Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ross

Ross

Rostislav / 26 let / Řidič tramvaje / Ostrava (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentáře

< >

Transport Fever 2

 • PC 90
Hry tohoto typu mám úplně nejraději a je čas napsat novou recenzi. Otázkou je, jestli je dvojka lepší než první díl. Jestli se vůbec vyplatí kupovat.

Úspěšně dohrána základní kampaň, která mile překvapila. Rozdělení na tři epochy je mnohem lepší, než rozdělení na státy, jak to bylo v prvním díle. "Příběh" kampaně je realistický podle skutečných událostí, namátkově například ekonomické krize, poválečný rozvoj Německa, Japonská snaha o rychlovlaky nebo Francouzko Britskou válku o létání. To můžu opravdu ocenit a hra si s tím poradila. Každá mise má i bonusové úkoly, které mnohdy ztrácí logiku. Například, když se po vás chce, ať prodáte všechny vlaky nebo zrušíte nějakou linku, která je potřebná pro hlavní úkol. Ale hra není krutá a po dohrání základní kampaně vás nechá dokončit i bonusové a získáte achivement i tak,
Mezi zajímavé bonusové mise patří i stavba pláže, turistické trasy v horách nebo kopání kostí dinosaura. Zní ro zvláštně ale fakt to tu je.

Nejdůležitější u hry je samozřejmě vozový park. Když budu sprostý, část je okopírována až z Train Fever. Ve hře jsou takřka stejné vozidla jako v předchozím dílu. Přibylo několik Asijských typů a nějaké, které byly vyrobeny mezi lety 2016 kdy vyšel první díl a 2019 kdy vyšel díl druhý. Jedná se spíše o elektrické silniční vozidla. Některé vozidla se s námi i rozloučili, například Concorde.

Grafika a zvuky hry mi sedly. Graficky je hra hezčí než první díl a hra nabízí i pěkné odlesky a osvětlení celé herní scény. Škoda, že ve hře není podpora střídání dne a noci, určitě by to vypadalo hezky. Zvuky jsou v pohodě a i hudba na pozadí sedí k tomuto žánru.

Zajímavou funkcí hry je zastavení času (u Sandbox), nebo úprava jeho plynutí. Hra totiž běží stejně rychle jako první díl a pokud hrajete od začátku doba páry rychle zmizí. Nově lze upravit délku jednoho roku, nebo chvíli postup let zastavit a hrát si v roce 1910 klidně pořád.

A co negativa? Bohužel je vidět, že autoři spoléhají na módy. Proto je výběr vozidel značně omezený. Nelibí se mi, že není větší výběr zejména nákladních vozidel a vagonů.
K tomu patří i jejich kapacita. Ta je ve hře opravdu směšná a hodně to kazí celkový dojem. Letadla se pomalu ani nevyplatí, když uvezou sotva 100 lidí nebo kusů zboží. I kapacita silničních vozidel je tragická. To samé platí i pro železniční vagony.
Zbytek negativ jsou spíše detaily - absence levostranného provozu, gumový povrch na železničních přejezdech už v 19. století, továrny nemění vzhled do nové podoby (já vím i v reálu, ale stejně - vlastně je problém, že hra nebuduje nové továrny).

Nově je možnost ve hře si postavit sídlo společnosti, které je ale úplně k ničemu (asi jako v Transport Tycoon Deluxe). Škoda, že zmizela možnost umístit logo na vozidlo, jako měl první díl. Druhý díl není tak komplexní, co se týče průmyslu. Je zde mnohem snadnější výroba a taky lépe optimalizována. Styl hraní nabídka-poptávka tady stále je (takže systém TTD bohužel nic) a nově je opravdu třeba zásobovat města i zbožím. Každé město má požadavky kolik čeho chce, chtělo by i silniční systém a nejlépe i linky. Když vše plníte na 100%, město roste jak houby po dešti. A vydělává neskutečné peníze.

Ještě je třeba zmínit, že i tady je problém s nádražími. Že vlaky mají určitou kolej a radši zasekají celou síť, místo aby jely na těch sedm volných kolejí hned vedle.

Celkově hru můžu doporučit. Moderská komunita jede doslova bomby, navíc ve hře fungují i vozidla z prvního dílu. Jen mě mrzí, že autoři nevyužili potenciál. Udělat hru kombinací Trains & Trucks Tycoon (TTT)+ Mashinky (M)+ Transport Fever (TF) by bylo naprosto dokonalé:
Systém průmyslu z TTT (luxusní komplexní průmysl), systém vylepšování továren a všeho možného z M a grafika z TF či M.

Pro: Grafika, vozidla, kampaň, zvuky i hudba, hratelnost, kochací kamera, živá mapa (zvěř, lidé, auta), dobře udělána voda, obrovské množství módů.

Proti: Nevyužitý potenciál, spousta detailů, které nemají vliv na hratelnost, ale spíše na to kochání a chill u takových her. Divné chování silničních vozidel na dálnicích (styl Transport Tycoon při změně pruhu).

+13

DiRT: Showdown

 • PC 70
Hned ze začátku se bez mučení přiznám, že závodní hry, kde je taková ta třepací kamera moc nemusím a ta kamera kazí celkový dojem ze hry. Ne nijak je to i tady, ale tady jsem to vydržel. Ale jestli jsem udělal dobře, to nevím :)

Celkově je hra relativně fajn. Všude přítomná demolice, destrukce a kusy aut jsou fajn věc. Bouračky aspoň v první fázi oťukávání vypadají docela dobře a důvěryhodně. Samotné závodění v různých módech je taky fajné. Hlavně derby, kdy je potřeba shodit protivníka z rampy dolů je fakt sranda.

Sranda je i závod, tzv. 8 ball. Tedy závod, kde se kříží několikrát vlastní trať a hrozí zde boční nárazy. To je opravdu sranda a občas i dost frustrující, když je hráč první před cílem a někdo ho sundá tak, že auto dojezdilo. A o tom ta hra vlastně je. Oponenti jsou opravdu agresivní a obtížnost hry docela vysoká.

Co se týče vozového parku, ten je opravdu originální. Mít v derby dodávku nebo pohřební vůz je docela sranda a i přesto člověk může prohrát. AI jsou opravdu šílenci. Ovladatelnost aut je různá a některé auta jsou téměř neovladatelná. Hlavně ty buginy.

Soundtrack ujde, mix žánrů, něco sedne, něco ne. Co bych kritizoval je ta kamera. Jako třepání u nitra, to je opruz. Tak samo je opruz klepání u nárazu, ale to se dá ještě přežít. Já vím, má to nabudit pocit rychlosti, ale mě ta kamera prostě nebaví :) A taky nesmyslné přetáčení aut (všech), pokud se chce hráč po nehodě rozumně otočit přes zpátečku. Něco tak ohavného jsem v závodních hrách neviděl.

Pro: Grafika, agresivita AI, obtížnost, herní režimy, velké množství vozidel

Proti: Divný tuning, kamera, driftování by tu být nemuselo, AI by mohlo být více než 7 na trati.

+13

Řež

 • PC 80
Ke hře jsem přišel náhodou. A sice na Facebooku jedné kapely, která se o této hře zmínila. Ani nevěděli, že v této hře mají své skladby, až letos na to přišli :D

Hra rychle odsejpá a obtížnost dost graduje. Je to zajímavý herní počin a soundtrack je úplný herní vrchol. Písně skvěle ladí k atmosféře hry, kdy hráč chodí relativně rychle a ze všech stran na něj něco střílí. Jak rychle to začlo, tak rychle to skončilo. Hra akorát na jeden volný den :)

Libí se mi i easter eggy typu Hitler na vozíku a to bezva outro :) Písně svých oblíbených kapel jsem poznal a bylo to příjemné. Bohužel není důvod hru opakovat. Maximálně aby člověk vyzkoušel všechny zbraně. Hru jsem dohrál na normál.

Graficky to celkem ušlo, prostředí jednotlivých levelů bylo docela ok. Skákací level byl takový navíc a k ničemu. Škoda, že nebyla vidět zbraň. Vlastně jen crossair vidíte a to je vše. Ani ovládaní není nikde vysvětleno - ale to ostříleného hráče přece nerozhodí.

Pro: SOUNDTRACK, rychlovka na jedno odpoledne, easter eggy, stupňující obtížnost, vtipné outro.

Proti: Absence zbraně v ruce, skákací level, není důvod hru hrát znovu.

+11

Public Transport Simulator

 • Android 95
Zajímavá hra, která je často opomíjená na mobilní platformě. Mezi hrami jako Bus Simulator 2020 (roky se stále mění) je tahle hra klenot. Má specifický název, proto ji to často nenajde mezi doporučenými hrami, když někdo hledá autobusový simulator. Ale to jsem odbočil..

Hru jsem dohrál kdysi na minulém mobilu. Na tomto nejsem ani v polovině. Hra jako taková je dost propracovaná, podporuje kopce (což u mobilních her časté není), obrubníky, změny počasí i denní doby. Pravda, grafické zpracování není úplně ideální, ale když si uvědomíme, že se jedná o mobilní hru, stačí to. Hra jede i na slabších strojích.

Vozový park i prostředí je skvělé, řídit kloubový autobus působí realisticky, lze hrát offline a závody, jako oživení jsou skvělý nápad.

Zajímavá blbinka je i zpomalovaci kamera, kdy si můžete zpomalit pád lidí v autobuse při nějaké kolizi. To platí i pro srážení chodce.

Kdysi byla soutěž a vyhrál ji Čech. Ten si mohl vybrat jaký autobus do hry přibude - byl to klubový SOR.
Aktualizace chodí cca co čtvrt roku, zrovna nedávno vyšla další. Většinou opraví chyby a vždy přidá nový vůz. Někdy i nové funkce.

Pro: Opomíjená hra, která si zaslouží trochu popostrčit, skvělá hratelnost, zajímavé herní mapy a živé prostředí (AI provoz, chodci). Velké množství vozidel.

Proti: Časem omrzí, závody by mohly být i s protihráči, ne jen časovka.

+5

Township

 • Android 100
Tahle hra!! Hraji ji každý den aspoň chvíli, plním si soukromý rekord (už mám 544 dní v řadě, kdy jsem byl online ve hře).

Hra je zajímavá hlavně tím, že je plně multiplayerová. Hrát sám tuhle hru nemá žádný smysl. Ale pomáhat si navzájem, komunikovat v rámci Coopu a plnit regatu, což je celosvětová soutěž, je skvělé. Jedna regata trvá cca týden.
Hra je neuvěřitelně návyková (mám už 76 level a přítelkyně, která to hraje mě předběhla až na skoro 100 level :D ). U takových her je známo, že jsou nevybalancované. Tady to opravdu neplatí a proto je tak návyková. Nemusíte investovat žádné reálné peníze pro lepší úspěchy. Vše závisí na vašem čase a schopnostech. Hra je realtime, takže věci trvají skutečný čas. Za bonusovou měnu to lze sice urychlit, ale tím si spíše šetříte reálný čas.

Stavba. pěstování a výrobní procesy jsou velmi dobře udělané. Postupně se hra stále vylepšuje a továrny už nestojí nesmyslné částky, ale mnohem méně.

Dávám 100%, protože tady není moc co vyčítat. Dlouho trvá, než narazíte na nějaký rozumný tým. A navíc český, to už je docela náhoda.

Na videu ke hře hra vypadá trošku jinak, docela by mě zajímalo kde lze tuhle verzi, co ukazuje video, hrát?
Hraní na PC není tak zábavné jako na mobilu. A dřív nešlo své účty spárovat.

Pro: Žrout času, grafika, provedení, multiplayer, regata, coopy, vybalancovaná hratelnost, nejsou potřeba mikrotransakce.

Proti: Často se opakují náhodné minihry, nutnost být pořád online - nelze hrát offline ani chvíli, zrušení konceptu Zoo, žrout času, někdy nelogické požadavky.

+8

Trucker Joe

 • Android 90
Skvělá mobilní odreagovačka. Ze začátku je celkem těžké vše vozit nějak optimálně, hlavně z důvodu malé kapacity návěsu a slabého výkonu tahače. Postupně, kdy vyděláte dostatek peněz lze vozit neskutečné množství surovin. Ve hře je několik měst, zatím jsem nedošel ani do druhého, protože stavba přehrady je šílená.

Hru určitě můžu doporučit. Hraje se hodně dobře, je příjemná a bez reklam, pokud hrajete offline. Pestrý výber tahačů a návěsů. A hlavně nákladů. Ten "tycoon" řetězec je úplně boží.

Pro: Obrovská rozmanitost nákladů a vozidel. Vyvážená obtížnost, složité řetězce výroby. Lze hrát offline.

Proti: Zvuky, rychle omrzí.

+8

Super Mario Bros.

 • NES 100
Výborná hra, snad moje první, když vynechám hry na PC. Hrál jsem ji na legendárních žlutých kazetách od Vietnamců. Už když jsem chodil do školky!

Hra je naprostá legenda, velmi chytlavá plošinovka. Jednotlivé levely jsou velmi rozmanité a hlavně plné Easter Eggu, už v té době ve hrách byly :) Hledat schované životy. Dodnes si nějaké místa pamatuji.

Hře nemám co vytknout. Rád bych si ji někdy zkusil na Arcade.

Pro: Hudba, jednotlivé lokace a nepřítelé, easter erggy, obtížnost

Proti: Dnes se těžko shání (koupil jsem si retrokonzoli :) )

+12

ISLANDERS

 • PC 100
Jen málo her si zaslouží 100% hodnocení :) Takové hry vesměs baví hráče, nemají bugy a jsou příjemné.

Přesně takový pocit nastane u této hry. Je to hra na odpočinek po stresu v práci (a že já mám hodně stresovou robotu :D ), a pěkně se vypnete a stavíte na krásném ostrově. Ostrovů je celé nekonečno, čili můžete hrát celý život :) Ale určitě vám nastane dřív nebo později Game over, vlivem neplněného počtu bodů. Začínat od začátku už začíná trošku vadit, ale dá se to přežít, jelikož se objeví zase jiné ostrovy.

Ta krásná uklidňující hudba při hraní, roztomilá grafika a jednoduchost dělá z téhle hry takový menší klenot. Pokud u toho přemýšlíte, dá se vybudovat krásné město za hodně bodů. Škála karet s různým průmyslem či domy je opravdu velká a až ji celou spotřebujete, budete dostávat náhodné karty. Systém karet je poměrně fajn a u hry musíte přemýšlet.

Záporů moc není, nic co by narušovalo 100%, na ovládání si musíte zvyknout, zoom tady nehledejte. A hra je stále to samé dokola, jenže co se dá taky čekat - pokud si hru zapnete na hodinku denně, nebo o víkendu, ani vám to nepřijde.

Pro: Celková roztomilost a nápad na takovou hru. Hudba, grafika, systém bodování

Proti: Někoho může omrzet

+11

Mashinky

 • PC 95
Už jsem to kdysi někde psal, tahle hra má velký potenciál a její úspěch je v jejím příběhu - že autor hru dělal sám několik let. Takových her je spousty, ale neměly tolik štěstí a takový zájem jako tahle. Projekt sleduji od začátku, ještě kdy se hra jmenovala Logistics.

Když pomineme uměle vyvolaný úspěch, hra je opravdu úspěšná. Stavěcí mod je přehledný a nabízí vše co potřebujeme. "Kochací" mod je naopak velmi krásný a skvělý na pohled :) Jak již víte, Transportní Tycoony mám velmi rád, hrál jsem asi všechno. Transport Tycoon, Chris Sawyer's Locomotion i Transport Fever. Mashinky se dají s touto konkurencí srovnávat, ale každá hra je o něčem jiném.

Musím pochválit workshop, zajímavý systém ekonomiky pomocí žetonů. Ze začátku mě štvalo, že na vývozu Les - Pila nic nevydělávám. Ale vydělávám žetony dřeva. Blíží se elektrifikace a to bude teprve něco!

Myslím, že dále není co psát. Je to herní klenot jak byly mnou zmíněné hry. Vše co je na nich výborné je tady dokonalé.

Ale zaměříme se na nedostatky. První je špatná optimalizace, aspoň pro můj počítač :D Ale třeba GTA V jede krásně. Další věc je, že kolejiště vypadá divně. Než mne ukamenujete.
Dvojkolejka má koleje daleko od sebe, jako u TTD, jenže to už nevypadá na 3D pohledu tak hezky. Kdyby byla dvojkolejka na jednom pixelu jako u TF (vím, mřížka tam není), tak by to bylo mnohem zajímavější. Třeba se někdy dočkáme. Ono to vlastně ničemu nevadí. Jen to vypadá divně a zabírá to příliš místa.

A bonbonek na závěr. Upgrade průmyslu a stanic je to nejlepší. Luxus, co mě nejvíce bavil. A k tomu kampaň.

Pro: Grafika, herní prostředí, střídání ročního období, upgrade staveb, vozidla

Proti: Původní název byl lepší, systém rozsáhlých kolejišť, optimalizace

+17

Megaquarium

 • PC 90
Hru, kterou jsem si vybral do Herní výzvy a se kterou jsem splnil první bod výzvy.

Tahle hra je skvělá, plná roztomilých rybiček, ale i žraloků, krabů nebo korálů.

Živočichové mají různé potřeby, kolik chtějí zeleně, úkrytů nebo skal. Někteří nemají rádi své vlastní druhy a jsou samotáři. Jiným naopak nevadí sdílet nádrž i s jiným druhem. Taková nádrž je pak pestrá a barevná. A tohle láká návštěvníky.

Návštěvníci jsou sprostí rozmazlenci jako v každé podobné hře. Bez lavičky nebo občerstvení si váš vodní svět vůbec neužijí a dokonce jsou schopni na něj i negativně reagovat. Spokojenost lidí vede k lepšímu ranku. Každý nový rank přidá spoustu nových věcí, ať už jde o filtry a nebo zcela nové druhy ryb. Proto, když vaše akvárium stagnuje, máte velké problémy se posunout.

Zaměstnanci jsou fajn, pokud jich není moc a pokud nemáte moc velký svět. I když jim nastavíte zony, kde se mají pohybovat, dělají takové chyby, že vám může i několik ryb umřít. Což ve výsledku snižuje rank. Ryby mohou zemřít zejména hlady nebo technickou závadou na zařízení.
Někdy mají zaměstnanci krmivo před nosem, ale on radši jde na druhou stranu celé mapy, aby se opět vrátil a nakrmil ryby.

Jinak je hra fakt skvělá a musím tady ještě zmínit možnost si vlastní akvárium projít z pohledu první osoby. A řeknu vám, že je to krásná podívána. Hlavně když máte v pozdějších fázích hry průchozí nádrže.

Pro: Grafika, roztomilost hry, spousta druhů živočichů, stupňujicí se obtížnost, kariéra

Proti: Zmatení zaměstnanci

+8

Hidden Folks

 • PC 100
Skvělá hra na odreagování. Roztomile navržena a udělána. Celkový koncept je hodně dobrý a hledat některé předměty je fakt těžké. Pořídil jsem si k tomu i plážové DLC.

Ozvučení hry je dokonalé a s něčím takovým jsem se setkal poprvé. Autoři hry mají skvělé hlasivky. Systém nápovědy je výborný. Nemám moc co hře vytknout. Možná jen nepřehlednost, ale to je jako vytknout zbraně v CSku. Prostě o tom ta hra je :)

Musím pochválit i místy černý humor a humor obecně :) Dokonalost. Člověk se opravdu zasměje.

Pro: Výborný nápad a zpracování, ozvučení, grafika, různorodé lokality

Proti: Krátké

+11

Transport Fever

 • PC 90
Tohle je poměrně návyková hra. Nejlepší je hrát Sandbox. Celkem mě mrzí, že v mnoha recenzích je ta hra tak podhodnocena. Zdá se, že autoři nepochopili její princip.

Celkový dojem ze hry mám velmi kladný. Ať už to je výběr strojů, rozmanitý průmysl a města. Nebo obsah kampaně, různé detaily a podobně.

Samotná kampaň se dělí na dvě části. A časově dění odpovídá reálu, což je příjemné.

Nejlepší je ovšem Sandbox. V něm lze snadno pochopit systém průmyslu (oproti TTD je úplně jiný - v takových hrách originální). Průmysl je zde založen na systému nabídky a poptávky. Hodně mě baví vozit lidi, vlastně spojit všechna města pomocí železnice (tak to máme i v reálu). Pak je doslova povinnost rozšíření působnosti stanice pomocí MHD, což je opravdu skvěle. A prosperující.

Ovládání a detaily jsou fajn. Na vozidla lze umístit logo společnosti, skrz tunel je vidět, vozidla mají interiér - lze vidět cestující i řidiče. Vozidla se provozem špiní. Průmysl a města krásně rostou a lidem nevadí vůbec přestupovaní.


Skvělé také je, že lze hru celou upravit pomocí módů. Jsou k dispozici i české lokomotivy a vagóny. Také lze mít obloukové stanice.

A nyni něco k chybám hry. V první řadě to jsou holé mapy. V podstatě jen zelená krajina, málo lesů, polí apod. Naštěstí to řeší mód..
Velká škoda je absence konkurence, nehod, katastrof. Ovšem nejvíce mi vadí, že vlak neumí jet na libovolné nástupiště, kde je zrovna volno. Prostě čeká až se uvolní to jeho. Systém linek je sice skvělý, ale nádraží to dost kazí.
Většina vozidel je z předchozí hry. Nelíbí se mi, že kamion vozí třeba klady ve skříňovém návěsu, nebo dokonce ropu. Tady je vidět, že autoři spoléhali na moddery.

Toť vše. Celkově je hra fajn. Mnohem lepší než předchůdce Train Fever, na kterém se autoři zjevně učili.

Pro: Grafika, Sandbox, mnoho módu, pestrá nabídka vozidel, hudba, detaily

Proti: Vlaky neumí jet na libovolné nástupiště, holé mapy, absence jazyků na výhybkách, letadla někdy letí skrz terén.

+7

Solitaire

 • PC 75
Taková chvilková hříčka na dlouhé školní hodiny. Klasická verze mě bavila mnohem více než složitější, při které se otáčely tři karty. Hru jsem hrál v mnoha mutacích i na mobilech s Javou a dokonce i na Android, kde lze si ty karty upravit i podle sebe :) Hru znám od Windows 98.

PS: Soliaire jsem zkoušel i s reálnými kartami a kupodivu se to dá hrát a je to o dost více zábavné. Protože člověk u toho víc přemýšlí, když je hra před vámi na stole. A pak stačí jedna chyba a celý balík míchat a chystat znova. Doporučuji vám to zkusit i na stole s opravdovými kartami :)

Pro: Obtížnost, kult (to je jasné ne?), dá se hrát i doopravdy na stole

Proti: Stereotyp, nezabaví na dlouho

+12

When Ski Lifts Go Wrong

 • PC 95
Pro první komentář pro rok 2018 jsem si vybral tuhle hru. Je to skvělá, chytlavá hra k odreagovaní se. K nervování se :)

Jednotlivé úkoly jsou skvělé. Když přesáhnete stanovený rozpočet, nevadí to. Budování lanovek je zábava na dlouhé hodiny, a výsledná stavba vás určitě potěší. Když bude fungovat. Pokud ne, akorát se naštvete, protože hledat chybu je obzvlášť těžké. Hrajeme si s fyzikou.

Pochválit musím i příjemnou muziku i zvuky. Dokonce lze vypnout krev :)

Pro: Grafika, originální nápad na hru, zvuky, levely, obtížnost

Proti: Mohlo být více druhů lanovek

+7

Matiční ulice

 • PC 25
Co dodat ke kolegům přede mnou? Těžko v české herní historii najdeme kontroverznější hru, než je tahle.

Na hru jsem narazil náhodou při čtení jednoho článku. Hra zabere asi 15 minut hraní a už se vám nechce to hrát znovu. Je to taková jednohubka. Na dnešních SmartPhonech by to byla větší sranda.

Nevím jestli se mi to zdálo, ale obtížnost neustále roste.

Hra má i pár bugů, třeba rozlišení - neexistuje. Dále mi vadila buglá krev, která zmizela až, když se na stejném místě objevil nepřítel. Zvuků mohlo být více, než zvuk pistole.

Hudba je prý z něčeho ukradnutá (z čeho?), ale je pěkná, i když do hry moc neladila. Asi by se tam více hodily písničky od Orlíku.

Pro: Hudba, námět, netradiční zpracování

Proti: Rychle omrzí, zvuky, bugy, rozlišení

+6

American Truck Simulator

 • PC 90
Hra je mladší bráška Euro Truck Simulator 2, vlastní jeho geny a i přesto je zcela jiná.. Je na čase napsat první letošní komentář :)

Docela mě šokovalo herní menu, jako kdybych opravdu zapl ETS2. Dobře nevadí, ať si má menu jaké chce, však hra není o menu. A má to i klady, dobře se zorientujete, víte kde co je.

Prostředí mapy je opravdu krásné. Různorodá americká krajina plná převážně pouští je fantastická. Zpracování Slunce v těch rozpálených končinách je krása.
Města jsou obrovská a chvílí trvá, než se zorientujete. Musím pochválit, že Los Angeles se docela podobá městu z GTA V a San Francisco zase San Fieru z GTA SA

Tahače jsou propracované do posledního detailu. Bohužel jsou pouze čtyři kusy od dvou firem.

Hra se hraje relaxačně. Pustíte si rádio, vemete náklad prázdných palet ze supermarketu do skladu. Libí se mi, že ve hře jsou americké předpisy, tedy, že se může jet doprava na červenou, různé rychlosti v jednotlivých státech a podobně.
Dokonce jsou tam i ty záchytné místa pro zastavení rozjetého vozu z kopce. Další novinkou jsou policisté, kteří jsem někdy otravnější než v akčních hrách.

Sice to se hrou původně nesouvisí, ovšem patří to zde -> Achivimenty. Získat je je někdy výzva a hru to vylepšuje a okořeňuje.

Hru bych mohl skutečně doporučit.

A nyní nějaké negativa.
Nelibí se mi klasická westernová věc a tou je suchý chumáč trávy. Ve hře je zpracován ošklivě a kazí to dojem. Objevuje se náhodně (respektive se zničeho nic zjeví i uprostřed cesty, místo aby se přikutálel mimo kameru), jako částicový efekt, nejde srazit a vaším truckem prostě projde

Absence traktorů a zvěře.
Zní to absurdně, ale když mě na to značka upozorňuje, tak bych čekal, že se po cestě budou motat traktory (třeba v Euro Truck Simulator 2: Vive la France! jsou) a losy.
Vůbec ta lesní nebo pouštní zvěř chybí. Nejsem sice zastánce jejich zabíjení, ovšem k silnicím to bohužel patří.

Absence poškození a špíny - ale to omlouvá licence, protože by to výrobcům tahačů vadilo, jak zní z úst samotných vývojářů.


PS:
Brzy vyjde pro ATS i ETS2 nový update, který umožní měnit výšku náprav návěsů. Což ovlivní hratelnost. Pro ATS už běží veřejná beta, na steamu se můžete přihlásit.

Pro: Grafika, efekty, hratelnost, velká mapa, města, stream rádio, achivimenty, autoři dbají na názory komunity

Proti: Chumáče trávy, absence náhodných událostí, není živa mapa (mimo automobilový provoz, občas chodce)

+11

The Saboteur

 • PC 95
Naprosto skvělá hra. Ta atmosféra! Těžko se bude psát nový komentář k 21 lidem přede mnou.
Příběh a atmosféra hry je opravdu skvělá. Postupné vybarvování města má něco do sebe. Ničení nacistických objektů a někdy i celých komplexů je skvělá zábava.

Jízdní model je na rozdíl od hry poměrně špatný. Destrukční model je ještě horší. Naopak ničení prostředí, stánků je realistické a pěkně uděláno. Trochu nepoměr.

Výběr zbraní, střelba a i stealth jsou skvělé věci. Střelba a krytí je dokonalost. Zbraně pěkně kopou, pěkně zabíjejí. Škoda, že jen pistole má tlumič.
Výběr zbraní je pěkný, samopaly, brokovnice, pistole, pancéřové pěsti, ale i granáty nebo dynamity. Škoda, že hrdina umí nosit jen dvě zbraně, takže si se všema ani nezahrajete.
Stealth je zajímavý. Moc jsem ho nepoužíval, protože stejně si všimli časem. Tak bylo lepší je zlikvidovat hned.

Lezení po domech mě bavilo. I běhání po střechách mělo něco do sebe. I výhledy. Mapa města i okolí byla dobře zpracována.

Škoda opakování vedlejší misí, které stály za prd. Hlavní mise byly skvělé, příběh plný zvratů se povedl.

Pro: Grafika, atmosféra, příběh, město, zbraně, zničitelné prostředí, exploze

Proti: Zpracování železnice, destrukční model vozidel, vedlejší mise, AI

+12

Heroes & Generals

 • PC 75
Hra, kterou zná celý svět, se snaží se dohnat bráchu CoD a Battlefield.
Začneme netradičně a to kritikou. Vadí mi, že třeba vozidla nemají poškození, že výbuchy vypadají tragicky až směšně. Železnice je totálně odporně zpracovaná. Ještě zmíním u záporů fyziku vozidel.
Také je tady docela málo map a hra je sice chytlavá, ale stereotypní. Peníze (herní ©redity) se vydělávají docela pomalu.

No a nyní klady. Střelba, zbraně a jejich chování působí realisticky, krásně. Je to krásně ozvučeno. Tohle se opravu povedlo na jedničku.
Grafická stránka není zrovna nejhorší, je docela dobrá.

Hra je taková rychlá střílečka - on line - z druhé světové války. Nic takového jsem zatím nehrál a ani o ničem nevím. Jen by mohlo být více map (a hlavně podle reálu, třeba on line bitva o Stalingrad nebo vylodění PH by byl mazec).
No hra je zadarmo a darovanému koni na zuby....

Pro: Fyzika, chování a vzhled zbraní. Možnost vlastnit vozidlo, některé mapy, II. W.W.

Proti: Exploze, vozy nemají poškození, málo map, železnice

+5 +7 −2

Be Rich!

 • PC 90
Hra je taková jednohubka na odpoledne. Zabaví, splní svůj účel a jde se dál. Různé úkoly se plní docela snadno a jediné co je výzva je porazit autory hry, kteří nastavili limit, za který ten level dohráli oni. Za to jsou bonusové body. Prohrát snad ani nelze.

Pro: Grafická stránka, zabaví, úkoly

Proti: Přílišná jednoduchost, krátké

+5

Cities: Skylines - Snowfall

 • PC 60
Souhlasím s kolegou Zoltanem. To, že se nestřídá roční období je na DLC to nejhorší a největší zklamání. K tropickým a mírným klimatům přibylo nově i zimní, chcete-li arktické klima.

V mírném nesněží, tedy ve hře ne. Za to tam prší, déšť je udělaný docela pěkně, je poznat, že je mokrý povrch terénu či silnice. V noci to působí velmi pěkně. Když prší, snižuje se teplota prostředí a musíte topit, jako v zimním klimatu, což je celkem nesmysl. Copak někdo doma v létě topí, jak přijde déšť?

Zimní mapy jsou docela odfláknuté, sněhu je málo, sypače jsou taky odfláknuté, po jejich průjezdu sníh zmizí ze všech pruhů, i když jede jen jeden sypač.

A teď chválení. Chválím vizuální vzhled. Animace deště, či sněžení jsou krásné a realistické. Nové budovy, tedy různé zimní parky jsou moc pěkné, a dokonce i animované. Do toho několik nových vyhlášek a tramvaje, které stejně vezmou pouze o 10 lidí více než autobusy. Naštěstí lze kapacita upravit modifikací.

PS: Tohle je můj jubilejní 80. komentář :)

Pro: Vizuální efekt počasí, tramvaje, zase něco nového, vyhlášky

Proti: Nesmyslné topení v dešti, odfláknuté zimní mapy a sypače, odfláknuté kapacity mhd, absence změn ročních období.

+9

Counter-Strike

 • PC 95
Counter Strike jsem poznal v době, kdy ještě existovaly herny, kde nebyly automaty pro poťapané mládežníky, co kradou peníze tatovi a mamě. Byly tam právě počítače, kde se hrálo po Lanu několik her. Například právě CSko 1.6. A přesně tam jsem ho poznal v celé své kráse. Tomu je již více než deset let.
Hráli jsme tam de_dust a mě se hodně líbil štít od CT. Nevím proč, ale dal jsem tomu přezdívku lednička. A strašně jsem tím bavil kolektiv a občas si na to vzpomeneme i po letech. Doma jsem měl tehdy slabší pc a CS mě tam nešel.

Později, jsem získal lepší pc a já si vzpomněl na tu hru z herny. A chtěl si jí zase zahrát a zkusit on line. Kdysi fungovalo Soe a tam jsem začínal. Odjakživa mám v CS nick Gruntz, třeba jsme se někdy setkali. Hrál jsem classic a později i knife servery. Později jsem objevil server, který nevím jak se jmenoval původně, ale přejmenovali ho na Prysk. Bohužel je dnes mrtvý, ale tam jsem poznal CS jako takové.
Dalo se tam močit na mrtvoly, nebo dokonce ejakulovat, ozvalo se "headshot", "multikill", "ultrakill" a jiné hlášky. Po výhře hráli punkové songy a při načítání serveru hrála nesmrtelná písnička "Pošli mi jointa"
Hrál jsem tam mnoho let až do doby kdy mě CS přestával bavit. Tady se dostaváme k mínusku.

CS jsem tedy odložil a opět zapl, a odložil a zapl a většinou jsem zkoušel mody různé. Bavil mě fotbal, jailbreak ale i schovka (původní hide'n'seek, kde se měníte za poklop kanálu, kytku, krabičku od cigaret a podobně - to dodnes občas hraju).
Nesmím zapomenout na fun servery, a na mapy, které jsem už neviděl ani nemamatuji - fun_allinone a fun_coaster. Moc rád bych si tyto mapy zahrál :)

Hold diktatura Gamesites je ale nemá, a vlastně má samé VIP servery (krom snad dvou classic, kde je málo map). Nevím nevím, vip je fakt pro ty největší trosky co existují. Ale servery z toho těží penízky.

Musím vzpomenout mou touhu si zahrát i předešlé CS, zajímalo mě, jak vypadá CS 1.0. Byla tam mapa, co má tři planty (hraje se dodnes je to de_foption), plantovat se dalo za chůze a dost zbraní chybělo.

Díky CS jsem poznal i Half-Life.

Snad jsem na nic nezapomněl. CS je skoro jako droga. Baví vás, ale někdy prostě nudí a odpuzuje. Hra trpí silným stereotypem. Hrál jsem snad všechny mody co jsou, nejvíce mě tedy bavil Classic, fun, fotbal, zombie, jailbreak, hns (puvodni) a to je asi vše. Kdysi mě to i dobře šlo na knife serveru i dokonce na awp, ale už na to nemám odvahu :)

Pro: Hra je čistě o vašem skillu, zajímavá grafika, na nic si nehraje, zvuky zbraní a jejich fyzika

Proti: Bugy, stereotyp, boti

+13

OpenRCT2

 • PC 95
Zahrát si multiplayer RCT byl sen nejednoho stavitele parku. A nyní se sen splnil :)
Začneme hodnotit normální hru. V praxi je všechno původní, doplněno o zrychlení času, které mě fakt chybělo, když zrovna nebylo co dělat a člověk jen čekal na novou atrakci a peníze.

Co se týče multiplayeru, ten funguje dost dobře. V praxi jste všichni majitelé jednoho parku a stavíte. Horské dráhy a jiné dráhy musíte stavět sami - tedy nejsou k dispozici předpřipravené dráhy. Samozřejmě si můžete stavět i normální atrakce a budovat park. Během stahování mapy (většina her je založena na mapě, kterou si zakladatel vytvořil - avšak jde hrát i na mapách ze scénářů a plnit je i v rámci hry s přáteli v multiplayeru) se vám stáhnou i nějaké nové atrakce, které byly použity, třeba jsem získal skateboardové rampy, nějaké nové druhy horských drah, 4D kino, westernové divadlo a nějaké atrakce z RCT3 převedene do formatu RCT2, které vypadají fakt pěkně.
Nevýhodou je, že je lepší vlastnit oba datadisky. Když je nemáte, málokde si zahrajete. Většina her je vyžaduje. Bohužel v seznamu založených místností o tom není zmínka. Takže se vám předem stáhne herní mapa a pak vám vyskočí hláška o chybě, že nemáte datadisk.

Velkou nevýhodou je, že v čechách to snad nikdo nezná ani nehraje. Ale tohle nemá vliv na hodnocení!

Pro: Multiplayer, zrychlení času, nové herní možnosti, lepší grafické rozhrání, český překlad všeho i MP

Proti: Předem nevíte jestli herní místnost vyžaduje datadisky

+5

Pivo's Grand Adventures Episode 1: Pivo Go Home

 • PC 35
Chudák Pivo, jak dopadl. Hra je místy docela těžká, ovšem dohratelná. Jako prvotina velmi dobré. Příběh se mi líbil a zpracování taky.

I když je to česká hra s českým textem, přítomnost angličtiny Press Enter a Death mi vadila.

Pro: Příběh, srandovní zpracování

Proti: Krátké, angličtina, nejsem tam já :)

+11 +12 −1

Cities: Skylines - After Dark

 • PC 50
Nerad dávám hrám tak málo procent. Za každou hrou stojí spousta příprav a práce, programátorů a betatesterů, a to platí i pro dlc.

Co je na hře opravdu super, na 100% je noc. Denní cykly + různé simulace, jak rostoucí kriminalita, nefunkční solární elektrárna nebo rozpočet na den a noc. Do toho noční bary, kasína a hotely v komerčních zónách. Tohle se povedlo. A to osvětlení. Jako reálné.

No ale mínus 50% je za ten zbytek. Třeba taxíky. K čemu jsou? Odvezou jen málo lidí, moc nevydělají a přijdou mi zbytečné. Na cyklistiku jsem byl zvědavý, ovšem do doby než jsem zjistil, že obyvatelé stejně jezdí autama než na kole. I přes různé vyhlášky o cyklistice. Takže to se taky nepovedlo. Chválím cesty s pruhy pro autobus/taxi nebo s cyklopruhy. Chválím vězení a nové budovy a speciální stavby. Ovšem na konceptu hry to moc nezmění.


Jsem zvědavý co přinese nové dlc. Počasí a sníh jsem ve hrách tohoto druhu ještě neviděl a těším se :)

Pro: Noc je skutečně povedená, nové druhy silnic a budov

Proti: Taxíky, mohlo toho být v dlc více.

+6

Cities: Skylines

 • PC 100
K městským strategiím jsem se dostal už jako malé dítě, kdy jsem hrával SimCity 2000. Tehdy mi to zas tak nešlo, ovšem koncept jsem uměl. Čím jsem byl starší, tím rostly moje zkušenosti ze serií, následovalo SimCity 3000. Trojka mě nadchla hodně moc. A pak jsem objevil SimCity 4 + datadisk a to bylo herní blaho. Velmi pěkný luxus. Pak přišlo SimCity Societies, které mě vůbec nebavilo.. Ještě jsem hrál City Life, který byl taky dobrá hra. Líbila se mi hlavně ta kamera, pohled jakoby od očí člověka a "třídění" lidí na vrstvy. Ovšem jsem u toho dlouho nevydržel. Tycoon City: New York jsem nehrál a Cities XL a další tyto díly taky ne. Nové Simcity, na které jsem se těšil mě zklamalo už v recenzích a nějak jsem neměl chuť ho zkusit. No a poté, po delší odmlce přišla nová série, na kterou jsem se těšil od začátku, jak vyšly první informace. A musím říct, že jsem se dočkal milého překvapení.

Velikost herního světa je skvělý. Odemykání hranic je poměrně logické a ve hře je spousta věcí, co měly ve větší, nebo menší míře zmíněné hry výše. Ovšem tady jdou všechny věci jiným a propracovanějším rozměrem. Třeba mhd je ve hře propracované poměrně dost, možná by se našlo pár vylepšení, ale ono to funguje i tak minimalisticky jak to je.

Klasické dělení zon má svůj smysl, elektrárny jsou taky logické. Speciální stavby jsou v podstatě cíl každého města. Jejich odemykání se pojí s jinýma stavbama a tak se vlastně snažíte je otevřít. Je to soutěž sám se sebou.

Zajímavé je, že lidem nevadí, že vedle mrakodrapu mají krematorium. A ještě je šťastné celé okolí.

Ozvučení, grafy, grafika, optimalizace a dohlednost. Super, skvělé. Co více dodat? Hra se opravdu povedla.

Pro: Propracovaný herní systém, nové prvky, jako kanalizace, pohřbívání. Zvuky, efekty, grafy.

Proti: Ve své podstatě je to furt dokola.

+17

Grand Theft Auto V

 • PC 95
Jak napsat komentář k také hře, která hýbe celým světem, všichni jí milují a já mám pár výtek, které mě na hře štvou. A nemůžu to napsat, bo mě celý svět ukamenuje. Nasrat na vás :)

Začneme chválou, hra je velmi propracovaná, ty detaily se skutečně povedly a ty, dejme tomu ,minihry, (možnost přepadnou transport peněz náhodně, nebo ožralu odvést domů, nebo jak vás baba poprosí, že jí obtěžují muži a pak na vás všichni střílí a chtějí vás zabít, a poslední minihra fajná je, jak někdo prosí o pomoc, že byl okraden), byly skutečně dobré.
Mise, což je pilíř hry byly různorodé. Myslím, že tady není co vytknout, přepínat mezi postavami bylo dobré, nejvíce se mi líbil Trevor. Bylo mi líto, jak ho na konci hry zabili, tak jsem opakoval misi aby neumřel ani jeden hrdina :)

První pohled jsem vůbec nevyužil. V autě to vypadalo jako Driver: San Francisco, při střelbě to vypadalo taky dobře, ovšem to už nebylo ono.
Ještě ty detaily, ty blesky a nebe, jako skutečné. To se fakt povedlo :)

Teď ty stinné stránky hry. Nějak mě to ježdění a střílení nebavilo. Nevím, nějak jsem to nežral jako třeba Vice City nebo San Andreas. Přesto pětka měla jisté kouzlo. Bylo tu pár much na kráse, třeba kapota. Prostě jak byla v pravém úhlu, odletěla. Jen tak, při pomalé jízdě. To myslím ani ve Čtyřce nedělalo. Pak přívěs pro auto. Jak ho máte vy, stačí se jen dotknout překážky a náklad je vysypaný. Ovšem jak uvidíte auto před váma, které veze svůj vozík a po tvrdém nárazu, kdy se vám rozpadne předek auta, se věci ve vozíku ani nepohnou. Tak kde to jsme?
Pak se již objevovaly klasické herní chyby, tedy končetiny v předmětu (zábradlí, zdi) a podobně.
A nejvíce mě naštvala ai demence. Při poslední Velké loupeži, kdy vás přepadne komando žoldáků, se to nedalo dohrát. Nastavím Trevorovi Akáčko (nechápu, proč rotačák byl zakazaný) a přepnu se na Michaela, kteremu dám taky Akáčko. No a vratím se na Trevora a měl jiný samopal a Michael pak taky. O Franklinovi ani nemluvím.. Proč ti gizdi nemají tu zbraň, co chci?

Jsem zvědavý co přinese GTA VI..

Pro: Neuvěřitelná grafika plná efektů, pěkný příběh, skvělé postavy, punk radio, vozový park, minihry, různá překvapení, blesky

Proti: Chyby na kráse, zavládl stereotyp, občas ai...

+13

SIMT MHD

 • PC 95
Dlouho jsem přemýšlel, jestli si hru koupit. S příchodem nové verze, která slibovala tramvaje a 30 nových vozidel jsem si to rozmyslel a hru koupil.

Ovládaní vozidla je docela složité ale rychle se dá zvyknout. Fyzika hry je velmi dobrá, jen je škoda to "houpání". Trolejbusy pečlivě sledují trolej. Na to, že hru tvoří vlastně hrstka lidí, žádné studio odvedli velkou práci.
Chválím české hlášení zastávek a různých mimořádných událostí pro cestující.

Vrhneme se na chyby hry. Jsou tam jisté, odpustitelné nedodělky. Ovšem mi vadí to nepřirozené "houpání", že nejde projet zastávka bez zastavení (když na ní nikdo nestojí ani nikdo nechce vystoupit - i když je na znamení), že lidé nejsou ve vozidle.

Pro: Pestrý výběr vozidel, grafika, online hraní, propracované ovladání, trolejbusy.

Proti: Prázdné vozy, houpání, absence chodců, nemožnost projet zastávku.

+5

Knights and Merchants: The Shattered Kingdom

 • PC 95
Byla to moje první strategická hra. Nějak jsem nevěděl tehdy co je kampaň nebo tutoriál :) No ale hrál jsem úplně poprvé tutoriál a stavěl si dědinu. Omylem jsem zapl i misi a byl jsem vylekaný jak mi hoří vesnice :D Ale to je tak deset-dvanáct let zpět :)

Hru mám dodnes v počítači + datadisk a + remake. Tento komentář se nevztahuje na remake verzi. Nedávno jsem dostal chuť si hru znovu zahrát a byla to jízda. Úspěšně jsem pobil ty barbary a sekerníky protivníka, semtam mi pochcípala hladem celá ves, semtam mě dobili oni.

Hodně mě potěšilo, že i v misích od TSK jsou jednotky a budovy z TPR. Takže můžete mít ryby a hlavně obléhací stroje. Když je dobře rozmístíte s když dobře nastavíte priority pro dodávku prken a železa, můžete se dočkat až osmi strojů, které ale musíte chránit. Hodně mi pomohly v některých misích, stačí sekunda a je každá budova nepřítele dole. A i proti vlně vojáků jsou tyto stroje jak tanky.

Hra je velmi dobrá, najdou se nějaké chyby, ale dá se to přežít. Můžu jen všem doporučit.

Pro: Taktika soubojů, grafika, nutnost jíst, středověk, příběh.

+12

5 Spots II

 • PC 90
Hledat rozdíly mě vždycky bavilo. V časopisech a podobně. A nyní je možnost i virtuálně.
a řeknu vám, že i po těch dvanácti letech od vydání to je pořád výzva. Autoři hry jsou asi dobří v Photoshopu :)

Co se týče hratelnosti, hra je na vysoké úrovni. Hledat rozdíly pod zvětšujícím se časovým tlakem dá zabrat. Je to velká výzva a dá se u toho zabavit na pár minut i hodin. Některé rozdíly jsou vtipné, jde vidět, že autoři mají smysl pro humor.

Pro: Hratelnost, je to výzva, zvuky a hudební stránka, vtip

+5

3D Ultra Pinball: Thrillride

 • PC 80
Ten to pinball mám ze všech pinbalů z této série nejraději. Hru jsem hrál kdysi dávno a díky abandonware si jí můžu zahrát zase.

Jedná se o klasický pinball se vším, co k tomu patří. Jenže to prostředí - zábavní park, to mě natolik uchvátilo, mě hráče RollerCoaster Tycoon to doslova nadchlo. Vše podstatné jsem napsal do popisu hry. Nyní se vrhneme na osobní hodnocení hry. Grafika, ozvučení i efekty jsou na vysoké úrovni. A po těch letech - téměř 20 let - to pořád neomrzí. Třeba noční prostředí je fakt krásné, celé pozadí je i krásně osvětleno. Další kladnou stránku hry je multiplayer. Hraje se na střídačku, až vám spadne kulička hraje další. Soupeříte hlavně o celkový výsledek. Ve hře není problém hned po prvním spuštění nahrát až milion bodů. Na lehkou úroveň.

A nyní se koukneme na zápory. Některým prvkům hry ne vždy rozumím, vyvolat nějaký tu minihru je někdy umění. Umění je i seskládat slovo "Thrillride". Písmenka se na hracím stole objevují postupně po určitém dění na celém stole. Ale jak přesně to funguje vážně netuším. Dokázal jsem jednou složit pouze "Thrillri".

Všem, co máte rád pinbally a zábavní parky hru doporučuju. Je to vážně dobrá hra, téměř zapomenuta.

Pro: Herní prostředí, grafka, soundtrack a zvuky, proměnlivost prostředí, minyhry

Proti: Někdy nepřehlednost, rychle omrzí

+5

Mou

 • PC 20
Povím vám, že toto je docela zlá hra. Nejenže nejde vybírat (na mém NB aspoň) jídlo, protože se vám zapne lednička nebo nápověda. Šipky nereagují. Následně je to takové nedodělané, prostě aby se neřeklo. Her je málo a jsou celkem dobré. Nebýt her, tak dám hře 0%. U některých vydržíte déle, ale není to tak dobré jako klasický Pou pro Android.

Pro: Hry, vzhled moua je vtipný.

Proti: Zvuky, nedodělanost, nefunkčnost.

+3

Neighbours from Hell

 • PC 80
Neighborous from Hell je krásná hra. Velmi originální. A proč jsem tomu dal 80%?

No přece proto, že zde škodíte sousedovi za to, že je na ostatní lidi zlý i na vás. Jeho každodenní život mu narušíte v podobě různých triků a upravováním jeho předmětů. Třeba namazání lepidlem dalekohled, nebo ucpáním záchodu, vylepšením krému na opalování medem - který mají rády včely :) A podobné vylomeniny. Pravda, některé vtípky se opakují a téměř v každé epizodě soused spadne na zem.

Zpracování hry je opravdu krásné. Byt je udělán opravdu detailně. V každém díle má v bytě něco nového. Je to kombinace 2D a 3D grafiky. Zvuky jsou taky dobré. Velmi věrohodné prdění či zvracení a nebo sousedovo řvaní :) No a spousta domácích zvuků.

Libí se mi, jak Woody čeká a je nervozní, tak klepe na monitor :) A zvuk je jak by klepal do skla.

Na druhou stranu je hra hodně krátká. Nabízí se otázka, jestli by delší hra byla taky takto zábavná. Těžko soudit.

Pro: Vydařená grafika, animace, zvuky. Pěkně zpracovaný byt. Originalita.

Proti: Krátké.

+17

Asphalt 8: Airborne

 • PC 80
Herní sérii Asphalt jsem poznal před několika lety v Java formě na mobilu. Mohl to být snad Asphalt 3 nebo 4. Už na mobilech to byly jedny z nejlepších závodů, které byly poměrně rychlé a akční. Na mobilech nebyla taková velká konkurence jako na počítači. Přesto se Asphalt 8 povedl a může konkurovat i větším hrám. Přiznejme si, která Freeware hra má licencované vozidla?

Hra se hraje dost dobře, je rychlá, a hodně akční. Vozidla mají poškození, které je bohužel viditelné jen v tzv crash kameře. Když srazíte třeba lampu, tak se vaše auto nepoškodí. Ale při sundání soupeře nebo civilního vozidla se jejich auto poškodí (vaše ne). Škoda.

Rozmanitost tratí a vozidel je hodně na vysoké úrovni. Každá mapa má spoustu možností jak jí projet. Každá mapa je zničitelná. Každé vozidlo se jinak řidí a dá se tuningovat.

Co se týče zvuků, ty se celkem opakují. Soundtrack mi vůbec nesedl.

Na takových mobilech nebo tabletech by tato hra těžko našla konkurenci. A určitě by měla i vyšší hodnocení. Na PC jsme zvyklí na něco jiného, ale musím uznat, že tohle se povedlo.

Pro: Licencovaná vozidla, grafika, efekty, hodně tratí i vozidel, divoká jízda, herní mody

Proti: Absence pořádného poškození, zvuky a hudba

+5

Monster Jam

 • PC 80
Musím přiznat, že hru jsem hrál dávno. A s monster truckama jsem hrál jen málo her. Veškeré hry na toto téma byly ne moc dobře propracované. Ani od této hry jsem moc nečekal, ale názor jsem rychle změnil. Hra je totiž překvapivě dost dobrá a realistická.

Různé dech beroucí úkoly v aréně nebo různé fajné závody mimo stadion jsou dost dobré. Na každé trati je spousta překážek a všechny jdou prorazit a zničit. Vadu na kráse mělo pouze to, že zničené objekty prošly často skrz sebe.

Musím podotknout, že během hry uslyšíte metalové a rockové skladby různých interpretů. S takovým nářezem se taková hra hned lépe hraje.

Pro: Grafická stránka, tratě, stadiony, ovladání, zvuková stránka, sountrack

Proti: Objekty procházejí zkrz sebe

+4

Construction Destruction

 • PC 65
Hru jsem hrál krátce a to kdysi dávno. Musím říct, že mě nějak neoslnila. Líbila se mi demolice domů, to se povedlo. Ale pak jednotlivé díly dávat mimo parcelu a podobně už bylo celkem nezáživné. Hra ale byla tehdy hodně originální, před těmi jedenácti lety žádný Astragon nebyl :) Rozmanitost map a dopravních prostředků byla docela velká.

Pro: Demolice, originalita, mapy a vozidla

Proti: Stereotypní a nudné

+4

Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš

 • PC 80
Hru jsem dohrál teďka :) Chtěl jsem jí dohrát ještě před Polda 6, ať jsem správně připravený.

Polda je poctivá česká hra. Plná našeho českého humoru, který neomrzí.

Celý děj je hodně zajímavý. Hra má poctivý a dost tajuplný složitý příběh plný různých hádanek, složitých úkolů a zas plná humoru a to i černého.
Celá hra vypadá pěkně roztomile, taková grafika je úžasná a na adventury se dokonale hodí.

Škoda, že je ta hra docela krátká.

Pro: Grafika, dokonalý dabing, český humor, dialogy, zvrácenosti

Proti: Poměrně krátké

+12 +13 −1

Toybox Turbos

 • PC 80
Tahle hra vypadala už od traileru docela dobře.

Hra se hraje dost dobře, má pěknou grafiku i hratelnost. Každým závodem a kategorií vozů roste i obtížnost.

Každé autíčko má svůj specifický klakson a každé se jinak řídí a mají rozdílné vlastnosti.

Tratě jsou celkem rozmanité a dost dobře vypadají. Tvůrci si pěkně pohráli. Jsou i hezky ozvučené i hudba v pozadí je fajná.

A teď jdeme kritizovat. Semtam se objeví nějaký malý grafický bug, který nemá vliv na hratelnost. Další neduh je, že hra je poměrně krátká. Hrací dobu prodlužuje multiplayer.

Pro: Dobře provedená hra, pěkná grafika,, hodně různých aut, ozvučení, obtížnost

Proti: Poměrně krátké

+4

Ballance

 • PC 85
Ballance je velmi nápaditá hra. Obsahuje 12 levelů. Obtížnost se postupně zvyšuje. První levely zvládnete na první pokus, zato ty další už jsou vážně obtížné. Vše je ale o stylu hraní, jak rychlé máte prsty na šipkách na klávesnici. Hra má úžasnou fyziku a rovnou i grafiku a zvuky a hudbu v pozadí. Každá ze tří koulí má jiné vlastnosti a je třeba toho využít a dbát na to.

Existuje i verze se 13 levely, ale tu jsem nehrál.

Pro: Výborný nápad, fyzika, hratelnost a grafické zpracování

Proti: Jen 12 levelů

+4

Train Fever

 • PC 70
Je čas se pustit do hodnocení. Celá hra je hodně pěkná a splnila nakonec mé očekávání. tvůrci slibovali pařbu jak cyp, zejména díky spojitosti s Transport Tycoon. Hra jej měla kompletně nahradit. Splini tvůrci slib?

Odpovědět je ale těžké. Na jednu stranu ano, na druhou ne. Co se hře opravdu povedlo je grafika a široký výběr vozidel. Od kočárů taženými koňmi, přes parní trakci až k elektrickým lokomotivám. Na první pohled vypadá hra velmi pěkně. Příjemné jsou efekty, grafika, animace (až na vyjímky, ale k tomu se dostanu), odrazy i stíny.

Hratelnost je na velmi vysoké úrovni. Stále stavíte i modernizujete své tratě a vozový park. Stále je co dělat a ne a ne to skončit. Stereotypem hra rozhodně netrpí. Stavba železničních tratí je na velmi vysoké reálné úrovni. Tratě totiž nekopírují terén a je třeba stavet náspy či zářezy, které jsou několika násobně dražší než mosty či tunely. Stavba tratí je teda docela oříšek. Ale s výsledkem budete spokojení, příjemně se na to kouká, když vidíte vláčky jak jedou kolem sebe a tak.

Teď se vrhneme na neduhy, kterých je celkem dost a docela to kazí to příjemné hrani. Nakousl jsem animace. Mechanická návěstidla nemají žádnou animaci. Vyhýbky nemají jazyky, tudíž vypadají divně a asi by stejně animaci neměly. Průmyslové stavby také nemají animaci. Ty jeřáby, kotle, nic, ani ťuk.
Další neduh je tři druhy průmyslu. Jen rafinérie, dřevařský a hutní. Přepravního materiálu je tež málo, ropa, zboží, uhlí, železná ruda a dřevo. Samořejmě lidé.

Nákladní vagony taky nemají animaci. Vagon je už částečně ložený už v depu. Hromádka uhla nebo rudy prostě neroste. Vícekolejné stanice jsou velký problém. Hra totiž neumí složité zhlaví stanic, žádné anglické vyhýbky nebo X vyhýbky nečekejte. Prostě jen obyčejné. Chválím ale úhel vyhýbky, který si můžete určit sami. Ostrou a nebo koridorou. Chybí možnost stavět silnici přes koleje (naopak koleje přes silnici lze).

Samotná hra je celkem náročná na HW. Spousta lidí má problémy se spuštěním. Ale už vyšel patch, který chybu léčí. Další neduhy prý tvůrci napraví.

Je třeba i uvědomit, že to je zcela nové herní studio a lidé na TF stále pracují.

A na závěr vám chci říct, že hra má obrovskou fanouškovskou základnu a vzniká spousta modelů, takže stím roste i hratelnost i prohraný čas.

Pro: Spousta možností, hratelnost, grafika, obtížnost, efekty, animace

Proti: Nedodělané animace, holé mapy, málo průmyslu, ložené vagony už z depa, absence složitých vyhýbek a křízení.

+11