Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tropico

24.04.2001
80
98 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Staňte se prezidentem banánové republiky! Můžete rozhodovat, jestli bude váš režim demokratický, komunistický, nebo třeba militaristický. Samozřejmě musíte uspokojovat nejrůznější potřeby svých obyvatel jako bydlení, školy, nebo elektřinu. Jak se jim vaše vláda líbí se pak ukáže ve volbách... pokud je povolíte. Můžete být i milovaným diktátorem, ale pokud se lidem váš režim nebude líbit, začnou se bouřit a svrhnou vás se zbraní v ruce. Hra se odehrává za studené války, můžete si proto pěstovat vztahy s USA nebo SSSR a nechat je i postavit si na vašem ostrově vojenskou základnu.


Poslední diskuzní příspěvek

Doporučili byste jedničku zahrát i dnes? Někomu kdo ji tehdy nehrál, ale má už projítou čtyřku křížem krážem a chtěl by více Tropica?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
jedna z nejlepších a nejsvěžejších her budovatelského žánru. Pohodová atmosféra, skvělý soundtrack, komiksová grafika, kasina - tahle hra má prostě všechno. Tedy téměř všechno. Lze zde najít řadu nedodělků, či záležitostí, které by stály za dotažení a propracování, ale na takovéhle věci během samotného hraní stejně nelze myslet, protože málokterá hra vás dokáže hodit do takové pohody a zároveň na delší dobu zabavit.
+17 +18 −1
  • PC 80
Ke hře Tropico jsem se dostal přes kamaráda, který zbožňuje strategie a tuto hru mi hodně doporučoval. Nakonec s ním musím souhlasit. Tropico je skvělá hra a i ostatní díly mají své nezaměnitelné kouzlo. Nejvíce si na Tropico cením skvělého nápadu, který je ještě lépe zpracovaný. Hrač se ocitá v roli prezidenta banánové republiky, který rozhoduje o dění ve své republice. Ve hře máte spousty možností. Můžete stavět budovy, starat se o ekonomiku, zavírat nepohodlné občany a je toho mnohem víc. Hra má pěknou a klidnou atmosféru. Grafická stránka hry sice není nějak oslnivá ale neurazí. Jediné drobné mínus vidím v hudbě, na které si mohli tvůrci dát víc záležet. Tropico je skvělá strategie, která mě dokázala zabavit na spoustu hodin.

Pro: Spousty možností, grafika, skvělý nápad.

+16
  • PC 80
První Tropico je dobrá hra, tak dobrá hra, že bych se jí nebál přirovnat k pravé Irské 17 let staré whiskey.

I dnes po právě těch sedmnáci letech od jejího prvního vypálení mám ten stejný pocit, jako když jsem jí pil poprvé. Je pravda, že její etiketa už nevypadá tak naleštěně jako v roce 2001, ale ten pocit zůstává.

Ten pocit zůstává a když jí jen na malou chviličku ochutnáte a pak už nemůžete přestat nalévat znovu a znovu. Její nespornou výhodou je to, že ji i dnes můžete koupit v několika obchodech s lihovinami a je už podstatně levnější jak dříve.

Má prostě svoje kouzlo, protože je vyrobena z tradičních surovin a s láskou,ne jen pro čistý zisk, jako dnešní destiláty. Je pravda, že dnešním pijákům už prostě nemusí sednout, ať už právě kvůli zastaralé etiketě, nebo právě staré receptůře, ale nám, co už mámě něco odpito dopřává přesně to, co od ní očekávámé a dlouhá léta máme rádi.

Můžete jí pít ve své staré sklence, ale perfektně se pije i z vyleštěných nových sklenek z Tesca.

Neříkám, že moderní Tennessee honey, smoke whiskey, nebo Ballantines nejsou dobré, ale jak jsem psal, klasika je klasika a někdo na ní nedá dopustit.

Strávil jsem s ní spoustu času už dříve, spostu času i nedávno a určite si jí v budoucnu zase dám.

Pro: Stará, ale stále líbivá etiketa, parádní receptura a vytříbená chuť

Proti: Pro někoho jsou její klady záporem

+13
  • PC 80
Výborná politicko-ekonomická stratégia s kvantom možností a extrémnou znovuhratelnosťou. Prekvapivé RPG vlastnosti vášho diktátora, ktoré umožnujú desiatky možností ako riadiť tropický ostrovček. Tropico 1 ma nesmierne bavilo a aj po rokoch sa k nemu občas vraciam.
+11
  • PC --
Výborná budovatelská strategie, kde lze dělat snad vše, co vás napadne (včetně zavírání nepohodlncýh občanů). Není nad to být diktátorem v malé banánvé republice na zapadlém ostrově.
+8 +9 −1