Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hero of the Kingdom III

30.08.2018
60
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Travel through the four valleys to save the kingdom from the ancient evil.

Vybírá si osud člověka, nebo člověk osud? Strýc Brent vás od útlého věku připravoval na prostý život zálesáka, jenž si občas přilepší zajíčkem či vysokou. Naučil vás však rovněž vzít za práci, a tak v přilehlém hvozdu není kmene, který byste nedokázali poslat k zemi. Nejraději jste však stejně na čekané s korunami stromů zastřeným nebem nad hlavou a nadýchaným mechem pod nohama. Příliš velká idyla, než aby přetrvala po delší čas, že? První hrdina (2013) zachránil království před lapky, druhý (2015) zatočil s pirátstvím, zatímco třetí bude muset čelit invazi monster z útrob země. Cesta za záchranou všeho, co je vám drahé se ubírá skrze čtvero údolí... Najděte ztraceného otce a porazte pána temnot!

I třetí pokračování 2D série od slovenské tvůrčí dvojice svou izometrickou estetikou opět vzbuzuje nostalgii po hardcore RPGčkách ze 2. poloviny 90. let, prakticky však vychází co nejvíce vstříc občasným hráčům. Na každém kroku proto nabízí řadu tipů, jak řešit rozličné úkoly a nastalé situace. Autoři v souladu se vzrůstající popularitou všemožného craftování napříč herními žánry přidali stavění i opravy budov. Přesto zůstává třetí HotK klasickou hrou na hrdiny s převažujícím bojem a plněním „přines, podej“ úkolů. „Udělej“ vedle výše zmíněného budování zahrnuje také lov, rybaření, houbaření, sběr bylin a lektvary či třeba řezání dříví. Ikony činností se vznáší nad k nim určenými místy z ptačího pohledu nahlížené mapy.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Jakožto fanoušek předchozích dílů jsem nevydržel a musel si trojku pořídit a rozehrát ihned po vydání. Bláhově jsem si myslel, že bych to mohl jako "matador" zvládnout na jeden zátah a splnit tak jednu kategorii Herní výzvy, ale to samozřejmě nevyšlo a jsem rád, že jsem to včas vzdal. Víc jak 7 hodin hrát hru v kuse už chce trénink, náladu a dostatek času a já neměl ani jedno :)

Když jsem hru tedy rozehrál, tak prvních asi 5 minut bylo vše stejné jako dřív, stejný vizuál, hrdina z nuzných poměrů, triviální úkoly typu donášky jídla apod. Po těch pár minutách však začaly vyplouvat na povrch změny. Mezi prvním a druhým dílem nebyly změny téměř žádné, tady jich bylo celkem dost, až jsem hraním nabral dojem, že už nehraju stejnou hru. Jako první mě uhodil do hlavy "respawn" takřka všeho, znovu se objevují vysbírané houby, kytky, pochytané ryby, zastřelená zvěř i pobitá monstra. Na jednu stranu tak odpadá neduh, kdy na zisk všech achievementů bylo potřeba prošmejdit a pixelhunt metodou prohledat kdejaký kout, aby se našla poslední houba, nebo schovaný sud, teď už stačí prostě jen chodit po světě a sbírat a lovit a bojovat a achievementy prostě naskáčou samy časem.

Další podstatnou změnou je neustálá potřeba lektvarů a kopců jídla a to takřka na každou akci. Shánění a výroba nejsou kdovíjak těžké, ale otravně působí neustálá nutnost na všechno klikat a to hned dvakrát, na započetí a ukončení akce (to už bylo i dříve, ale tady je to množství klikání násobně vyšší). Taky mě zaujalo, že už ani na ty nejtužší boje není potřeba najímat si vojáky a pořizovat si nějaké super zbraně, teď už hrdina zvládne zkosit králíka i pekelného démona sám a celkem v klidu (pokud je pořádně najeden :D) I příběh je dosti plytký a vleče se. Je úsměvné, že člověk zná finálního bosse už někdy od půlky hry, aby nakonec zjistil, že se s ním přímo neutká a on zhyne na nedostatek sil :D je to tvrdohlavec a nesympaťák.

Z mého komentáře se může zdát, že hra je velmi špatná, ale tak to není. Je dobrá, oproti velmi dobrým předchůdcům. Je možné, že mi nesedly změny a hráč bez znalosti jedničky a dvojky hru ocení víc. Chápu, že hru dělají jen 2 lidé, ale stejně, za 3 roky práce bych čekal něco lepšího. Pokud vznikne další díl, tak snad spíš naváže na starší díly než na tento.

Pro: roztomilé, zčásti osvědčená hratelnost

Proti: novinky rozbijí osvědčenou hratelnost, příběh, záporák

+32
  • PC 65
Na třetí díl Hero of the Kingdom jsem se dost těšil, protože dohrání předchozích dílů šlo hladce a navíc jsem posbíral i všechny achievementy. Známá grafika a známé herní možnosti mi pomohly rychle se zorientovat a první hodinka byla celkem slušná zábava, zvlášt když achievementy naskakovaly a příběh, který je opravdu nedůležitý a taky ne moc zajímavý, plynul fajn rychlostí.

Zaujalo mě, že po chvilce se zobrazují suroviny i nepřátelé opět na stejných místech, což je sice fajn, že nemusím "lovit" houby a ryby komplet na všech místech, ale ty souboje jsem moc nechápal. Došlo mi to až později, kdy jsem musel opakovat souboje aby se mi zvětšila schopnost boje a já se mohl vypořádat se silnějšími soupeři. Vaření jídla, vytváření lekvarů a dokonce i kování zbraní je dobrou myšlenkou, jen kdyby se to nemuselo dělat tak často.

A to je kámen úrazu a mírný odklon od předchozích dílů. Herní doba se tak sice natáhla z pěti na deset, ale bohužel jen tím zbytečných grindováním, zvlášť pokud máte zálusk na 100% achivementů jako jsem měl já. Ale i tak jsem se u hry pobavil a je to pořád mírný nadprůměr, zvlášť za ty tři eura co mě to stálo...
+25
  • PC 65
Série Hero of the Kingdom, zejména díky prvnímu dílu, hojně hraném na DH v rámci loňské Herní výzvy, nabyla takřka kultovního statusu a tato směsice RPG a adventury se stala mezi uživateli poměrně populární. Sám jsem první díl trilogie taky absolvoval a docela jsem si ho užil. Jelikož jsem finální Hero of the Kingdom III dostal k recenzi zdarma, přeskočil jsem druhou část příběhu a vrhnul jsem se přímo na třetí díl.

Z hlediska příběhového v tomto směru o nic nepřijdete, jelikož jednotlivé díly na sebe nenavazují. Pro úplnost - v prvním díle jste pomáhali proti zlým lapkům a ve druhém chránili království před piráty. Část třetí nabízí obsáhlejší story, v níž zachraňujete princeznu a celé království před kletbou zlého démona Zemětřasa.

Herní principy série zůstávají stejné, nebudu je tak podrobně rozvádět a dočtete se o nich v komentářích předchozích titulů. Třetí díl však disponuje změnami významně zlepšujícími herní komfort. Hero of the Kingdom III je klikačka, v níž na statických obrazovkách hovoříte s postavami, plníte rozličné úkoly, bojujete s protivníky, sbíráte hmotné statky všeho druhu a následně s nimi obchodujete. Jak v rámci základní kampaně, tak v podobě četných vedlejších úkolů.

Hra disponuje pěkně zpracovanými, takřka statickými lokacemi, nevyčnívajícím, ale taky neobtěžujícím hudebním doprovodem. Plusem je výrazné rozšíření herní doby, která činí kolem 10 hodin, v mém případě kolem 11 hodin při splněných všech achievementech. Příběh je docela poutavý, i když podobnou story jsme měli možnost v různých titulech prožít nesčetněkrát. Hero of the Kingdom má však v sobě určitou magii, která vás nutí pokračovat a zjistit, jak vše dopadlo.

Poměrně velikou část herní doby zabírá sběr surovin, ať již rostlinného či živočišného původu, v podobě lovu zvěře, sklízení bylin a plodin, nebo dokonce těžby minerálů, a následné obchodování a dokupování potřebných komodit a předmětů. S potěšením jsem kvitoval novou možnost automapy, která velice zpříjemňuje herní zážitek. Na automapě totiž vidíte dostupné obchodníky, takže nemusíte pracné hledat a pátrat po prodejci, jenž vlastní, co potřebujete.

Další novinkou je přítomnost tábořiště. Odpadá tak nutnost odpočinku a získávání energie v hospůdkách a podobných zařízeních, ale tábor rozbijete kdekoliv a energii si doplníte jak se vám zlíbí. Jídlo buď zakoupíte, nebo v pozdějších fázích sami navaříte. Rovněž v rozhraní tábora mícháte lektvary z nasbíraných bylin a nebo máte možnost ukovat zbraně a brnění. Další příjemná záležitost.

Uvedené zpříjemnění herního komfortu pomáhá v příjemném herním zážitku a hru si bez něj nedokážu představit. Pokud si chcete hru užít, třetí díl si opravdu nechte až na konec. Já jsem třetí díl díky nutné recenzi upřednostnil a absence nových možností mi v rozehraném druhém díle velice chybí a jaksi nemám chuť v něm pokračovat.

Jak již bylo uvedeno, Hero of the Kingdom III nic nového z hlediska herních mechanismů nepřináší. Užijete si jej zejména díky velkému rozsahu a novým možnostem interface. Máte-li rádi živější herní scenérie nebo podrobnější story, natož pak akci, zvolte raději jiné tituly.

Hero of the Kingdom III je pohodovou relaxační hříčkou, která zabaví a neklade velké nároky na hráče. Prostě odpočinkový titul ke kávě či čaji. Hru si určitě pořiďte, pokud máte rádi předchozí hry ze série. Kdo s nimi neměl tu čest, možná na vyzkoušení doporučuji zkusit některý z levných předchozích dílů, abyste se nespálili.

Kompletní recenze pro server Somhrac.sk

Pro: Úhledná grafika. Dlouhá herní doba. Komfortnější hratelnost. Poutavá a zábavná hratelnost.

Proti: Nadměrný důraz na sběr surovin a obchod. Až příliš statická grafika. Neoriginální příběh.

+22
  • PC 60
Konečně jsem se dostala ke třetímu dílu Hero of the Kingdom a upřímně musím říct, že tenhle byl asi nejslabší. Ve hře jsem strávila osm hodin, což oproti ostatním hrám nevypadá jako moc, ale oproti předchozím dílů HotK je to celkem rozdíl. První díl včetně achievementů jsem měla za tři hodiny, druhý za pět. A ono je u hry kdy se opakuje jedna a ta samá akce pořád dokola, velký rozdíl jestli budu donekonečna klikat a farmit tři nebo osm hodin.

Jako odpočinková hra, která nevystresuje a člověk u ní může vypnout, je Hero of the Kingdom skvělá. Změna ve třetím díle leží hlavně v respawnu, který jsem doteď nepochopila, jak funguje. Na jednu stranu je fajn, že se člověk nemusí bát, že mu něco někde bude chybět a všechny achievementy se postupně dají v klidu splnit. Na druhou stranu mi trochu chyběl pixelhunting, a pocit, že jsem skutečně vysbírala všechno, co se dalo.

Příběh mě nijak nezaujal, ale hodně mi připomínal ty lowcost pohádky z osmdesátých let, co donekonečna opakují o víkendech na ČT1. Princezna je jako obvykle velmi tupá, král se chytá za hlavu a záporák má samozřejmě slabinu, kterou chytře sdělí mezi řečí.

I když tenhle díl nebyl zrovna to pravé ořechové, vypadá to, že výtky si vývojáři berou k srdci a další díl by měl být o dost příjemnější. I když jsem hru spíš zkritizovala, i tak mě hraní bavilo, i když jsem si musela brát delší pauzy od neustálého a bohužel dvojitého klikání úplně na všechno.
+21
  • PC 55
Tak jsem tak přemýšlel jak sepsat dojmy z tohoto počinu, když se mi naskytla příležitost pozvat sem na vyprávění přímo samotného hrdinu, on to zažil, tak to bude lepší, tady je, a dál už vám to poví on, já zatím budu sedět stranou.

*Hrdina přichází, odkládá štít, zakusuje kousek jídla z tlumoku a opírá se o meč* Zdravím vás všechny, já jsem.. Geroj.. Jo.. Geroj, to bude fungovat, konkrétně jsem z nějakého království, a jsem tu proto, abych vám popsal toto mé dobrodružství, prostě ty blbosti jak jsem se vůbec vlastně stal tím hrdinou *odplivává do trávy*..

Jsem si jistý, že jsem v každém svém životě, tuším že byly minimálně dva, byl velkým hrdinou a přitom to vždycky začalo dost nenápadně.. *pobaven jakousi myšlenkou se začal usmívat* No nic.. V tomhle konkrétním, jsem takhle vyrůstal u svého strýce Brenta, ujal se mě když jsem přišel o rodinu. Roky mě cvičil na to, abych se stejně jako on mohl stát dobrým lovcem, co vám povídat.. Je to vlastně vtipný, nikdy mi to nepřišlo zas tak složitý, stačilo mít v inventáři luk a šípy, a pak jenom kliknout.. *hledí do dáli, snad při pokusu o přemýšlení* No, ale dále, už jsem byl pokročilejší, a strýc mě poslal na lov, naskytla se mi možnost pomoci pár lidem z okolí, jasně že jsem to přijal, to jsem kdysi četl takový deník, napsal ho dávno nějaký velkohrdina co se jmenoval Mirek Dušín, tak jsem si ho vzal za vzor, tak proto. Sesbíral jsem nějaké ty houby, vybral pár ptačích hnízd, a dokonce získal možnost naučit se lovit ryby, taky jsem se naučil vařit, hehe *vytáhl párátko a štourá se s ním mezi zuby*. Navíc ulovil pár zajaců a jejich kožešinky prodal rychtářovi, pak to šlo ale poměrně rychle do kopru, to jsem takhle zachránil jednoho z lovců před pěkně nechutnými pavouky, tuhle verbež nesnáším, vždy když vidím pavouka, musím ho rozmáznout *naprázdno ve vzduchu srazil pěsti* není tu někde nějaký *rozhlíží se* není *mírně zklamaně* , mají štěstí *opět se opřel o zbraň*.. Kde jsem to skončil? Jo, poslali mě na průzkum kvůli nějakému skřetovi, už si nepamatuju o co přesně šlo, ale když jsem ho našel, ani jsem s ním nemusel bojovat, právě s někým žvanil, mluvili o nějakém Kamenožroutovi, nebo Kamenotřasu..ne.. Zemětřasu!! Tak se jmenoval! Tehdy jsem o něm nic nevěděl, každý se ho bál, kdyby věděli jak vypadá, možná by jim tak děsivý nepřišel, byl to takový směšný xicht vytesaný do skály, no trapák, ale to jsem opět přeskočil. Každopádně během žvanění se spustily otřesy, a skřeta to i s jeho kumpánem zavalilo. Zvědům jsem řekl co jsem viděl a valil dom, když jsem dorazil, nebylo to pěkné, dům strýce to zavalilo, i s ním uvnitř, na chvilku jsem si zahrál takové to divadýlko, částečně proto že si potrpím na drama, částečně proto že jsem chtěl slevu od těch co u toho byli, a částečně proto že jsem v tý době byl přeci jen ještě slaboch. Ale rychle jsem se oklepal, hlavně díky těm slevám, vždycky jsem byl na prachy. *ukazuje měšec plný zlaťáků*, pěkný že? Tady je 25 tisíc zlatých, to jsem si vydělal těsně před koncem, když jsem došel do hlavního města, nakupoval jsem u sestry kámoše perly za 90, a za 100 je prodával asi 10 metrů vedle stojícímu obchodníkovi. Hah.. To se mi tehdy povedlo.. *opět s úsměvem sáček zavěsil na opasek* Teď si vezměte, kolik těch perel muselo být, když jsem na tom vydělal tolik. Taky se mi tou dobou s těmi otřesy začalo zdát o jedné pěkné náně, zjistil jsem že je to princezna,. Jasně že blbá jak troky, lezla do prokletého a zakázaného údolí, a sebrala tam nějaké kamínky, papínek jí říkal že ty kameny má ihned vrátit, ale ona už byla v jejich moci, a držela si je tam, zejména takové rudé, něco jako rubíny, jen prokleté, takže k ničemu. To ani neprodáte, no ne?

No, ale dále, kvůli otřesům se v údolí, už nevím jak se jmenovalo, tuším že Zelené údolí tomu říkali, objevili nepřátelé, hlavně nemrtváci, a já nesnáším nemrtváky, když vidím nemrtváka, musím ho rozmáznout.. *chvíli se mu v tváři zurčila nenávist, pak ale ustoupila když si uvědomil že musí pokračovat*.

Heh. Starosta mě jako poslal do vedlejšího údolí, prý pro pomoc, jasně že přímá cesta byla zavalená, a nikomu se nechtělo to jít třeba odstranit, všichni tam postávali jako lemry, nejvíc mě štval chlápek na mostě, co furt opakoval že má rád potok, blázen.. *zhnusený výraz ve tváři* Takže jsem musel do hor, respektive takového malého kopečku, a pak přes doly, tam se to vesměs opakovalo, taky jsem se musel pořád vracet do vesnice, pro nákupy, hlavně kotlíků na vaření jsem za tu cestu propálil desítky, nesnáším takové bazmeky, kdybych znal toho kdo to vyrábí.. Tak bych... Tak bych... *hledá slovo* tak bych ho rozmázl.. *kouká na pánev a kotlík ze svého inventáře* Ono to vypadá jako litina, ale nic to nevydrží..*chvíli natáčí kotlík do různých úhlů, poklepávaje na jeho materiál, zhnuseně si odplivl a kotlík opět vrátil do batůžku, pak se opět začal usmívat* Každopádně jsem prošel těmi doly a šel jsem směrem k... *zastavil se v promluvě a na chvíli se zapřemýšlel* Jestli ty kotlíky a pánve nevyrábí přímo ta sousedka od které to kupuju.. * pohledem opět sjel na batoh, poškrabal se na tváři, hledíce jakoby se chtěl na kotlík znovu podívat, jestli tam snad nenajde značku výrobce* No nic, kde jsem to skončil, jo, šel jsem do města, starosta tam nebyl, prý že je nezvěstný od průzkumu hřbitova.. Tak tam šel na krchov, pořád jsem si musel ale chodit kupovat nové vybavení, rozumějte, to jsem ještě neuměl kovařinu, nebylo to levný, tohle kladivo *vytahuje z batohu a mírně potěžkává v pažích* mě stálo 250 zlatek, ne? A teď si vezměte, že jsem vzal po hlavě 10 nemrtváků, a kladivo bylo na odpis.. Taky nanic.. Celej zlatej důl by mohl těžit zlato jen pro ty vydřiduchy co tohle prodávají.. No, ale starostu jsem sehnal, dokonce i zachránil, já myslím že byl i trochu pomočený, ale za to si mohl sám, neměl tam lézt, no ne? Beztak to určitě doma shodil na ty nemrtváky, že ho pochcali oni.. Prase.. *znechucený výraz ve tváři*

Tak jsem ale splnil i to co po mě chtěl počůránek, teď mě napadá, doufám že to nehodil na mě, když už jsme u toho.. Raději dále. Naučil jsem se taky trochu té výroby lektvarů a pak jsem zas musel přes doly. Samozřejmě že jsem zase vylez v nějakém údolí, a zase to samé v bleděmodrém, nic se nezměnilo, pomoc nemohli poslat a sami ji naopak potřebovali, za dveřmama horda skřetů, skoro všichni na začátku silnější než já, ale to se změnilo vždy když jsem našel takového který odpovídal mé síle. Rozumějte, po boji jsem vždy zesílil a mohl jsem na další. Bláznivé. Taky jsem se tu naučil kovat, konečně, stejně jsem ale musel 90 procent času jenom chodit po okolí, a sbírat suroviny, popřípadě hledat nepřátele na které mohu jít a nacvičit si na nich boj. Pak jsem musel do dolů a těžit, opět další schopnost kterou jsem prostě musel mít na maximum, jsem přeci hrdina.

A abych to zkrátil, takhle jsem to proopakoval, až jsem došel do hlavního města, tam se trochu proslavil, obdržel jsem úkol zachránit princeznu Blběnu a nakonec zabil tři démony které držely Kostitřesovu, nebo jak, moc, a najednou bylo hotovo.. Nic víc, nic míň. Král měl takovou radost že mi chtěl dát půl Blběny a království, ale to jsem odmítl, ani nevím proč, celou dobu se mi líbila.. *zamyšlený výraz* Teď si nejsem jistý, jestli to její odmítnutí ale nepřidali až ti Slováci co o mě ten příběh udělali formou té videohry.. Protože jinak se mi nechce věřit že bych udělal takovou blbost.. Safra *drbe se ve vlasech*. Celkově to ale nebyla žádná výzva, vše je to jen o tom, dlouho pokračovat v tom co děláte, jakmile jsem mohl zaútočit na nějakého nepřítele, už nebylo napětí, protože jsem věděl že to stejně vyhraju.

Co vám mám ještě povídat, jak jsem říkal, celkově vzato jsem si jistý, že jsem byl už v předchozích životech také tímhle Gerojem, žejo.. Určitě minimálně dvakrát, také v nějakém tom království, moc si z nich teda už nepamatuju, ale vím, že jsem si ty předchozí životy užil více, byť byly kratší (možná právě proto, znáte to, intenzivnější život).. No nic, tak já.. *zvedá meč a štít* už půjdu. Mějte se, a kdyby jste se snad chtěli dát na dráhu Gerojů, pamatujte si, základ je sbírat hodně hub a vajíček, a semtam prokliknout nějakého toho zloducha a když vám dojde energie, tak si uklohnit žvanec a nabaštit se. Také kožešinky prodávejte! To se hodí vždycky. A třeba pak také jednou prodáte svůj životopis Slovákům co o vás udělají nějakou tu indie sérii *s úsměvem*.. Já osobně jsem se rozhodl, že až se zase stanu Gerojem, v nějakém jiném životě a oni o mě udělají čtvrtý díl, tak jestli bude zase takovouhle formou, tak už půjdu za nimi, a budu požadovat aby pětka byla jako nějaký Zaklínač. Kámoš Geralt totiž říkal, že se mu tohle jeho ztvárnění prý dost líbilo, i když si ti tvůrci vymysleli celý děj podle svého. Těpic a mějte se.. *mizí do roští* *ještě vykoukl* Jo a važte si Kekelliho, je to pan spisovatel! Takhles říkal že to mám říci Giovanni? Bylo to dobrý ne? *ukousl si z jablíčka které tam někde vyštrachal, a s pobaveným úsměvem se vydal na cestu, pískajíce si nějakou hrdinskou odrhovačku*..

Pro: Stále platí, že to celé "nějak funguje", byť s každým dílem (a také s délkou tohoto) je to horší a horší.

Proti: Brzo stereotyp, žádná výzva, chtělo by to nějak ozvláštnit hratelnost aby se nejednalo pouze jen o opakování té samé činnosti, hodně špatný děj

+15 +16 −1