The Walking Dead: The Final Season - Episode 2: Suffer The Children

25.09.2018

The Final Season je závěrečnou kapitolou příběhu mladé Clementine v rámci sérii Walking Dead. Hráč si po předchozí sezóně opět zhostí role zmíněné Clementine, s níž v rámci zaběhnuté série prozkoumává okolí a vede dialogy s ostatními postavami. Nově má hráč více svobody nad kontrolou pohybu a v některých případech i boje hlavní hrdinky, neboť systém kamery je nyní umístěn přes rameno. V některých dialozích se hráč opět musí rozhodnout mezi několika odpověďmi, které pak v různé míře ovlivňují budoucí situace a události.

Druhá epizoda navazuje na tragickou a překvapivou událost z konce první epizody. Clementine a zbytek party také zjišťují, kdo je jejich nový nepřítel a jaké má s nimi nekalé úmysly. Hráč se navíc více seznamuje s důležitými postavami, neboť v této epizodě dostávají více prostoru. Opět nechybí sbírání sběratelských předmětů, které se pak mohou vystavit v pokoji Clementine.

Druhou epizodu poslední série hodnotím velmi kladně, ale minulá epizoda mi připadala o kousek lepší.

V průběhu a hlavně ke konci epizody je několik opravdu těžkých rozhodnutí, které rozhodnou o osudu několika postav. Moc se mi nelíbilo, že formování Alvinovi osobnosti bylo nereálné a žádný normální člověk by jako on nereagoval.

Zase ale musím vyzdvihnout, že se tvůrcům podařilo udělat zábavný gameplay a při combatu jsem se dokonce bavil, což je u her tohoto typu vzácné.

Příběh byl (narozdíl od jiných TWD epizod) silný už od začátku a střet se starou známou postavou Lilly  byl opravdu skvělý. Taky se mi dost líbila část obléhání, která měla dobrý příběh a při hraní jsem byl v napětí, co se stane dál.

Pro: Příběh, soundtrack, zábavný combat

Proti: Formování Alvinovi osobnosti bylo nereálné

<-předchozí část komentáře

Děj sice navazuje na zakončení New Frontier, ale události minulé sezóny hráč nemusí znát, aby mohl navázat tady. Tentokrát se příběh točí především kolem Clementine a Alvina Juniora, jejich vztahu a utváření AJovi povahy v rámci hráčových rozhodnutí. A tady nemůžu autorům odpustit to, že se snažili ze všech sil AJ vykreslovat jako malého psychopata. Vše se láme v jedné zásadní scéně, po které jsem do obrazovky nahlas zařval: "ty idiote!". A když už mám strach, co by z něj nakonec mohlo vyrůst a zvolím "výchovné" volby v rozhovorech, nakonec udělají blba ze mě, protože "jsem mu nevěřil".

->pokračování komentáře
  • XOne 75
Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) a úspěšnému dohrání první, druhé i sérii New Frontier, stejně jako spin-off o Michonne ( kteroužto si pamatuji jako skvělé zjevení se svým němým, osekaným doprovodem v závěru tuším druhé nebo třetí seriálové série, kdy to ještě mělo grády ) bylo nevyhnutelné poprat se se závěrečnou ( snad ) sérií.

Jak obálka napovídá, setkáváme se opět s Clementine, která se po událostech v New Frontier ujme malého AJe a snaží se protloukat mrtvolným světem, jak to jde a vštěpuje malému černouškovi pravidla přežití.

V první epizodě narazí při hledání zásob na partičku výrostků, kteří obývají opuštěnou školu a zdá se, že by to mohl být vhodný přístav k zakotvení. V epizodě druhé, která má opět 3 acty, se pro minele AJe ocitají mimo skupinu, dojde ke konfrontaci se známou tváří i jednou novou z řad Whisperů, nicméně jak se dalo tušit k teenagerům se opět dostanou a půjde o život všem. Akce hutná, příběh se pomalu rozjíždí, jen těch emocí kolem AJe a skupiny bylo na mě až moc - 75 %