Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Walking Dead: The Final Season - Episode 3: Broken Toys

15.01.2019
kompatibilní
82
40 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Final Season je závěrečnou kapitolou příběhu mladé Clementine v rámci série The Walking Dead. Hráč se po předchozí sezóně opět zhostí role zmíněné Clementine, s níž v rámci zaběhnuté série prozkoumává okolí a vede dialogy s ostatními postavami. Nově má hráč více svobody nad kontrolou pohybu a v některých případech i boje hlavní hrdinky, neboť je systém kamery nyní umístěn přes rameno. V některých dialozích se hráč opět musí rozhodnout mezi několika odpověďmi, které pak v různé míře ovlivňují budoucí situace a události.

Třetí epizoda navazuje na zničující konec druhé epizody, kde nepřátelé vpadli do opuštěné školy, která byla útočištěm Clementine a zbytku skupiny, a zaútočili s neodpustitelnými následky. Celá skupina se proto musí sebrat, rozhodnout se, co udělat dál a začít proti nim zbrojit. Mají totiž jednu zásadní výhodu a hodlají ji využít. Hráč je již nyní se vším a se všemi obeznámen a příběh začíná postupně gradovat. Opět nechybí sbírání sběratelských předmětů, které je pak možno vystavit v pokoji Clementine.


Poslední diskuzní příspěvek

Sakra, tak jsem si říkal, že se jim podařilo vyhnout očekávanému konci a zakončili to zcela nečekaně - všichni chcípli - ale teď na to koukám, on ještě bude čtvrtý díl, takže to sice bouchlo, ale nikomu se nic nestalo :-/

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Třetí epizoda poslední sezóny The walking dead je ze začátku jen o rozhovorech, takže někoho může nudit, ale akční konec, kde byla spousta těžkých rozhodnutí, byl skvělý.

Líbila se mi postava Lilly jako zaporačky. Její charakter byl fakt skvělý a v poslední scéně excelovala. 

Na druhou stranu se mi fakt nelíbí postava Jamese, který sice ze začátku vypadal jako sympaťák, ale to s těma walkerma je dost stupidní. 

Až teď jsem si uvědomil, že postavy mají fakt dobrý dabing, který tomu dává něco navíc. Celkově tedy slabší epizoda, ale konec to dost zachránil.

Pro: Příběh, poslední půl hodina, charaktery, dabing a hudba

Proti: Slabší začátek

+9
  • PC --
<-předchozí část komentáře

Dialogy jsou citelně primitivní a z postav byla zajímavá asi jen jedna, ještě k tomu záporná (Abel). Navrátilka Lilly z první série potěšila, ale dostala malý prostor, zatímco nezajímavé pubertální a dětské charaktery na obrazovce byly více, než bych si přál. Nikdo neřekne nic zajímavého a nějaký košatější rozhovor aby člověk pohledal.

Nevyskytuje se tady žádná sofistikovanější interakce a prakticky jedinou aktivitou jsou volby v rozhovorech a dost nešťastné akční pasáže, vyžadující přesné míření - Final Season je mnohem akčnější, než předchozí sezóny. V New Frontier bylo např. potřeba klikat na některé místa v určitém sledu, tady už z "adventuření" nezbylo nic.

->pokračování komentáře
+7 +8 −1