Hero of the Kingdom III

30.08.2018 PC
Travel through the four valleys to save the kingdom from the ancient evil.

Vybírá si osud člověka, nebo člověk osud? Strýc Brent vás od útlého věku připravoval na prostý život zálesáka, jenž si občas přilepší zajíčkem či vysokou. Naučil vás však rovněž vzít za práci, a tak v přilehlém hvozdu není kmene, který byste nedokázali poslat k zemi. Nejraději jste však stejně na čekané s korunami stromů zastřeným nebem nad hlavou a nadýchaným mechem pod nohama. Příliš velká idyla, než aby přetrvala po delší čas, že? První hrdina (2013) zachránil království před lapky, druhý (2015) zatočil s pirátstvím, zatímco třetí bude muset čelit invazi monster z útrob země. Cesta za záchranou všeho, co je vám drahé se ubírá skrze čtvero údolí... Najděte ztraceného otce a porazte pána temnot!

I třetí pokračování 2D série od slovenské tvůrčí dvojice svou izometrickou estetikou opět vzbuzuje nostalgii po hardcore RPGčkách ze 2. poloviny 90. let, prakticky však vychází co nejvíce vstříc občasným hráčům. Na každém kroku proto nabízí řadu tipů, jak řešit rozličné úkoly a nastalé situace. Autoři v souladu se vzrůstající popularitou všemožného craftování napříč herními žánry přidali stavění i opravy budov. Přesto zůstává třetí HotK klasickou hrou na hrdiny s převažujícím bojem a plněním „přines, podej“ úkolů. „Udělej“ vedle výše zmíněného budování zahrnuje také lov, rybaření, houbaření, sběr bylin a lektvary či třeba řezání dříví. Ikony činností se vznáší nad k nim určenými místy z ptačího pohledu nahlížené mapy.

Jsem se vrátil z dovolený a chtěl tuhle hru přidat na DH, takže jsem byl trochu zklamanej, že už tu je. Na druhou stranu bych asi tak dobrej…