Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
David Batůšek • 16 let • Student • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentáře

Life is Strange: Before the Storm - Episode 3: Hell Is Empty

 • PC 70
Po dvou a půl hodinách jsem poslední epizodu Life Is Strange: Before the Storm dohrál. Ze hry mám smíšené pocity.

Příběh mě neuchvátil tak, jak tvůrci nejspíš původně plánovali. Postavy byly zajímavé, to né že né, ale hra se snažila až moc hrát na emoce, což úplně nefungovalo.

V téhle epizodě skvělý soundtrack vynikal ještě víc než v těch předchozích. Úplně jsem nebyl spokojen s tím koncem, který vlastně nic neřekl. Možná by bylo lepší, kdyby se místo rodinných problémů řešil únos Rachel, který hraje značnou část v původní hře.  

Pokud jste si v první hře užívali příběh amerických středoškoláků, tak tenhle prequel je přesně pro vás, ale mě na původním díle bavila možnost měnit čas, což tady nejde.

Pro: Soundtrack, zajímavé postavy

Proti: Jedná se o prequel, takže rozhodnutí nemají pořádný vliv, hra se snaží být emoční a moc to nefunguje

+10

Life is Strange: Before the Storm - Episode 2: Brave New World

 • PC 75
Druhá epizoda byla o něco málo lepší než ta předchozí, ale pořád mi tam něco chybělo. Kdyby tam byla nějaká pořádná možnost volby, tak by to působilo lépe.

Divadelní hra byla příjemným zpestřením. Taky jsem se narozdíl od minulé epizody pořádně vžil do děje a Chloe jsem ve vypjatých situacích fandil.

Celou hru z průměrnosti vytahuje soundtrack a skvělá atmosféra, která se jen tak nevidí. Na druhou stranu mě někdy ze soustředění na děj vythrává osekaný rozhovor (postavy uprostřed věty přestanou mluvit), na který jsem narazil za epizodu cca desetkrát. Je to fakt otravné a kazí to dojem ze hry.

Celkově jsem epizodou příjemně strávil několik hodin čistého herního času a poslední scéna s hudbou mě vždycky dokáže navnadit na pokračování.

Pro: Soundtrack, svým způsobem příběh, postavy

Proti: Osekaný rozhovor, (ne)možnost volby

+11

Life is Strange: Before the Storm - Episode 1: Awake

 • PC 70
Life is Strange mě neskutečně bavil, ale tenhle prequel mě dokázal vtáhnout do děje až na konci epizody. U takovýchto her není dobře, když se do postav nevžijete a postava z D&D, za kterou Chloe hrála, mě zaujala víc než samotná Chloe.

Na druhou stranu postava Rachel Amber je opravdu skvělá a poslední scéna měla super atmosféru, což mě dost překvapilo.

Soundtrack je fakt povedený, ale někdy se při rozhovoru stane, že postavy najednou přestanou mluvit a nějaký zvuk je z ničeho nic přeruší (Na nic nekliknu a v titulkách jsou ještě další slova). Postavy jsou po grafické stránce super, ale někdy je krajina dost divně nasvětlená a jaksi bliká.

Celkově mám z toho smíšené pocity. Opravdu mně tam chybí nějaký ty nadpřirozený jevy, ale příběh by snad mohl obstát i bez nich.

Pro: Soundtrack, Rachel

Proti: Nevžil jsem se do hlavní postavy, sem tam nějaký glitch

+10

Pou

 • Android 70
Poua bych se klidně nebál zařadit jako jednu nejznámějších her na mobil. Obsah hry sice vůbec není originální, ale je zpracován zábavnou formou.

Největší plus bych viděl v minihrách, kde si můžete vybírat opravdu ze všech kategorií od arkád až po lehce hazardní hry.

Problém Poua bych viděl zejména v nedostatku nového contentu. Tvůrci sice pravidelně dělají nějaké eventy, ale hra po chvíli začíná být repetetivní.

Já jsem hru přestal hrát zhruba na levelu 70, kde už jsem měl Poua a všechen jeho majetek vyšperkovaný podle mého gusta. Celkově jsem ale příjemně strávil několik hodin čekání na autobus, takže jako hru na zabíjení času mužu jen doporučit.

Pro: Minihry, možnost upravení Poua

Proti: Po chvíli začne být repetetivní, nedostatek nového contentu

+8

The Walking Dead: The Final Season - Episode 4: Take Us Back

 • PC 75
Čtvrtá a zároveň poslední epizoda poslední série The walking dead nebyla úplně to, co jsem očekával.

Neříkám, že to bylo úplně špatné - první hodině bych dal tak 90%, ale ta druhá byla hrozně natahovaná a nudná. Je to hrozná škoda, protože kdyby to tak nenatáhli, tak by to ve mně mohlo zanechat větší vzpomínku.

Hudba byla jako vždy skvělá a dost mě překvapil příběh, když jsem se dozvěděl, že Clem vlastně neumřela. 

Další problém téhle epizody bych viděl v naprosto stupidním ovládání, které vás po pěti minutách dívání na cutsceny nutí během několika vteřin kliknout na naprosto nepřirozou kombinaci kláves. Samozřejmě jsem to několikrát nestihl a pak jsem si tu cutscenu musel vysedět znova.

Ikdyž poslední epizodu nehodnotím zas tak dobře, tak obsah, který byl v předchozích třech epizodách rozhodně stojí za to.

Pro: Příběh, akce v první části, hudba

Proti: Nepřirozené ovládání, druhá část

+8

The Walking Dead: The Final Season - Episode 3: Broken Toys

 • PC 85
Třetí epizoda poslední sezóny The walking dead je ze začátku jen o rozhovorech, takže někoho může nudit, ale akční konec, kde byla spousta těžkých rozhodnutí, byl skvělý.

Líbila se mi postava Lilly jako zaporačky. Její charakter byl fakt skvělý a v poslední scéně excelovala. 

Na druhou stranu se mi fakt nelíbí postava Jamese, který sice ze začátku vypadal jako sympaťák, ale to s těma walkerma je dost stupidní. 

Až teď jsem si uvědomil, že postavy mají fakt dobrý dabing, který tomu dává něco navíc. Celkově tedy slabší epizoda, ale konec to dost zachránil.

Pro: Příběh, poslední půl hodina, charaktery, dabing a hudba

Proti: Slabší začátek

+8

The Walking Dead: The Final Season - Episode 2: Suffer The Children

 • PC 85
Druhou epizodu poslední série hodnotím velmi kladně, ale minulá epizoda mi připadala o kousek lepší.

V průběhu a hlavně ke konci epizody je několik opravdu těžkých rozhodnutí, které rozhodnou o osudu několika postav. Moc se mi nelíbilo, že formování Alvinovi osobnosti bylo nereálné a žádný normální člověk by jako on nereagoval.

Zase ale musím vyzdvihnout, že se tvůrcům podařilo udělat zábavný gameplay a při combatu jsem se dokonce bavil, což je u her tohoto typu vzácné.

Příběh byl (narozdíl od jiných TWD epizod) silný už od začátku a střet se starou známou postavou Lilly  byl opravdu skvělý. Taky se mi dost líbila část obléhání, která měla dobrý příběh a při hraní jsem byl v napětí, co se stane dál.

Pro: Příběh, soundtrack, zábavný combat

Proti: Formování Alvinovi osobnosti bylo nereálné

+7

The Walking Dead: The Final Season - Episode 1: Done Running

 • PC 90
To bylo něco! Z malé holčičky Clem se stala dospělá badass holka. Hned od začátku epizoda působila jinak než předchozí série.

Líbila se mi komiksová grafika, která je narozdíl od minulých sezón hezká. Příběh měl ze začátku trošku slabší rozjezd, ale jakmile se v epizodě příběh rozjede, tak vás to nepustí.

 Taky se mi dost líbila hororová atmosféra. Zejména byla atmosféra super v tom sklepě. Za takovou atmosféru by nemusel stydět ani ten nejlepší horor.  

Příjemně mě překvapila začáteční znělka, která je fakt pěkná. Postavy ve hře nebyly vykresleny černobíle, což jen prospívá. Nejvíc mě zaujala postava Marlona. Jeho smrt byla podobná smrti Logana ve Fear the walking dead, takže byla naprosto nečekaná. 

Abych jen nechválil, tak ovládání je pořád dost jednoduché a tak trochu stupidní (mačkej rychle klávesu "Q" a pak jednou zmáčkni "E"). Zas na druhou stranu přibyla možnost taktizování u boje, takže za mě téměř dokonalá epizoda.

Pro: Příběh, atmosféra, charaktery postav, hudba

Proti: Divné ovládání

+8

The Walking Dead: Season Two - Episode 5: No Going Back

 • PC 80
Pátá epizoda je poslední z druhé série hry The walking dead. Od minulých epizod přibyla interakce, což je rozhodně dobře.

V epizodě se nachází několik těžkých rozhodnutí, z nichž některá působí fakt dobře, ale některá působí dost uměle. Možná by bylo lepší, kdyby jich bylo méně a měla by větší se dopad.

Líbila se mi postava Kennyho, který měl dobrý charakter a když se potom vše pokazilo, tak jeho chování bylo uvěřitelné. 

K samotnému příběhu asi nemám co dodat, protože mě příběh pořád (i přes nedokonalosti) baví, což je účel takovýhto her.

Pro: Příběh, character development

Proti: Některá rozhodnutí působila uměle

+5

The Walking Dead: Season Two - Episode 4: Amid the Ruins

 • PC 85
Čtvrtá epizoda byla o něco lepší než ta minulá. Polepšilo se to zejména ve více interakcích.

Příběh byl sice trošičku slabší, ale epizoda měla několik těžkých rozhodnutí a konec byl opravdu vyostřený. Ti Rusáci byli fakt solidní. Chudák Rebecca.

V epizodě bylo několik akcí, které byly dost povedené a vžil jsem se do postav. Hra obsahovala několik mini-hádanek, které byly opravdu jednoduché vyřešit, ale působily dobře.

Docela mně vadilo, že tam není vždy tolik možností.
Třeba při záchraně Nicka a Sarah, jak tam byl ten chodec na zemi, tak mně bylo naprosto jasné, že Clem popadne, ale zabít ho nešlo. To pak ubírá na atmosféře.

Pro: Příběh (Ikdyž trochu slabší), hudba, akce, těžká rozhodnutí

Proti: Svět nepůsobí zas tak moc reálně

+7

The Walking Dead: Season Two - Episode 3: In Harm's Way

 • PC 85
Tak tahle měla solidní příběh, ale celou dobu jsem si připadal, že to vlastně není hra, ale animovaný film. Příběh mám rád, ale tady bylo toho hraní fakt málo.

Na chvíli jsem si myslel, že strážce Troy je ta samá postava, která se objeví ve Fear the walking dead. Koneckonců měli podobný osud.  

Jinak je zajímavé vidět, jak se postavy postupně vyvíjejí. Nejvíc to je samozřejmě vidět na Clementine, ale i takovej Luke má solidní development.

Celkově hodnotím pozitivně, protože si mě hra dokázala udržet příběhem, ale doufám, že v příští epizodě bude více interakce.

Pro: Silný příběh, character development

Proti: Málo interakce, ovládání občas zlobí

+6

Jetpack Joyride

 • Android 60
Jetpack Joyride je zajímavá mobilní arkádovka, která by se už dala zařadit mezi starší hry na mobil. Ve hře hrajete za postavu Barryho a snažíte se uniknout z laboratoře. Po cestě sbíráte mince, které pak můžete použít na vylepšování.

Pro: Zajímavý prostředí

Proti: Repetetivní gameplay, je to dost rageovací hra

+3 +4 −1

Cookie Clicker

 • Android 30
Totální blbost, která jen plýtvá vaším časem. Cookie clicker a hry tomu podobné, by si zasloužily vyřazení z pojmu "hra", protože je to opravdu ztráta času.

Pro: Zajímavé upgrady

Proti: Ztráta času, nezajímavý a repetetivní gameplay

+3 +4 −1

Subway Surfers

 • Android 65
Subway Surfers je arkádová mobilní hra, která ve svém rozkvětu musela tvůrcům vydělat miliardy. Kolem roku 2013 to hrál snad každý.

Hra je postavena na jednoduchém principu, který se opakuje pořád dokola - začínáte na nádraží jako teenager, který sprejuje po vlacích - jde po vás policajt - vy před ním utíkáte a po cestě se vyhýbate vlakům a sbírate bonusy nebo mince - policajt vás chytí.

Celkově si s hrou určitě pár hodin užijete, ale na dělší dobu hra prostě není.

Pro: Většinou to je docela sranda, ovládání je jednoduché

Proti: Dost repetetivní

+4 +5 −1

Robbery Bob: Man of Steal

 • Android 70
Robbery Bob je klasická mobilní stealth hra, která povětšinou zabaví. Většinou je to opravdu sranda, ale někdy má hra dost stupidní AI a to pak kazí dojem z hraní.

Pro: Povětšinou zábavný gameplay, jde stáhnout na mobil, takže můžete hrát na cestách

Proti: Hra začne po chvíli být repetetivní, někdy je AI stupidní

+5

Age of War

 • Browser 80
Age of war je a vždycky bude hra mého dětství. Největší plus bych viděl v soundtracku, který tomu dodává pořádné grády (Glorious Morning od Waterflame).

Tohle rozhodně není typ hry, který budete pařit 2 několik hodin v kuse, ale jakožto browserová hra, která slouží na krácení dlouhých chvílí, funguje skvěle.

Pro: Soundtrack, lehký a zábavný gameplay

Proti: Hra začne po chvíli být repetetivní

+5

Metro: Last Light Redux

 • PC 80
První díl série mě moc neuchvátil, tak jsem tohle docela dlouho odkládal, ale byla to chyba. Metro: Last Light Redux je téměř ve všem lepší než předchozí díl.

Příběh jsem dohrál za 3 dny, což značí, že mě to opravdu chytlo. Líbilo se mi, že nám tvůrci přidali nějaký ten lore, takže jsem věděl, o co jde. Nejvíce na mě ale zapůsobil ten konec, který mi naprosto vyrazil dech (Měl jsem ten konec, kdy Artyom umřel). 

Pro: Příběh, zajímavé flashbacky, atmosféra a hudba

Proti: někdy nudný a repetetivní gameplay

+7

Metro 2033 Redux

 • PC 65
Rozhodně bych tuto hru nenazýval skvělou, spíš bych řekl, že to je hra naprosto průměrná. Líbila se mi hustá hororová atmosféra, ale příběh mně nepřipadal tak dobrý, aby mě donutil hrát dál (hru jsem dohrál, ale chvilku to trvalo).

Pro: Atmosféra, retrospektivní kompozice

Proti: Někdy slabý příběh, dabing dětí, gameplay není moc zábavný

+3 +5 −2

Blair Witch

 • PC 50
Začnu tím lepším - na hře se mi líbilo příběhové zakončení, které bylo ve stylu časové smyčky, což je za mě rozhodně plus. Psí společník Bullet byl vykreslen dobře a docela mi i přirostl k srdci.

Ovládání mně nějak nesedlo a většinu hry jsem protrpěl. Hra neměla ani nijak dobrou atmosféru, protože použivala laciné jump-scary.

Blair Witch má opravdu debilní ukládací systém a jednou se mi stalo, že jsem přišel o hodinu postupu, což je v šestihodinové hře docela na prd. Ikdyž jsem v prvním odstavci vychvaloval příběh,  tak ta část v budově na konci byla zbytečně dlouhá. 

Pokud jste si Blair Witch stihli vyzvednout na Epicu zdarma (jako třeba já), tak to za vyzkoušení stojí, protože vám dohrání nezabere víc jak 6 hodin. Pokud ale uvažujete o koupi, tak si to ještě jednou promyslete.

Pro: Příběh, Bullet

Proti: Ovládání, ukládací systém, jump-scary, příběh byl trochu natažený

+4

Red Dead Redemption 2

 • PC 100
Red Dead Redemption 2 je skvělá hra, která vám že začátku bude připadat dosti průměrná, ale jakmile se vžijete do postav, tak vás hra prostě nepustí.

Technický stav hry je dobrý, ovládání bylo rychlé se naučit a smrt postav (konkrétně Arthura, Hosea a Lennyho) na mě zapůsobila. Nebudu se tady nijak rozepisovat - neztrácejte čas čtením komentářů a radši si běžte RDR2 zahrát.
May I stay unshaken
amid, amidst of crashing world.
+5 +7 −2

Magic: The Gathering Arena

 • PC 90
U papírové verze hry jsem strávil nespočet večerů, takže se ve hře docela vyznám a byl jsem rád, když se hra přesunula i do online režimu. Když to porovnám s ostatními karetními hrami, tak to není vůbec P2W, ale samozřejmě se tam něco dokoupit za reálné peníze dá.

S příchodem Arény vznikl i nový formát (Historic), který je dle mého názoru momentálně lepší než Standard. Hra má super animace a intuitivní ovládání. Ze začátku budete muset k vytvoření k prvního balíčku trochu zabrat, ale stojí to za to.

Pro: Dobrá varianta jak hrát MTG online, efekty, hudba, zábavný gameplay, oproti ostatním karetním hrám není P2W

Proti: Chybí formáty jako Modern nebo Pioneer

+4

Hellblade: Senua's Sacrifice

 • PC 90
Hellblade je opravdu netradiční hra, která ve vás zaručeně vyvolá emoce. Já, jakožto milovník severské kultury, jsem si tuto hru užíval ještě víc než kdokoliv jiný.

Většina her má dobrý soundtrack, ale ta hudba, co hraje na konci této hry ( ať už v Helu nebo v titulkách), je opravdu skvělá.

Moje jediná výtka směřuje k hádankam, které po chvíli začínají být dost repetetivní a dost těžké. Momentálně seženete hru za pár euro, takže neváhejte a kupujte.

Pro: Grafika, příběh, soundtrack, zajímá hlavní postava, zábavné souboje

Proti: Po chvíli začínají být hádanky repetetivní

+6 +7 −1

The Witcher 3: Wild Hunt

 • PC 100
Co k tomu říct? Zaklínač 3 je prostě jedna z nejlepších her současnosti a žádná jiná hra ji jen tak nepřekoná.

Hra je skvělá po všech stránkách - ať to je nádherná krajina, či poutavý příběh, nebo skvělá hratelnost a hudba. Tohle je jediná hra, za kterou bych dal plnou cenu.

Pro: Příběh, grafika, soundtrack, volba obtížnosti

Proti: Na nižší obtížnosti se nemusí používat alchymie

+5 +7 −2

Assassin's Creed IV: Black Flag

 • PC 75
Já osobně se postavím proti většině a nemyslím si, že Assassin's creed IV: Black Flag je nejlepší Assassin's creed. Příběh to má docela dobrej, ale už je to skoro rok, co jsem hru dohrál a pořád si vybavuju ty bitvy na moři, které mně prostě nesedly. Na mě byly moc častý a stereotypní. Zas na druhou stranu, já jsem člověk, co pro dobrý příběh udělá všechno, takže jsem si hru i svým způsobem dost užil, ale lepší hodnocení tomu dát nemůžu.

Pro: Hudba

Proti: Bitvy na moři

+4 +5 −1

The Walking Dead: Season Two - Episode 2: A House Divided

 • PC 85
Úplně nechápu, proč je druhá série hodnocena o několik procent méně než ta první. Jedinej rozdíl bych viděl v tom, že vás hra nenutí hodinu startovat vlak atd., což je rozhodně dobře. Prostě druhá sezóna je víc příběhová, což je přece jenom účel takovýhto her. Tahle epizoda mně připadala jako dost dobrá a ten moment, kdy se tam zjevil Kenny, to bylo fakt něco.
+3 +6 −3

Stronghold Crusader

 • PC 90
Stronghold Crusader je hra, která skvěle kombinuje prvky budovatelé strategie a strategie bojové. Grafika je momentálně sice trochu zastaralá, ale vůbec to nevadí, protože to vyvažuje dost intuitivní ovládání, které se naučíte téměř hned a kdybych měl popsat skvělost soundtracku, tak bych tady byl až do zítra. Stronghold Crusader je prostě jedna z nejlepších strategií, co existuje.

Pro: Ovládání, soundtrack, dobrej pocit z hraní

Proti: Zastaralá grafika

+7