Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nejlépe hodnocené komentáře

Slither.io

  • Android 70
Mobilní klasika, která neurazí ani nenadchne. Na chvíli zabaví a pak hru nějakou dobu nespustíte. To je hraní této hry v kostce.
Výběr skinů hadů je velký a člověk si vybere to své, dokonce je možné si svůj skin vytvořit.
Musím pochválit, že i po tolika letech je hra stále aktivní a stále to hraje velké množství lidí.

Pro: Jednoduchá grafika a hratelnost, pohodlné hraní na všech platformách

Proti: Absence zvuků

+7

Rusty Lake Hotel

  • Android 50
Sakra, co mám dnes vařit k večeři? Moje věčné dilema, Rusty Lake Hotel mi dal alespoň malou inspiraci.

Rusty Lake Hotel je klikací/dotyková adventura. Pět hostu bylo pozváno na speciální večeře do Hotelu Rusty Lake. Pravě na Vás je, okouzlit něčím nepřekonatelným. Vaším úkolem je tedy přes noc nasbírat suroviny na další večeři. Je potřeba vyřešit hádanky, nález klíče, splnit přání hostů tím nejefektivnějším způsobem, aby byly všichni spokojeni.

Rusty Lake Hotel není nijak extra nápaditá adventura, hádanky jsou lehké, děj nějaký, pokud se někde vyloženě nekousnete ve stylu, že vám nejde udělat správný úkon, který posouvá hru dál, tak máte do 3 hodin hotovo.

Verdikt: Nejsem hráč adventur a asi i tím u mě Rusty Lake Hotel trpí ale já bych si dovedl přestavit důmyslnější hádanky, zajímavější recepty, jednoduše vylepšení všech směrech. 50%

Pro: Styl, grafika.

Proti: Hádanky, recepty.

+6

Fait – The Machine

  • Android 40
Hra mně příjemně připomněla Gish. Ale bohužel jsem se nedokázal donutit si Fait oblíbit. Zaprvé, je příliš tmavá. Jste černá koule pohybující se přes černé objekty s temnými stíny v pozadí. Pár objektů nebo linií je ostře nasvíceno, což ještě více znesnadňuje rozlišování černých objektů od sebe. Docela mi to unavovalo oči. Také se těžko odlišuje, po kterém objektu lze přejít, a co je jen v pozadí, když je všechno tmavé. Barevnou paletu jsem si jednoznačně neoblíbil.

Zadruhé a mnohem zásadněji, ovládání je velmi nepřesné. Nemluvím teď o setrvačnosti, kterou vaše postava má, ale o ovládání, které jednoduše v polovině případů nereaguje. Postava často nejde do směru, do kterého jezdíte prstem (a na vertikálních površích to ještě komplikuje, že stále musíte máchat doleva/doprava, místo do opravdového směru pohybu, ale ani když na to pamatujete, tak to nereaguje správně), skrčení funguje tak na desátý pokus, výskok na každý druhý. Kulička vybíhá příliš rychle, takže pomalé opatrné pohyby nelze provést. Na některých površích zůstane přilepení, i když visíte zcela horizontálně, na některých površích kloužete, i když jste jen nepatrně nakloněni - ale od sebe je nerozeznáte. Fyzika je totálně zblázněná a často reaguje přesně naopak, než čekáte, např. páky co ignorují váhu vašeho těla, nebo co se chovají jako byste byli plní hélia.

Celkově je to škoda, po prvních pár úrovních jsem byl velmi pozitivně naladěn. Pak již bohužel ne.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2020 v angličtině na Google Play).
+6

Earn to Die 2

  • Android 70
Klasika ze SuperHry, která se časem dostala i na mobil. Na zabití času ideální. Je to klasická hra, která po dohrání zmizí z mobilu a z mysli na vždy.

Hra je poměrně zábavná, aspoň ze začátku. Postupně děláte stále to samé, takže na chvilkove hraní to stačí.

Můžu pochválit fajn grafiku, skvělou hudbu, množství zombie a výběr aut + jeho všemožné vylepšení.

Pro: Jednoduchá hříčka na zabití času a zombie. Množství aut a fajn muzika

Proti: Stále dokola

+6

Rival Stars Horse Racing

  • PC 90
  • Android 75
Rival Stars Horse Racing je za mne jedna z nejpovedenějších koňských her. Krásné provedení grafiky + velký výběr ze zbarvení koní dělá hru jedinečnou.

PC verze je sice dražší, ale její benefity oproti Android verzi (neplacené) jsou super. Hra má stále další aktualizace a je v ní větší výběr na co se zaměřit. Osobně jsem ocenila cross-country v přírodě a možnost louky pro odpočinek koní. Skvělým relaxem ve hře a odpočinkovou aktivitou je reprodukce, nikdy nevíte, jaké zbarvení a vlastnosti se vám povedou!

Video - seznámení se hrou v češtině

Video - začátečnické tipy pro reprodukci

Pro: grafika, příběh a možnosti

Proti: cena

+6 +7 −1

Polda 6

  • Android 85
Dovolil jsem si si přeskočit pátý díl a po skvělém čtvrtém díle jsem se vrhnul na šestý díl. Vzpomínám si, jak se před léty nečekaně objevil.

Je vidět, že větší pauza mezi díly jen prospěla. Hra je na jiné úrovni než předchozí díly, ať už jde o grafiku nebo dabing. Autoři si vyhráli se vším - hudba, scény, kde se hráč pohybuje. Dále pak dialogy i některé vtípky byly super. Hned se o to víc těším na zatím nejnovější sedmý díl.

Délka hry je tak akorát. Obtížnost hry je celkem normální až lehká. Trošku mě mrzí, že Pankrác často sám od sebe napovídá při nějaké hádance.

Pro: Kreslená grafika scén, hudba, hvězdný dabing, Pankrác je stále trouba, humor

Proti: Občas moc jednoduché, Pankrác bohužel napovídá.

+6

Sonic the Hedgehog

  • Android 75
Segovský Sonic pamatuju jako harant u kámošů na Sega MD, kdy to valili jako život, sbírali prsteny, ničili roztočenými bodlinami nepřátelské entity a snažili se prokousat jednotlivými zóny. Těch je celkem 6, každá z nich rozdělená do tří podepizod a po jejich pokoření nastává finální sobouj s bossem. 

Já se k pořádnému zažrání dostal až teď na mobilu a za týden ve volných chvilkách bylo hotovo s vyjímkou dvou, tří podzón Labyrint a Scrap zóny se dalo projít celkem svižně, Pravdou je, že ovládání vyžaduje maximální přesnost v rámci skoků na plošiny, které mají zálibu mizet, propadat se nebo skrývat další různou havěť, což může ústit v utrousení nějakých těch slovíček.

Hodnotím jako podobně laděného Jazze, pohodička na odreagování – 75 %
+6

Sonic the Hedgehog 2

  • Android 75
Segovský Sonic pamatuju jako harant u kámošů na Sega MD, kdy to valili jako život, sbírali prsteny, ničili roztočenými bodlinami nepřátelské entity a snažili se prokousat jednotlivými zónami. Těch je o několik víc než v předchozím díů, drtivá většina obsahuje jen 2 podúrovně.

Já se k pořádnému zažrání dostal až teď na mobilu a za týden ve volných chvilkách bylo hotovo s vyjímkou dvou zón ke konci a finálnímu souboji s bossem se dalo projít celkem svižně. Pravdou je, že ovládání vyžaduje maximální přesnost v rámci skoků na plošiny, které mají zálibu mizet, propadat se nebo skrývat další různou havěť, což může ústit v utrousení nějakých těch slovíček .-)

Hodnotím jako podobně laděného Jazze, pohodička na odreagování – 75 %
+6

Streets of Rage

  • Android 60
Na Streets of Rage si ze Segy musím přiznat vůbec nepamatuju, nějak mě minula a napravuji až teď na mobilní verzi. Pouliční rubačka, kdy je úkolem hrdiny z policejních řad vyčistit město od zlovolných živlů a ostatní šepledi. 

Protivníci jsou různorodí od obyčejných polonahých týpků, k pankáčům, ninjům, dominám, bossům až k tlostoprdovi chrlícímu oheň, který si lítá celou obrazovkou a dává slušný damage, někteří z bossů mají své předefinované formy útoků, které se s trochu trpělivosti dají předvídat V celkem osmi levelech si jich užijete dostatek, když už jste v úzkých můžete si na pomoc přivolat hlídkový vůz vyzbrojený bazukou, která dokáže prořídnout nepřátelské síly.

Hratelnost trochu drhne, stejně jako gameplay, kdy šmejdi mají zálibu mizet z obrazovky a častokrát vás dokáži zasáhnout i když nejsou v přímé linii a snažíte s jim vyhnout ve snaze najít si prostor pro vlastní útok. Za mě lepší než třeba podobný Double Dragon, lepší průměr - 60 %.
+6

Sonic CD

  • Android 70
Segovský Sonic pamatuju jako harant u kámošů na Sega MD, kdy to valili jako život, sbírali prsteny, ničili roztočenými bodlinami nepřátelské entity a snažili se prokousat jednotlivými zónami. Těch je o několik víc než v předchozím dílu, nicméně rozvětvené industriální prostředí s třemi podúrovněmi bylo za mě častokrát hodně nepřehledné.

Já se k pořádnému zažrání dostal až teď na mobilu a za týden ve volných chvilkách bylo hotovo s vyjímkou dvou zón ke konci a finálnímu souboji s bossem dr. Robotnikem se dalo projít celkem svižně. Pravdou je, že ovládání vyžaduje maximální přesnost v rámci skoků na plošiny, které mají zálibu mizet, propadat se nebo skrývat další různou havěť a v tomto díle dokonce i zlomyslného Metal Sonica, kterého porazit v rychlosti byla docela fuška což může ústit v utrousení nějakých těch nehezkých slovíček .-)

Hodnotím jako podobně laděného Jazze, pohodička na odreagování – 70 %
+6

Mega Man

  • Android 50
Mega man je další z plošinovek 90. Let, které pamatuju z Nintenda, ale dohrál jsem ji až teď na starší kolínka na telefonu. Chrabrý robot Rock je z vůle dr. Lighta vyslán potlačit vzpouru doktora Willyho zosobněnou 6 různými roboty reprezentujícími jak zemské živly tak živelné moci spoustané člověkem.

6 robotů znamená šest úrovní, které je třeba prostřílet a proskákat až právě k jednotlivému bossovi(robotovi) dané úrovně. Po ukončení každého z nich je Rock obdařen jeho zbraní a tudíž je možné si nejen pro různé bossy vybrat tu správnou munici. Jakmile jsou všichni plecháči na zemi, dostane se na souboj se samotným doktůrkem. Veskrze průměrná záležitost, za hodinku, dvě není co řešit – 50 %.
+6

Scratch Car Logo Quiz

  • Android 50
Po stírání a poznávání znaků evropských fotbalových klubů jsem se pustil i do stírání a poznávání znaků automobilek. Tady už jsem si nebyl tak jistý, jako v předchozí hře a už v počátečních kolech jsem měl problémy poznat všech dvacet znaků. Časový limit, který se postupně snižoval, mi v tom také zrovna moc nepomáhal. 

Stále se však nemění pořadí obrázků a jen se prohází šestice odpovědí, takže nebyl až tak velký problém se ty neznámé znaky za chvíli naučit a vše splnit na tři hvězdy. Potěšila mě přítomnost Škodovky, Porsche nebo Trabantu, ale vzhledem k tomu, že 240 znaků je v rámci automobilek opravdu hodně, odhalil jsem i spoustu těch, které jsem nikdy před tím neviděl.

Chyba s označením špatné odpovědi ještě při stírání se bohužel vyskytuje i zde, takže jsem některá kola musel ne vlastní vinou opakovat. Zkoušel jsem sem tam využít i některé pomocníky, ale po chvíli došlo k jejich vyčerpání a znovu použít jsem je mohl za poplatek, který jsem samozřejmě hradit nechtěl. Hra se dá ale v pohodě dokončit i bez placení.

Znovuhratelný tento titul zrovna není, ale jelikož je k dispozici spousta jemu podobných, není to až takový problém. Na rozdíl od svého předchůdce mi zde počet úrovní bohatě stačil a opravdu netuším, jestli vůbec ještě nějaké další automobilky existují. Ke konci jsem už nepoznával skoro nic a byl jsem rád, že to mám za sebou.

Pro: postupné narůstání obtížnosti, Škoda, Porsche

Proti: neměnné pořadí znaků, bugy, ke konci už nezábavné

+6

Raji: An Ancient Epic

  • Android 70
Raji: An Ancient Epic je poměrně příjemnou hrou, které by si měli všimnout hlavně hráči na mobilních telefonech. Sama sice nepřináší v podstatě nic nového, šikovně si ale půjčuje mechaniky z ostatních her a skládá je dohromady. Na PC či konzolích není kvůli konkurenci ničím výrazným, ale právě u mobilů je tomu naopak.

Kdybych měl hru nějak jednoduše popsat, řekl bych, že je to kombinace původního God of War a Prince of Persia: The Sands of Time obalená indickou mytologií. Od Prince of Persia si bere parkour, od God of War základy bojového systému a k tomu přidává pár logických hříček. Dohromady to tak tvoří příjemné dobrodružství, které je tak akorát dlouhé a připomíná hry po roce 2000 (ale tím dobrým způsobem).

V rámci herní doby projdete několik odlišných lokací a setkáte se s relativně velkou škálou nepřátel, na které překvapivě nejde použít univerzální taktika a souboje jsou tak poměrně zábavné. Postupně si odemykáte nové zbraně a body, za než si lze vybrat pasivní schopnosti. Na výběr časem dostanete ze tří stromů dovedností, kde každý reprezentuje jiný živel a boha. Živly ale nejde během boje rychle a jednoduše přepínat, což je poměrně škoda. Problém s přepínáním je kvůli ovládání také u zbraní, kde kvůli rozložení tlačítek na dotykovém displeji během výběru zbraně nemůžete chodit, což vám během boje dá kritickou nevýhodu. Problém v ovládání jsem občas měl také během skákání, kde jsem kvůli nepřesnosti a absenci nějaké menší berličky (vracení času jako u prince nebo třeba možnosti vytvoření vlastních checkpointů) občas musel celé skákací pasáže znovu opakovat. Ostatní aspekty jsou však velmi dobře přizpůsobeny pro mobilní hráče a i díky široké škále výběru obtížností si tak každý může hru užít.

Přestože hratelná stránka je tak velmi povedená, příběhová je už na tom hůře. Cílem hlavní protagonistky, kterou ovládáme v rámci celé herní doby, je zachránit jejího bratra ze spárů démonů. Problém je, že to je asi její jediná charakterová vlastnost a nezmění se to během celé herní doby. Postava umí skvěle používat všechny druhy zbraní od bohů, ale nikde pořádně nezjistíme, kde se to naučila. A přestože se mi vizuálně velmi líbí styl vyprávění, nepředává hráči dostatečně tu emoční stránku a k postavám tak nic moc necítíte. Tomu nepomůže ani finále, kde jsem sice pochopil myšlenku, avšak rozhodně to nebylo nic uspokojivého a nebylo to provedeno dobře.

Velmi příjemnou stránkou je na druhou stranu indická kultura a samotná mytologie, která vás provází snad každý okamžik. Hru navíc můžete projít v hindštině a dostat tak ještě autentičtější atmosféru. Hráč se může dozvědět mnoho o bozích či s nimi spojených příbězích. Většinou se však jedná o volitelný vedlejší obsah a koho to nezajímá, může projít pouze příběh.

Raji: An Ancient Epic jsem si já osobně velmi užil a určitě ji mohu doporučit každému, kdo má předplatné na Netflixu a baví ho mobilní gaming. Lidem na PC a konzolích bych hru doporučil jen v případě, že jsou velkými fanoušky indické mytologie, nebo si chtějí připomenout mírně old school hry, jakými byly právě Prince of Persia nebo God of War.

Pro: herní mechaniky, různorodá prostředí, velká škála nepřátel, odlišné zbraně a schopnosti, přizpůsobení pro mobilní zařízení, indická kultura a mytologie

Proti: hlavní postava, příběh a jeho finále

+6

A Player's Heart

  • Android 75
A Player's Heart jsem hrál krátce po Teahouse of the Gods , tuším někdy začátkem února 2023. Pokud se nepletu, byla to i poslední hra, kterou jsem do letoška dohrál.

Spojení lesbické romance a opery bylo to, kvůli čemu jsem si hru vybral, zklamán jsem tedy nebyl. Ke slovu přijdou i intriky a politikaření mimo jeviště a zákulisí, protože někteří mocní by nejraději všechna divadla zavřeli, čemuž se mi v mém průchodu hrou podařilo zabránit. Hra není příliš explicitní (dvě chili papričky ze tří, jak mi ukazuje aplikace Heart's Choice), před časem jsem si pořídil i upískou romanci Vampire's Kiss, ale ta mě zatím příliš nezaujala.
+6

Balatro

  • Android 85
Návyková roguelike karetka postavené na poker handech? Ideál na mobil!
Každá ante mě hnala dál a každý otevřený balík mě nutil to na mobilu zase zapnout a projít. Skvělě vystavený systém na pokerových figurách, které si během hry člověk vylepšuje i díky speciálním žolíkům, planetám a dalším kartám. Těch možnosti jak to hrát a výhrát je tam strašně moc.
Pixel art grafika uplně dostačuje a dostatečně přehledná, aby se to skvěle hrál na mobilu. Pokud chcete nějakou závislost na pár měsíců, tak doporučuju!
+6

Public Transport Simulator

  • Android 95
Zajímavá hra, která je často opomíjená na mobilní platformě. Mezi hrami jako Bus Simulator 2020 (roky se stále mění) je tahle hra klenot. Má specifický název, proto ji to často nenajde mezi doporučenými hrami, když někdo hledá autobusový simulator. Ale to jsem odbočil..

Hru jsem dohrál kdysi na minulém mobilu. Na tomto nejsem ani v polovině. Hra jako taková je dost propracovaná, podporuje kopce (což u mobilních her časté není), obrubníky, změny počasí i denní doby. Pravda, grafické zpracování není úplně ideální, ale když si uvědomíme, že se jedná o mobilní hru, stačí to. Hra jede i na slabších strojích.

Vozový park i prostředí je skvělé, řídit kloubový autobus působí realisticky, lze hrát offline a závody, jako oživení jsou skvělý nápad.

Zajímavá blbinka je i zpomalovaci kamera, kdy si můžete zpomalit pád lidí v autobuse při nějaké kolizi. To platí i pro srážení chodce.

Kdysi byla soutěž a vyhrál ji Čech. Ten si mohl vybrat jaký autobus do hry přibude - byl to klubový SOR.
Aktualizace chodí cca co čtvrt roku, zrovna nedávno vyšla další. Většinou opraví chyby a vždy přidá nový vůz. Někdy i nové funkce.

Pro: Opomíjená hra, která si zaslouží trochu popostrčit, skvělá hratelnost, zajímavé herní mapy a živé prostředí (AI provoz, chodci). Velké množství vozidel.

Proti: Časem omrzí, závody by mohly být i s protihráči, ne jen časovka.

+5

Angry Birds

  • Android 40
Ano, má to relativně chytlavý nápad (ovšem nijak originální), problém je v tom, že délka hry tomuto nápadu vůbec neodpovídá. Hra mě přestala bavit asi ve svých 30% a to tak, že už ji nemusím nikdy vidět. A to do délky nepočítám to, že existuje X dalších dílů. Nějakých 350 levelů, kolik ta hra v současnosti má, je prostě asi tak dvakrát víc, než kolik bych viděl jako snesitelné maximum. Při takovém počtu kol mě totiž ani nenapadne hrát některé znovu, abych je vylepšil na tři hvězdy, což by mohla být relativně zábavná snaha.

První kapitoly ještě celkem šly a byla důležitá taktika. Ubila mě však kapitola čtvrtá, ve které se hází akorát těmi červenými velkými ptáky. Tato kola se stala pouze úmorným čekáním na náhodu s nekonečným restartováním jednoho kola. Zábava zde příliš velká není. Někdy to vyjde na první pokus, někdy holt na dvacátý.

Co musím ocenit je hudba v menu, ta je excelentní.

Musím ale zkritizovat optimalizaci na mobily (protože tahle hra se proslavila hlavně na nich), která se moc nepovedla a na spoustě přístrojích se hra nepochopitelně seká, čímž značně ztrácí na hratelnosti. Nehledě na to, že žere oproti jiným hrám nesmyslně mnoho energie z baterky.

Každopádně je to hra značně přeceňovaná. Je zajímavě jednoduchá, ale podobných hříček je ve freeware světě mraky a zdaleka se tolik neproslavily.

Pro: hudba, jednoduchý nápad

Proti: příliš dlouhé, špatná optimalizace, hra je hodně o štěstí tudíž je frustrující, pouze na zabití času, v průběhu hry málo inovací

+5 +11 −6

Robbery Bob: Man of Steal

  • Android 70
Robbery Bob je klasická mobilní stealth hra, která povětšinou zabaví. Většinou je to opravdu sranda, ale někdy má hra dost stupidní AI a to pak kazí dojem z hraní.

Pro: Povětšinou zábavný gameplay, jde stáhnout na mobil, takže můžete hrát na cestách

Proti: Hra začne po chvíli být repetetivní, někdy je AI stupidní

+5

Subway Surfers

  • Android 65
Subway Surfers je arkádová mobilní hra, která ve svém rozkvětu musela tvůrcům vydělat miliardy. Kolem roku 2013 to hrál snad každý.

Hra je postavena na jednoduchém principu, který se opakuje pořád dokola - začínáte na nádraží jako teenager, který sprejuje po vlacích - jde po vás policajt - vy před ním utíkáte a po cestě se vyhýbate vlakům a sbírate bonusy nebo mince - policajt vás chytí.

Celkově si s hrou určitě pár hodin užijete, ale na dělší dobu hra prostě není.

Pro: Většinou to je docela sranda, ovládání je jednoduché

Proti: Dost repetetivní

+5 +6 −1

Thronebreaker: The Witcher Tales

  • Android 70
Pěkný robustní příběh, super prokreslené postavy, rozhodnutí co mají význam a k tomu povedené grafické zpracovaní a fajn hudba. Na mobilní hraní jak stvořené.

Hra nabízí mnoho puzzlu formou hry Gwent, které jsou rozmanité a občas dost zapeklité. K tomu si stavíte balíček a bojujete i normální gwent bitvy. Pokud vás baví kartičky je to fakt super. Problém ale nastává s ubíhajícím časem, kdy hra pokračuje a pokračuje a vy stále jen sbíráte zdroje, měníte balíček a hrajete gwent. Dostaví se totiž nuda a hra stále nekončí a nekončí.

Naštěstí ten příběh to celkem drží a tím, že jsem hrál na mobilu, tak jsem si mohl zahrát jeden puzzle a hru vypnout - vrátit se k ní za pár dní. Na počítači si nedokážu představit, že by mě hra udržela celou dobu, protože je doopravdy dlouhá.

Pro: gwent puzzly, postavy, grafika

Proti: délka

+5