Doporučili byste jedničku zahrát i dnes? Někomu kdo ji tehdy nehrál, ale má už projítou čtyřku křížem krážem a chtěl by více Tropica?
@valcik (30.12.2016 18:17): Ja hral Reloadet ze steamu a naprosto bez problemu. Klasickou volnou hru jsem dohral x krat, ale ty scenare jsou hodne tezke. Nespocetne krat jsem byl vyhosten po prevratu, popripade prohral ve volbach:)
@MarezCZE (30.12.2016 17:59): Nope, je to kompletná edícia, ktorá vyšla na CD aj s adonom. Skúsil som aj Reloaded z gog.com (práve je tam zlacnená na 1.4€) a chová sa rovnako, odohrám to asi bez HA. Pekne návyková hra! Oslovenie El Presidente mi už prešlo do krvi, cigary idú na odbyt jedna radosť, Tropikánci sú stále s niečím nespokojní a víchrica mi dvakrát poničila kostol a doky! ^^

Existuje nejaká finta alebo hack na nefunkčnú hardvérovú akceleráciu? Mám čerstvé ovládače aj aktuálny DirectX, ale po zapnutí mi to rozhodí grafiku na čudesné fragmenty. (Softvérový rendering funguje, len trošku zahrieva procesor..)
@MarezCZE (07.10.2015 21:15): Jojo :)

Já se přiznám, že u jedničky jsem scénáře nikdy nehrál. Ale ekonomika je kritická, tu si prostě musíš ošéfovat hned v úvodu (farmy, dřevo, minerály) a pak investovat do dražšího průmyslu.
No a volby... nejlehčí je být kapitalista, nejtěžší diktátor, protože na to potřebuješ hodně peněz na armádu, ale nikdy se mi nepovedlo být čistokrevný tyran :D
Tak prvni nejlehci scenar jsem zdolal az na treti pokus poprve jsem podcenil ekonomiku a hlavne vyvoz, takze dosli penize, podruhe me svrhy ve volbach a az napotreti se povedlo. Ale fuska:)
@Morte (13.09.2015 18:32):

@Walome (14.09.2015 07:18):

Tak bohuzel na scenare cestina nefunguje. Skoda. Odehral jsem zatim tri lehke a dostat se do hry a pochopit jak ji spravne hrat kdyz jsem serii nepoliben, tak celkem orisek bez nejakeho navodu. Tutorial ve forme " musite postavit obydli blizko pracoviste, at lide nemusi za praci dochazet daleko" je dost strucny na to co hra nabizi. Ale jinak parada. Skvela pohodova atmosfera a hratelnost.
Tak na steamu jsem nedavno koupil za 0,99€. Jdu dohnat stary rest a vrhnu se na to. Grafika vypada pekne. Pod win 7 to bezi paradne a stara cestina fici jak ma.
Mi vždy velmi dlouho vydrželi jen ti čtyři vojclové, co jsou v paláci. A pokud máš Paradise Isle a tedy i vojenské základny, tak je to naprosto v pohodě. Snad jen bývá problém s potřebným vzděláním, ale ona to stejně nění pořádná diktatura, pokud nedržíš lidi za mrzký peníz v dolech a továrnách, zatímco je šikanují zahraniční žoldnéři :-)
To mně se nikdy nepovedlo - než jsem si stačil vybudovat armádu, byl jsem na lodičce :) Až ve trojce jsem vytvořil tak totalitní stát, že jsem měl nejšťastnější lidi za celou hru. A to jsem je zavíral a střílel...
Popravdě, rebelové mne nikdy zas tak netrápili, půlka ostrova může chcípat hlady, ale pokud člověk platí řádně vojsku, tak se dá udržet u moci. Horší jsou volby, to vždy, když konečně začne národní ekonomika něco vydělávat, přijde Pepa z Horní Dolní, který všechny přesvědčí, že se mu bude dařit lépe.
Javor: :-D Přesně, šmejdi. Člověk jim zkouší udělat totalitní dokonalý stát a oni ho vykopnou dřív, než se k něčemu dokope.
Za těch pár šupů se to rozhodně vyplatilo. Sice mi zůstalo na účtu devět korun, ale ten pocit, když člověk z houpající se loďky pozoruje ostrov plný nevděčníků je děsně bezva.
Na GoGu je Tropico balíček za $3,99 - sice nevím jestli to někdy budu hrát, ale neodolal jsem :-D
Co říkáte na ohlášení třetího dílu Tropico? Měl by být zase ve stylu jedničky (tedy banánová republika). Já se teda nemůžu dočkat :)
Desiatky roznych hernych stylov? Aj ked Tropico ponuka krasne rozlicne moznosti (a tvorba vlastneho vodcu je prvok, ktory sa mi presne trafil do vkusu), tak "desiatky" znamena prinajmensom 20 a to je vyslovene loz. (teda, "mam dve ananasove a tri papayove farmy" a "mam tri ananasove a dve papayove farmy" za dva herne styly nepovazujem, ehm). A s tym Tvojim poslednym prispevkom to zatial vyzera na "Klamem a uz sa to ani nesnazim obhajit."...
Ne, len sa mi nechce o tom diskutovat. Myslim si, ze hra je politicko-ekonomicka a ma RPG prvkmi a desiatky roznych hernych stylov. Bodka.
Jak to myslíš? Pokud napíšeš, že ve hře je XY, tak je snad tvým záměrem, či předpokladem, že se člověk, co si to přečte, bude domnívat, že to XY ve hře je. Co s tím má společného nějaká kvanita? Myslíš to tak, že nejsi ve svých tvrzeních důvěryhodný?
Pockaj, niekto sa bude rozhodovat ci si to kupi len na zaklade mojho prispevku? Nie je to o tom, ze si precita X komentov, X recenzii a z toho si urobi ako taky obraz o hre?
Ebb: Řekl bych, že přechválit hru a přiřknout jí co nemá je trochu kontraproduktivní, protože lidé co se takovým komentářem budou řídit budou mít přehnaná očekávání. Že jde o strategii mimo jiné "ekonomickou" je imo trochu nadsazené, jelikož ekonomie v ní hraje jen povrchní roli (konstantní hodnota produkce, nekonečná poptávka atp.), vlastnosti diktátora zvolené při startu hry bych se zdráhal nazývat "RPG" (docela mě štve jak tato zkratka naprosto ztratila význam) a "desítky různých možností" jak řídit ostrov je totálně přehnané (zas tak variabilní ta hra není [a nenapadá mě která jiná by byla]).