komentáře od Schu. A můžu souhlasit, hra je opravdu krásná a roztomilá. Potěší skvělá kreslená grafika.
Příběh asi nemá cenu řešit, prostě se tvor Tukoni vydal na cestu lesem plným nástrah, ale i jiných zvířecích kamarádů. Hra je opravdu rychlovka a není těžké ji dohrát do 20 minut i se všemi Achivimenty.

Na krátké zabití času, třeba o přestávce během hokeje je to ideální :)

Pro: Celkový dojem ze hry, její nevinnost a roztomilost. Ozvučení

Proti: Krátké

+7 +8 −1

Cities: Skylines - Sunset Harbor

 • PC 70
U tohohle DLC se nemůžu zbavit dojmu, že je vařeno z vody. Připadá mi, že jsou zde věci na které se zapomnělo/nestihly se. Aby jste mě dobře pochopili - obsah datadisku je skvělý.
Rozšíření metra, terminály i trolejbusy mohly být z fleku v Cities: Skylines - Mass Transit.
Rybolov mohl být klidně v Cities: Skylines - Industries

Co se týče funkcí nových věcí, nemůžu si stěžovat. Doprava funguje jak má, dokonce i trolejbusy poctivě sledují trolej a umí se pod ní i vychýlit. Za to obrovská pochvala.
U rybiček to už není taková sláva. Připadají mi takové nemastné, neslané. Chybí tu motivace otevírat další "pobočky". A i ten systém je jiný - tentokrát musíte nalovit určité množství ryb pro další odemčení. A jsou tu jen dvě zařízení, které chce ryby. Nic by se jim nestalo, kdyby to nějak s Industries propojili - třeba výroba konzerv by mohla chtít i kovy, či nějaké továrny, které by také chtěly ryby. Třeba potravinářský závod.

Co opravdu můžu pochválit je, že je tu konečně vypusť kanalizace do terénu. Nyní už není potřeba znečišťovat vodu. To člověk ocení v mapách kde není žádná voda, nebo je jí sakra málo na to, aby se znečišťovala. Jsou tu i eko výpusti, což oceníte pokud nechcete tolik znečisťovat půdu.

Někoho může zamrzet absence nových scénářů a pouze jedna unikátní budova. Jsem zvědavý co bude dále. Nové DLC zatím oznámeno nebylo. Minulý týden vyšly dvě DLC typu Content Creator, což není oficiální tvorba.

Pro: Novinky, které toto DLC přináší

Proti: Celé to vypadá jako vaření z vody, z toho co zbylo a nedostalo se to do jiných DLC.

+7

Test Dopravního značení

 • PC 25
Nudná hra, která procvičí postřeh o něco lépe než testy z autoškoly. Divím se, že taková hra je vůbec na DH.
Ona to vlastně snad není ani hra. Hráno asi 5 minut, za tu dobu se mi opakovaly asi čtyři obrázky dokola.

Pro: Zajímavý nápad

Proti: Krátké, technické zpracování (hru je nutno pořád zapínat)

+11

Cities: Skylines - Campus

 • PC 70
Pěkné DLC, které je možná zbytečné. Vytváření zón je opět zpět, tentokrát zóna kampusu. Jednotlivé druhy škol jsou sice fajn, ale opravdu nevím jestli to má zásadní vliv na město. Nikdy se mi nepodařilo celý systém dokončit.
Zájem lidí o kampus prudce klesá i když se mu daří. Jak finančně tak studijními výsledky či přitažlivostí. I úprava vyhlášky moc nepomáhá. Musím se tomu ještě věnovat.

Kdo nemá náhodou DLC stadionu - nemusí zoufat. Zde je jich několik a jejich funkce je skoro stejná. Lze nastavit barvu dresu, jméno týmu a výsledky hýbou s městem. Buď bude smutné nebo šťastné. Na stadiony proudí mraky lidí, takže je dobré je budovat u větších přestupních terminálů nebo dálnic.

To je tak vše co zde napsat. Celkově jde spíše o slabší DLC, které přidá kampusy. Doporučuji k němu i kampusové domečky, které jsou ve zvláštním DLC navíc - nechápu! Mohlo to být dohromady.

Jako výtku musím napsat i absenci nových scénářů.

Pro: Kampusy, vzhled budov, nové možnosti do hry, pár hodin navíc. Stadiony, nový systém vzdělání

Proti: Opět systém zón, za mě slabší DLC

+9

Cities: Skylines - Industries

 • PC 95
Další ze super DLC pro tuto hru, které se rozhodně vyplatí.
Rozšíření průmyslu na jednotlivé druhy, suroviny a výchozí produkty je úžasné. Export výrobků vydělává velké finance a opravdu se hodí se na průmysl zaměřit. Také lze výrobky prodávat v komerčních zónách.

Součástí hry je několik unikátních továren, kde se vyrábí unikátní zboží, které je vysoce ceněno. Například elektronika, auta, nábytek, ale i třeba pečivo nebo džusy. Nevýhodou takových průmyslových staveb je doprava. Ta v rámci zásobování jednotlivých provozů je opravdu silná. Doprava vám dokáže ucpat celé město a vyplatí se na to myslet. Nejlépe stavět průmysl někde u dálnic nebo periferii a spojit to vlaky. Novinkou jsou i nákladní letadla pro ještě lepší import a export.

Na podobném principu funguje i pošta. Také vydělává dost peněz a také zaseká dopravu až to není hezké. Každopádně se vyplatí do toho investovat.

Co se týče samotného DLC, nejsem si jist, jestli stavby továren mají vliv na poptávku po průmyslu.

Pro: Skvělé DLC, které přinese spoustu hodin navíc, nákladní letadla, vzhled továren a jejich funkce. Krásné výdělky a celkový systém výroby. Skoro takový Tycoon :)

Proti: Neúnosná dopravní situace, základní suroviny se bohužel rychle vyčerpají.

+9

Mafia: Definitive Edition

 • PC 85
Hra se objevila jako blesk z čistého nebe. Všichni jsme s napětím čekali co z toho bude. Já jsem se rozhodl trošku počkat a hrát hru později, po nějakém tom opravném patchi a dobře jsem udělal - například zmizel kosočtverec při klasické obtížnosti. Na klasickou obtížnost jsem dohrál celý příběh. I jízdu se snažím, ale ta je pekelně těžká. Mnohé úkoly jsou těžší než příběh.

První co mě oslovilo je grafika a atmosféra města, potažmo herního světa. Lidé si na ulici povídají, je zde velký provoz, lidé využívají i MHD a celkově je město krásné. Autoři si s městem krásně prohráli. Dívat se na město z venkova, kdy kouří komíny a jde vidět ten život, je skvělé. Kolikrát jsem se při hraní jen kochal.

Další důležitou věcí je samozřejmě příběh. Příběh, který známe snad všichni. Zde byl lehce rozšířen, upraven a vůbec mi to nevadilo. Některé otazníky z původní hry byly zde vyjasněny. Jsem rád, že některé postavy měli více prostoru. Bohužel protiklad tohoto bylo, že některé postavy kompletně chybí, nebo měli méně prostoru. Dabink se výborný. Já jsem rád za původní obsazení postav, jsem rád, že se to u většiny povedlo. Nový hlas Salieriho je taky výborný.

Co se týče samotného hraní, osobně jsem se zasekl u závodu a Výletu do přírody. Ale vidím, že vás je tu většina :)
Jednotlivé mise jsou fajné. Musím ocenit možnost krytí. Taky oceňuji, že si může člověk i Vinnyho vzít libovolné zbraně před misí. Takový GTA styl, ale nevadilo to ničemu. GTA styl je i u policie - systém hvězdiček. Člověk by čekal, že při páté po vás půjde i ten obrněný transportér, jako ekvivalent k tanku u GTA a ono nic. Policii se dá poměrně lehce ujet, což je mínus.

Vozidla jsou propracována a řízení je občas těžkopádné. Počet vozidel je taky skvělý. Co bych vynechal je možnost jezdit s autem z Mafia III. Další výtku mám na tramvaje a nadzemku. Nelze je použít ani po posledním upgrade. A jelikož se objevili zprávy, že se chystá Mafia IV, tak pochybuji, že nějaký upgrade pro M1:DE ještě bude.
MHD lze použít pouze při jízdě, kdy vás u zastávky portne přímo na dvůr Salieriho baru.

Ještě jedna poznámka k obtížnosti. I kdy jsem si vše nastavil tak, abych měl nejvíce hardcore hru, i bez navigace, přesto tam byly různí pomocníci. Ať už jde o rampy proti policii, ukazatele kam hodím granát/molotov, nebo které dveře jsou zrovna aktivní. Nebo zbraně, které leží na zemi si můžu vzít (problikávají).

Pro: Obtížnost, grafika a celková atmosféra města, počet vozidel, volná jízda zůstala. Příběh, dabink, krytí při střelbě

Proti: GTA styl hvězdiček u policie, nemožnost používat MHD jako v původní hře. Různé ukazatelé i při nejvíce hardcore obtížnosti.

+12

Cities: Skylines - Parklife

 • PC 80
Na úvod napíšu, že bez tohoto DLC se člověk obejde. Jde opravdu jen o tvorbu různých parků. Pro někoho to může být až otravné (ale kdo by si to koupil, že jo?); pro někoho to naopak může být zábava. Tvorba parků je jednoduchá záležitost a dá se tam fakt vyhrát.

Představovat jednotlivé parky je asi zbytečné. Mě osobně zaujalo nejvíce zoo a pouť. Odemykání dalších a dalších budov je totožné. Park musí splnit požadavek zábavy a návštěvnost. Trošku zamrzí, že těch věcí, co lze postavit je dost málo. A při posledním odemčení dostane člověk pouze jednu budovu. Do parku pak můžete dát i nekonečně mnoho tzv. props. Ale bohužel nemají žádnou funkci, což je u stánků, altánů a dalších věcí škoda. Nemá to vliv ani na návštěvnost, ani na zábavu. Lidi s tím nemají žádnou interakci. Je to jen pro potěšení oka.

Po parku můžete dělat i turistické stezky. Nevím no, moc se to nepovedlo. A jako nové MHD slouží i turistický autobus, který může jezdit po různých atrakcích. Takže je dobré propojit jednotlivé parky, ale i unikátní budovy na jednu výletní linku a lidé mohou cestovat. Vlastně to funguje na stejném principu jako legendární zamyšlená lanovka v Ostravě mezi Zoo a Dolní oblastí Vítkovic :D Kterou následně nahradil doubledecker, který také jezdí po této unikátní lince ve hře. Na workshopu se dá stáhnout pro tuto linku i turistický vláček, který je pro české krajany bližší.

Pro: Možnost budovat parkové oblasti, které mají velký vliv na město. Rozmanitost parků, vzhled budov a cest.

Proti: Řekl bych, že jednotlivých staveb do parků je málo. Mohlo toho být více, ale znáte to. Tady se spoléhá na moddery. Podivná turistická stezka.

+7

Cities: Skylines - Green Cities

 • PC 70
Po úžasných DLC přichází Green Cities, které je opravdu zklamáním. Zbytečné DLC, jehož prvky mohla nést hra od začátku. Nebo by stačily mody.

Nové ekologické části města, ať už komerční nebo rezidenční vypadají pěkně. Nové budovy jsou hezké, vypadají dost moderně a skutečně jsou soběstačné. A to je tak vše. Dalším zajímavým prvkem jsou ekologické výpusti kanalizace. Sice neznečistí vodu tolik, ale mají menší výkon, takže jich je potřeba několik. Můžu pochválit i možnost recyklace a nějaké zajímavé čisté elektrárny, které mají skvělý výkon.

Mapy a scénáře jsou fajn. Scénáře se zaměřují na ekologii a nejsou ani těžké.

Pro: Nové typy budov, recyklace, možnost mít EKO města, nebo čtvrtě

Proti: Dle mého názoru je toto DLC zbytečné. Ale vše se vším souvisí a pokud má člověk všechny DLC, ocení čištění vody kvůli rybolovu.

+11

Cities: Skylines - Mass Transit

 • PC 90
Lanovky, vzducholodě a monorail! Cože? To je další zajímavé DLC pro Cities. A nejen to. Dokonce jsou ve hře nově i trajekty a kompletní rozšíření správy MHD, které vyšlo i v normální hře. Čili bez potřeby tohoto DLC.

Tohle DLC je přesně pro ty, kteří mají rádi dopravu. Nové prvky dopravy město hodně oživí. Nejvíce se povedl monorail. Vyhne se zácpám, může jezdit kamkoliv po mapě. Ve hře jsou i nové přestupní terminály, například vlak - monorail - metro. Což je hodně dobré pro turistiku.

Další fajn věc je několik nových unikátních budov s dopravní tématikou. A také nové scénáře. Další skvělá věc je, že vaše vzducholodě mohou vzdělávat občany. Na jejich boku lze přehrávat vzdělávací prezentace místo reklam. A je to zadarmo a lidé to ještě chválí a vzdělává.

Tohle DLC opravdu doporučuji. Rozšíří to možnosti města a kdo si rád hraje s celkovým městem, rozhodně tohle pomůže. Do každé části města lze zavést jinou dopravu. Lidem přestupy nevadí.

A co by se dalo vytknout? Ze začátku mě trošku mrzelo, že tam nejsou trolejbusy a nějaké vylepšení tramvají. Ale jak je známo u této hry - na vylepšení tramvají jsou luxusní módy a trolejbusy holt přišly později. Ale k tomu se dostaneme v pištím komentáři u správného datadisku.

Pro: Nové možnosti dopravy, rozšíření správy dopravy, unikátní budovy s dopravní tématikou

Proti: Mohlo být více druhů dopravy

+13

Cities: Skylines - Natural Disasters

 • PC 100
Rozhodl jsem se napsat komentáře ke všem DLC Cities: Skylines. Kdysi dávno jsem začal a po pěti letech pauzy pokračuji :D

Vzpomínáte na první dojmy a recenze u základní hry? Několik recenzentů, moderátorů a bůh ví jakých povolání psalo jako zápor (nebo jen neutrální bod), že chybí katastrofy!
Tvůrci si to vzali k srdci a vyrobili několik zajímavých katastrof a celý systém ochrany města, čímž jdou dost do hloubky oproti Simcity. A také byly nově přidány scénáře a jejich Workshop podpora. Což je velké + pro ty, kteří mají rádi výzvu a stavět jentak města je nebaví.

Co se týče samotných katastrof, ty jsou zpracovány fakt skvěle. A dost realisticky. Například při zemětřesení může vzniknout i trhlina v půdě. V tornádu lze vidět letící objekty (zdravím SimCity 3000, kde to bylo poprvé použito).
Co může někoho zamrzet je, že chybí nějaké katastrofy způsobené člověkem. Třeba jaderná havarie (postrach u všech Simcity), nebo pád letadla (ano, kvůli roku 2001 se to už do takových her nedává). Také bych ocenil, aby vítr ve hře uměl roznést znečištění. To by byla teprve sranda.

Bunkry jsou fajn, ale abych řekl pravdu jsou asi zbytečné. Nikdy se mi nepodařilo zachránit úplně všechny. Jsou dost nevzhledné a škoda, že se bunkry nebudují nějak automaticky v budovách (viz komunistické kryty Civilní obrany, které vznikaly na každém sídlišti). Velká nevýhoda bunkrů je, že při jejich aktivitě kompletně přijdete o zisky. A to globálně celé město. Kdyby šlo nastavit spuštění konkrétních bunkrů v konkrétní čtvrti, kde hrozí nebezpečí, bylo by lépe. Třeba propad půdy je jen na jednom místě, tak samo meteor. Neohrozí celé město.

Následné řešení katastrof je docela výzva. Co nejrychleji opravit veškeré komunikace, aby mohly vyjet všechny záchranné systémy.
Po každé katastrofě je k dispozici tabulka, kde je seznam obětí, poškozených budov, cest, atd. Docela by mě zajímalo k čemu je ten krizový štáb. Oni dokážou najít v troskách přeživší, ale jsou to skutečně přeživší? Změní se číslo úmrtí v tabulce? Těžko říct, jestli to má na to vliv, nebo to je jen na oko.

Tohle je v pořadí první velké DLC, které má opravdu cenu pořizovat. Pokud vám chyběly katastrofy. Pokud ne, nemá cenu se o něj zajímat.

Pro: Katastrofy, scénáře, vizuál katastrof i jejich počet. Nové mapy a možnosti.

Proti: Mohly být i jiné druhy katastrof, zvláštní chování bunrků

+11

Fall Guys: Ultimate Knockout

 • PC 95
Hru jsem začal hrát až letos. Dávno po tom, co opadl zájem, který byl u hry v srpnu. Během třetí sezóny jsem začal a nelituji. Hraje se to fakt dobře.

Takešiho hrad jsem měl rád. Tahle hra je v podstatě to samé. Nevzpomínám si, že by někdy byla podobná hra jako Takešiho hrad. Běh s fazolkou je sranda a vyhrát chce každý. Ve hře je velké množství různých zábavných kol. Některé jsou fakt jednoduché a některé stupidní.

Ze všeho nejhorší jsou týmové hry. Většinou jsem v týmu bandy dementů a to se rovná prohře. Dostat se do finále je věc umu, ale také náhody. V současnosti hru už všichni umí a noví hráči mají nevýhodu. Hra se však učí velmi rychle a dostat se až do finále není těžké. Mnohem těžší je vyhrát.

Musím ocenit i velké možnosti obleků a skinů pro fazolku. Celá hra je tvořena s notnou dávkou roztomilosti a je to znát na každém kroku. Hra je silně návyková a zároveň frustrující.
Člověk se u této hry umí fakt rozčílit.

Hraji to na ovladači, ale u kol typu "Hex-a-Gone" je to asi velká nevýhoda.

Pro: Návyková, roztomilá hra. Grafika, ozvučení, autoři na hře stále pracují (nové mapy a sezony). Počet a rozmanitost kol.

Proti: Velmi frustrující, po čase stereotypní.

+13

Rocket League

 • PC 90
První setkání s touto hrou bylo na kouladačce, kdy jsme to hráli na PS4. Moc mě to nenadchlo, abych se přiznal. Ani mi to nešlo.

Po několika letech od památné akce jsem si pořídil Epic Games a na každé jeho stránce v tom klientu (i webu) otravovali s Rocket League. Tož si říkám, je to zdarma, zkusit to? Vyhrabal jsem svůj XBox ovladač a zapl to. A hrál to až dlouho do noci. Až taková návyková hra to je. Hlavně, když se její hraní prokládá pivem.

Ale i bez něj je to velká sranda. Vyhrát není těžké. Některé kola, jako basketbal nebo hokej už jsou velká výzva.

Musím pochválit i nekonečné možnosti úpravy autíčka, ať už se jedná o barvu, nebo exkluzivní balíčky laků, efektů, kol a dalších nesmyslů, které jsou pro potěchu oka. Na chování autíčka to nemá žádný vliv.

Velké + si odnáší hra i za to, že nejsou potřeba reálné peníze ke hraní. Ve hře není nutné kupovat vůbec nic, žádný jejich Rocket Pass není potřeba. Většinou jde jen o tuning auta, který nemá vliv na hru.

Co vytknout? Možná, že při hraní chybí nějaká ingame hudba.

Pro: Velký výběr vozidel, včetně rozsáhlého tuningu. Spousta herních modů a stadionů. Návykové.

Proti: Chybí herní hudba

+13

SIMT MHD

 • PC 95
V současné době je tahle hra plnohodnotný simulátor trolejbusů i tramvají :) I na autobusy se hra dívá svým způsobem a nesnaží se konkurovat jiným hrám. A to je celé kouzlo této hry Simt.

Svůj pět let starý komentář jsem smazal, hra značně pokročila dopředu a je načase napsat nový. Třeba to za pět let zas smažu

Malá nezávislá hra plná ambicí a energie i letos předvedla, že je o co stát. Vylepšený herní engine, který vylepšil do obrovské simulace trolejbusový systém jsem ani nečekal. Novinkou je i plná podpora terénu, takže mapa už nikdy nebude holá placka jako dříve.

Kouzlo celé hry je hlavně v tom, že město žije. Nemyslím tím provoz nebo chodce. Ale děj na pozadí. Vše má nějaký příběh, ve městě se pořádají festivaly, kde jezdí speciální linky. Často se něco opravuje, takže linky jezdí odklonem. Bývá zde i náhradní doprava za tramvaj nebo trolejbus. Prostě prvky, které známe ze svých domovů. A já, co by řidič skutečné tramvaje, mám k tomuhle velmi blízko.

Ve hře je obrovské množství vozidel (viz zajímavosti). Po té dlouhé době mě hra stále baví. Pravda, není to věc, co se dá hrát pořád, ale na nějaký ten relax je hra dostačující, stejně jako Euro Truck Simulator 2 a podobné tituly. Hra má neskutečně velkou komunitu, takže se občas objeví do hry i nějaké nové skiny vozidel.

Hra ještě není zcela dokončena. Ale postupně se hra vyvíjí a vylepšuje. Autor hry to má také jako relax, takže se dá chápat, že to dlouho trvá. Což beru i jako vyčítku - Někdy se ke hře přistupuje jako k reálnému světu včetně rozpočtu a to mi furt nejde do hlavy...

Pro: Množství vozidel, mapa, různé "eventy" ve městě, autor hry komunikuje s hráči, což se dneska tolik nevidí.

Proti: Místy nějaké bugy, občas opravdu dlouho trvá, než něco bude.

+14

Benji Bananas

 • Android 90
Můj stý komentář :)

Skvělá rychlovka, pokud chcete zabít trošku toho času při nějakém čekání. Herní prostředí je moc pěkné (někde jsem četl, že by mělo být kreslené ručně) a hra je opravdu roztomilá. A plnění úkolů je taky příjemná záležitost i když jsou občas dost zdlouhavé nebo těžké.

Hudba v pozadí je příjemná a do této hry parádně sedí. Obtížnost se s každým levelem (světem) stupňuje a projít lokace je opravdu výzva. Bohužel hra je dost monotonní, takže rychle omrzí.

V nějakém článku psali, že opička nemá nohy. A fakt!

Pro: Skvělá hra na zabití času, krásně provedeno prostředí i hudba.

Proti: Rychle omrzí

+10

Transport Fever 2

 • PC 90
Hry tohoto typu mám úplně nejraději a je čas napsat novou recenzi. Otázkou je, jestli je dvojka lepší než první díl. Jestli se vůbec vyplatí kupovat.

Úspěšně dohrána základní kampaň, která mile překvapila. Rozdělení na tři epochy je mnohem lepší, než rozdělení na státy, jak to bylo v prvním díle. "Příběh" kampaně je realistický podle skutečných událostí, namátkově například ekonomické krize, poválečný rozvoj Německa, Japonská snaha o rychlovlaky nebo Francouzko Britskou válku o létání. To můžu opravdu ocenit a hra si s tím poradila. Každá mise má i bonusové úkoly, které mnohdy ztrácí logiku. Například, když se po vás chce, ať prodáte všechny vlaky nebo zrušíte nějakou linku, která je potřebná pro hlavní úkol. Ale hra není krutá a po dohrání základní kampaně vás nechá dokončit i bonusové a získáte achivement i tak,
Mezi zajímavé bonusové mise patří i stavba pláže, turistické trasy v horách nebo kopání kostí dinosaura. Zní ro zvláštně ale fakt to tu je.

Nejdůležitější u hry je samozřejmě vozový park. Když budu sprostý, část je okopírována až z Train Fever. Ve hře jsou takřka stejné vozidla jako v předchozím dílu. Přibylo několik Asijských typů a nějaké, které byly vyrobeny mezi lety 2016 kdy vyšel první díl a 2019 kdy vyšel díl druhý. Jedná se spíše o elektrické silniční vozidla. Některé vozidla se s námi i rozloučili, například Concorde.

Grafika a zvuky hry mi sedly. Graficky je hra hezčí než první díl a hra nabízí i pěkné odlesky a osvětlení celé herní scény. Škoda, že ve hře není podpora střídání dne a noci, určitě by to vypadalo hezky. Zvuky jsou v pohodě a i hudba na pozadí sedí k tomuto žánru.

Zajímavou funkcí hry je zastavení času (u Sandbox), nebo úprava jeho plynutí. Hra totiž běží stejně rychle jako první díl a pokud hrajete od začátku doba páry rychle zmizí. Nově lze upravit délku jednoho roku, nebo chvíli postup let zastavit a hrát si v roce 1910 klidně pořád.

A co negativa? Bohužel je vidět, že autoři spoléhají na módy. Proto je výběr vozidel značně omezený. Nelibí se mi, že není větší výběr zejména nákladních vozidel a vagonů.
K tomu patří i jejich kapacita. Ta je ve hře opravdu směšná a hodně to kazí celkový dojem. Letadla se pomalu ani nevyplatí, když uvezou sotva 100 lidí nebo kusů zboží. I kapacita silničních vozidel je tragická. To samé platí i pro železniční vagony.
Zbytek negativ jsou spíše detaily - absence levostranného provozu, gumový povrch na železničních přejezdech už v 19. století, továrny nemění vzhled do nové podoby (já vím i v reálu, ale stejně - vlastně je problém, že hra nebuduje nové továrny).

Nově je možnost ve hře si postavit sídlo společnosti, které je ale úplně k ničemu (asi jako v Transport Tycoon Deluxe). Škoda, že zmizela možnost umístit logo na vozidlo, jako měl první díl. Druhý díl není tak komplexní, co se týče průmyslu. Je zde mnohem snadnější výroba a taky lépe optimalizována. Styl hraní nabídka-poptávka tady stále je (takže systém TTD bohužel nic) a nově je opravdu třeba zásobovat města i zbožím. Každé město má požadavky kolik čeho chce, chtělo by i silniční systém a nejlépe i linky. Když vše plníte na 100%, město roste jak houby po dešti. A vydělává neskutečné peníze.

Ještě je třeba zmínit, že i tady je problém s nádražími. Že vlaky mají určitou kolej a radši zasekají celou síť, místo aby jely na těch sedm volných kolejí hned vedle.

Celkově hru můžu doporučit. Moderská komunita jede doslova bomby, navíc ve hře fungují i vozidla z prvního dílu. Jen mě mrzí, že autoři nevyužili potenciál. Udělat hru kombinací Trains & Trucks Tycoon (TTT)+ Mashinky (M)+ Transport Fever (TF) by bylo naprosto dokonalé:
Systém průmyslu z TTT (luxusní komplexní průmysl), systém vylepšování továren a všeho možného z M a grafika z TF či M.

Pro: Grafika, vozidla, kampaň, zvuky i hudba, hratelnost, kochací kamera, živá mapa (zvěř, lidé, auta), dobře udělána voda, obrovské množství módů.

Proti: Nevyužitý potenciál, spousta detailů, které nemají vliv na hratelnost, ale spíše na to kochání a chill u takových her. Divné chování silničních vozidel na dálnicích (styl Transport Tycoon při změně pruhu).

+14

DiRT: Showdown

 • PC 70
Hned ze začátku se bez mučení přiznám, že závodní hry, kde je taková ta třepací kamera moc nemusím a ta kamera kazí celkový dojem ze hry. Ne nijak je to i tady, ale tady jsem to vydržel. Ale jestli jsem udělal dobře, to nevím :)

Celkově je hra relativně fajn. Všude přítomná demolice, destrukce a kusy aut jsou fajn věc. Bouračky aspoň v první fázi oťukávání vypadají docela dobře a důvěryhodně. Samotné závodění v různých módech je taky fajné. Hlavně derby, kdy je potřeba shodit protivníka z rampy dolů je fakt sranda.

Sranda je i závod, tzv. 8 ball. Tedy závod, kde se kříží několikrát vlastní trať a hrozí zde boční nárazy. To je opravdu sranda a občas i dost frustrující, když je hráč první před cílem a někdo ho sundá tak, že auto dojezdilo. A o tom ta hra vlastně je. Oponenti jsou opravdu agresivní a obtížnost hry docela vysoká.

Co se týče vozového parku, ten je opravdu originální. Mít v derby dodávku nebo pohřební vůz je docela sranda a i přesto člověk může prohrát. AI jsou opravdu šílenci. Ovladatelnost aut je různá a některé auta jsou téměř neovladatelná. Hlavně ty buginy.

Soundtrack ujde, mix žánrů, něco sedne, něco ne. Co bych kritizoval je ta kamera. Jako třepání u nitra, to je opruz. Tak samo je opruz klepání u nárazu, ale to se dá ještě přežít. Já vím, má to nabudit pocit rychlosti, ale mě ta kamera prostě nebaví :) A taky nesmyslné přetáčení aut (všech), pokud se chce hráč po nehodě rozumně otočit přes zpátečku. Něco tak ohavného jsem v závodních hrách neviděl.

Pro: Grafika, agresivita AI, obtížnost, herní režimy, velké množství vozidel

Proti: Divný tuning, kamera, driftování by tu být nemuselo, AI by mohlo být více než 7 na trati.

+14

Řež

 • PC 80
Ke hře jsem přišel náhodou. A sice na Facebooku jedné kapely, která se o této hře zmínila. Ani nevěděli, že v této hře mají své skladby, až letos na to přišli :D

Hra rychle odsejpá a obtížnost dost graduje. Je to zajímavý herní počin a soundtrack je úplný herní vrchol. Písně skvěle ladí k atmosféře hry, kdy hráč chodí relativně rychle a ze všech stran na něj něco střílí. Jak rychle to začlo, tak rychle to skončilo. Hra akorát na jeden volný den :)

Libí se mi i easter eggy typu Hitler na vozíku a to bezva outro :) Písně svých oblíbených kapel jsem poznal a bylo to příjemné. Bohužel není důvod hru opakovat. Maximálně aby člověk vyzkoušel všechny zbraně. Hru jsem dohrál na normál.

Graficky to celkem ušlo, prostředí jednotlivých levelů bylo docela ok. Skákací level byl takový navíc a k ničemu. Škoda, že nebyla vidět zbraň. Vlastně jen crossair vidíte a to je vše. Ani ovládaní není nikde vysvětleno - ale to ostříleného hráče přece nerozhodí.

Pro: SOUNDTRACK, rychlovka na jedno odpoledne, easter eggy, stupňující obtížnost, vtipné outro.

Proti: Absence zbraně v ruce, skákací level, není důvod hru hrát znovu.

+12

Public Transport Simulator

 • Android 95
Zajímavá hra, která je často opomíjená na mobilní platformě. Mezi hrami jako Bus Simulator 2020 (roky se stále mění) je tahle hra klenot. Má specifický název, proto ji to často nenajde mezi doporučenými hrami, když někdo hledá autobusový simulator. Ale to jsem odbočil..

Hru jsem dohrál kdysi na minulém mobilu. Na tomto nejsem ani v polovině. Hra jako taková je dost propracovaná, podporuje kopce (což u mobilních her časté není), obrubníky, změny počasí i denní doby. Pravda, grafické zpracování není úplně ideální, ale když si uvědomíme, že se jedná o mobilní hru, stačí to. Hra jede i na slabších strojích.

Vozový park i prostředí je skvělé, řídit kloubový autobus působí realisticky, lze hrát offline a závody, jako oživení jsou skvělý nápad.

Zajímavá blbinka je i zpomalovaci kamera, kdy si můžete zpomalit pád lidí v autobuse při nějaké kolizi. To platí i pro srážení chodce.

Kdysi byla soutěž a vyhrál ji Čech. Ten si mohl vybrat jaký autobus do hry přibude - byl to klubový SOR.
Aktualizace chodí cca co čtvrt roku, zrovna nedávno vyšla další. Většinou opraví chyby a vždy přidá nový vůz. Někdy i nové funkce.

Pro: Opomíjená hra, která si zaslouží trochu popostrčit, skvělá hratelnost, zajímavé herní mapy a živé prostředí (AI provoz, chodci). Velké množství vozidel.

Proti: Časem omrzí, závody by mohly být i s protihráči, ne jen časovka.

+5

Township

 • Android 100
Tahle hra!! Hraji ji každý den aspoň chvíli, plním si soukromý rekord (už mám 544 dní v řadě, kdy jsem byl online ve hře).

Hra je zajímavá hlavně tím, že je plně multiplayerová. Hrát sám tuhle hru nemá žádný smysl. Ale pomáhat si navzájem, komunikovat v rámci Coopu a plnit regatu, což je celosvětová soutěž, je skvělé. Jedna regata trvá cca týden.
Hra je neuvěřitelně návyková (mám už 76 level a přítelkyně, která to hraje mě předběhla až na skoro 100 level :D ). U takových her je známo, že jsou nevybalancované. Tady to opravdu neplatí a proto je tak návyková. Nemusíte investovat žádné reálné peníze pro lepší úspěchy. Vše závisí na vašem čase a schopnostech. Hra je realtime, takže věci trvají skutečný čas. Za bonusovou měnu to lze sice urychlit, ale tím si spíše šetříte reálný čas.

Stavba. pěstování a výrobní procesy jsou velmi dobře udělané. Postupně se hra stále vylepšuje a továrny už nestojí nesmyslné částky, ale mnohem méně.

Dávám 100%, protože tady není moc co vyčítat. Dlouho trvá, než narazíte na nějaký rozumný tým. A navíc český, to už je docela náhoda.

Na videu ke hře hra vypadá trošku jinak, docela by mě zajímalo kde lze tuhle verzi, co ukazuje video, hrát?
Hraní na PC není tak zábavné jako na mobilu. A dřív nešlo své účty spárovat.

Pro: Žrout času, grafika, provedení, multiplayer, regata, coopy, vybalancovaná hratelnost, nejsou potřeba mikrotransakce.

Proti: Často se opakují náhodné minihry, nutnost být pořád online - nelze hrát offline ani chvíli, zrušení konceptu Zoo, žrout času, někdy nelogické požadavky.

+9

Trucker Joe

 • Android 90
Skvělá mobilní odreagovačka. Ze začátku je celkem těžké vše vozit nějak optimálně, hlavně z důvodu malé kapacity návěsu a slabého výkonu tahače. Postupně, kdy vyděláte dostatek peněz lze vozit neskutečné množství surovin. Ve hře je několik měst, zatím jsem nedošel ani do druhého, protože stavba přehrady je šílená.

Hru určitě můžu doporučit. Hraje se hodně dobře, je příjemná a bez reklam, pokud hrajete offline. Pestrý výber tahačů a návěsů. A hlavně nákladů. Ten "tycoon" řetězec je úplně boží.

Pro: Obrovská rozmanitost nákladů a vozidel. Vyvážená obtížnost, složité řetězce výroby. Lze hrát offline.

Proti: Zvuky, rychle omrzí.

+9

Super Mario Bros.

 • NES 100
Výborná hra, snad moje první, když vynechám hry na PC. Hrál jsem ji na legendárních žlutých kazetách od Vietnamců. Už když jsem chodil do školky!

Hra je naprostá legenda, velmi chytlavá plošinovka. Jednotlivé levely jsou velmi rozmanité a hlavně plné Easter Eggu, už v té době ve hrách byly :) Hledat schované životy. Dodnes si nějaké místa pamatuji.

Hře nemám co vytknout. Rád bych si ji někdy zkusil na Arcade.

Pro: Hudba, jednotlivé lokace a nepřítelé, easter erggy, obtížnost

Proti: Dnes se těžko shání (koupil jsem si retrokonzoli :) )

+13

ISLANDERS

 • PC 100
Jen málo her si zaslouží 100% hodnocení :) Takové hry vesměs baví hráče, nemají bugy a jsou příjemné.

Přesně takový pocit nastane u této hry. Je to hra na odpočinek po stresu v práci (a že já mám hodně stresovou robotu :D ), a pěkně se vypnete a stavíte na krásném ostrově. Ostrovů je celé nekonečno, čili můžete hrát celý život :) Ale určitě vám nastane dřív nebo později Game over, vlivem neplněného počtu bodů. Začínat od začátku už začíná trošku vadit, ale dá se to přežít, jelikož se objeví zase jiné ostrovy.

Ta krásná uklidňující hudba při hraní, roztomilá grafika a jednoduchost dělá z téhle hry takový menší klenot. Pokud u toho přemýšlíte, dá se vybudovat krásné město za hodně bodů. Škála karet s různým průmyslem či domy je opravdu velká a až ji celou spotřebujete, budete dostávat náhodné karty. Systém karet je poměrně fajn a u hry musíte přemýšlet.

Záporů moc není, nic co by narušovalo 100%, na ovládání si musíte zvyknout, zoom tady nehledejte. A hra je stále to samé dokola, jenže co se dá taky čekat - pokud si hru zapnete na hodinku denně, nebo o víkendu, ani vám to nepřijde.

Pro: Celková roztomilost a nápad na takovou hru. Hudba, grafika, systém bodování

Proti: Někoho může omrzet

+13

Mashinky

 • PC 95
Už jsem to kdysi někde psal, tahle hra má velký potenciál a její úspěch je v jejím příběhu - že autor hru dělal sám několik let. Takových her je spousty, ale neměly tolik štěstí a takový zájem jako tahle. Projekt sleduji od začátku, ještě kdy se hra jmenovala Logistics.

Když pomineme uměle vyvolaný úspěch, hra je opravdu úspěšná. Stavěcí mod je přehledný a nabízí vše co potřebujeme. "Kochací" mod je naopak velmi krásný a skvělý na pohled :) Jak již víte, Transportní Tycoony mám velmi rád, hrál jsem asi všechno. Transport Tycoon, Chris Sawyer's Locomotion i Transport Fever. Mashinky se dají s touto konkurencí srovnávat, ale každá hra je o něčem jiném.

Musím pochválit workshop, zajímavý systém ekonomiky pomocí žetonů. Ze začátku mě štvalo, že na vývozu Les - Pila nic nevydělávám. Ale vydělávám žetony dřeva. Blíží se elektrifikace a to bude teprve něco!

Myslím, že dále není co psát. Je to herní klenot jak byly mnou zmíněné hry. Vše co je na nich výborné je tady dokonalé.

Ale zaměříme se na nedostatky. První je špatná optimalizace, aspoň pro můj počítač :D Ale třeba GTA V jede krásně. Další věc je, že kolejiště vypadá divně. Než mne ukamenujete.
Dvojkolejka má koleje daleko od sebe, jako u TTD, jenže to už nevypadá na 3D pohledu tak hezky. Kdyby byla dvojkolejka na jednom pixelu jako u TF (vím, mřížka tam není), tak by to bylo mnohem zajímavější. Třeba se někdy dočkáme. Ono to vlastně ničemu nevadí. Jen to vypadá divně a zabírá to příliš místa.

A bonbonek na závěr. Upgrade průmyslu a stanic je to nejlepší. Luxus, co mě nejvíce bavil. A k tomu kampaň.

Pro: Grafika, herní prostředí, střídání ročního období, upgrade staveb, vozidla

Proti: Původní název byl lepší, systém rozsáhlých kolejišť, optimalizace

+18

Megaquarium

 • PC 90
Hru, kterou jsem si vybral do Herní výzvy a se kterou jsem splnil první bod výzvy.

Tahle hra je skvělá, plná roztomilých rybiček, ale i žraloků, krabů nebo korálů.

Živočichové mají různé potřeby, kolik chtějí zeleně, úkrytů nebo skal. Někteří nemají rádi své vlastní druhy a jsou samotáři. Jiným naopak nevadí sdílet nádrž i s jiným druhem. Taková nádrž je pak pestrá a barevná. A tohle láká návštěvníky.

Návštěvníci jsou sprostí rozmazlenci jako v každé podobné hře. Bez lavičky nebo občerstvení si váš vodní svět vůbec neužijí a dokonce jsou schopni na něj i negativně reagovat. Spokojenost lidí vede k lepšímu ranku. Každý nový rank přidá spoustu nových věcí, ať už jde o filtry a nebo zcela nové druhy ryb. Proto, když vaše akvárium stagnuje, máte velké problémy se posunout.

Zaměstnanci jsou fajn, pokud jich není moc a pokud nemáte moc velký svět. I když jim nastavíte zony, kde se mají pohybovat, dělají takové chyby, že vám může i několik ryb umřít. Což ve výsledku snižuje rank. Ryby mohou zemřít zejména hlady nebo technickou závadou na zařízení.
Někdy mají zaměstnanci krmivo před nosem, ale on radši jde na druhou stranu celé mapy, aby se opět vrátil a nakrmil ryby.

Jinak je hra fakt skvělá a musím tady ještě zmínit možnost si vlastní akvárium projít z pohledu první osoby. A řeknu vám, že je to krásná podívána. Hlavně když máte v pozdějších fázích hry průchozí nádrže.

Pro: Grafika, roztomilost hry, spousta druhů živočichů, stupňujicí se obtížnost, kariéra

Proti: Zmatení zaměstnanci

+9

Hidden Folks

 • PC 100
Skvělá hra na odreagování. Roztomile navržena a udělána. Celkový koncept je hodně dobrý a hledat některé předměty je fakt těžké. Pořídil jsem si k tomu i plážové DLC.

Ozvučení hry je dokonalé a s něčím takovým jsem se setkal poprvé. Autoři hry mají skvělé hlasivky. Systém nápovědy je výborný. Nemám moc co hře vytknout. Možná jen nepřehlednost, ale to je jako vytknout zbraně v CSku. Prostě o tom ta hra je :)

Musím pochválit i místy černý humor a humor obecně :) Dokonalost. Člověk se opravdu zasměje.

Pro: Výborný nápad a zpracování, ozvučení, grafika, různorodé lokality

Proti: Krátké

+12

Transport Fever

 • PC 90
Tohle je poměrně návyková hra. Nejlepší je hrát Sandbox. Celkem mě mrzí, že v mnoha recenzích je ta hra tak podhodnocena. Zdá se, že autoři nepochopili její princip.

Celkový dojem ze hry mám velmi kladný. Ať už to je výběr strojů, rozmanitý průmysl a města. Nebo obsah kampaně, různé detaily a podobně.

Samotná kampaň se dělí na dvě části. A časově dění odpovídá reálu, což je příjemné.

Nejlepší je ovšem Sandbox. V něm lze snadno pochopit systém průmyslu (oproti TTD je úplně jiný - v takových hrách originální). Průmysl je zde založen na systému nabídky a poptávky. Hodně mě baví vozit lidi, vlastně spojit všechna města pomocí železnice (tak to máme i v reálu). Pak je doslova povinnost rozšíření působnosti stanice pomocí MHD, což je opravdu skvěle. A prosperující.

Ovládání a detaily jsou fajn. Na vozidla lze umístit logo společnosti, skrz tunel je vidět, vozidla mají interiér - lze vidět cestující i řidiče. Vozidla se provozem špiní. Průmysl a města krásně rostou a lidem nevadí vůbec přestupovaní.


Skvělé také je, že lze hru celou upravit pomocí módů. Jsou k dispozici i české lokomotivy a vagóny. Také lze mít obloukové stanice.

A nyni něco k chybám hry. V první řadě to jsou holé mapy. V podstatě jen zelená krajina, málo lesů, polí apod. Naštěstí to řeší mód..
Velká škoda je absence konkurence, nehod, katastrof. Ovšem nejvíce mi vadí, že vlak neumí jet na libovolné nástupiště, kde je zrovna volno. Prostě čeká až se uvolní to jeho. Systém linek je sice skvělý, ale nádraží to dost kazí.
Většina vozidel je z předchozí hry. Nelíbí se mi, že kamion vozí třeba klady ve skříňovém návěsu, nebo dokonce ropu. Tady je vidět, že autoři spoléhali na moddery.

Toť vše. Celkově je hra fajn. Mnohem lepší než předchůdce Train Fever, na kterém se autoři zjevně učili.

Pro: Grafika, Sandbox, mnoho módu, pestrá nabídka vozidel, hudba, detaily

Proti: Vlaky neumí jet na libovolné nástupiště, holé mapy, absence jazyků na výhybkách, letadla někdy letí skrz terén.

+7

Solitaire

 • PC 75
Taková chvilková hříčka na dlouhé školní hodiny. Klasická verze mě bavila mnohem více než složitější, při které se otáčely tři karty. Hru jsem hrál v mnoha mutacích i na mobilech s Javou a dokonce i na Android, kde lze si ty karty upravit i podle sebe :) Hru znám od Windows 98.

PS: Soliaire jsem zkoušel i s reálnými kartami a kupodivu se to dá hrát a je to o dost více zábavné. Protože člověk u toho víc přemýšlí, když je hra před vámi na stole. A pak stačí jedna chyba a celý balík míchat a chystat znova. Doporučuji vám to zkusit i na stole s opravdovými kartami :)

Pro: Obtížnost, kult (to je jasné ne?), dá se hrát i doopravdy na stole

Proti: Stereotyp, nezabaví na dlouho

+15

When Ski Lifts Go Wrong

 • PC 95
Pro první komentář pro rok 2018 jsem si vybral tuhle hru. Je to skvělá, chytlavá hra k odreagovaní se. K nervování se :)

Jednotlivé úkoly jsou skvělé. Když přesáhnete stanovený rozpočet, nevadí to. Budování lanovek je zábava na dlouhé hodiny, a výsledná stavba vás určitě potěší. Když bude fungovat. Pokud ne, akorát se naštvete, protože hledat chybu je obzvlášť těžké. Hrajeme si s fyzikou.

Pochválit musím i příjemnou muziku i zvuky. Dokonce lze vypnout krev :)

Pro: Grafika, originální nápad na hru, zvuky, levely, obtížnost

Proti: Mohlo být více druhů lanovek

+9

Matiční ulice

 • PC 25
Co dodat ke kolegům přede mnou? Těžko v české herní historii najdeme kontroverznější hru, než je tahle.

Na hru jsem narazil náhodou při čtení jednoho článku. Hra zabere asi 15 minut hraní a už se vám nechce to hrát znovu. Je to taková jednohubka. Na dnešních SmartPhonech by to byla větší sranda.

Nevím jestli se mi to zdálo, ale obtížnost neustále roste.

Hra má i pár bugů, třeba rozlišení - neexistuje. Dále mi vadila buglá krev, která zmizela až, když se na stejném místě objevil nepřítel. Zvuků mohlo být více, než zvuk pistole.

Hudba je prý z něčeho ukradnutá (z čeho?), ale je pěkná, i když do hry moc neladila. Asi by se tam více hodily písničky od Orlíku.

Pro: Hudba, námět, netradiční zpracování

Proti: Rychle omrzí, zvuky, bugy, rozlišení

+7

American Truck Simulator

 • PC 90
Hra je mladší bráška Euro Truck Simulator 2, vlastní jeho geny a i přesto je zcela jiná.. Je na čase napsat první letošní komentář :)

Docela mě šokovalo herní menu, jako kdybych opravdu zapl ETS2. Dobře nevadí, ať si má menu jaké chce, však hra není o menu. A má to i klady, dobře se zorientujete, víte kde co je.

Prostředí mapy je opravdu krásné. Různorodá americká krajina plná převážně pouští je fantastická. Zpracování Slunce v těch rozpálených končinách je krása.
Města jsou obrovská a chvílí trvá, než se zorientujete. Musím pochválit, že Los Angeles se docela podobá městu z GTA V a San Francisco zase San Fieru z GTA SA

Tahače jsou propracované do posledního detailu. Bohužel jsou pouze čtyři kusy od dvou firem.

Hra se hraje relaxačně. Pustíte si rádio, vemete náklad prázdných palet ze supermarketu do skladu. Libí se mi, že ve hře jsou americké předpisy, tedy, že se může jet doprava na červenou, různé rychlosti v jednotlivých státech a podobně.
Dokonce jsou tam i ty záchytné místa pro zastavení rozjetého vozu z kopce. Další novinkou jsou policisté, kteří jsem někdy otravnější než v akčních hrách.

Sice to se hrou původně nesouvisí, ovšem patří to zde -> Achivimenty. Získat je je někdy výzva a hru to vylepšuje a okořeňuje.

Hru bych mohl skutečně doporučit.

A nyní nějaké negativa.
Nelibí se mi klasická westernová věc a tou je suchý chumáč trávy. Ve hře je zpracován ošklivě a kazí to dojem. Objevuje se náhodně (respektive se zničeho nic zjeví i uprostřed cesty, místo aby se přikutálel mimo kameru), jako částicový efekt, nejde srazit a vaším truckem prostě projde

Absence traktorů a zvěře.
Zní to absurdně, ale když mě na to značka upozorňuje, tak bych čekal, že se po cestě budou motat traktory (třeba v Euro Truck Simulator 2: Vive la France! jsou) a losy.
Vůbec ta lesní nebo pouštní zvěř chybí. Nejsem sice zastánce jejich zabíjení, ovšem k silnicím to bohužel patří.

Absence poškození a špíny - ale to omlouvá licence, protože by to výrobcům tahačů vadilo, jak zní z úst samotných vývojářů.


PS:
Brzy vyjde pro ATS i ETS2 nový update, který umožní měnit výšku náprav návěsů. Což ovlivní hratelnost. Pro ATS už běží veřejná beta, na steamu se můžete přihlásit.

Pro: Grafika, efekty, hratelnost, velká mapa, města, stream rádio, achivimenty, autoři dbají na názory komunity

Proti: Chumáče trávy, absence náhodných událostí, není živa mapa (mimo automobilový provoz, občas chodce)

+12

The Saboteur

 • PC 95
Naprosto skvělá hra. Ta atmosféra! Těžko se bude psát nový komentář k 21 lidem přede mnou.
Příběh a atmosféra hry je opravdu skvělá. Postupné vybarvování města má něco do sebe. Ničení nacistických objektů a někdy i celých komplexů je skvělá zábava.

Jízdní model je na rozdíl od hry poměrně špatný. Destrukční model je ještě horší. Naopak ničení prostředí, stánků je realistické a pěkně uděláno. Trochu nepoměr.

Výběr zbraní, střelba a i stealth jsou skvělé věci. Střelba a krytí je dokonalost. Zbraně pěkně kopou, pěkně zabíjejí. Škoda, že jen pistole má tlumič.
Výběr zbraní je pěkný, samopaly, brokovnice, pistole, pancéřové pěsti, ale i granáty nebo dynamity. Škoda, že hrdina umí nosit jen dvě zbraně, takže si se všema ani nezahrajete.
Stealth je zajímavý. Moc jsem ho nepoužíval, protože stejně si všimli časem. Tak bylo lepší je zlikvidovat hned.

Lezení po domech mě bavilo. I běhání po střechách mělo něco do sebe. I výhledy. Mapa města i okolí byla dobře zpracována.

Škoda opakování vedlejší misí, které stály za prd. Hlavní mise byly skvělé, příběh plný zvratů se povedl.

Pro: Grafika, atmosféra, příběh, město, zbraně, zničitelné prostředí, exploze

Proti: Zpracování železnice, destrukční model vozidel, vedlejší mise, AI

+13

Heroes & Generals

 • PC 75
Hra, kterou zná celý svět, se snaží se dohnat bráchu CoD a Battlefield.
Začneme netradičně a to kritikou. Vadí mi, že třeba vozidla nemají poškození, že výbuchy vypadají tragicky až směšně. Železnice je totálně odporně zpracovaná. Ještě zmíním u záporů fyziku vozidel.
Také je tady docela málo map a hra je sice chytlavá, ale stereotypní. Peníze (herní ©redity) se vydělávají docela pomalu.

No a nyní klady. Střelba, zbraně a jejich chování působí realisticky, krásně. Je to krásně ozvučeno. Tohle se opravu povedlo na jedničku.
Grafická stránka není zrovna nejhorší, je docela dobrá.

Hra je taková rychlá střílečka - on line - z druhé světové války. Nic takového jsem zatím nehrál a ani o ničem nevím. Jen by mohlo být více map (a hlavně podle reálu, třeba on line bitva o Stalingrad nebo vylodění PH by byl mazec).
No hra je zadarmo a darovanému koni na zuby....

Pro: Fyzika, chování a vzhled zbraní. Možnost vlastnit vozidlo, některé mapy, II. W.W.

Proti: Exploze, vozy nemají poškození, málo map, železnice

+6 +8 −2